Sizce Salon Takımı veya Yemek Odası Yeni Evli Çifte Gerekli Mi?

Ben almadım, açıkçası 2. bir koltuk takımına ihtiyaç duymadım zaten salon takımı modellerinin büyük çoğunluğunu sevmiyorum. Hoşuma giden 1 koltuk takımı aldım 2 üçlü 1 tekli aldım, 1 tekli daha alsam olurdu ama model büyüktü evi sıkıştırmadım.
Ben yemek masası ve konsol aldım, mutfak masasını evlendikten 2 sene sonra aldım. Çok büyük eksiklik hissetmedim açıkçası, şartlar neyse insan ona uyuyor.
Konsol bence lazım ama benim dolaplarım ağzına kadar dolu değil. Gümüşlük almadım zaten su takımı almaya hiç niyetim yoktu. Bence konsol yemek masası ve iyi 1 koltuk takımı yeterli
Tabii en önemlisi Allah agız tadıyla oturmayı nasip etsin :)

oturma grubu , masa sandalye ve birde yemek takımı koymak için konsol alsan yeter ,

gümülük vitrin falan alma , ve ayrıyeten bir oturma odası yapmamış olursun ,

hee bu arada umarım ailelerde sizin gibi düşünüyorlardır, yoksa sorun buyuk

salon takımı ne oluyor? duymadım yani büfe vs onlar mı?

yemek odasına ayrıca gerek yok. salon büyükse bi masa 6 sandalye yeter.

Salonda neden insanlar oturmuyor en merak ettigim sey. O kadar para verdim tepe tepe kullaniyorum valla. Oturma odam da var, orda oturmuyorum, salonumda yayila yayila oturuyorum. 12 kisilik dev bi yemek masam var, esimin ailesi kalabalik. Konsolum olmasa sigamazdim, 1 adet misafirlik takimim var o da yetiyor. Vitrin falan da gereksiz bence. Salon muze degildir, kullanin gitsin yahu 😊

Salon oturma grubu yeterli bir de yemek masası ve gonsol. Şahsen vitrin vs almadım ben.Gereksız buluyorum. Hatta sevmiyorum. Yemek takımını gonsola yerleştir kafi.

Yemek masasi ve konsol olmadan olmaz bence.
2 tane 3 lu koltuk 2 tane berjer alirsiniz. Bir yemek masasi bir konsol. Misafir takimlariniz da konsolda durur. Tv de konsolun uzerinde. Bitti gitti.
3+1 bile fazla aslinda. genis salonlu 3+1 boyutunda 2+1 evler var.
Salon var, bir oda yatak odaniz olarak kullanirsiniz.
bir oda ivir zivir koymak camasir asmak vs. icin kullanirsiniz yeter de artar bile :)
He baktiniz ihtiyac duydunz sonradan misafir odasi olusturusunuz.

3+1 olursa bir odayı yemek odası diğerini oturma odası yaparsınız. Geniş geniş oturursunuz ne güzel.

Canım keske senin kadar o zamanlar bende mantikli dusunseydim..

Icimde kalmasin diye salon takimi aldim uzerine kac defa oturdun desen belki 4 defa o kadar rahatsiz o kadar kötü kumasli bi takim ki misafir kirletse icim yanacak cunku leke cikmiyor :KK43:
Odanin 3+1 olmasi iyi bence ilerde bebeginiz olirsa birisi kendi odasi birisi oyun odasi olur bir erkek bir kiz olursa ikisininde ayri odasi olur

Gelelim simdiki aklim olsa yapacagil seye salon takimi olacak odaya oturma odami masa sandalyemi uygun bir sekilde alirim oda büyük olacagi için cocuk odasini ütü camasir odasi yaparım diger oda da bos kalir.. birde calisiyorsan esyayi minimalize tut aman evleniyorum hevesliyimde ivir zivir doldurma temizligide zor oluyo tuketiyor insani sürekli temizlik yapmak... yemek takimida illaki gumusluk veya konsola koyacak degilsin ya mutfak dolaplarina koyarsin...

Ikinci tavsiyem eger eviniz kira olacak ise ütü kutusu yemek takimi kutusu mikrodalga kutusu yani kutulu olan hic birseyin kutusunu sakin atma..tasinirken kolaylik olur

Oturma grubu (iki üçlü, iki tekli, bir de tv ünitesi), yemek masası ve büfe. Salon takımım bu benim. Oturma odam yok. Şu anda da 3+1 eve sığamıyorum tam olarak. Çünkü bir oda yatak odası, bir o da çocuk odası, kalan oda eşimin çalışma odası. Ardiye ya da kiler yok, o yüzden de kalan eşyalar eşimin çalışma odasında. Daha doğrusu artan her eşya orada. Çünkü bu evdeki salonum daha ferah dursun diye büfeyi, tv ünitesini (evin kendi ünitesi var) ve teklileri bu odaya almak zorunda kaldım. Velhasıl boş bir oda şart. Oda boş olup da ne yapacağım deme bir şekilde doluyor emin ol.

yeni evli olmaktan ziyade, bu sizin yasam stilinize bagli,

yatili misafiriniz cok oluyorsa mesela, bir baska odayi daha yatak odasi gibi duzenlemeniz gerekir, en azindan cekyat tarzi bir seyler almaniz gerekir.

cok misafir agirliyorsaniz yemek masasi da lazim, konsolu da.

benim cocuk sandalyeleri ile birlikte 6 kisilik masam var, yani sadece 2 kisyi agirlayabiliyorum, bazen cocuk sandalyelerine biz otururuz cocuklara orta sehpaya hazirlarim, 6 kisi olabiliriz masada.
Onun disinda daha kalabaliksak da self-servis hazirlarim masaya cesitleri, servis tabagina alan eve dagilir. Ama bu kadar kalabalik cok az oluruz, diyelim yilda 3-4 kez. yilda 3-4 kez icin 12 kisilik masa takimi almak bana mantikli gelmiyor. cok mutfak esyam da yoktur, hepsi mutfakta durur bu sebeple, ayrica konsola da ihtiyac duymam yani.

masa şart evinizin mutfak dolaplarina gore aynali alirsiniz ben almamistim mutfak dolaplarim yetersiz kaldi pismanim ama dolap yetecekse aynali kalabaliktan baska birsey degil
kocamn bir tv unitem var gereksizmis daha kucuk is gorur bisey olabilirmis

Ben de salon takımı deyince oturma odasına daimi oturulmak için koyulacak 2 adet üçlü, 2 adet tekli takım gibi düşünmüştüm. Meğer misafir odası mantığıyla sorulmuş :)
Hala var mı ya misafir odası yapan? Ben 80 lerde kaldı sanıyorum :))

Bir de misafir odasını temiz tutmak ekstra iş. Hayatta girmek o topa :))

Evlenirken L koltuk istemediğim için normal takım aldık, ama bizimki gibi küçük salonlulara en iyisi köşe koltuk. Seneye değiştireceğiz inşallah.

Konu sahibi ben arka odaya koydurduğum masayı 2 sene sonra çocuk odası için elden çıkarmıştım kullanılmıyor diye. O masa salonumda olabilseydi bal gibi kullanılırdı.
Yemek masasız ev olmazmış diyeyim sen anla..

Masa ve TV alacaksaniz TV ünitesi yerine konsol alabilirsiniz. Gerisi fazlalık. Günlük misafirlik yemek takımı, çatal kaşık takımı diye ayırmak hiç mantıklı değil. Alın bir takım tepe tepe kullanin. Eskiyince yenisini alırsınız. Ne diye arada bir kullanılacak eşyaların hamallagini yapasiniz ki? Hatta yemek takımına bile gerek yok. Şu Ikea nin bembeyaz tabakları var. Alın onlardan 12 şer tane. Hem günlük hem misafirlik hem de sade. Yine ikeadan küçük kase birkaç salata ve sunum tabağı. Yeter bana göre. Bir de tencere takımınız oldu mu tamamdır. Koltuk takımı yerine evet rahat olan takımlardan almak daha mantıklı. Az eşya çok huzur cidden. Evin temizliği ve toparlaması çok rahat oluyor. Vaktiniz size kalıyor.

Salona oturma grubu ve yemek masası alın , oturma odasına da minderler dösersiniz , çalışma masası bırakırsınız ya da spor odası yaparsınız.

Günlük ve misafir yemek takımlarıni ayrı ayrı almayın derim.

Salon evin en büyük odasına denmiyor ya nasıl gereksiz oluyor? :KK53: Konuda acayip bir kavram karmaşası var. Asıl gereksiz olan oturma odası, çünkü öyle bir oda yok eğer istersen odalardan birini sen kendin oturma odası yapıyorsun. Salona koltuk takımı, yemek masası takımı ve tv ünitesi koyun olsun bitsin işte.

3+1 se eğer, 1 oda yatak odası bir oda oturma odası 1 oda da çocuk odası olarak kalsın kalan bir odayı da ya kıyafet,ütü, ıvır zıvır odası yapın ya da yemek masası ve konsol alıp yemek odası yapın orayı. Bence böyle mantıklı.

Salon yasam alanimiz zaten koltuk takimlarim masam tv unitem konsolum her daim oradayiz.kapali kapilar arkasinda ki salonlar mi kaldi artik.ve evet yemek masasi ve konsol sart nerede yemek yiyeceksiniz ki

Ben salona spor tarzda koltuk takimi ve yemek masasi koydum. Oturma odasinda da iki tane uclu kanepe ve tv var. Bana kalsa boyle iki ayri odaya ihtiyac olmazdi ama cocukla salonda oturup derli toplu tutmak mumkun degil. Salonu kapatip misafir gelince kullaniyoruz. Ne kadar mantikli bilmiyorum ama bizdeki oturma odasi bir nevi cocugun oyun odasi gibi kullaniliyor. Konsol, vitrin falan almadim ben. Yemek takimlarim mutfak dolaplarinda. Ama masa sart tabi. Mutfak masasi dort kisiyi anca agirlar. Kalabalik misafire buyuk bir yemek masasi gerekiyor.

Bende konsol, vitrin, salon takımı yok. Bana gerekli değil çünkü kalabalık misafirimiz olmuyor. Evim de küçük zaten. Oturma odamda bir köşe takımı, tv ünitesi ve kitaplığımiz var.

Mutfagimda yer var ama 12 kişilik yemek takımım ve su takımım evlendigimden beri annemin evinde duruyor 4,5 yıllık evliyim hiç kullanmadım cunku. Günlük takım, kahvaltı takımı ve normal bardaklarim yetiyor.

X