Sizce ne yapmalıyım

Ben cocugunuzdan bahsediyorum. Maddi islerden degil. En önemlisi cocuga karsi davranisi
Çocuğa karşı da daha sakin ama ev konusunda hassasiyeti aynı ben çocuğuma kızdırmam tabiki 3 yaşında daha o da daha sakin yaklaşıyor zaten sürekli disarda surda burda biz genel anlamda kızımla birlikte vakit geçiriyoruz. İyi bir baba olsun kızıyla birlikte bolca vakit geçirsin gercekten çok isterim bu durum beni çok üzüyor o yüzden çocuk bana çok düşkün zaten 1 hafta görmedi babasini hiç aramiyor mesela arayınca konuşmak istemiyor

Merhaba hanımlar benim sizlere bir sorum var. Önceki konulardan bilenler vardır beni zaten ben ve eşim öğretmeniz malum yaz tatili geldi biz de tatile köye geldik. Ama il merkezinde yaşıyoruz. Eşim köye gelmek istemiyor sevmiyor köyü yaz gelmeden dedi zaten ben köye gelmem fazla da durmam diye. İkimizin ailesi de aynı köyde bu arada aynı mahalle sayılır hatta. Ben de ailemin yanına giderim dedim kardeşlerimi flan bi yaz tatilinde görebiliyorum uzunca. Eşim de yazın köyde kalmak istemediği için okullarda yaz kursu açtı bir hafta önce çalıştığımız yere gitti ben kızımla köyde kaldım orada ne yapcam ben şimdi diye çok fazla da çevrem yok çünkü. Ben kayinvalidemlerin evinde kalıyorum. 2 katlı evleri bir katı bizim bir katı onların ama yeme içme birlikte sadece uyumak için evimize çıkıyoruz biz. Eşim gidince 1 2 gün de annemlerde kalayım diye buraya geldim. Fakat sorum şu benim kv ve kp annemlerde kalmamı çok istemiyor ben annemlere gelirken burda da düzenin iyi neden gidiyorsun flan diye ağladı biraz. Torunlarını görmek sevmek istiyorlarmış. Annemgilin de evi 2 katlı birini şimdi bize verdiler siz rahatça kalın diye kız kardeşim kızım ben 3ümuz yukarıda kalıyoruz annemler alt katta ama yine yeme içme birlikte onlar bizim yanımıza geliyor. Annem istediğin kadar kal dedi. Hatta eşim bana sende köye gitme yaz kursu aç dedi annem napcan kursu zaten 10 ay çalışıyorsun yoruldun tatilde biraz dinlen dedi. Kocan yok istediğin kadar da burda kal dedi. O gitsin kalmak istemiyorsa sen dur biraz burda bi yaz tatilinde görüyoz dedi. Diğer tatillerde de gelip gideriz ama çok uzun olmuyor tabi 3 5 gün flan. Babam da Kocan yemek flan yapamaz tek başına nasıl idare edicek gel derse git yanına araya soğukluk girmesin diyor. Erkek kardeşim anneme siz kışkırtıyonuz bu kızı arasini bozcaniz gitsin kocasının yada kv kp yanına diyor yani surda zaten 1 ay tatil yapicam herkes ayrı bisey söylüyor. Allah aşkına siz olsanız ne yapardınız. Gidim mi kalım mi biraz daha neyin doğru neyin yanlış olduğunu ayırt edemiyorum. Bu arada eşim bisey demedi Tabi annemlerde kalmamı o da çok istemiyor onlar seni doldurur benim hakkımda konuşurlar flan diye 1 2 hafta dur sen de gel diyor.
Kendi annende kalmadiktan sonra koyde kalmanin bir anlami yok ,annenin evi dururken niye kv de kalasin cok sacma .sen kendi anneni babani ozlemiyor musun , canin ne istiyorsa onu yap .esin zaten koyu sevmiyor ama esin yokke kv kpnde kalmanda sacma zaten kalacagini kalmissin .canin ne istiyors aonu yap bu isin dogrusu yanlisi yok .

Bosanin o zaman Birbirinizden ayri hayatiniz faha iyiyse. Yaninda durmak istemedigin kocadan kaciyosun anasinin evinde kalıyorsun, kalmasan afra tafra cekiyosun. Nerden baksan sacmalik
Evet daha iyi herkesin kafası daha rahat. 1 haftadır ayrıyız mesela eşim bensiz rahat ben onsuz. Kavga yok gürültü yok keyfimiz ne isterse onu yapıyoruz. Eşim ayrılmaya yanaşmıyor çocuğu ver evi ver kendin git diyor ben öyle bsey asla yapmam çocuğumu bırakmam evimi de bırakmam hakkımı alırım benim ayrilmami ailem de istemiyor ayrılamazsin hakkımızı helal etmeyiz diye iste öyle sürüncemede bir evlilik

Çocuğa karşı da daha sakin ama ev konusunda hassasiyeti aynı ben çocuğuma kızdırmam tabiki 3 yaşında daha o da daha sakin yaklaşıyor zaten sürekli disarda surda burda biz genel anlamda kızımla birlikte vakit geçiriyoruz. İyi bir baba olsun kızıyla birlikte bolca vakit geçirsin gercekten çok isterim bu durum beni çok üzüyor o yüzden çocuk bana çok düşkün zaten 1 hafta görmedi babasini hiç aramiyor mesela arayınca konuşmak istemiyor

Yani cocuga karsi yine az cok ayni tahamülü yok ve o konuda pek bir ilerleme de yok. Zaten ilk birikim ve araba meselesini yazdiginizdan belliydim. Bu yüzden cocuk icin denemeye karatör verdik biraz yalnis olmus, cünkü orda gercek degisimler ve ugraslar yok. Halbuki en önemlisi o olmaliydi

kv ve kp annemlerde kalmamı çok istemiyor ben annemlere gelirken burda da düzenin iyi neden gidiyorsun flan diye ağladı biraz.

Babam da Kocan yemek flan yapamaz tek başına nasıl idare edicek gel derse git yanına araya soğukluk girmesin diyor.

Erkek kardeşim anneme siz kışkırtıyonuz bu kızı arasini bozcaniz gitsin kocasının yada kv kp yanına diyor
Şu kısımlar insanın hayat kalitesini, eğitim seviyesini düşürüyor resmen. Buram buram cehalet. Bu kafalara nasıl katlanıyorsunuz offf.

Başka tatil planlarımız da var zaten onlar ağustos ayında. Eşimin temmuz ayında okulunda görevi olunca bu ay bisey planlamadik ağustos ayında tatil planlarımız
iyi bari. o zaman çekilebilir😁

Okullar tatile girince evliliklerde mi tatile giriyor
Öncelik evliliktir anne baba değil görmek için bir hafta yeterli bir süre
Eşiniz gel diyorsa gidin

Tüm yil sehirdesiniz, çocuğunuz evde zaten rahat değil babasından kaynaklı, boşanacağim diyorsunuz ama öyle bir şey olmayacak sonuc olarak.
Kalın ailenizin yanında biraz. Kocanızla sanki cok iyi anlaşıyorsunuz da koşa koşa yanına gideceksiniz. Onun da sizin ve çocuğunun hasretiyle yandığını sanmıyorum. Kim ne diyor ne bakıyor, takıyorsunuz bu kadar?
Eşinizin ailesi değil yakınmış, arada gidersiniz torunlarını görürler. Ama tek başınıza onların yanında kalmanıza gerek yok.

Okullar tatile girince evliliklerde mi tatile giriyor
Öncelik evliliktir anne baba değil görmek için bir hafta yeterli bir süre
Eşiniz gel diyorsa gidin
Tabiki tatile girmiyor ama uzun 2 ay yaz tatili bunun 1 ayını da ailemin yanında geçirmek istiyorum her tatilimiz böyle geçerdi hep ama eşim bu sene kalmak istemiyorum diye görev aldı o kalmak istemiyo diye bende gitmek istemiyorum. Gidince birlikte bseyler yapsak orada da sıkılmasam neyse ama eşim zaten biz orda olsak da kendi halinde takılır yani

Ayrıca çocuklu aileler içi yazın köyler gayet iyi oluyor.
Uzun tatili olanlar için kari koca bir müddet ayrı kalabilir. Her an birlikte olmak zorunda değil çiftler. Bunu garipsemeyi anlamıyorum. Herkes kocasına yapışık yaşamak zorunda değil.
Valla okul kapanis düdügü calmadan ben kocama el sallayarak koşmaya basliyorum bxbxhxhxh

Valla okul kapanis düdügü calmadan ben kocama el sallayarak koşmaya basliyorum bxbxhxhxh
Bende çalışmaya başlamadan evvel gidiyordum köye, dönmeye yakın da esim geliyordu. Hafta sonu gidilecek yakınlıkta olsa çocukları gönderirdim ama uzak. 😒
Yazin sıcakta çocuklar icin temiz hava, rahat hareket edecekleri bir ortam alternatifi varken kocam kocam diye bir yere gitmemek müthiş aile olma özelliği değil yani. Gitmeyen de gitmesin tabi da gidenlerin garipsemesine gerek yok.

Ayrıca çocuklu aileler içi yazın köyler gayet iyi oluyor.
Uzun tatili olanlar için kari koca bir müddet ayrı kalabilir. Her an birlikte olmak zorunda değil çiftler. Bunu garipsemeyi anlamıyorum. Herkes kocasına yapışık yaşamak zorunda değil.
Hele bu koca hiç lazım değil. Ne kadar uzak o kadar iyi. Evi arabasına sarılıp uyusun.

Merhaba hanımlar benim sizlere bir sorum var. Önceki konulardan bilenler vardır beni zaten ben ve eşim öğretmeniz malum yaz tatili geldi biz de tatile köye geldik. Ama il merkezinde yaşıyoruz. Eşim köye gelmek istemiyor sevmiyor köyü yaz gelmeden dedi zaten ben köye gelmem fazla da durmam diye. İkimizin ailesi de aynı köyde bu arada aynı mahalle sayılır hatta. Ben de ailemin yanına giderim dedim kardeşlerimi flan bi yaz tatilinde görebiliyorum uzunca. Eşim de yazın köyde kalmak istemediği için okullarda yaz kursu açtı bir hafta önce çalıştığımız yere gitti ben kızımla köyde kaldım orada ne yapcam ben şimdi diye çok fazla da çevrem yok çünkü. Ben kayinvalidemlerin evinde kalıyorum. 2 katlı evleri bir katı bizim bir katı onların ama yeme içme birlikte sadece uyumak için evimize çıkıyoruz biz. Eşim gidince 1 2 gün de annemlerde kalayım diye buraya geldim. Fakat sorum şu benim kv ve kp annemlerde kalmamı çok istemiyor ben annemlere gelirken burda da düzenin iyi neden gidiyorsun flan diye ağladı biraz. Torunlarını görmek sevmek istiyorlarmış. Annemgilin de evi 2 katlı birini şimdi bize verdiler siz rahatça kalın diye kız kardeşim kızım ben 3ümuz yukarıda kalıyoruz annemler alt katta ama yine yeme içme birlikte onlar bizim yanımıza geliyor. Annem istediğin kadar kal dedi. Hatta eşim bana sende köye gitme yaz kursu aç dedi annem napcan kursu zaten 10 ay çalışıyorsun yoruldun tatilde biraz dinlen dedi. Kocan yok istediğin kadar da burda kal dedi. O gitsin kalmak istemiyorsa sen dur biraz burda bi yaz tatilinde görüyoz dedi. Diğer tatillerde de gelip gideriz ama çok uzun olmuyor tabi 3 5 gün flan. Babam da Kocan yemek flan yapamaz tek başına nasıl idare edicek gel derse git yanına araya soğukluk girmesin diyor. Erkek kardeşim anneme siz kışkırtıyonuz bu kızı arasini bozcaniz gitsin kocasının yada kv kp yanına diyor yani surda zaten 1 ay tatil yapicam herkes ayrı bisey söylüyor. Allah aşkına siz olsanız ne yapardınız. Gidim mi kalım mi biraz daha neyin doğru neyin yanlış olduğunu ayırt edemiyorum. Bu arada eşim bisey demedi Tabi annemlerde kalmamı o da çok istemiyor onlar seni doldurur benim hakkımda konuşurlar flan diye 1 2 hafta dur sen de gel diyor.
Aynı köyde annemin evi varken ve kocam yokken kv nin evinde işim ne 😫

Daha kv ve kp evine girişimin ilk an 30 gün tatilim var 15 gün burda 15 gün de annemde kalacağım planı öyle yapık diyip ağzını bağlayacaksınız. Torunlarını isterlerse hergün göre bilirler bacakları da tutmuyor değil ya hem yürüyüş yaparlar hem torunlarını görmeye gelirler. Siz basım istiyorsanız öyle yapın kimseyi karıştırmayın. Kocanızın yanına gitmek istiyorsanız da gidin.

Benzer bir olay yaşadım ailem deprem bölgesinde Osmaniye de eşim izmirli. Askeri personel olduğu içim deprem bölgesine görevlendirme çıktı 1 ay. Bende dedim ki ailemin yanına gideyim hem eşime yakın olurum izin alabilirse yanımıza da gelir. Kv tutturdu buraya gel sen napacaksın orda biz torunu özleriz. Bende ailem orda onları göreceğim kocam orda yanında olurun. Torun sevecekseniz sizde gelin dedim. Biz hastayız nasıl gelelim. İstanbula gelirken hasta değilsiniz ama dedim direkt verdim cevabı ben ailemin yanına gideceğim konuyu uzatmayın dedim. Elimin görevlendirmesi bitince 5 gün izin aldı yanlarına gittik sadece 5 gün mü kalacaksınız dedi yok 3 günde otele gideceğiz kuşadasına burda 2 gün kalacağız dedim. Biz her iznimizde kv ve kp yanına gidiyoruz yani resmî tatilde eşim ayarlaya bilirse 2 günlüğüne 3 günlüğüne bazen haftasonu için izin alıyor o zamanlarda bile. Sanki beni. Ailemin canı yok sanki benim ailem torunlarını özlemiyor.

Daha kv ve kp evine girişimin ilk an 30 gün tatilim var 15 gün burda 15 gün de annemde kalacağım planı öyle yapık diyip ağzını bağlayacaksınız. Torunlarını isterlerse hergün göre bilirler bacakları da tutmuyor değil ya hem yürüyüş yaparlar hem torunlarını görmeye gelirler. Siz basım istiyorsanız öyle yapın kimseyi karıştırmayın. Kocanızın yanına gitmek istiyorsanız da gidin.

Benzer bir olay yaşadım ailem deprem bölgesinde Osmaniye de eşim izmirli. Askeri personel olduğu içim deprem bölgesine görevlendirme çıktı 1 ay. Bende dedim ki ailemin yanına gideyim hem eşime yakın olurum izin alabilirse yanımıza da gelir. Kv tutturdu buraya gel sen napacaksın orda biz torunu özleriz. Bende ailem orda onları göreceğim kocam orda yanında olurun. Torun sevecekseniz sizde gelin dedim. Biz hastayız nasıl gelelim. İstanbula gelirken hasta değilsiniz ama dedim direkt verdim cevabı ben ailemin yanına gideceğim konuyu uzatmayın dedim. Elimin görevlendirmesi bitince 5 gün izin aldı yanlarına gittik sadece 5 gün mü kalacaksınız dedi yok 3 günde otele gideceğiz kuşadasına burda 2 gün kalacağız dedim. Biz her iznimizde kv ve kp yanına gidiyoruz yani resmî tatilde eşim ayarlaya bilirse 2 günlüğüne 3 günlüğüne bazen haftasonu için izin alıyor o zamanlarda bile. Sanki beni. Ailemin canı yok sanki benim ailem torunlarını özlemiyor.
Benim ailem ve kv kp aynı mahallede oturuyor diyebilirim evleri çok yakın biz her geldigimizde kv nin evine geliriz orada kalırız senelerdir böyleydi yani annemlerde kalınca geçen sene kızım hatalandi yani ateşlendi eşim de bana kızdı çocuğun düzenini bozdun da hasta ettin diye bende bida annemlerde kalmaya cesaret edemedim. Ama bu yaz eşim ben köyde kalmak istemiyorum sen istersen kal dedi bende birkaç hafta kalırım o zman bütün yaz napcaz dedim benim eşim öyle tatile gidelim gezelim demez anca bi 5 gün tatil ayarladık agustosta para gidecek diye ödü kopar yani. Bende annemlerde kalayım 1 gün diye geldim zaten kalmasam bile hep burdayım gidip gelip durmayayim dedim. Kp de ben kapıdan çıkarken 3 4 gün kalacakmış flan dedi sanki gitmemizi ister gibi bende madem öyle gitmim dedim annem de gitme kal istediğin kadar dedi. Evler çok yakın ama 1 kere bile çocuğu görmeye gelmediler ama sorsan o kadar çok severler ki o kadar çok özlerler ki. Beni eşime şikayet etmiş hiç gelmiyor göremiyoz çocuğu diye ben eşime bsey desem bana kızar neden orda kalmıyon neden götürmüyon diye bende götürdüm biraz vakit geçirdiler geri geldik 3 gün oldu şimdi yine ne geldiler ne arayıp sordular

X