Son elektrik faturanız kaç TL geldi?

Annemlerde büyük buzdolabın bir küçük boyu var 100 küsür yakıyor o da A artı neden acaba öyle
Bilmiyorum ki

Benim evde çamaşır makinası haftada 1 ya da 2 çalışıyor oğlanlar gelince daha fazla örneğin geçen hafta küçük oğlan geldi sadece 2 günde 3 makina onun çamaşırlarını yıkadım
Bulaşık makinası haftada ortalama 5 ya da 6
Ütü arada
Kombi çalışıyor
Tv akşamdan akşama gündüz çok evde olmuyorum
Derin dondurucu yaz kış çalışıyor
Fırın ayda 4 5 kez oluyor duruma göre
Saç kurutma hemen hemen her gün
Aklıma gelenler bu şekilde

Bilmiyorum ki

Benim evde çamaşır makinası haftada 1 ya da 2 çalışıyor oğlanlar gelince daha fazla örneğin geçen hafta küçük oğlan geldi sadece 2 günde 3 makina onun çamaşırlarını yıkadım
Bulaşık makinası haftada ortalama 5 ya da 6
Ütü arada
Kombi çalışıyor
Tv akşamdan akşama gündüz çok evde olmuyorum
Derin dondurucu yaz kış çalışıyor
Fırın ayda 4 5 kez oluyor duruma göre
Saç kurutma hemen hemen her gün
Aklıma gelenler bu şekilde
Valla sizin elektrik bunlara rağmen hiç normal değil 🤭saç kurutma bir de hemen hemen her gün saç kurutma da çok yakıyor biliyor musunuz 🤭

Valla sizin elektrik bunlara rağmen hiç normal değil 🤭saç kurutma bir de hemen hemen her gün saç kurutma da çok yakıyor biliyor musunuz 🤭

Uzun saçı sevmiyorum eskisi gibi saçlarımı kurutmak 1 2 dk sürüyor
Faturalar benim daha çok sık sık fırın kettle çalışırsa fazla gelebiliyor ama çok şükür 4 senedir 200 tl ya da üzerinde faturam olmadı

Son düzenleme:
Konu elektrik faturası lakin elektrik su faturalarınız ne kadar geliyor hanımlar?
Oda 600 geldi kusuratida varda aklımda değil suan burada birimi yüksek bütün faturaların sıcak illerde hatta geçen bir grupta paylasmislar en düşük fiyat 400 civarında en yüksek 1000 di su faturaları birde katlamalı geliyor su 1.2.3 vs diye

Doğalgaz 677.75 tl
Elektrik 141.90 tl
Suyun tonu 5 tl ayda ortalama 8 ya da 10 ton su tüketiyorum yani 40 -50 tl
Suyun tonu 5 TL mi burada daha yüksek maalesef 1.kademe 15 tır tam emin değilim belki daha yüksektir diğer kademeler 20-25 tır bence Haziran'da zam gelmişti şimdi Ocak ayında zam gelebilir diyorlar şikayet varda bile şikayet oluşmuş hep, birde belediyeler ek ücret çıkardı atık su ve ctv hariç bedel alıyorlar onlarda var ayrı kalem.

Suyun tonu 5 TL mi burada daha yüksek maalesef 1.kademe 15 tır tam emin değilim belki daha yüksektir diğer kademeler 20-25 tır bence Haziran'da zam gelmişti şimdi Ocak ayında zam gelebilir diyorlar şikayet varda bile şikayet oluşmuş hep, birde belediyeler ek ücret çıkardı atık su ve ctv hariç bedel alıyorlar onlarda var ayrı kalem.
Atık su vs gibi ekstralar içerisinde hesaplanıyor

Burası küçük bir ilçe belediye su hizmetini filan çok yüksek tutmuyor

Lojmanda kaldığınızı neden özellikle belirttiniz 😊 Alakayı anlayamadım.
Sanki elektrik faturasınızın bir bölümünü devlet mi ödüyor diye sorası geliyor insanın. :-)
Kesinlikle devlet bu lojman sosyal tesisler vb gibi sömürücü düzene son vermeli

X