Sizce nişan atmalı mıyım lutfen fikir verin

Şöyle yaparsan gelecek tablonu görüp karar verebilirsin. Öhööm anlatıyorum.

Alışverişlerde ucuza elini atmayacaksın. Hayat standartın neyse oradan devam. Eger sana derse biliyorsun aileme destek oluyorum alamayız, bingo, o tablo değişmez, çıkar ver yüzüğü... ama yok baktın seni eksik bırakmıyor, ayrılma.

Bence işe girip sana destek olurum imajını vermek de doğru değil. Tabi ki evlerimize desteğiz yanlış anlaşılmasın ama sen baştan alıştırma yoksa o para hep kp evine akar...

Bizim yazdıklarımızı anasıyla babası düşünmeli.oğlum bak nişanlısın artık kendi yuvanı kuracaksın kendine birikim yap artık bize yardım etme demeleri lazım. tek çocukmu ? ne insanlar var yaaa
Tek cocuk degil abiside var ama abisinden hicbir sey istemiyolar. Onun cocugunun dogumunda hastane cikisina varana kadar nisanlima aldirdi annesi. Ustelik abisi gayet iyi kazaniyor karisi calismiyo ama hicbir seylerini eksik etmiyo.

Daha evlenmemişsiniz ve evlenince ödemeyeceğini zaten söylemiş. Siz şuan ailenize yardım ediyo olsanız gayet normal bence. Tabiki destek olacak. Varsayımlarla ayrılmayı düşünmeniz çok garip geldi bana açıkcası.

Ayrıl gitsin
Nisanlinin ailesi tam yiyici takimmis
Oğlu evlenirken ucuz semtte oturamam diye keyfinden vazgeçmeyen kayinvalide

Bilmem kac yasina gelmis hala kirada oturup onu da ödemeyen içki alemi yapan kayinbaba
Adam olmaz bunlar sürekli senin çalışmani isteyecekler oğullarından da para isteyecekler sen gönderilmesini istemesen kötü gelin olacan esinle problem yaşayacaksın tepki olarak senin ailene kötü davranilacak
Hiç bosa heba etme kendini

Ailesi gerçekten kötü ve garibansa bakacak elbette ailesine ama anne baba sağlıklı ise emekli maaşları varsa o durum başka. ona rağmen halen ailesine para ödeyecekse madem sizde işten ayrılın evinizin hanımı olun..

Şöyle yaparsan gelecek tablonu görüp karar verebilirsin. Öhööm anlatıyorum.

Alışverişlerde ucuza elini atmayacaksın. Hayat standartın neyse oradan devam. Eger sana derse biliyorsun aileme destek oluyorum alamayız, bingo, o tablo değişmez, çıkar ver yüzüğü... ama yok baktın seni eksik bırakmıyor, ayrılma.

Bence işe girip sana destek olurum imajını vermek de doğru değil. Tabi ki evlerimize desteğiz yanlış anlaşılmasın ama sen baştan alıştırma yoksa o para hep kp evine akar...
Aynı durum da ben zaten çalışmam niye çalışayım ki..

Yarınını düşünmeyen, özellikle yeni bir hayat kurmaya çalışan çocuklarına içinde bulundukları durum ne olursa olsun ya bizim de bir yardımımız dokunmadı diye hayıflanmayan, yapsınlar durumumuz yok onlar iki kişi çalışıyor, her koyun kendi bacağından asılır diyen ailelere karşı hayat felsefem acıma acınacak hale gelirsin.

parasız evlılilık olmuyor malesef. düğünğde size ödetırcekler kesin. anca borc ödersin ömür boyu ayrıl madem kira vermektende vazgecmıyor. işlderde veriri o kirayi merak etme şimdi öyle diyor sana

Merhaba foruma yeni uye oldum sirf farkli bir kac kisiden akil alabilmek icin. Yeni nisanlandim para biriktirmemiz gerekiyo ama nisanlim ailesinin ev kirasini oduyo aldim konustum bu surecte en azindan yarisini ode onlar bize yardim edemiyo tamam ama bari kostek olmasinlar dedim. Bana hayir olmaz odemicem diyip sirt ceviremem dedi ben peki evlenince nolucak dedim evlenince odemicem o zaman bakicaklar baslarinin carelerine dedi ama ben hic inanamiyorum cok para kazanan bi insan olsa elbette yardim etsin ama bize anca yeticek kadar kazaniyo ve o kazandiginida ailesinin kirasina verirse kit kanaat gecinmek zorunda kaliriz ben zaten cok az maas aliyorum. Ayrica ailesininde oglumuz bize evlendikten sonrada para verir diye dusundugunu zannediyorum ben ama emin degilim. Cunku mobilyalardan konusurken cok pahal nasil yapicaz falan dedik hep yanlarinda para biriktirmek lazim falan diye ama buna ragmen ogullarina demiyolar kirayi sen odeme diye.Sizce nisani atmali miyim ben kendi ailemde zorluk cekmedim evlendikten sonra ailesine para vermesi yuZunden boyle zor gecinirsem tahammul edememekten korkuyorum. Simdi nisan atmak evlendikten sonra bosanmaktan daha iyidir gibi geliyo kafam cok karisik lutfen fikir verin:KK43:((
at

Ben ayril veya ayrilna demeyecegim ama kendimce yorumum diger arkadaslarin dedigi gibi evlendikten sonra kesinlikle yardim etmeye devam edecek onlar benim annem babam sokaga atamam ya diyecek. sonra burdaki arkadasin dedigi gibi zaten kira odeniyor neden 2 eve odeyelim ki annemlerle beraber kaliriz. hem sen calisirsin eve gelince sicak yemegin olur ev isiyle ugrasmazsin. cocuk olunca annem bakar cocugu dusunmene gerek kalmaz diyecek. ailesi hasta ve bakima muhtac olsa yanlis dusuncede oldugunu soylerdim ama saglikli ve calisabilecek durumdaysa bu evlendikten sonra daha da gozune batacak. dusun ki nisanlilik doneminde her sey daha da toz pembe gozukur insanin gozune. ben calisiyorum benim parami neden onlar yiyor diye kendini yiyip bitireceksin. bunlar benim dusuncelerim..
aynen bende aynısını düşündüm. sonuc aynı evde bulurlar kendilerini konu sahibinin maaşıda güme gidecek

Bide gecen gun abisi borc istemis.biyere odeme yapmasi gerekiyomus. cocugu var abisinin her ay onun hesabina para yatiyorumus nisanlima demiski bide eger hesabina para yatirmazsam odeme yapabilirim ama para yatirmamazlik yapmakta istemiyorum cocugun hesabina demis. Nisanlimda bende de yok abi demis bende salak gibi uzuldum yok demeseydin keske abin verirdi daha sonra sana dedim iki gun sonra abilerine gittik karisi pilatese basladim dedi. Kan beynime sicradi madem sen kardesinden borc para isticek durumdasin karinda pilatese gitmeyi versin bi zahmet boyle sey olur mu yaaa
uzak dur at nişanı

Yarınını düşünmeyen, özellikle yeni bir hayat kurmaya çalışan çocuklarına içinde bulundukları durum ne olursa olsun ya bizim de bir yardımımız dokunmadı diye hayıflanmayan, yapsınlar durumumuz yok onlar iki kişi çalışıyor, her koyun kendi bacağından asılır diyen ailelere karşı hayat felsefem acıma acınacak hale gelirsin.
+1 daha evlenirken yardım etmeyi geçtim kendi başına ev tutup yasayamiyorlar hic geleceği düşünmeyip ani yaşayıp evlatlarına borç harctan baska bir şey bırakmayan insanlara niye aciyalim

Parası olmamak durumu iyi olmamak ayri böyle har vurup harman savurup evlenecek oğluna hala kira odetip lux yaşamak ayrı

Ailesine bakmak zorundaysa evlenmesin net. Böyle düşünen insanlara ifrit oluyorum. Kızı mutsuz etmeye ne hakkın var. Ailene yardım et ama parada biriktir bu arada. Ama yok olurmu öyle. Kız tarafı yapar herseyi yada kredi çekilir oh mis.Konu sahibi nişanlınla evlenice ne değişecek bunca yıl çalışmayan insanlar bu durumda evlilik arifesinde bile çalışmıyorsa siz evlenince hiç çalışmazlar. Ve siz karı koca akıllarınca çift maaşlısınızya takır takır kiralarını ödemeye devam edersiniz hatta başka masraflarda cabası. Bence ayrılın hersey o kadar belliki.

X