Sokakta bulduğum hasta kedicik...

RickandMorty

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2016
2.906
7.903
27
Merhabalar öncelikle hic ev içinde kedi beslememis bir insanım.. cok cahilim bu konuda belirteyim

Kediyi bugün sokakta buldum, işyerimin önünde, cook hasta zapzayif, zayifliktan kemikleri çıkmış, yavru zannettik meğersem o kadar zayıflamış ki, ondan küçülmüş. Kemikleri kalmis bi. Tek gözü de yok oldukca da pisti🥺🥺 cok yavas hareket eden sesi bile cikmayan hasta bi kedi...

Gönlüm birakmaya elvermedi belediyeyle görüştüm gelip alacaklardi ama gelmediler beklerken de aksam oldu dolayisiyla. Bu arada eve getirmiştim kediyi. Dusakabin icinde ona yer yaptim eve salamam gercekten kirli, evim de musait degil idareten şal sererek yumuşak yer yaptim kum aldim koydum vs kolay yer diye yaş mama da aldim

Mamayi iştahla yedi hatta sanirim fazla yedi, düşünmeden 200 gr mama verdik ara ara yemiş az kalmıştı sonradan dank etti bi baktim cok yemiş.. hastalanir mi bundan ötürü?

Ikincisi ise daha ciddi, asla kumuna yapmiyor kakasini, iki kere yapti ikisinde de kuma degil dışarı yapiyor. Neden olabilir? Kumun icine giriyor oysaki ama tuvaletini oraya yapmiyor..

Ve yapabilecegim baska bir sey var mi bu kedicik icin.. oyle zayif çirkin ki suan kimse sahiplenmez.. belediyeye vermek zorundayim almazlarsa kendim veterinere götüreceğim ama sonrasinda ne yaparim hic bilmiyorum

Genellemek istemem ama pek iyi şeyler söylenmiyor. Bende birkaç yıl önce farklı zamanlarda 2 farklı köpek gönderdim araba çarpmıştı bacakları kırıktı. Gelmedi geri :/
Ben görüştüğümde hasta hayvanlari gelip aliyoruz ama geri getirmiyoruz barinaga yerleştiriyoruz dediler. Sahiplenmek istiyorsaniz barinaktan almaniz gerekir dediler yani. Belki barınağa goturmuslerdir umarim yani🥺🥺

X