Sizce Turkiyenin en yakin dostu olan ulke hangisidir?

Turkiyenin en yakin dostu olan ulke sizce hangisi?

• Ankete Katılan
    179
Azerbaycan.

Azerbaycan listede olmasaydı da Ermeni soykırımı iddialarını meclisinde görüşüp soykırım yapılmamıştır diye karar alan Bulgaristan derdim şüphesiz.

bu ülkelerin içinde en insaflısını azerbaycan olarak gördüm walla :KK53:
ama ne derler, ülkeler de insanlar gibidir, menfaatleri el verdiği müddetçe dostturlar, bunun haricinde daima düşman..

kıbrıs yavru vatan onu saymıyorum
azerbeycan diyorum En Büyük TÜRKİYE

Tabiki azerbeycan araplarıda sevmiyor,halen ortaçağ karanlığında geziyorlar

Türkiye'nin yakın dostu olan ülke yok... Türklerin Türklerden başka dostu yok. Bence...

oy kulanmadım çünkü bu tür şeyler böyle oldu böyle olacak şeklinde yürümez. bugün dostunuz olan bir ülke ile bir müddet sonra çıkar çatışması yaşarsınız düşman olursunuz. ayrıca düşman olan hükümetlerdir halklar değil. hangi hükümet halkını böyle bir düşmanlğa sevk ediyosa bilinki kuyruk acısı vardır. siyaset sanatı ne çok sıkı fıkı olup ağzının içine girmek nede ipleri kıyasıya germektir. komşularımızla aramız çok iyi, oo oley yaşasın hepsi biizm dostumuz, diyemeyiz. komşularımıza aramız gergin hay allah hiç biri bizi çekemiyo düşmanımız , diyemeyiz. dedeiğim gibi hepsi ülkelerin ileri vadedeki çıkarları ile ilgilidir.:KK68:

Gürcistan'ı ayrı severim... Oranın insanları gerçekten Türklere karşı önyargısız...
KKTC zaten yavru vatan...
Azerbaycan için ise, sürekli onlarla içli dışlıyız ve şu an forumda varlarsa, bu yazıyı okuyorlarsa biz Türkleri sevmediklerini biliyorum.
Türkçe'yi gayet iyi konuşmalarına rağmen ısrarla Rusça konuşurlar ve biz Rusuz derler. Bu yeterli zaten onları sevmemem için, genlerini bile inkar eden bir toplum... Tekrar ediyorum... Genel bağlamda böyle.
Umarım istisnalar da vardır aralarında.

bende duymuştum ne yazıkki Azerbeycan göründüğü kadar sevmiyormuş Türkiye'yi. .
Kıbrıs diyorum. .
En Büyük TÜRKİYE

ülkelerin dostu yoktur sadece menfaatleri vardrı onlarda gelip geçici değişicidir. tarihe bakarsak geçmişte dostumuz olan ülkelerin bir kaç sene sonra bizimle çok kanlı savaşlar yaptığını görürüz. şuan için en makul cevap KKTC onlarda bize muhtaç oldukları için ama halkı özelliklede gençler artık Türkiyeden çok fazla nefret ediyorlar maalesef bilgisizliklerinden.

neden şıklarda Almanya yok?

değil mi? daha da ilginci suriyenin bile hatta ırakın bile var olması.almanya da dost değil ama en azından suriye ve ırak olmasaydı.sonuç olarak Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur.çıkar ilişkisi olabilir ancak.o ilişkiler de zamanla b.ka sarıyor zaten.:KK14::KK14: işaretlemedim ben.

kktc ve azerbaycan diyesim vardı ancak azerbaycanla ilgili yorumlara şaşırdım neden sevmiyorlar acaba bizi?

bence sorun varsa da hükümetler arasındadr azeri halkının bizi ne kadar sevdiğini biliyoruz.eurovisionda en çok oy alıp oy verdğmz ülke neticede..

X