Sizce Psikolağa gitmelimiyim? Yalvarırım yardım edin, fikir verin aklımı kaçırıcağım

bitkin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2008
17
0
Yaşadıklarım biraz uzun okumak umarım sizi sıkmaz çok bunalımdayım biran önce kurtulmam gerekiyor.​
Bir ilişkim vardı ilişkide sayılmaz 1 hafta fln sürmüştü farklı beklentiler içersinde olduğu için bitmişti. Sonra özel bir sitede çalıştığım yerdeki bir abinin ortak arkadaşları arasında biri bana msj atmıştı abiside eklemişti. Bende tınlamadım. Çünkü iş yerinde çalıştığım abinin biri eniştesiydi diğeri mesaj atanda eniştesinin kardeşiydi. 10 gün fln baya bi sardı ankaradaydı. Şirkete geleceğini söyledi bende gelmemesi için gelmene gerek yok buradan konuşuoruz fln dedim. Bu çocuk kıbrısta okuyor. Ama benim yaşadığım şehirde yaşıyor. Zaman geçtiklçe hoşuma gitmeye başladı. Görüştük. Çok yakışıklı biri değildi. 1.85 boylarında çok fazla zayıf güzel giyinen birazda sivilce problemi olan benimle aynı yaşta 87li yani öle biri. Bense 1.67 boyunda 51 kilo platin sarı saçları olan kumral biriyim. Beni gördüğünde şok oldu çok güzelsin fln dedi. Yolda gidioruz nereye gidelim fln dedi bi yer belirledik oaya doğru gidiyoruz. Konuşmaya birbirimize bakmaya öyle bir dalmışızki kaza yaptı önde duran araca çarptı şok olduk ikimizde. Ocak ayındaydı acaip soğuktu. Üzeride gömlek vardı adamla konuşup halletmeye fln çalışıo bi taraftan yanıma gelio iisin dimi korkma fln yapıodu. Onu halletmiştik. Ogün öyle ilginç geçmiştiki o hali yani o durumdayken bile benimle ilgilenio olması beni çok mutlu etmişti. Aşık olmuştum ona olmam saçma derken. Artık hergün buluşur olmuştuk. Ayrılık kelimesini duymak istemediğini sölüordu hep. Ama biz şirketteki x'den gizli yaşıyorduk bişileri kimse bilmiyordu. 13 şubat arkadaşımın doğumgünüydü oda geldi. Bizi x'abi görmüştü. 14 şubat şirkete gittiğimde x abi bana bizi gördüğünü söledi. Bende sana söliyecektik ama söyliyemedik bir türlü fln dedim. Gerçektende öyleydi. ogün içim cızz ediyordu sanki kötü bişiler olucak gibi. akşam oldu beni almaya geldi. Ben hediye elimde bindim. Ama arabada hiçbi hediye yoktu bozulmuştum. Aldığım güllere sayabilirsin dedi sorun değil dedim. Güldü. Bi yere gittik kahve fln içtik. Sonra gözlerimi kapadı bi yere götürdü şidmi aç gözlerini dedi. Bir açtım gözlerimi yerler gül yapraklarıyla dolu mum ışığı kırmızı şarap masanın üzerinde bir kutu içinde gül ve hediye. Bu heyecanı bu mutluluğu tarif edemem. şarapları koyduk. Şarkı açtı çalan şarkı deli diyorlar bana desinler değişememdi. Tel çaldı arayan abisiydi sessiz bir ortam olduğu için sanki telefonda konuşan ben gibiydim duyuyordum herşeyi. Abisi öyle bir bağırıyorduki sen o kızlasın demi onu s.et bak z abin y ablan ii ayak değil diyorlar ikidebir yanlarına gidip ne kadar paran olduğunu ne işimizin olduığunu fln soruyormuş die bağırdı. SEvgilim kıpkırmızı kötü oldu saçmalıosun abi deip kapadı teli. Gözlerim doldu içimden buraya kadarmış dedim. şarabı 2-3 içtim. Cesareti topladım dedim olmicak artık belli ayrılmalıyız dedim. hayır asla dedi bırakmam seni dedi ilk defa aşık oluyorum dedi. Ben başladım ağlamaya oda ağlamaya başladı. Ama nasıl ağlıyoruz görmeniz lazımdı. Beni eve bıraktı bana seni asla bırakamam ben yalvarırım bi delilik yapma beni sakın bırakma deip durdu. Ertesi gün oldu abisi eve gelmiş başlamış estirmeye biticek devam etmicek olmicak fln parana bakıo sana bakmıo. MAl varlığını öğrenince seninle ilgilenmeye başlamış. vs. gibi saçmalıklar tüm herkez ayağa kalkmış komşular fln sevgilisi var ailesi istemio moduna girmiş herkez. Dayanamıyorum olmıyacak dedi. Bitti dedik. Kıbrısa döndü oda bende yapamadık tekrar birleştik herkezden gizli daha dikkatli yaşamaya başladık. Bu ayın 16sında geldi görüştük çok güzeldi öyle çok özlemişimki kokusunu tenini herşeyini o benim sevgilim canımmm. Ertesi gün buluşucaktık kuzeninin yanına gitti. Ki ben kuzenini hiç görmedim. Demişki z abi ve ben sen kıbrısa döndükten 10 gün sonra bi erkekle el ele göz göze gördük demişler. Bitti olmicak nie böyle fln dedi. Telefınumu kapattım artık dayanamadım sinirlerim çok gerilmişti. Telefonumu açtım araıodu sürekli bende meşgule attım uyurken açtım teli benden özürdiledi çok pişmanım sensiz birkaç saat bana haram oldu boğulucak gibi hissediorum kendimi nolur bırakma beni affet dedi. Yine ağla zırla affettim. Buluşmak için sözleştik öğlen bi mesaj daha fazla zarar vermeyelim birbirimize seni gördüğümde dayanamıcam sana sarılıcam boynuna böylesi daha iyi demiş. Ben koptum nasıl ağlıyorum. Nasıl kötü oldum. Ne halin varsa gör dedim bıktırdınız yıldırdınız beni ben sana ne yaptımda bana bunu layık gördün. O istedi die hiçbir arkadaşımla görüşmedim. Şuan yapayalnız kaldım. Kimsem yok :KK43: Dayanamayım akşam üzeri aradım. Dışarıdaymış göreyim seni dedim. Oda imkansız gelemem arkadaşım var yanımda dedi. Erkek arkadaşıydı oda gelsin dedim imkansızzz dedi başka arkadaşlarıda gelicekmiş kim onlar dedim kız erkek karışık dedi düşünmem gerek demişti bana neyse tmm dedim hadi by by dedim yalnış anladın beni nolur yapma fln dedi tmm tmm by by dedim amann ii tmm ya dedi kapadı. Mesaj attım gerçekten çok güzel düşünüyorsun bende burada mal gibi ağlayayım yazıklar olsun sana dedim telefonumu kapadım. halada kapalı uzun bi süre açmicam telefon kullanmıyorum şuan. 3 gündür ne uyku ne yemek bi ruh gibi işşe geliyorum bi ruh gibi eve dönüyorum. Ağlama krizleri geçiyorum. Aklımı kaçırıcak gibiyim.
Yalvarırım bir fikir istiyorum sizden size bir psikolağa gitmeli miyim ne yapmalıyım nasıl atlatıcam ne yapıcam hiç bilmiyorum yalvarırım yardım edin!mirmirmirmir

kardeş merhaba bi insana nasıl bukdar bağlanılıo ben bi anlam veremiorum ya boşver unut falan gibi laflar edemem sana birkulağından gelir diğerinden çıkar eminim ağla ağla ağla an gelecek ağlamaya bıkacaksın ve ağlamadığını istemedende olsa ufak bişeye güldüğünü anlıyacaksın başka birini bulursan unutabilirsn belki

ben şunu anlayamadım .o ağbisinin seninle ne alıp veremediği var? sanırım başta anlatmışsın ama çok karışık anlaşılmıyor.neyse. bence sen bu kadar kendini bunaltmamalısın. o ağbi midir nedir bilip bilmeden bağırıyo çağırıyo. ben olsam erkek arkadaşımla da herşeyi bitirirdim. çünkü seni zan altında bırakıyor o adam . (agbi yani) bırak sevgilin senin ne olduğunu anlasın ,sen bişeyleri isbat etmeye çalışma.tekrar da hemen dönme.o zaman sana yapılan suçlamaları kabul etmiş olursun diye düşünüyorum...o seni elde etmeye ve ağbisine kabul ettirmye çalışsın.sen bu olayların dışında kal.bişey olacaksa zaten olur..kesinlikle kafana takma..

umarım ilk çıktığın erkek değildir. Bu anlattıkların bana ilk çıkılan erkek sorununu hatırlattı. Umarım yanılıyorumdur. Bu anlattıkların benim başımada geldi. Ne yaparım ne derim diye kara kara düşünmeye başladım. Beni çok kere aradı ama ben kendimi toparladım. Kadınlar güçlü olmalı şekerim. Hem daha ne güzel günler göreceksin. Kendini zamanın akışına bırak. Sana tavsiyem sadece bu olacak. Devamlı yaşanan günleri düşünüp ve bunları haketmedim diyerek insan kendini yiyip bitirir. Antidepresan ilacı almanı tavsiye ederim. Doktor yazsın, sen eczaneden alma. Bu ilaç iyi geliyor. Kendine dikkat et. Bk üzüldüm bende şimdi.

merhaba canım..hııc uzulme bır usttekı arkadasın dedıgı gıbı bunlar ılk ask sendromuna benzıyor zamanla gecıyor bılıyormusun,yanı o da kımmıs oluyorsun karsına neler neler cıkıyor,sen hıc kendını harab etme ztn dvam da edemezsınız abı faktöru var ortada abısını cıgneyemez..zannedıyorum kı abısının sende gözu var baska bı acıklaması olamaz bu kadar karsı cıkmasının..lutfen canım lutfen uzulme ve kendıne ve ona zaman ver zamanla unutacaksın yenı bır hayata baslayacaksın emın ol...
sevgılrımle

psıkolokluk da bısı yok ortada.gtcen sınırlerın bozulmus dıcek hap vercek paso uyutcak senı sorun morun da hallolmıcak

bende psikologluk bir durum göremedim klasik aşk işte kaybetme acısı
kendine zaman ver bencee

Arkadşlarım zaman ayırıp okuyup ilgilenip bana fikirlerinizi sunduğunuz için çok ama çok tşk ederim. Orda bi arkadaşım abisinn sende gözü varmış dedi. Biliyormusunuz bende böyle düşünüyorum çünkü bu adam benimle konuşmayı çok istedi adam evli ben tınlamadım hiç. Söyleyince daha iyi farkettim. Sorunlu bir aile sorunlu çocuklar. Kıskançlıklar çekememzlikler benide içlerine çektiler resmen kurtulmam lazım. Zamana ihtiyacım var kesinlikle.

kedi ulaşamadığı ete mındar dermiş canım belki gerçekten o ağbisisnin sende gözü varmış ama durumu öğrenince ayırmaya çalışmış ve başarmış bence o sülaleden uzak dur sana hayır gelmez daha onlardan

kesınlıkle sonuna kdr arkasındayım dusuncemın, o adamın sende gözu var yada sen onun esınden daha ıısın guselsın basarılısın ve kardesının böle bı pırlanta ıle beraber olması adama koymus hazmedememıs sekerım,salla gtsın yoluna...........

Kızlar bişi oldu ben bi kz arkadaşımın msnine girdim sevdiğim adam onlinedıı bana yazdı işte "f lütfen yalvarırım ona ulaşmam lazım telefonu kapalı msn kullanmıo ulaşamıorum ona yalvarırım" dedi bende ne yapıcaksın dedim ne istiosun bırak peşini artık dedim oda "Çok pişmanım ben onsuz yapamam yalvarırım ona bunları söyle açsın telefonunu onu çok seviyorum" dedi bende denerim sölemeyi ama şuan kimsele konuşmak istemio fln dedim. Ne yapacağımı şaştım arkadaşlar gördünüz mü 1 hafta bile dayanamadı pişmanım dio :KK43: çaresizlikten nefret ediyorum.

iyi de sen neden ayrıldın sevgilinden anlamadım....

abisi istemiyor diye mi?

olabilir istemeyebilir fakat bu ayrılmanızı gerektirmez ki...

ne anne babalara bile karşı koyuyor savaşıyor bu gönül abisine mi direnemedin...

konunu tam olarak okuyamadım canım, sinirin bozuk ve üzüntülü olduğun için çok gereksiz ayrıntılara girmişsin okuyamadım...genel olarak hızlı özet şeklinde baktım...

abisini takma kafana sevdiğin adamla mutlu olmaya bak canım benim.

Selamlar...
Eğer bir psikoloğa gitmeli miyim diye bir düşünce oluştuysa gitmelisiniz... Forumda yazıldığı gibi psikolog size ilaç vermez, uyuşturmaz... durumunuza uygun bir terapi yaklaşımıyla süreci daha sağlıklı ve hızlı geçirmenizi sağlar...Önemli olan gideceğizi psikoloğu iyi seçmenizdir... Sevgiyle...

Selamlar...
Eğer bir psikoloğa gitmeli miyim diye bir düşünce oluştuysa gitmelisiniz... Forumda yazıldığı gibi psikolog size ilaç vermez, uyuşturmaz... durumunuza uygun bir terapi yaklaşımıyla süreci daha sağlıklı ve hızlı geçirmenizi sağlar...Önemli olan gideceğizi psikoloğu iyi seçmenizdir... Sevgiyle...

psikoloğun ve psikiyatrisin ne olduğu konusun da ciddi bir bilinçsizlik var....

psikolog terapi seanslarıyla konuşarak dinleyerek yönlerdirerek tedavi eder...psikolog ilaç reçete yazmaz yazamaz...

psikiyatrist ise bozuk olan veya sonradan yaşanan travmalarla bozulmuş olan beyin fonksiyonlarını ilaçla tedavi ederler, beyin kimyasını ilaçlarla normale getirirler...fakat bunu uyutarak veya uyuşturarak yapmazlar...yeni nesil ilaçlarla hastada ilaçlar ilk 10-15 günlük uyuklama etkisi yaptıktan sonra hasta gayet normal insanlar gibi ayakta çalışarak gezerek eğlenerek yaparlar tedavileri.

psikiyatrist gerekli gördüğü takdirde psikoloğa yönlendirir...aynı şekil de psikolog da gerekli olduğu takdirde psikiyatriste yönlerndirir.

aşıksın sen ve bu bi hastalık canım..ama iyileşeceksin ağla sızla acını yaşa en sonun da oda bıter cektıgın acıya alısır ve unutursun ..ve unutmak için birilerini tanımaya baslamlısın çivi çivi yi söker yeniden aşık olmayı dene

heemen dön ve aşkını yaşa zaman geciyo ve geri gelmiyo hadi basla

canım benim, çocuk seni seviyor,ailesi istemiyor.vazgeç nefsine sahip ol bidaha görüşme.daha ortada bişey yokken bukadar iftira atanlar evlenseniz neler yapar bir düşün.Allah sana geleceğini göstermiş gözünü açman için bir sürü olay yaşatmış.hala hayır seviyom diye diretirsen kendi kaderini kendin tayin etmiş olursun.seni kabul etseler evlenseniz bile onları her gördüğünde aklına yaşananlar gelecek,kendinide eşinide yiyip bitireceksin.anladığım kadarıyla güzel bir kızsın daha önüne ne kısmetler çıkacak.kendini asla değersiz hissetme kimsenin hissettirmesinede izin verme.her şey para değil .onlar insan olsa genç bir kızı lekelemeğe uğraşmaz.akıllı ol kendine yepyeni bir sayfa aç.işini değiştir.çevreni değiştir.kendisi ailesi sana uymayan biriylede bidaha takılma.unut güzelim çocuk seni nekadar sevsede ailesinin sözünde çıkamaz.yıllarını harcar bırakır gider.ailesinin onayladığını alır.evde oturup ağlama hemen yeni bir hayata başla derim sonucunuda merak ediyorum gene bildirirsen sevinirim.allah yolunu açık etsin güzelim.:1no2:

canım benim, çocuk seni seviyor,ailesi istemiyor.vazgeç nefsine sahip ol bidaha görüşme.daha ortada bişey yokken bukadar iftira atanlar evlenseniz neler yapar bir düşün.Allah sana geleceğini göstermiş gözünü açman için bir sürü olay yaşatmış.hala hayır seviyom diye diretirsen kendi kaderini kendin tayin etmiş olursun.seni kabul etseler evlenseniz bile onları her gördüğünde aklına yaşananlar gelecek,kendinide eşinide yiyip bitireceksin.anladığım kadarıyla güzel bir kızsın daha önüne ne kısmetler çıkacak.kendini asla değersiz hissetme kimsenin hissettirmesinede izin verme.her şey para değil .onlar insan olsa genç bir kızı lekelemeğe uğraşmaz.akıllı ol kendine yepyeni bir sayfa aç.işini değiştir.çevreni değiştir.kendisi ailesi sana uymayan biriylede bidaha takılma.unut güzelim çocuk seni nekadar sevsede ailesinin sözünde çıkamaz.yıllarını harcar bırakır gider.ailesinin onayladığını alır.evde oturup ağlama hemen yeni bir hayata başla derim sonucunuda merak ediyorum gene bildirirsen sevinirim.allah yolunu açık etsin güzelim.:1no2:

kesinlikle katılıyorum çocuğu unut geleceğine sahip çık daha çok gençsin bu tür insanlarla uğraşılmaz ....

X