Soğukluk geliyor

overthinkistan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2024
44
55
26
Merhaba, 6 yıllık bir ilişkim vardı geçen sene nisan ayı gibi bitti iyikide bitmiş o kısımda problemim yok ama o ilişkiden sonra kimseyle düzenli bi ilişki yaşayamıyorum, 2 gün üst üste bulusursak sıkılıyorum kendi başıma kalmak istiyorum. Değerde veriyorum karşıdaki insanlara hoşlanmıyor vs değilim ama bi yerden sonra içime sıkıntı çöküyor. Yada karsıma cıkan tipler sanırım tam tamına istedigim profil değil diye olmadı bu bilmiyorum ama baskı altında hissediyorum kendimi. Birinin varlıgına alışmak istemiyorum yada bilmiyorum. Böyle bir problem yaşamış birileri varmı? Sizce psikiyatriye gitmeli miyim yoksa bu tamamen doğru kişi denk gelmedigi icin mi böyle midir? Bilmiyorum içimde hep bir huzursuzluk oluyor bulustugumuzda bile hemen kendi evime gitmek istiyorum sanki oraya ait değilim hissi oluyor, eski iliskimdeki insanla yıllardır birlikte olunca artık karıckoca gibiydik ama artık kimseyle o kadar birbirini iyi tanıcak düzeyde olamıyorum eski sabrım yok gibi hemen kestirip atıyorum. Sizce normal midir bu hissi aşamamaktan ve karşıma cıkabilicek dogru kisiyi reddetmekten korkuyorum.

denemeden diğerinin etkisinden kurtulamazsın. Denerken de onunla ilgili etkilerden uzaklaş başka bi insanla görüşmeye gidiyorsun çünkü. Geçen sene biten bitti gitti.

Bar canım ben de yaşadım tek çare kendinle kalıp istediklerini yapman zamana bırakman üzerinden 1 yıl geçmiş gibi görünse de kolay değil 6 yılın birikmişi var acele etme bende senn gibi hissediyordum ama sonra geçti gerçekten sevebileceğin biri çıkınca geçiyor zorlama kendini

Merhaba, 6 yıllık bir ilişkim vardı geçen sene nisan ayı gibi bitti iyikide bitmiş o kısımda problemim yok ama o ilişkiden sonra kimseyle düzenli bi ilişki yaşayamıyorum, 2 gün üst üste bulusursak sıkılıyorum kendi başıma kalmak istiyorum. Değerde veriyorum karşıdaki insanlara hoşlanmıyor vs değilim ama bi yerden sonra içime sıkıntı çöküyor. Yada karsıma cıkan tipler sanırım tam tamına istedigim profil değil diye olmadı bu bilmiyorum ama baskı altında hissediyorum kendimi. Birinin varlıgına alışmak istemiyorum yada bilmiyorum. Böyle bir problem yaşamış birileri varmı? Sizce psikiyatriye gitmeli miyim yoksa bu tamamen doğru kişi denk gelmedigi icin mi böyle midir? Bilmiyorum içimde hep bir huzursuzluk oluyor bulustugumuzda bile hemen kendi evime gitmek istiyorum sanki oraya ait değilim hissi oluyor, eski iliskimdeki insanla yıllardır birlikte olunca artık karıckoca gibiydik ama artık kimseyle o kadar birbirini iyi tanıcak düzeyde olamıyorum eski sabrım yok gibi hemen kestirip atıyorum. Sizce normal midir bu hissi aşamamaktan ve karşıma cıkabilicek dogru kisiyi reddetmekten korkuyorum.
Bu işlerden sıkıldın artık galiba.ben 30 yaşına girdim.bende de aynı durum var.hiç yeni bir insan tanımak istemiyorum, hayatıma katamıyorum.zaman ayırmak, uğraşmak, anlamak, dinlemek istemiyorum.sıklıkla da gıcık oluyorum karşımdakine, sevemiyorum.kısaca uğraşamıyorum yeni insanlarla.kimse kafamı meşgul edemiyor.kendi işime bakıyorum.sen kaç yaşındasın bilmiyorum ama yaş aldıkça da etkiliyor bence.

Bu işlerden sıkıldın artık galiba.ben 30 yaşına girdim.bende de aynı durum var.hiç yeni bir insan tanımak istemiyorum, hayatıma katamıyorum.zaman ayırmak, uğraşmak, anlamak, dinlemek istemiyorum.sıklıkla da gıcık oluyorum karşımdakine, sevemiyorum.kısaca uğraşamıyorum yeni insanlarla.kimse kafamı meşgul edemiyor.kendi işime bakıyorum.sen kaç yaşındasın bilmiyorum ama yaş aldıkça da etkiliyor bence.
26 yaşındayım bende evet hissedemiyorum hicbişey ve bu hissizlik cok kötü birseymiş

Zorlamayın bence akışına bırakın. Bu görüştüğünüz insanlarla enerjiniz tutmamış demek ki bir daha görüşesiniz gelmemiş. Kimyanız tutan biri olursa yine eskisi gibi heyacanlar yaşarsınız.
Bir yaştan sonra ve bir takım tecrübelerden sonra insanlara tahammülümüz azalıyor, ki bence bu iyi bir şey, olmayan insanları boşuna oldurmaya çalışıp zaman kaybetmiyoruz.

Bence dogru kisiyi bulmakla ilgili. Bende simdiki sevgilimden onceki flörtlerimde sizin gibi hissediyordum. Nasilsa biticekmis gibi geliyordu. O yuzden emek vermek, zaman ayirmak istemiyordum. Ama suan karsimdaki insan gercekten hayalimdeki gibi biri. (Tabi daha cok yeniyiz insallah yanilmiyorumdur:)) dogru kisi denk gelince o sıkıntılar kendiliginden geciyor bence.

Psikiyatri değil ama psikolog ile terapi alabilirsin. Fakat bu hasta olduğun için değil süreci daha sakin atlatmak, kaygılarını gidermek için destek amaçlı düşün. Her sevgiliden ayrılan kocadan boşanan ruh hastası olmuyor.
Muhtemelen hayatına birini almak için henüz mental olarak hazır değilsin. Biraz kendine zaman ayır, arkadaşlarınla ailenle zaman geçir. Mutlu hissetmeyi özlemişsindir biraz kendini şımart :) Sonrası zaten kendiliğinden gelir🌸

X