Sizce Salon Takımı veya Yemek Odası Yeni Evli Çifte Gerekli Mi?

Eşyalar kadınların ömründen ömür çalışıyor bence, sürekli ince temizlik istiyor...

Şimdiki aklım olsaydı yemek odası ve salon takımı almazdım...var olan da atılmıyor açıkçası... eşyalara hizmetçilik et dur...

Eğer nişanlınız ve sizin aileniz yerde sofra serip yemek yemeyi problem etmezlerse bence masa bile almayın....

Yarın birgün çocuk olunca çocuklara tek oda vermek yerine iki odayı onlara tahsis edersiniz...ben çocuklar için yatak odası, çalışma odası ve oyun odalarının ayrı ayrı olması taraftarıyım...zaten çocuklar dört duvar arasında büyüyor...birde tek oda vermek haksızlık oluyor çocuklara....

Salonuda oturma odası diye geniş geniş kullanırsınız...

Yemek takımımızı mutfağa yerleştirin.

Yenek takımı iki takım almayın, sürekli yeni modeller çıkıyor, iki takım alıp yıllarca kullanana kadar, birini eskitin sorma tekrar yeni kullanma heyecanı yaşayın...

Ne kadar az eşya o kadar kendine ait zaman demek...
Nasıl yani çocuklara yatak, oyun ve çalışma odası olarak ayrı odalar mı verilmeli sizce? O zaman evin 5-6 odalı falan olması gerekir

Nasıl yani çocuklara yatak, oyun ve çalışma odası olarak ayrı odalar mı verilmeli sizce? O zaman evin 5-6 odalı falan olması gerekir
Ben öyle yaptım..

Evlenirken salon, oturma odası, yatak odası olarak kurmuştum ancak çocuklar olunca ve okul çağı da gelince bu düzeni bozdum.

Şimdi salon, yatak odası, çocukların yatak odası, çalışma odası ve oyun odası olarak değiştirdim... mutfağım çok geniş salon gibi olduğu için mutfağa da bir köşe takımı attım.genel onlarla mutfakta oturup kalkıyoruz...zaten akşamdan akşama eve gelince yemekti, çaydır, kahvesi derken gün mutfakta bitiyor...

Ben bos evleri sevmedigimden aldim bayada faydasi dokunuyor icine koyduklarim acisindan gerekli gereksiz herkese gore degisir

rahat bir salon takımı yemek masa ve konsol alıp tv ünitesi gibi kullanabilirsiniz oturma odası için ayrı koltuk falan almayın ben nişanlıyım ve böyle aldık mobilyalarımızı hem rahat hem şık chester koltuklar şık ve rahat oluyor isterseniz aldığım takımı da paylaşabilirim fikir amaçlı... hatta biz mutfak sandalye takımını evlendikten sonra almayı düşünüyoruz salondaki masa sadece misafirlere özel değil sonuçta onun da tadını çıkartıktan sonra alıcaz

Bizde oyun odası dışına oyuncak çıkmaz
Ben çok anlayamadım sizin sistemi. Hayal edemiyorum yani,eviniz kaç odalı?
Sadece mutfakta yaşıyorsunuz diğer bütün odalarda çocukların eşyaları mı var, bir odada yatakları, bir odada oyuncakları, bir odada da çalışma masaları mı var? ( çoğul konuşuyorum gerçi kaç çocuğunuz var bilmiyorum )
Düşününce bir odada sadece oyuncak varsa zaten çıkarmalarına gerek yok. Benim ufaklık 2 yaşında, ne kadar söylesem de dağıtıyor oyuncakları, hoş bu da sorun değil benim için.
Sizin söylediğiniz sistemi benim uygulamam imkansız, bir kızım bir oğlum var. İkisine ayrı oda, bize de yatak odası. Salon ortak alan :)

Sadece mutfakta yaşıyorsunuz
Çalışan anne baba, okulda olan çocuklar... akşam eve geliniyor, tabi direk mutfağa...yeme içme fasli bitince çocuklar ya çalışma odasına ya oyun odasına gidiyor, ben mutfakta ertesi güne hazırlıkla devam ediyorum genelde...
kaç çocuğunuz var
3 çocuğum var.
bir odada yatakları, bir odada oyuncakları, bir odada da çalışma masaları mı var?
Aynen öyle.Biraz detaylı düzenledim ama ...mesela çalışma odalarında her birine ait çalışma masaları, sandalyeleri, kitaplıkları ve berjerleri var....
Oyun odalarında yerde haliflex plastik komidinlerde oyuncaklar, oda boş gibi duruyor...
Benim ufaklık 2 yaşında, ne kadar söylesem de dağıtıyor oyuncakları
Kızlarım 11 ve 8 yaşında... odalarının düzeni konusunda benden daha hassaslar diyebilirim..birbirlerini bile uyardıklarina denk gelirim arada...
eviniz kaç odalı?
Zannetiginiz kadar çok odalı değil...sadece 4+1(4.5+1) ebeveyn yatak odası, çocuk yatak odası, çalışma odası, oyun odası, salon, mutfak(mutfak büyük olduğu için köşe takımı attım, Amerikan mutfak tarzı gibi)
Salon ortak alan :)
Salon bizde de ortak alan ve kullanıma açık, kolay kolay misafir ağırlamam zaten, bu nedenle kullanılamaz bir alan değil...genelde haftasonları salondayiz

Son düzenleme:
X