Sokak Hayvanları

Temizmama.com sitesinden aliyoruz biz. Dusuk fiyatli farkli mamalari var butcenize gore secebilirsiniz.
Bonacibo ve micho olanini aliyoruz biz yiyorlar disardakiler👍👍👍 En ucuzu mito ve kennel ama onlari denemedim bilmiyorum.

Ay ne güzel fikir ya :)) hiç aklıma gelmemişti. Acaba verir mi kasap?
Kasaplara köpeklere vermek için kemikli et/tavuk diye sorarsanız verirler. Kilosu 2-3 lira bişey burada, her zaman ellerinde olmuyor o kemikli et/tavuklardan o yüzden sürekli aynı yere gidip kendinizi hatırlatırsanız ayırırlar sizin için. Ben hep aynı yerden alırım. Yoksa da yemeklik kemikli tavuklar satılır kasaplarda o da pahalı bişey değil 5 lira civarı. Onları suda haşlayıp içine bayat ekmek doğrarsanız bayıla bayıla yer köpekler. Sakın çiğ vermeyin ama alışmasınlar, çiğ ete alışınca başka yerlerde de zarar verebilir köpekler.

Kedi bakımından pek anlamıyorum maalesef tek bildiğim yemek konusunda köpekten daha nazlı oldukları her şeyi yemiyorlar fakat onların iyi tarafı da köpekten çok çok az yiyorlar, bir köpek bir ekmeğin doğrandığı et sulu mamayı çok rahat yer tek bir öğünde :))

Evdeki artık yemekleri/çorbaları da sulandırıp ekmek doğrarsanız yer köpekler. Çoğunu severler yani, bizim yemek seçen serseri bile yiyor.

Yaptığınız çok büyük sevap, köy yerlerinde hayvanlar illa ki yiyecek bişeyler buluyor besleyenler oluyor ama şehirdeki sokak hayvanlarının şartları daha zor. O yüzden mama alamasanız bile evdeki artık yemekleri vermeniz bile çok önemli, hem de yemekler çöpe gitmemiş israf edilmemiş olur. Allah razı olsun sizden.

Kasaplara köpeklere vermek için kemikli et/tavuk diye sorarsanız verirler. Kilosu 2-3 lira bişey burada, her zaman ellerinde olmuyor o kemikli et/tavuklardan o yüzden sürekli aynı yere gidip kendinizi hatırlatırsanız ayırırlar sizin için. Ben hep aynı yerden alırım. Yoksa da yemeklik kemikli tavuklar satılır kasaplarda o da pahalı bişey değil 5 lira civarı. Onları suda haşlayıp içine bayat ekmek doğrarsanız bayıla bayıla yer köpekler. Sakın çiğ vermeyin ama alışmasınlar, çiğ ete alışınca başka yerlerde de zarar verebilir köpekler.

Kedi bakımından pek anlamıyorum maalesef tek bildiğim yemek konusunda köpekten daha nazlı oldukları her şeyi yemiyorlar fakat onların iyi tarafı da köpekten çok çok az yiyorlar, bir köpek bir ekmeğin doğrandığı et sulu mamayı çok rahat yer tek bir öğünde :))

Evdeki artık yemekleri/çorbaları da sulandırıp ekmek doğrarsanız yer köpekler. Çoğunu severler yani, bizim yemek seçen serseri bile yiyor.

Yaptığınız çok büyük sevap, köy yerlerinde hayvanlar illa ki yiyecek bişeyler buluyor besleyenler oluyor ama şehirdeki sokak hayvanlarının şartları daha zor. O yüzden mama alamasanız bile evdeki artık yemekleri vermeniz bile çok önemli, hem de yemekler çöpe gitmemiş israf edilmemiş olur. Allah razı olsun sizden.
Çok güzel bilgi vermişsiniz Cok teşekkür ederim. Birkaç kasaplar görüşeceğim. Eğer ücretsiz vermezse dahi ucuz yollu kemikli tavuk falan alırım artık napalım :)
Evdeki yemekleri de değerlendirmiş olurum dediğiniz gibi. En kötü kendim makarna vs bir şekilde olur gider diye düşünüyorum. Çok sagolun tekrar))

Suyun içine yag damlatmam gerektiğini bilmiyordum çok iyi oldu bu sagolun 💗
Mamayi da arastiracagim. Evet gerçekten ucuz mamalar bile pahalı geldi şu anda ama yine de elimden geldiğince bir şeyler yapmak istiyorum, biz de mesuluz onlardan 😕
Bizim mahalledekiler hazır mama yemiyor malesef..kaba koyulan mama günlerce beklerken yanına koyduğum zeytinyağlı sebze yemeğini silip süpürmüşlerdi bir seferinde..ben genelde uygun fiyatlı makarna ve tavuk ciğeri alıp birlikte haşlıyorum..bayıla bayıla yiyorlar..makarna pişince artıyor bayaa..ama yinede en fazla iki tane köpeği doyuruyor..keşke hepsine yetebilme şansımız olsaydı..

Çok güzel bilgi vermişsiniz Cok teşekkür ederim. Birkaç kasaplar görüşeceğim. Eğer ücretsiz vermezse dahi ucuz yollu kemikli tavuk falan alırım artık napalım :)
Evdeki yemekleri de değerlendirmiş olurum dediğiniz gibi. En kötü kendim makarna vs bir şekilde olur gider diye düşünüyorum. Çok sagolun tekrar))
Ne demek asıl siz sağolun böyle güzel niyetlerinizden dolayı. O tavuklu kemikler baya ucuz ya ben kasayla alıyorum 5-6 kilo ediyor taş çatlasa 10 TL ödemişimdir. Birkaç kasaba sorun bakalım akşamları ellerinde oluyor daha çok, yoksa da rica ederseniz haber ederler size. Bayat ekmek konusunda da aynını yapmıştım arıyorlardı beni şu an elimizde var diye (işten ayrıldı haber eden çocuk tırım tırım yenisini arıyorum şimdi hahah). Kedi bakımını pek bilmem ama köpekleri artık yemekle beslemek bence mamadan daha iyi, en azından sürekliliği olur her zaman mama alamayız ama yemek hep verilir hayvancağızlara. O yüzden mamaya değil yemeğe alışmaları daha iyi.

Biz rahmetli annemle hep evde artan yemekleri posete dokerdik mesela fasulyenin suyu ya da artan corba onu evde ki bayat ekmekle karistirir disari koyardik...
Bazen sutlu ekmek yapardik. Bi de aklinda bulunsun marka reklam olur mu tam bilmiyorum ama goddy diye bi mama var cok uygun ve ucuz buyuk bi torba goddy mamadan alip hergun 1 tas yediklere yere bosaltabilirsin su da vereceğim dersen kis ayindayiz ilik su koy ama gunluk degis ki buz tutmasin

Şöyle yapabilirsiniz; kasaptan kalan kemikleri alıp onları makarnayla veya pirinçle birlikte haşlayıp azıcık yağlayıp verebilirsiniz. İçine ucuz kuru mamalardan da ekleyebilirsiniz hani şu açık olanlardan. Veya bazen migrosta %50 indirim oluyor pet ürünlerinde oradan da alabilirsiniz. Onun haricinde siz de evde kalan artık pilav makarna tavuk et vs ekleyebilirsiniz.

Şöyle yapabilirsiniz; kasaptan kalan kemikleri alıp onları makarnayla veya pirinçle birlikte haşlayıp azıcık yağlayıp verebilirsiniz. İçine ucuz kuru mamalardan da ekleyebilirsiniz hani şu açık olanlardan. Veya bazen migrosta %50 indirim oluyor pet ürünlerinde oradan da alabilirsiniz. Onun haricinde siz de evde kalan artık pilav makarna tavuk et vs ekleyebilirsiniz.
Evet ben de öyle düşünüyorum. Tek başına mamayi vermek değil de dediğiniz gibi makarna, et, kemik vs bunlarla birlikte mamayi karıştırmayı düşünüyorum. Zaten bazı hayvanlar direk mama yemiyormus anladığım kadarıyla :)

Biz rahmetli annemle hep evde artan yemekleri posete dokerdik mesela fasulyenin suyu ya da artan corba onu evde ki bayat ekmekle karistirir disari koyardik...
Bazen sutlu ekmek yapardik. Bi de aklinda bulunsun marka reklam olur mu tam bilmiyorum ama goddy diye bi mama var cok uygun ve ucuz buyuk bi torba goddy mamadan alip hergun 1 tas yediklere yere bosaltabilirsin su da vereceğim dersen kis ayindayiz ilik su koy ama gunluk degis ki buz tutmasin
Su an yedikleri bir yer yok. Yani ilk kez vereceğim, bulurlar değil mi?

Ne demek asıl siz sağolun böyle güzel niyetlerinizden dolayı. O tavuklu kemikler baya ucuz ya ben kasayla alıyorum 5-6 kilo ediyor taş çatlasa 10 TL ödemişimdir. Birkaç kasaba sorun bakalım akşamları ellerinde oluyor daha çok, yoksa da rica ederseniz haber ederler size. Bayat ekmek konusunda da aynını yapmıştım arıyorlardı beni şu an elimizde var diye (işten ayrıldı haber eden çocuk tırım tırım yenisini arıyorum şimdi hahah). Kedi bakımını pek bilmem ama köpekleri artık yemekle beslemek bence mamadan daha iyi, en azından sürekliliği olur her zaman mama alamayız ama yemek hep verilir hayvancağızlara. O yüzden mamaya değil yemeğe alışmaları daha iyi.
Çok iyiymiş ya ne güzel şeyler yapmışsınız :)
Merak ettiğim başka bir husus, şimdi bu kedi ve köpeklerin düzenli yedikleri bir yer yok. Koyduğum yeri bulurlar mi sizce?

Çok iyiymiş ya ne güzel şeyler yapmışsınız :)
Merak ettiğim başka bir husus, şimdi bu kedi ve köpeklerin düzenli yedikleri bir yer yok. Koyduğum yeri bulurlar mi sizce?
Alışırlar her zaman aynı yere koyun siz. Yemek olur da bulmaz mı onlar hiç :))

Trendline 15 kiloluk köpek maması 60 lira oluyor. Ucuz yollu olarak king,goody bunları da yiyorlar. Pawpaw hariç her markayı yerler. Mamayı internetten sipariş edin veterinerlerden 2 katı fiyat ödemeyin. Her gün besleme yapmayın 2 günde bir yapın hem mamanız yetsin hem de hazıra alışmasınlar.Bir de gene internette plastik kulübeler alabilirsiniz kediler için 25 Tl oluyor icleri de cok geniş oluyor.3-4 tane alıp birbirine sabitlersiniz

Eklentiler

• Screenshot_2020-01-07-13-11-48-333_com.instagram.android.png
    Screenshot_2020-01-07-13-11-48-333_com.instagram.android.png
    640,2 KB · Görüntüleme: 35
Sokak kedi ve kopekleri icin aldığımız bir marka var, bayıla bayila yiyorlar 😍 burdan isim verebiliyor muyum isterseniz ismini mesaj olarak gönderebilirim.

Not: Benimkinin 15 kg fiyatı 100 tlydi. 60 tl ye bile varmış onlar daha mantıklı o zaman 😊

Sokak kedi ve kopekleri icin aldığımız bir marka var, bayıla bayila yiyorlar 😍 burdan isim verebiliyor muyum isterseniz ismini mesaj olarak gönderebilirim.

Not: Benimkinin 15 kg fiyatı 100 tlydi. 60 tl ye bile varmış onlar daha mantıklı o zaman 😊
zahmet olmazsa bana da markanın adını yazabilir misiniz?

Yakınınızda metro market varda orayada bakabilirsiniz indirim oluyo çoğu zaman mamalarda geçen aylarda 15 kilo köpek mamasını 49 tl den aldım yolum düştükçe kedi köpek maması alıp istifliyorum ☺ mamam bitincede kemik veya tavuk ciğeri evde ne varsa haşlarken içine 1 paket markarnayı da atıyorum bayılıyolar valla, ayda 1/2 seferde kedi köpeklere yaş mama ziyafeti yapıyorum ben üstüme tırmanıyolar o yaş mama için 😄

Bu konu tam benlik :KK200:
3 ay önce bir ilçeye taşındım ve aşırı sokak hayvanı var, soğuk bir şehir ve maalesef halkı hayvana pek değer vermiyor.

İnternetten mama alıyorum baya uygun fiyatlı. Sürekli olarak mamayı değiştiriyorum, bayılarak yiyecekleri mamayı bulana kadar devam edeceğim.

Buradaki hayvanlara tek başıma yetemediğimi, mama yollamak isteyen olursa onların adlarına seve seve dağıtacağımı yazdığım bir story attım. Farklı şehirdeki hatta ülkedeki arkadaşlarımdan mama yollamak isteyenler oldu. Elimdekiler bitince onlara yazacağım ve ben de düzenli olarak mama alıp daha çok hayvanı doyurmayı hedefliyorum.

Arabaya koydum mamayı, 2 yaşındaki kızımı da alıp beslemeye çıkıyorum, kızım arabada dururken ben hemen mamaları bırakıp yanına dönüyorum çünkü çok soğuk bu aralar.

Tek eksi yanı araba fare ölüsü gibi kokuyor ama hayvanların karnı doyduğu için seve seve katlanıyorum :)

X