Sizin esma nız hangisi

namaste21

Duayla başladı her güzel şey
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2019
1.296
1.844
43
Herkesin ona iyi gelen okudukça okuyası gelen yada bir dileği olunca Rabbime o ismiyle el açtığı bir esması vardır diye düşünüyorum..Paylaşıp ilham almak istedim..Benim esmam Ya Bediu Bana çok iyi gelir

Esma ül hüsna cok okumaya dikkat ederm"" ya Allah ya bismillah ya Rahman ya Rahim ya Kadir ya kaviy" " bunları birlikte okumaya başladım okudukça okuyasım geliyor hepsini birlıte okadar hoşuma gidyr kı nedenini bılemedim

Herkesin ona iyi gelen okudukça okuyası gelen yada bir dileği olunca Rabbime o ismiyle el açtığı bir esması vardır diye düşünüyorum..Paylaşıp ilham almak istedim..Benim esmam Ya Bediu Bana çok iyi gelir
Benim ya vedud bana çok iyi geliyor evime , eşime karşı okurum huzurum için

Herhangi bir konuda Allah'ın yardımını isteyeceksem Ya Allah Ya Kerim/Ya Vekil/Ya Veli okurum. Araya / işareti koymamın sebebi, Ya Allah esmasının yanında bu 3 esmadan birini okuyorum. Ya Rafii esmasının inanılmaz etkisini gördüm. Anlamı da "derece yükselten" demek.

Herhangi bir konuda Allah'ın yardımını isteyeceksem Ya Allah Ya Kerim/Ya Vekil/Ya Veli okurum. Araya / işareti koymamın sebebi, Ya Allah esmasının yanında bu 3 esmadan birini okuyorum. Ya Rafii esmasının inanılmaz etkisini gördüm. Anlamı da "derece yükselten" demek.
Benim de adımın ebced değerine göre Ya Rafiu çıktı..Siz nasıl güzellıklerini yaşadınız acaba..Bir zamandır esmaları araştırıyorum.Ve hepsi ayrı bir anahtar..Ama bazıları bana iyi gelmedi.Mesela Ya Muheymin ne zaman okusam kabus görüyorum ..Bilmediğiniz birşey hakkında bilgi edinebilmek için yatmadan önce 145 defa okunuyor ..Hatta merak ettiğim şeyi öğrenince korkunç şeylermi olacak diye düşündüm ve okumaktan vazgeçtim

Benim de adımın ebced değerine göre Ya Rafiu çıktı..Siz nasıl güzellıklerini yaşadınız acaba..Bir zamandır esmaları araştırıyorum.Ve hepsi ayrı bir anahtar..Ama bazıları bana iyi gelmedi.Mesela Ya Muheymin ne zaman okusam kabus görüyorum ..Bilmediğiniz birşey hakkında bilgi edinebilmek için yatmadan önce 145 defa okunuyor ..Hatta merak ettiğim şeyi öğrenince korkunç şeylermi olacak diye düşündüm ve okumaktan vazgeçtim

Örneğin, eskiden başvurduğum firmalardan 3 firma dönüyorsa, Ya Rafiu esmasını okuduktan sonra 10-15 firma dönüş sağladı. Normalde silik bir tipimdir mesela, insanlar arasında daha da farkedilmemi sağladı. Ben iş başvurularıma dönüş sağlansın diye okumuştum. Çabucak etkisini gördüm, mucizevi diyebilirim.

Allah'ın her ismi güzeldir ama bazı esma ve/veya okumalar, ağır gelebiliyor. Size şunu okuyun ya da okumayın diyemem. Kendinize en yakın ve iyi gelen esmalarla birlikte,isminizin ebced değerine karşılık gelen esmayı okumanızda fayda var :) Benim ismime karşılık gelen esma Ya Allah ve Ya Vekil, niyete daha çabuk ulaşmada ismin ebced değerine göre esmalar etkili sanırım :)

Birde diyorlar hangi esmayı çekiyorsanız Ya Allah ile beraber çekmek daha etkili oluyormuş.. Tabiki en etkilisi hissederek ve inanârak çekmek...Tabii her esma ayrı güzellikler taşıyor..Ama bizim ihtiyacımız olanı yada iyi geleni tecrübe ederek bulmamız lazım sanırım..Ben bütün esmaları ojumaya çalışırdım.Ama şimdi biraz dikkatli davranmaya çalışıyorum..Iyimi yapıyorum bilmiyorum..Ama Ya Müheymin esması beni çok korkuttu..Sayı saat veya gün hesabı yapmadan okuyorum..Uff kafam karışık ..Daha önce açılmış esma konularınıda okudim

X