Sızdıran bez derdim

-Gri-

Bayan pozitif 😄
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2021
1.288
3.486
Beş aylık bir bebeğim var ve bu bez olayı artık benim için ciddi bir soruna dönüştü hanımlar. Külot bez olsun, normal bez olsun kullanmadığım marka kalmadı. Var mı benim gibi bu dertten muzdarip olmuş ve çaresini bulmus bir arkadaş?

Bebeğimin odası, kullanılmayan çeşit çeşit bezlerle dolu, hepsi mi sizdirir evet hepsi sızdırıyor! İlk çocuğumda Molfix ile başladık ve öyle devam ettik. Ne sızdırma ne başka bir şey. Bu çocuğum da, hiçbir bez de tutturamadık, rahat edemedik. Kış günü gece de kaç defa bez değiştiriyorum, ıslak kalıp hasta olmasın diye.

Beş aylık bir bebeğim var ve bu bez olayı artık benim için ciddi bir soruna dönüştü hanımlar. Külot bez olsun, normal bez olsun kullanmadığım marka kalmadı. Var mı benim gibi bu dertten muzdarip olmuş ve çaresini bulmus bir arkadaş?

Bebeğimin odası, kullanılmayan çeşit çeşit bezlerle dolu, hepsi mi sizdirir evet hepsi sızdırıyor! İlk çocuğumda Molfix ile başladık ve öyle devam ettik. Ne sızdırma ne başka bir şey. Bu çocuğum da, hiçbir bez de tutturamadık, rahat edemedik. Kış günü gece de kaç defa bez değiştiriyorum, ıslak kalıp hasta olmasın diye.
Erkek mi bebek çünkü pipisinin duruşu vs etkiliyor bu durumu bide bezi takarken yan taraflarını iyice açın katlı kalmamasına dikkat edin kaç aylık olduguna göre de degişiyor küçükken bizimki de taşıyordu artık yok o problem

Bezi mi kücük geliyor?Bezi büyütün?
Yani sızdıranına denk gelmedim.Biz prima,sleppy,baby turco hatta migrosun bezini bile kullandık.Hic biri sızdırmıyordu.

Erkek bebek. Pipisini tam ortaliyorum. Sağa sola gitmesin diye çişler ama yine aynı durumda her yeri ıslaniyor. Yan bantları açıyorum. Kalıp gibi bağlıyorum ne çok sıkı ne gevşek ama olmuyor.

Benim yüzüm Molfix Pure&Soft serisinde güldü canım, onun dışında Prima Premium Care, Aktif Bebek, Sleepy Bio Natural hepsinde hep sızdırdı. Kıyafetlerden kaka temizlemekten fenalık geçirecektim artık, çok iyi anlıyorum seni.

Biz yeğenlerimde hep prima kullandık, prima da sızdırıyor mu?

Bezi mi kücük geliyor?Bezi büyütün?
Yani sızdıranına denk gelmedim.Biz prima,sleppy,baby turco hatta migrosun bezini bile kullandık.Hic biri sızdırmıyordu.
Bezi büyüttüm, bezi kuculttum. Külot bez kullandım. Hatta dün iki külot bezi üst üste bağladım anca sizdirmadi ama bebeğim çok rahatsız oldu, bir daha yapamam.

Prima beş numara sızdırdı. Baby turko alacaktım bugün onu almamistim, şikayet vara baktim herkes şikayetçi sizdirmasindan hemen vazgeçtim. migrosun bezi zaten hemen sızdırdı bizde

Bez küçük veya büyük geliyor olabilir, kilosuna uygun seçmenizde fayda var.

Ayrıca bezi iyice açıp, bebeği bezledikten sonra altta kalan lastikleri elinizle düzeltin.

Bantları iyice çekip yapıştırmak gerekiyor. Ben de her sabah sırılsıklam görüyordum çocuğu. Bantları iyice çekince yaşamadım bir daha. Bahsettiğim şok'un kendi marka bezi bu arada.

Bezin göbekte bittiği yer var ya, orayı içeri doğru katlayın. Anlatabildim mi bilmiyorum en çok göbekten sızıyor zaten, orayı içeri doğru katlayın. Pipiyi de aşağıya indirin .

Cok fazla sıkı mı bagliyorsun? Kac numara kullaniyorsun? Gece ne zaman bezliyorsun en son saat kacta?
Bence çok sıkı bağlamıyorum ama öyle bir ayar ki, biraz gevsetince de daha beter islaniyor. Beş aylık beş numara kullanıyorum bir haftadır. Boylu ve kilolu bir bebek. Gece tam son emzirmeyi yapıp o zaman bağlıyorum çünkü emmeden uyumaz. Saat dokuz gibi.

Bezi büyüttüm, bezi kuculttum. Külot bez kullandım. Hatta dün iki külot bezi üst üste bağladım anca sizdirmadi ama bebeğim çok rahatsız oldu, bir daha yapamam.

Prima beş numara sızdırdı. Baby turko alacaktım bugün onu almamistim, şikayet vara baktim herkes şikayetçi sizdirmasindan hemen vazgeçtim. migrosun bezi zaten hemen sızdırdı bizde
5 numara 5 aylik bebege buyuk degil mi? 13 aylik ogluma 5 numara kullaniyorum

Bezin göbekte bittiği yer var ya, orayı içeri doğru katlayın. Anlatabildim mi bilmiyorum en çok göbekten sızıyor zaten, orayı içeri doğru katlayın. Pipiyi de aşağıya indirin .
Aynen bunu yaptım ise yarıyor. Pipi duzeltmeden takinca veya fazla bol baglayinca( eşim öyle yapiyordu) en iyi marka denilenler bile sizdiriyordu

Benim yüzüm Molfix Pure&Soft serisinde güldü canım, onun dışında Prima Premium Care, Aktif Bebek, Sleepy Bio Natural hepsinde hep sızdırdı. Kıyafetlerden kaka temizlemekten fenalık geçirecektim artık, çok iyi anlıyorum seni.
Ben Normal Molfix kullandım ilk bebegimde, bundan beş sene once. ne rahattı hele ki külot beze geçtiğimizde, öyle rahattı ki, bunda püre soft kullandım tavsiye üzerine olmadı, Molfix mi bozdu, bu bebeğimin poposuna mi uymadı anlamadım.

Tavsiye için teşekkürler bebekten bebeğe değişiyor işte.

Bence çok sıkı bağlamıyorum ama öyle bir ayar ki, biraz gevsetince de daha beter islaniyor. Beş aylık beş numara kullanıyorum bir haftadır. Boylu ve kilolu bir bebek. Gece tam son emzirmeyi yapıp o zaman bağlıyorum çünkü emmeden uyumaz. Saat dokuz gibi.
Bilemedimki.. yani siZdirma arada olur ama oyle surekli olmaz.. ya kucuktur bez ya buyuk..10-16 kg cocuklar icin 5 numara. Kac kilo
Cocugun?

Soylemisler ama
Pipiyi asagi indirin

Pipiyi indiriyordum aşağı ama orayı hiç katlamamistim, hemen denecegim, sağolun.

5 numara 5 aylik bebege buyuk degil mi? 13 aylik ogluma 5 numara kullaniyorum
Dort kullandım bu haftaya kadar ama sırtına kadar geliyordu sular vs. Büyük olsun poposunun üstünü kaplasin sizdirmasin dedim ama yine sızdırıyor.

Bilemedimki.. yani siZdirma arada olur ama oyle surekli olmaz.. ya kucuktur bez ya buyuk..10-16 kg cocuklar icin 5 numara. Kac kilo
Cocugun?

Soylemisler ama
Pipiyi asagi indirin
Dokuz kilo ve boylu bir bebek. Poposunun üst kısmı dışarıda kalmaya başlayınca beşe geçtim bu hafta.

X