Mutfak Püf Noktaları Soğan doğrarken gözlerimin yanmasından 1-2 saat duramıyorum.

canım bende aynen senin gibiyim...
gözleirm çok fena tahriş oluo...
1-2 saat geçmio acısı..
soğanı balkonda açık havada doğramaya çalışıorum..
bunu bi yerde duymuştum gerçekten yakmıo..
hoş bu ara havalar soğuk ama yinede gözlerimin yanmasından iidir...

valla benım balkonumda yokkı be tatlım gırıs katın altı benım evım
yazık banaaaaaaa :sinifsinif:

sadece günlerce olsa neyse seni o halde her gördüğünde verecek çoşkuyu kaydirigubbakcemile3
ben söyledim gözlük olayını her yemek yapıyorum dediğimde gözlüklerin gözündemi diyor :smiley-cool:

sadece günlerce olsa neyse seni o halde her gördüğünde verecek çoşkuyu kaydirigubbakcemile3
ben söyledim gözlük olayını her yemek yapıyorum dediğimde gözlüklerin gözündemi diyor :smiley-cool:

ahhahaha süper yaaa sırnaşık şey

su tutmayı da yapıyorum ben ama tık yok yaa bende mi anormallik var nedir...
ben bide gözlük olmayınca aspiratörü son seviye açıp onun altında doğruyorum soğanı.
o da birazcukunn yarıyor işe.
bende şimdik yemek yapmaya gidiyorum soğanlı
eyvahedigeldismile
gözlümm kırıldı kaldık aspiratöre akannehir

su tutmayı da yapıyorum ben ama tık yok yaa bende mi anormallik var nedir...
ben bide gözlük olmayınca aspiratörü son seviye açıp onun altında doğruyorum soğanı.
o da birazcukunn yarıyor işe.
bende şimdik yemek yapmaya gidiyorum soğanlı eyvahedigeldismile
gözlümm kırıldı kaldık aspiratöre akannehir

kolay gele bacımmmm ... aspiratöre dikkat amannn onuda kırma sakın kaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile3

sağolasın kolaysa başına gele bacım kaydirigubbakcemile3
aman napptın bi o kaldı elimde onuda yok etmiyeyim barii tek çarem o benim -tatlicadiarzu-

kaydirigubbakcemile3

sağolasın kolaysa başına gele bacım kaydirigubbakcemile3
aman napptın bi o kaldı elimde onuda yok etmiyeyim barii tek çarem o benim -tatlicadiarzu-

AMANN SUSTUM CANIM kaydirigubbakcemile3

canım bak bende bu soğan rondosu ve tupperware mini şef.
gözlerin sadece soğanın tepesini keserken ve rondo yaptıktan sonra tencereye koyarken yanıyor...
onada tek çare ya aspiratör yada deniz gözlüğü
sengözlerimebaksanab
kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

canım bak bende bu soğan rondosu ve tupperware mini şef.
gözlerin sadece soğanın tepesini keserken ve rondo yaptıktan sonra tencereye koyarken yanıyor...
onada tek çare ya aspiratör yada deniz gözlüğü sengözlerimebaksanab
kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

kız allah iyiliğini versin komşum yaaaaa :roflol:
eyi çözüm kız kaydirigubbakcemile5

napalım tatlım yaa hüngür hüngür ağlamaktansa böyle icatları araştırıp bulup alıp yararlanmaya çalışıyorum zemuszemus

kesinlile lens tek çözüm:KK70: bende lens kullanıyorum sigara dumanı filan hiç etkilemiyo:KK70:

soğanın gözlerini yakmasının sebebi solunum yoluyla ilgili.. nefes almadan soğanı istersen gözünün içine sok yanmaz..:))
yani soğan doğrarken nefesini tutarsan gözün artık hiç yanmaz çünkü bende aynı senin gibiydim... 2 saate yakın geçmezdi.. buarada eğer bir nefes tutumuna doğramayı yetiştiremezsen içeri odaya koş yeni nefes çek gel:))

evet... benim de keşfettiğim tek çözüm bu :)

bende soğan doğrarken ağzıma kibrit alıyorum.ama karbonlu ucu dşarda kalacak.doğrama bitene kadar çıkarmıyorum.gözlerim yanmıyor böylece.tavsiye ederim.

valla aynen bende soğan doğrarken artık eziyet çekiyorum önceden hiçç böyle değildim son zamanlarda gözlerim resmen akıyor açamıyorum gözlerimi.. Bekarken elimde doğrardım öle olmazdı şimdi rondoda çekiyorum ama yok mahvoluyorum. Neler yaptım suyu da açık bıraktım ağzımda suyla da doğradım ama olmuyor. Gün geçtikçe daha çok yanıyor farklı soğanlar alıp deniyorum acaba soğan mı acı diye ama hep aynı...

X