Son bir ima

Hodrimeydan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2022
904
1.920
SON GUNCELEME: sayfa 8. Ilk entrye gore yorum yapmayin lutfen. Hos yorum yapacak pek bir mesele kalmadi.

Kizlar merhaba
Beni hatirlayaniniz olmaz. Kisaca ozet gecmek gerekirse: Yurtdisinda doktora yapan, asyali bir cocukla iki ay flort etmis, ama arada aciktan konusulan hic bir sey sey olmadigi, sonra da bu cocugun tamamen arkadasa bagladigi kisiyim. Bir ara ben bu cocukla acik acik konusacagim demistim, beni zor tutmustunuz. Ben de kendisinin iliski durumunu ogrenmekle yetinmistim. Ciktigi biri yoktu ama ilgilenebilecegi biriyle tanismisti, esek!

Neyse, mecbur unutacagim. Ama elimde onceden aldigim, romantik bir anlam tasiyabilecek bir noel hediyesi var. Terapiste bunu ne yapayim diye sordugumda ver gitsin, biraz da o dusunsun dedi.

Verirken duygularimi ya da aramizdaki o gecmis seyi ima eden ne diyebilirim, bir fikriniz var mi? Ya da ne not ilistirebilirim? Aciktan yuruyemem, cunku tek sosyal cevremin tam ortasinda ve arkadasim. Gergin bir durum olmasin ya da beni aciktan reddetmek zorunda hissetmesin. Anca aklini bulandirayim, lan acaba dedirteyim.... Fikriniz var mi?

Edit: hediyeyi verecegim. Kendisi bana hediye aldi, biliyorum cunku gordum. En kotu ihtimal dumduz verecegim. Elim bos kalamam.

Edit 2: Arkadaslar ben adamin beni sevmediginin ve hediyeyle fikrinin degismeyeceginin vs farkindayim. Soylemenize gerek yok. Sizden tek ricam bir kac akillica, ulan benden hoslaniyor bu kiz sanki dedirtecek söz. 5 sayfada ancak bir kisi bir fikir verdi.

Guncelleme: Dun kendisiyle gorustum. Bana hediyesini verdi. Guzel bir duvar takvimi. Hediyeyi dumduz verdi. Kendisine de aynindan almis, onu da dedi.. Neyse ben dun kendisine biraz yurumeyi denedim. Otobuse birakti beni, tam binerken: "tesekkur ederim, seninle zaman gecirmeyi gercekten cok seviyorum, biliyorsun?" dedim. Eve gelince de takvimi duvara asip fotosunu cekip, "tesekkur ederiiim <3 " diye mesaj attim. (evet ben anca bu kadar yurumeyi becerebiliyorum).

Eger yarin gorusursek kendisine benim hediyeyi (galaksi projektoru) verecegim. Bana verdigi hediyeden, "beni 2023'te daha cok zaman gecirmek istedigin birine yolla" diyen bos bir kart cikti (o koymadi, takvimle gelen bir sey). Bu karti benim hediyenin icine koyup "karti dinlemeye karar verdim" yazacagim. Nasil fikir? Bir de bunun ustune yenGEnC yenGEnC in tavsiye ettigi gibi, "yildizlar geceyi aydinlatiyor sen de gunumu" yazsam, dozu kacirmis olur muyum? Olurum sanki di mi?

Son düzenleme:
ben olsam hediyenin kendisi değil arkasındaki düşünce verilen değer önemlidir birgün arkasını doldurabilirsen bu hediyenin o zaman tekrar verirsin bana gibisinden bir şey yazardım sanırım

Kizlar merhaba
Beni hatirlayaniniz olmaz. Kisaca ozet gecmek gerekirse: Yurtdisinda doktora yapan, asyali bir cocukla iki ay flort etmis, ama arada aciktan konusulan hic bir sey sey olmadigi, sonra da bu cocugun tamamen arkadasa bagladigi kisiyim. Bir ara ben bu cocukla acik acik konusacagim demistim, beni zor tutmustunuz. Ben de kendisinin iliski durumunu ogrenmekle yetinmistim. Ciktigi biri yoktu ama ilgilenebilecegi biriyle tanismisti, esek!

Neyse, mecbur unutacagim. Ama elimde onceden aldigim, romantik bir anlam tasiyabilecek bir noel hediyesi var. Terapiste bunu ne yapayim diye sordugumda ver gitsin, biraz da o dusunsun dedi.

Verirken duygularimi ya da aramizdaki o gecmis seyi ima eden ne diyebilirim, bir fikriniz var mi? Ya da ne not ilistirebilirim? Aciktan yuruyemem, cunku tek sosyal cevremin tam ortasinda ve arkadasim. Gergin bir durum olmasin ya da beni aciktan reddetmek zorunda hissetmesin. Anca aklini bulandirayim, lan acaba dedirteyim.... Fikriniz var mi?

Hediyeyi vermeyin.

Kizlar merhaba

Terapistinizi değiştirin. Sanki terapist gibi değil de arkadaşınız gibi cevap vermiş.

Hay Allahım bu terapistler neden böyle?
Keşke ona birisi söylese. Erkeklere kendimizi ve duygularımızı anlatabilmek için onlara tam bir hıyarlarmış gibi davranılması gerektiği.

Kizlar merhaba

Edit: hediyeyi verecegim. Kendisi bana hediye aldi, biliyorum cunku gordum. En kotu ihtimal dumduz verecegim. Elim bos kalamam.
ya bu arada ben o bir hediye aldı sana geri vereceksin sandım kendin aldıysan hediyeyi bence göz kırpan bir emoji bile yeter ima yapmaya

Ben de aylar öncesinden hediyeler alırım sevdiğim insanlara 'bilmemne gününde vermek icin' , eğer o dönem o kişi o mertebede değilse genelde hediyeleri saklıyorum,elbet verecek birisi bulunuyor:)
Konuşmayı yeni bıraktığım çocuğa vermek için ismi rahmetli annesinin adı olan cizgifilm kahramaninin popup bir çocuk kitabı aldım mesela,kitaplık bekliyor:)
Dursun evde, barışmazsak seneye elbet bir çocuğun dogumgunune davet edilirim, paket yapar ona veririm 😂😂
Gibi gibi gibi... Çok kişisel bir hediye değilse bu şekilde değerlendiriyorum, kullanışlı bir şeyse kendim kullanıyorum. İsme özel bir hediyse de duruma göre veriyorum ya da atıyorum. Yine bir eski sevgiliye spotify'da QR kod okutunca aramızda esprisi olan bir şarkı calan,üstünde de fotoğrafimiz olan bir anahtarlık almıştım. Ayrıldıktan sonra biraz saklayıp çöpe attim^^
Siz de bu yollardan birini yapın işte.

Yorumunuz için teşekkürler. Ama hediyeyi vereceğim. Onu sormuyorum. En kotu ihtimal dumduz verecegim. Ams bir imada bulunmak istiyorum.

Siz yurtdışında yaşıyordunuz , adam da uzakdoğuluydu. Onların olaylara bakış açısı bizlerden farklı değil mi ? Türk mantığıyla mı bir imada bulunacaksınız mesela ?

Buradan alacağınız tavsiyelerde özellikle bu detayı vurgulamalısınız ki ; sizin bulunduğunuz çevreyi ve insan topluluğunu bilen varsa, onlardan da yorum gelsin.

X