Son 5 yildir hayatiniz hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Son 5 yili ele alacak olursak hayatinizi nasil degerlendiriyorsunuz? :)
Otuzlu yaşlar süpermiş diye düşünüyorum. Iyyy ne biçimmiş yirmiler😂 oradan oraya savrulmalar. Otuzlara bak oysa düzen, huzur ohh... Bir de sekste en güzel yıllar 😎😜

Iş sıkıntılari yada kaygilari.. evet bilhassa gunumuz şartlarinda bu oldukca artişa gecmis gundem konulari arasinda.. saglik sorunlari , krizler, dijitalleşme, krypto paralar, insan iliskileri .. dunya nereye dogru gidiyor boyle? Alisageldigimiz hali hazirdaki dukkanlardan ihtiyaclarimizi temin ederken birden hayatimizin yonunu degistiren bir cok faktorle ihtiyaclarimizi dijital ortamdan gidermeye baslar olduk.. iş ve işci sıkıntilari gunumuz öngörüsünde pekde düzelecekmis gibi bir durumda gozukmuyor.. iş sahalari alaturka donemden dijital ortamlara kaymaya basliyor.. peki biz bu konuda kendimizi ne denli gelistiriyoruz?cocuklarimiz gelecekte meslek secmek istediginde nasil bir yonlendirme yapmaliyiz? Veyahut gelip z kuşaginin bize kullanmis olacagi terimleri duydugumuzda tepkimiz ne olacak?
bence z kuşağı için yeni meslek çıkıyor ve devam edecektir. Olumlu düşünmezsek dünya çok karanlik😊

Son 5 yili ele alacak olursak hayatinizi nasil degerlendiriyorsunuz? :)
Son bes yılda hayatımda yasamadıgım kalmadı...Cok zor zamanlar gecirdim, Mutluluk nedir unuttum mesela, Düştügümde elimden tutan olmadı. En cok bu zordu.. Akrabalarım gercek yüzünü gördüm.... Hayatın acı gerceklerini iliklerime kadar hissettim, abartmıyorum yeri geldi bir lokma yiyecek ekmek bulamadım ac uyuduğum gecelerim cok oldu... Aclık tan duvarlara tutunarak yürüdüm.. Param yoktu alamadım.. Cünkü bir hayvan beni borcun icine gömdügünü.. Bi güzel de aldattıgını bilmiyordum.. En cok bu koydu zaten.....yılmadım! Hala icmde cok kücük te olsa umudum var.. Ve büyük ahım var. Rabbım biliyor ya cektirdiklerini..... Son 5 yılım cehennem gibiydi. Kısacası cok kez intihar bile düsündüm.. Piskolojim o kadar bitmiş ti
ki anlayamıyordum... Kendimi doktor kapısında bulana kadar... Şimdi gecmişe dönüp baktımda hepsi geciyor.. Ama icimde derin yaralar kaldı... Erkeklerden nefret ediyorum m

Ülkenin nerede ve nasıl durumda olacağını değerlendiremedikten sonra bizim ne durumda olacağımızın sorusu ancak havada kalır!!!!!!

Son bes yılda hayatımda yasamadıgım kalmadı...Cok zor zamanlar gecirdim, Mutluluk nedir unuttum mesela, Düştügümde elimden tutan olmadı. En cok bu zordu.. Akrabalarım gercek yüzünü gördüm.... Hayatın acı gerceklerini iliklerime kadar hissettim, abartmıyorum yeri geldi bir lokma yiyecek ekmek bulamadım ac uyuduğum gecelerim cok oldu... Aclık tan duvarlara tutunarak yürüdüm.. Param yoktu alamadım.. Cünkü bir hayvan beni borcun icine gömdügünü.. Bi güzel de aldattıgını bilmiyordum.. En cok bu koydu zaten.....yılmadım! Hala icmde cok kücük te olsa umudum var.. Ve büyük ahım var. Rabbım biliyor ya cektirdiklerini..... Son 5 yılım cehennem gibiydi. Kısacası cok kez intihar bile düsündüm.. Piskolojim o kadar bitmiş ti
ki anlayamıyordum... Kendimi doktor kapısında bulana kadar... Şimdi gecmişe dönüp baktımda hepsi geciyor.. Ama icimde derin yaralar kaldı... Erkeklerden nefret ediyorum m
Yorumunuzu tekrar tekrar okumak zorunda kaldim icinde bulundugum şaşkınlik ve hayretimden dolayi.. diger yorumlara baktigimizda dogru kisiyi bulup mutlu olanda var boylesine insan disi davranip uzende :KK43: her kadinin korkulu ruyasidir sanirim aldatilmak .. bu konunun duygu durumunu en iyi siz anlatabilirsiniz tabi ki.. ve boyle birseyi yasamamis olmanizi dilerdim cok buyuk uzunç duyarak :KK43: kendimi hala şaşkinligimdan alamiyorum.. bir insan nasil bu kadar insanlik disina cikar ve boylesine seyler yapar :KK43: hepsinden onemlisi herseyin yoluna girmesine , iyi olmaniza sevinc ve mutluluk duydum.. umarim gelecekte yasayacaklariniz gecmisinizi unutturur..

son 5 yılıma değil gelecek 5 yılıma bakarım hep. durup geçmişi değerlendirmek ileriye gitmenin en büyük düşmanıdır gözümde. yaşanmışlar için zaman harcamaktansa yeni hedeflere gitmek için zaman harcamak hayatı dolu dolu yaşamaktır.

6 yıllık evliyim,keşke 5 sene önce bosansaydim 1 çocukla. Çünkü herşey 2 sene güzel gitti. Şuan bitiremiyorum kendjme de saygım kalmadı yazıklar olsun bana.
Guzel olan seylerin geri gelmeside kolay olur.. onemli olan anlasmayi istemek.. guzel olan seyleri gormeye baslayip bunlarin sayisini artirmaya calismak.. herkes bir donemden geciyor , hayat inis ve cikislarla dolu.. onemli olan bu inis ve cikislarda eslerin aralarinda kurduklari guclu baglarla evliliklerini ayakta tutmalari.. bilhassa çocuklarin dunyaya gelmjs oldugu durumlarda dahada itinali davranilmali.. umudu kaybetmemek gerek.. hersey geciyor geride kaliyor.. onemli olan bulunmus oldugumuz durumdan bir an once siyrilmak ve eş ve hayata sımsıkı sarilmak..

Son 5 yılda Evlendim, şu an bebek bekliyorum.
Babam vefat etti. Babasızlık hayatta yaşadığım en kötü duygu. Çocukluğumu elimden almış gibiler.
Ülke olarak ekonomide bitik hale geldik.
Allah sonumuzu hayır etsin 🙏🏻🤲🏻

Son 5 yılın başında isteklerimin çoğunluğu oldu ama daha sonra hayatıma büyük sıkıntılar girdi.. 5. Yıl için konuşmak lazımsa şuan herşey yolundaaa😊🥰

Yorumunuzu tekrar tekrar okumak zorunda kaldim icinde bulundugum şaşkınlik ve hayretimden dolayi.. diger yorumlara baktigimizda dogru kisiyi bulup mutlu olanda var boylesine insan disi davranip uzende :KK43: her kadinin korkulu ruyasidir sanirim aldatilmak .. bu konunun duygu durumunu en iyi siz anlatabilirsiniz tabi ki.. ve boyle birseyi yasamamis olmanizi dilerdim cok buyuk uzunç duyarak :KK43: kendimi hala şaşkinligimdan alamiyorum.. bir insan nasil bu kadar insanlik disina cikar ve boylesine seyler yapar :KK43: hepsinden onemlisi herseyin yoluna girmesine , iyi olmaniza sevinc ve mutluluk duydum.. umarim gelecekte yasayacaklariniz gecmisinizi unutturur..
Sadece bir kısmını anlattım... İnanın

Hayatimizi yasadigimiz iliskilerimize gore degerlendiriyoruz sanirim..bu konu disinda hayatini ele alip degerlendiren olmamis hic..gerci biri iş demis..
İlişkiye göre degerlendiriyoruz çünkü hayatimizda zaten egitimimizi tamamlamış işimizi elimize almış yada almamayı tercih etmişiz tabiri caizse unumuzu elemis elegimizi duvara asmisiz.
Geriye tüm hayatımızı etkileyecek, cocuklarimizin da tüm hayatını etkileyecek birini bulmusuz yada bulmaya çıkmışiz .bu platformdakiler bu dönemdeki yaş grubu oluyor .

Neye göre değerlendirmemizi bekliyordunuz ki belirtseniz su yönden ele alın diye , ona göre cevap verirdik 🤷

Insanlar dogru kisiyi bulmak hususunda oldukca zorlaniyorlar..siz şansli kesimde olanlardansiniz ne mutlu.. son zamanlarda gelen virusler krizler vs iliskileri olumsuz yonde etkilediginden bahsediliyor kimisine gore daha fazla aile baglarini guclendirdigi.. temel saglam atildiginda sanirim gelen darbelerle yikilmasi yada sallanmasi neredeyse imkansiz oluyor.. herkesin bu şansli kesimde olmasi dilğiyle.. ilginc olan sanirim hayatimiz olumlu mu olumsuz mu bunun degerlendirmesini sadece birlikte yasamis oldugumuz insana baglamamiz , baska herhangi bir faktoru goz ardi ediyor olusumuz..evet genel olarak sanirim hepimiz boyleyiz..
Çünkü hepimizin tek ihtiyacı sevgidir.

Son beş yılda eşim kansere yakalandı iyileşti 2 kere ameliyat oldu kızım 2 kere ameliyat oldu 2 haftaya kadar 3. Ameliyatı olacak kiracı olduğum için 3 kere zorunlu olara ev taşıdım 24 yaşında kuzenim ve eşi trafik kazasında vefat ettiler dış gebelik geçirdim dahasını yazmıyim.

Son beş yılda eşim kansere yakalandı iyileşti 2 kere ameliyat oldu kızım 2 kere ameliyat oldu 2 haftaya kadar 3. Ameliyatı olacak kiracı olduğum için 3 kere zorunlu olara ev taşıdım 24 yaşında kuzenim ve eşi trafik kazasında vefat ettiler dış gebelik geçirdim dahasını yazmıyim.
Yanlış anlamayın ama dizi senaryosu gibi.Çok acı şeyler yaşamissiniz yazsaniz roman olur.5 ameliyat 3 ev taşıma 2 olum kısa zamana büyük acılar birikmiş Rabbim yardımcınız olsun bi tanıdığım derdi ki düşünce bi avuç toprak alıp kalkmali insan.sizde bu acılarla ayakta kalıp yürümeye devam etmenizi dilerim

Yanlış anlamayın ama dizi senaryosu gibi.Çok acı şeyler yaşamissiniz yazsaniz roman olur.5 ameliyat 3 ev taşıma 2 olum kısa zamana büyük acılar birikmiş Rabbim yardımcınız olsun bi tanıdığım derdi ki düşünce bi avuç toprak alıp kalkmali insan.sizde bu acılarla ayakta kalıp yürümeye devam etmenizi dilerim
Teşekkür ederim her zorlukta biraz daha güçlü olmayı öğrendim yıprandım ama bir sekilde üstesinden geldim. Rabbim hepimize güzellikler nasip etsin inşallah.

Beş yıl içinde atandım, evlendim, şimdi çocuk istiyorum inşaallah nasıp olur, dönüp bakarsam pismanliklarimda oldu ama genel itibariyle güzel geçti, inşallah bundan sonrası da güzel gecer

X