Sizce ne yapmalıyım

Etkisi mi var? Okullar tatil olunca boşanma planları yapıyordunuz. Kaçıyorsunuz ama kesip atma cesaretiniz de yok. Hem boşanmam hem kaçarım olmuyor ki. Nereye kadar kaçacaksınız eşinizden?
Tüm cesaretimi toplayana kadar mı diyim artık çok haklısınız içimi okudunuz sanki o gürültüden kavgadan kaçıyorum aslnda ben ama kesip atılmıyor iste bir anda ayrıl barış ayril baris a döndü bizim olay kim cesaret eder çekip giderse iste

Iste burası köy yeri insanlar biraz değişik buna kendi ailem de dahil neden kocanın yanında değilsin neden kv evinde kalmıyon aile evinde kalmak hoş karşılanmaz
Eşşeğin tenasül uzvundan dolayı deyin. Köy yerinde iş güç yok mu, her b.ka karışacak zamanı nerden buluyorlar?

Tüm cesaretimi toplayana kadar mı diyim artık çok haklısınız içimi okudunuz sanki o gürültüden kavgadan kaçıyorum aslnda ben ama kesip atılmıyor iste bir anda ayrıl barış ayril baris a döndü bizim olay kim cesaret eder çekip giderse iste
Bi anda kesip atma kısmını siz çoktan geçtiniz. İki tane alakasız insan gaynananın evine getsene diyor siz ona da susup oturuyorsunuz. Bu pasifliği atın üstünüzden.

Köyüm de Köyüm diye saplanip kalacağınıza yaşadığınız yerde cevre edinmeye calisin bence. Ne tuhaf hayat bu boyle. Ayrica ben eşim olmadan kayinvalide evinde 1 gun bile kalmam. Gunduz 2 saat kayinvalideyle beni yalniz birakinca ben buaraya ait degilim sen yoksan ben de durmam diye darliyorum. Bu kafalara nasil erişiliyor hayret ediyorum dogrusu
Köyüm de köyüm demiyorum tabiki ailem var burada sonuçta yaz tatilinde görüyorum rahatça. Evimde kalsam da eşim yine suanki hayatını yaşar biz kızımla takılırız yani. Kızım erkenden uyanır bende kalkrim tabi kahvaltı hazırlarım esim uyanmaz biz kızımla kahvaltı yaparız bahçeye çıkar oyun oynarız parkta eşim öğlene kadar yatar öğlen kalkar kahvaltı yapar sonra yine yatar arkadaşlarının yanına çıkar gel birlikte bir yere gidelim derim gelmez siz gidin der biz kızımla gideriz. Akşam olur kizi yatırırım eşim 9 10 gibi bida çıkar okey oynamaya arkadaşlarının yanına 1 2 3 anca gelir. Bende orada ona sinir olmaktansa en azından 1 ay kardeşimle annemle vakit geçiriyom burada sinir stres olmuyom en azndan

Köyüm de köyüm demiyorum tabiki ailem var burada sonuçta yaz tatilinde görüyorum rahatça. Evimde kalsam da eşim yine suanki hayatını yaşar biz kızımla takılırız yani. Kızım erkenden uyanır bende kalkrim tabi kahvaltı hazırlarım esim uyanmaz biz kızımla kahvaltı yaparız bahçeye çıkar oyun oynarız parkta eşim öğlene kadar yatar öğlen kalkar kahvaltı yapar sonra yine yatar arkadaşlarının yanına çıkar gel birlikte bir yere gidelim derim gelmez siz gidin der biz kızımla gideriz. Akşam olur kizi yatırırım eşim 9 10 gibi bida çıkar okey oynamaya arkadaşlarının yanına 1 2 3 anca gelir. Bende orada ona sinir olmaktansa en azından 1 ay kardeşimle annemle vakit geçiriyom burada sinir stres olmuyom en azndan
Önceki konulardan hatırlayamadım da eşiniz ergen mi? Ne biçim dengesiz hayatı var. İşsiz güçsüz adamlar gibi, boş teneke.

1 ay sonra sinir stres olacaksınız ama. Boşanarak ya da sorunları çözerek halledilir bazı şeyler kaçarak değil. Siz sorunla yüzleşmek yerine sorunu 1 ay öteliyorsunuz. Sizin yapmanız gereken 1 ay annede kalmak yerine evliliğinizdeki problemi çözmek. Geçmiş konularınıza baktım da aslında çözüm de belli.

Iste burası köy yeri insanlar biraz değişik buna kendi ailem de dahil neden kocanın yanında değilsin neden kv evinde kalmıyon aile evinde kalmak hoş karşılanmaz
sıkıntılı. tüm yıl çalışıp gidip gidebileceğin yerin kv nin köyü olması😕

1 ay sonra sinir stres olacaksınız ama. Boşanarak ya da sorunları çözerek halledilir bazı şeyler kaçarak değil. Siz sorunla yüzleşmek yerine sorunu 1 ay öteliyorsunuz. Sizin yapmanız gereken 1 ay annede kalmak yerine evliliğinizdeki problemi çözmek. Geçmiş konularınıza baktım da aslında çözüm de belli.
Sorunları çözmek için adım atıyoruz zaten defalarca konuştuk dikkat edicem diyo eşim ama aynı. Çünkü kendini suçlu görmüyo. Konuları gördüyseniz sorunlar belli ama eşime göre sorun benim aileme yasadiklarimi anlatmam ve geçen sene evi terketmemmis orayi hala atlatamiyormus iyi de senin yaptıklarından dayanamadim geldim diyorum hatalarım olabilir ama evi birakicak bisey yapmadım diyor

Sorunları çözmek için adım atıyoruz zaten defalarca konuştuk dikkat edicem diyo eşim ama aynı. Çünkü kendini suçlu görmüyo. Konuları gördüyseniz sorunlar belli ama eşime göre sorun benim aileme yasadiklarimi anlatmam ve geçen sene evi terketmemmis orayi hala atlatamiyormus iyi de senin yaptıklarından dayanamadim geldim diyorum hatalarım olabilir ama evi birakicak bisey yapmadım diyor
Siz eşinize ve yaptıklarına boyun eğdiğiniz için her türlü her tartışmadan o haklı cıkarıyor kendini. Siz dik durup sorunu çözmeye çalısmıyorsunuz bence eşinizin kendini haklı çıkarışını izliyorsunuz

Simdi adam degismek icin ne yapti diye sorsak cevap olarak hicbirsey gelir muhtemelen o yüzden sormuyorum
Tabiki tam anlamıyla değişti mi hayır ama para konusunda karışmıyor herkesin hesabı ayrı kendi para biriktiriyor bazı şeyleri bana yüklüyor ama karışmıyorum artık en azndan bana karışmasın diye. Araba aldım kendime normalde buna bile karşıydı ama kendi buldu gitti aldı değişmek için az da olsa çabası var ama bu sefer de iste rahat bırakım derken abarttı kendi halinde takılıyor

Bosanin o zaman Birbirinizden ayri hayatiniz faha iyiyse. Yaninda durmak istemedigin kocadan kaciyosun anasinin evinde kalıyorsun, kalmasan afra tafra cekiyosun. Nerden baksan sacmalik

Ya adam manyak, çocuğa ayı gibi bağırıyor çocuk evde ayaklarının ucunda yürüyor, aklı çıkıyo herifin evine arabasına bişey olacak diye. Köy değil ki mesele, kadın adamdan kaçacak yer arıyor.
Öncesini bilmiyodum konunun. Normal sartlar altinda degerlendirdigimizde konu sahibinin yaptığı baya sacma duruyordu

Tabiki tam anlamıyla değişti mi hayır ama para konusunda karışmıyor herkesin hesabı ayrı kendi para biriktiriyor bazı şeyleri bana yüklüyor ama karışmıyorum artık en azndan bana karışmasın diye. Araba aldım kendime normalde buna bile karşıydı ama kendi buldu gitti aldı değişmek için az da olsa çabası var ama bu sefer de iste rahat bırakım derken abarttı kendi halinde takılıyor

Ben cocugunuzdan bahsediyorum. Maddi islerden degil. En önemlisi cocuga karsi davranisi

Yine bir öğretmen hanım meselesi. Bu kadar kararsız, pasif kadınlar bizim cocuklarimiza rol model olacaklar. Hiç kızmayın. Kk'da en çok öğretmen kadınlara üzülüyorum ben. Sözde çalışan, eğitimci kadınlar ama iç dünyaları acaip.

Siz eşinize ve yaptıklarına boyun eğdiğiniz için her türlü her tartışmadan o haklı cıkarıyor kendini. Siz dik durup sorunu çözmeye çalısmıyorsunuz bence eşinizin kendini haklı çıkarışını izliyorsunuz
Esimle her konunun çözümünü ben bulamıyorum doğru küsme huyu var çünkü küser 3 5 gün asla konuşmaz bu sorunu nasıl cozmeliyim mesela gerçekten bilmiyorum defalarca konuşurum yapma böyle araya soğukluk girmesin ne geciyo eline diye. Eşim çok katı mesela 3 yaşında kızım asiri müdahale ediyor işte duvara dokunmasın suyu sürekli açmasın kapıları açıp durmasın gibi şeyler bunları da çözemiyoruz söylüyorum çocuk bu yapar eder rahat bırak biraz çocuğu diye onun da evi burası sonuçta ne yapsın çocuk başka diyorum e bırakalım evi mahvetsin o zman diyor yani bazı doğruları var onlari degistiremiyoruz ve bu konuda ben de çözüm bulamıyorum. Cimri biri bu da bir huy kenarda illa parası olcak para harcamayı sevmiyor bunlari nasıl degistirebilirim ki bana da karisiyodu onları az da olsa aştık en azndan ben kendimin ve kızımın ihtiyaçlarını karşılıyorum sorun çözümü başka da nasıl olabilir gercekten bilmiyorum defalarca söyledim aile danışmanına gidelim diye ne yapabilir ki bize diyor

X