Sızdıran bez derdim

Simdi gördüm mesajinizi erkekmiş aynen bu sorunu birbucuk ay yaşadım her bezi denedim hepsi yandan sızdırdı. Kuzenim sünnet olunca yan isemeyecegini duzelecegini soylediginde çok inanmamistim garip gelmişti meğer doğruymuş.zaten sünnet ettircektik sünnetten sonra bir daha sizdirmadi..
Umarim öyle olur, çaresiz kaldım, saskinim.

Neden 3 ay sonra. Hareketlenmez mi o zaman. Nekadar erken o kadar rahat aslında
İlkini o aylarda yaptırdığımız için, bunu da aynı zamanda yaptırırız dedik ama aslında dediğiniz gibi ne kadar erken o kadar iyi. : )

Bağlamayı nasıl bilmiyorum? Bu ikinci çocuğum ve ilkinde böyle bir durum hiç yaşamadım diyorum. Ne olduysa ikinci çocuğumda oldu. Bilinemeyecek ne var bağlamada?

Deniyorum diyorum, büyük numara küçük numara deniyorum. Marka.marka.deniyorum. çaresiz kaldim.

Külot bezi de mi baglamayi bilmiyorum? O da sizdiriyor, saskinim.
Arkadaşlarında söylediği sekilde
Bacak kııdmlarına bel kısımlarına dikkat etmenizde fayda var

Bebeğim 11 kilo 76 cm 4 numara Bime ait bezi kullanıyorum .
Bağlandıktan sonra özellikle sırt kısmını güzelce düzeltin bezin bolluk var mı kontrol edin oradan kaka çok sızıyor gevşek olunca .
Bacak kısmında lastikler tam otursun elinizle hepsini dışarı doğru düzeltin
Birde biri daha yazmış göbek kısmını içe doğru katlayın ve çok uzun bırakmayın arka ön hepsi eşit olsun .
İnanin bir saat önce hepsini yaptım ve sırtı islak uyandı. : ( Böyle böyle sünnete kadar bir şekilde geleceğiz sanırım, inanılır gibi değil. Üste yazdım, bezi öyle bağlıyorum ki, reklam bebeği gibi her yeri eşit. Olmuyor!

Doğumundan beri Prima Premium Care kullanıyorum. Oğlum 9 aylık olduktan sonra külot modeline geçtim.
2 aylıkken Sleepy ve Pampers denedim. İlk kullanımda pişik yaptığı için Premium Care'e dönüş yaptım. Ne sızma, ne pişik durumu yaşamıyoruz.

Bezin iç tarafında kalan o tülümsü lastikleri her bez bağlayışınızda kontrol edin
Her sabah ıslak bulmanızda normal
2 3 saatte bir zaten doluyor değiştirmek gerekiyor
Ben bağlarken arkayla önü iyice eşitleyip bantlarıda sıkı sıkı bantlıyordum zaten hemen gevşeme oluyor bantlarda yani sıkmıyor çocuğu
Zayıfsa ön kısmını yanlara biraz fazla gerdirerek bantlayın yani ön kısım büzüşüp daralmasın

Bizimki 10.5 kilo 5 numara kullanıyorum. Bugune kadar sadece iki kere Sleepy sızdirdi sabah. Canbebe de kullandim bir sorun olmadi. Simdi Bebem Natural aldım. Fiyatı Sleepy nin yarısi kadar ve yeni basladik ama memnunum. Bel yuksekliği bantlar filan cok güzel. Ben de diğer pek cok arkadaş gibi yanlıs boy kullandığınızı dusunuyorum. Cok basenliyse kızariyordur bacakları ama simdi 5 kullanirsaniz 6 dan sonra ne yapacaksiniz? 6 da bitiyor coğu.
Besi denemek için aldım hani büyük kullanayim, sırtına kadar gelsin sizdirmasin diye ama fiyasko! Üç küçük geliyor biraz kilolu ve basenli bir bebek. Dört tam oturuyor ama yine sizdiriyor. Dediğiniz markalar aklımda.bulunsun.

Bence çok sıkı bağlamıyorum ama öyle bir ayar ki, biraz gevsetince de daha beter islaniyor. Beş aylık beş numara kullanıyorum bir haftadır. Boylu ve kilolu bir bebek. Gece tam son emzirmeyi yapıp o zaman bağlıyorum çünkü emmeden uyumaz. Saat dokuz gibi.
Ne kadar boylu kilolu olursa olsun 5aylık bebek için 5 numara çoook büyük

Hangi marka kullanıyorsunuz?Benim oğlum 1 yaşa girecek hep canbebe kullandım ve dediğim gibi sadece numara geçişlerinde büyük geldiği için problem yaşadım. 11.5 kilo, 5 beden kullanıyorum. bebem natural diye bi marka çıktı memnun kaldım deneme ürünlerinden. Onda da 4 numara aldım daha yeni. Dün kullandım gündüz, sorun yaşamadım.
Şuan Komili aldım beş numara daha yeni az bir miktar aldım denemelik. Büyük aldım iyice her yerini sararsa sızdırmaz diyez sizdirdi. Şimdi bu bitsin baby turko bebe natural Minnie tavsiyelere göre gideceğim. Hangisi sizdirmazsa en azından az sizdirirsa onda kalacağım. Sünnet olayından sonra sızdırma bitiyor diyor bazı anneler bakalım, inşallah.

Beş aylık bir bebeğim var ve bu bez olayı artık benim için ciddi bir soruna dönüştü hanımlar. Külot bez olsun, normal bez olsun kullanmadığım marka kalmadı. Var mı benim gibi bu dertten muzdarip olmuş ve çaresini bulmus bir arkadaş?

Bebeğimin odası, kullanılmayan çeşit çeşit bezlerle dolu, hepsi mi sizdirir evet hepsi sızdırıyor! İlk çocuğumda Molfix ile başladık ve öyle devam ettik. Ne sızdırma ne başka bir şey. Bu çocuğum da, hiçbir bez de tutturamadık, rahat edemedik. Kış günü gece de kaç defa bez değiştiriyorum, ıslak kalıp hasta olmasın diye.
Ben sleepynin kilot bezini kullanıyorum cok memnunum hatta bebegim hasta ishal suan yine de başarılı belini cok guzel kavriyor 16422613465236663743289640752453.jpg
Tek eksisi külot bezler kışın kullanışlı olmuyor tamamen soymak gerektirdiği için ama yazin super
Birde cirtlililar hemen sarkma yapıyor bunlar oyle degil

Prima premium kullanıyoruz çok memnunuz hiç bi pişik sızıntı olmadi

Erkek bebek. Pipisini tam ortaliyorum. Sağa sola gitmesin diye çişler ama yine aynı durumda her yeri ıslaniyor. Yan bantları açıyorum. Kalıp gibi bağlıyorum ne çok sıkı ne gevşek ama olmuyor.
Ben olması gerekenden bir beden büyük bez alarak çareyi buldum tavsiye ederim

İnanin bir saat önce hepsini yaptım ve sırtı islak uyandı. : ( Böyle böyle sünnete kadar bir şekilde geleceğiz sanırım, inanılır gibi değil. Üste yazdım, bezi öyle bağlıyorum ki, reklam bebeği gibi her yeri eşit. Olmuyor!
Ozaman gerçekten sünnet ile alakalı olabilir her seferinde sızması garip Allah kolaylık versin

Erkek evet. Üç ay sonra sünnet düşünüyorum. Sizdirmayla ilgisi olduğunu hiç bilmiyordum. İlk oğlum sekiz aylıkken sünnet olmuştu ama oncesinde sizdirma yasamamistik hiç. özellikle dikkat edeceğim sünnet sonrası nasıl olacak diye :)
Haddime değil ama bi tavsiyede bulunmak isterim eğer sünnet düşünüyorsanız bence 3 ay sonrasına ertelemeyin ne kadar erken o kadar iyi kucuk oglum henüz kırkı bile çıkmamıştı sünnet olduğunda kasik fitigi ameliyati olmasi gerekiyordu mecburi oldu bizde ikisinj birlikte yaptırdık hic anlamadı bile hareketlenince zor oluyor eli oraya gidiyor
Hem belki bu sorunda ortadan kalkar

Şuan Komili aldım beş numara daha yeni az bir miktar aldım denemelik. Büyük aldım iyice her yerini sararsa sızdırmaz diyez sizdirdi. Şimdi bu bitsin baby turko bebe natural Minnie tavsiyelere göre gideceğim. Hangisi sizdirmazsa en azından az sizdirirsa onda kalacağım. Sünnet olayından sonra sızdırma bitiyor diyor bazı anneler bakalım, inşallah.
50 günlük yoktu yaptırdım, o konuda bi etkisi oldu mu bilemeyeceğim. ama dediğiniz durumu sadece bezin büyük gelmesi sebebiyle yaşadım. Bez ne göbek altında kalacak ne de üstüne çıkıcak, üst kısmı göbek deliğini ortalayan bez, bebeğinize uygun olan olacaktır 🤗

Hiç marka marka dolaşmayın, sizin sorununuz marka değil, ya bebeğin sünneti ya da boy-kilo orantısından dolayı doğru bez numarasını bulamamış olmanız.

Yan bariyerlerin ucunda kalan etek gibi kısmı dışarı çıkarıyor ve göbek kısmını katlıyorsanız doğru yapıyorsunuz. Bağlarken de elinizle pipiyi aşağı bakacak şekilde düzeltmelisiniz.
Bir de bezi bağladıktan sonra bel kısmından yukarı çekip oturtun üzerine.

Hangi marka kullanıyorsunuz bilmiyorum ama baby turco’nun 4 numarası sleepy bio naturalin 3 numarası ile aynı boy mesela. Bez bedenlerinde de farklılıklar var yani, sizi yanıltmasın.

Zaten 4 saat bence iyi bir zaman dilimi. Ben baby turko da çok beğendim. Benim kızım cılız ve külot bezler asla olmuyordu, şimdi şükür 1 numara oluyor. Bu arada alakasız ama kaç yaşında bebeğiniz ?
Şu an 1.5 yaşında. Kilosu ve boyu normal.

Küçükte aldim buyukte aldım açıkçası ve hiçbirinde istediğim kuruluğu bulamadım. Primanin yeni doganini almıştım, en iyisi diye ama memnun kalmamistim. Şimdi baktım tavsiyelerinize ates pahasi olmus. İnanılır gibi değil.
Çok pahalı evet ben de o yüzden soffy ucuz bezi gündüzleri ve akşamları kullanıyorum.Prima 12 saat de kalsa sızdırmadıgı için gece yatarken de onu bağlıyorum.3 aylıktan beri böyle zaten byüdükçe eskisi kadar kaka vs yapmıyorlar.

Bezi büyüttüm, bezi kuculttum. Külot bez kullandım. Hatta dün iki külot bezi üst üste bağladım anca sizdirmadi ama bebeğim çok rahatsız oldu, bir daha yapamam.

Prima beş numara sızdırdı. Baby turko alacaktım bugün onu almamistim, şikayet vara baktim herkes şikayetçi sizdirmasindan hemen vazgeçtim. migrosun bezi zaten hemen sızdırdı bizde
5 no 5 aylık bebege büyük ya ondan sızdırıyordur .
Yasından sonra 5 noya gectik biz.

X