Son gün

Yaa üzüldüm bu şekilde bitmesine☹
Hakkınızda hayırlısı olsun ama daha 4 sene geçti diye ömür boyu çocuk olmayacağının garantisi de yoktu ki...belki olacaktı
Daha uzun yıllar bekleyipde kavuşan nice insanlar var. Birbirinizi bu kadar severken sırf çocuk olmadı diye kendinize yazık ettiniz bence. Ailesi ne derse desin eşin her türlü onları susturabilir. Sen evliliğin sadece çocuktan ibaret olmadığını biliyomuşsun. Birbirinize biraz zaman tanısaydınız belki eşin seni anlardı
Belkide haklisiniz hemfikiriz o konuda ,fakat yoruluyorsun ben kendimi unuttum bu 4 yilda arkadaslarima 4 yilda 10 defa bile gorusmemistir cunku surekli yurtdisina git doktorlarla gorus umit edin test negatif olsun geri Turkiye'ye dönün bu 4 ayda o ruh halini yasaya yasaya 4 yil oldu artik bende yoruldum

Yani evlilik sadece çocuk için yapılan bir şey değildir eşin idrak edememiş bence.
Önceki konunu okudum birisi bana param için mi berabersin imasında bulunsa soğurdum anında

Nedense kocanın senin düşündüğün kadar iyi niyetli olmadığı hissine kapıldım özellikle önceki konunu okuyunca.
Hem fikirim. İnşallah bütün haklarından vazgeçip boşanmaz arkadaş. 6 ay sonra başka biriyle mutlu mesut haberlerini alabilir.

Bu kadar arabeske gerek yok. Olayı bu raddeye getiren adam, o istese mutlu mesut devam ediyordu bu yuva.

Empati yapıyorum, 65 yaşına kadar bana böyle muamele eden adamı bekleme fikrii, uçuk ötesi.

Sanıyorum esınde sorun var ve sen cocuk olmasada senınleyım dedın fakat esın onu parası ıcın devam ettıgını dusundu ennson bosanalm oyle olmadıgını anla der gıbı bır bosanma kararı olmus. Esın bu adamın cocugu olmuyor laflarunı kendıne yedıremedıgı ıcın parasını katıyor. Ne bıleyım bence sans verınn. Ya herseyın tedavısı var ınstagramda 20 yıl sonra cocuk mujdesı alan cıftın sevıncını ızledım. Annemın ilk 4 yıl cocugu olmamıs ne tedavı yapmıssa olmamıs bırndoktora gıtmıs dr adı metın ozkul sıfa olmadıgı kımse yok annem genckenten berı o adam var hlada var. Anneme demıskı sen bukadr tedavıyı nıye oldun kızım nnem cocugumz olmuypr dıye dems hıcbırıne gerek yoktu senın tuplerınde temız esınde temız sabredın demıs bır 2 kontrol sonrası onerı sonrası annem ard arda once ıkız ama omlar 6 aylıkken oksıjensızlıkten vefat etmıs. Ondan sonra 5 cocuk yapmıs en kucugumz dusuk olmus tabı sımdı 4 kız kardesız. Bu cocuk ısı ne senın planlarına gore ne isteğinize gore olusan bısey degl rabbım ne zaman ısterde ozaman verır. Bu yuzden yuva yıkılmaz. Keske esıne dogru yolu gosteren bırılerı olsa. Ne psıkiyatrlar ne doktorlar kımse degl. Yıllarca evlı kalmıs bır buyukten tavsıyeler alsanız. Ben evlılıgın mde ne zmn sorun yasadıysam hıc tnımadıgm bır teyzeden akıl alıyordum suan mutluyum sukur hamıleymde. Boyle cozum yolu bosanma olarak gormeyın bı zahmet. Su aılelerıde evlılıgın dısında tutun sız mutluysanız ne demısler ne konusmuslar duyma gorme

65 yasinda yaslanmis olacağim esim cocuk olamayacaği icin kendini sorumlu tutuyor ve 4 yildir bu duyguyu yenemedi .65 yaslarimiza geldiğimizde ben anne olamayacağim artik belki o zaman bahanesi kalmaz yeniden bir araya geliriz .Cok mucadele verdim bunlari nasil verdim nasil ayakta durdum ben bile inanmiyorum .Aile sikintisi vardi eski konumda var buradaki arkaraslar uzun yaziya kiziyorlar diye aile olayino acmayip haberi vermek istedik konuyu kisa tuttum oyle hayirlisi sibel hanim yorumunuz icin tesekkur ederim
Diğer konunzu okudum
Eşiniz için herşey çocuksa zaten sorun kendisindeymiş Yani çocuk olmuyorsa olmuyordur 4 yıllık evlilik +1 sene kalmış ne güzel işte evlat edinirdiniz ama onuda istememiş
Bundan sonra hakkınızda hayırlısı olsun

Hem fikirim. İnşallah bütün haklarından vazgeçip boşanmaz arkadaş. 6 ay sonra başka biriyle mutlu mesut haberlerini alabilir.

Bu kadar arabeske gerek yok. Olayı bu raddeye getiren adam, o istese mutlu mesut devam ediyordu bu yuva.

Empati yapıyorum, 65 yaşına kadar bana böyle muamele eden adamı bekleme fikrii, uçuk ötesi.
Aynı şeyleri düşünmüşüz 65 yaşına gelince tekrar bir araya geliriz biraz fazla duygusal geldi bana.
Adam ailesinin etkisinde kalmış ve konu sahibinin parası için onunla birlikte olduğunu düşünüyor, ben çok fazla iyi niyet sezemedim.

Konu sahibi insan ne acılara dayanıyor, değer bilmeyen bir eşten ayrılmak daha kolay olur, zamanla olayları daha net göreceksiniz.
Umarım ilerde değerinizi bilen biri çıkar ve çocuklu, mutlu bir hayatınız olur.

Bu nasil bir kafa ya. Evlilik eşittir cocuk degildir ki.. Madem parasi icin evlendigini dusunuyor evlilik sozlesmesi imzalasaydiniz. Esine uyuz oldum. 4 yil evli kalmissiniz zaten. Seneye evlatlik alabilirdiniz. Bir yavrucagi da sevindirirdiniz hem. Sizin de evladiniz olurdu. Siz kolay yolu secmissiniz. Esin gucsuz bir karakter bence. Kacmayi secmis. Demek ki en ufak zorlukta da savasmak yeribe ya da cozum uretmek yerine kacacak.
Esinizi mukemnel anlatmissiniz da aslinda bu kadar kolay bosanabiliyorsa, elalemin de agzina bakip sizi silebiliyorsa bosanmayi kabul ederek, bence o kadar da mukemmel degil. Zayif bir karakter. Uzgunum. Bir evlilik bunun icin bitmemeliydi. Iyi gunde kotu gunde deyip evlenip cocuk olmuyor diye bosanmak sacma.

Aynı şeyleri düşünmüşüz 65 yaşına gelince tekrar bir araya geliriz biraz fazla duygusal geldi bana.
Adam ailesinin etkisinde kalmış ve konu sahibinin parası için onunla birlikte olduğunu düşünüyor, ben çok fazla iyi niyet sezemedim.

Konu sahibi insan ne acılara dayanıyor, değer bilmeyen bir eşten ayrılmak daha kolay olur, zamanla olayları daha net göreceksiniz.
Umarım ilerde değerinizi bilen biri çıkar ve çocuklu, mutlu bir hayatınız olur.
Nasıl fitil oldum yine...kova burcum mu, erkek düşmanlığım mı sebep bilemiyorum...ama kadınlarımız gerçekten adamların bizden daha farklı fıtratta olduğunu anlamıyor. Ya eşim içim ölürüm diyen, cenazesinden 6 ay geçmeden yeniden evlenebiliyor.

Bu şahıs 37 yaşında. Ailesinden duyduğunun etkisi altında kalacak yaşı çokdan geçmiş. 4 yıldır evli kaldığın kadını hiç mi tanıyamadın ki, sevgisini sorguluyor, param için mi evlendin diye çirkin ötesi bir yakıştırmayı dillendirebiliyorsun?

Bana böyle davransa, vah zavallı kocam diye acımam. Nasılsa ortada bağlayan bir çocuk yok, niye tek kadın ile bir ömür geçireyim zihniyetinde herhalde diye düşünürüm.

Yolun sonunda degilsin kocanı seviyorsun oda seni seviyor.
Bosanma basvurunu git ve geri cek.
Maddi durumunuzda iyiyse ailelerden uzak bir yerlere gidin ve sadece birbirinizle kalın.
Ne demisler caresiz degilsiniz care sizsiniz.
Ben bırakamazdım o adamı elinden tut ve gidin cevre baskısıyla bitirecegin evliligini cevre baskısıyla kuramazsın.
Önceki konunada baktım o adam bunları haketmiyor ve sende haketmiyorsun.
Bunun vicdanıyla cok zorlanırsın...

Birbirimizi gercekten seviyoruz ve dun aksam gece son gez evde uzun uzun konustuk .Iliskimizin ilk baslarindan basladik anilari anlatmaya hatirlamaya gulduk ve sonra ikimizde ayri evlere giderken sarilip ağladik .Hic boyle ayrilicağimizi dusunmezdim ailem ,cevrem gizliden bosan diyordu ama istemiyordum yani aklima hep yaslaninca bize kim bakar dusuncesi vardi sadece .Dilekce yazarkende inanin kavga vs ornek gosteremedim cunku az kavga eden insanlariz sadece suan duygularim karmakarisik sizinle paylasmak istedim

Yahu sadece çocuk olmuyor diye de boşanılmaz ki? Herkesten, herşeyden uzaklaşın kesin bir süre bağlantıyı, işe gidin gelin, evinizde sadece 2 kişiymiş gibi yaşayın belki herşey düzelir..

Eşiniz çocuk olmadığı için boşanmak istiyor galiba ? Doğru mudur ? Bu nasıl sevgi ki çocuk için boşanmak istiyor?

Çok garip... Baya mücadele etmişsiniz ama biraz daha etseniz..

Aile terapisi aldınız mı ?

Onu deneseniz..

Sorun kimdeydi sizdemi esinizde mi? Inanin okurken ne dicegimi sasirdim hayat bu iste insani nerelere ne durumlara surukluyo hakkinizda hayirlisi olsun insallah

Anlamadım ya, bebek için eşinizde mi sağlık sorunu var? Ve siz istemiyorum dediğiniz halde anne olun diye sizi kendinden soğutup boşanmaya mı getirdi olayı?
Evet eşinin ailesi adamı doldurmuş paso, malın için beraber senle Aranızda yaş farkı var senin çocuğunda olmuyor neden senle falan diye.

Bosanmayi bir kere olsun dusunmedim benim ailemde ,arkadaslarimda baski yapmai değil .Bosan bak anne olamicaksin vs ben asla umursamadim ben kendi duygularimi bile umursamadim ki .Hep esimin duygularini on plana koydum bosanicağimizi asla dusunmedim 4 aydir esimin ailesinin imalari ,laflari artik zoruma gitti .Sonucta beni ailem ,cevrem taktir etti bu konuda onun ailesi sirf para icin denicek bisey yok gercekten esimi halen cok seviyorum ,esim kotu biri olsa 4 yil once o haberi alinca ayrildim ama esim cok iyi biri bunlari bu aileyi hakketmiyor
Sadece ailesi ise problem onlarla görüşmemeyi teklif etseydiniz eşiniz kabul eder miydi? Sırf ailesi yüzünden bitmesin derdim ama siz eşinizden de bu yüzden soğuduğunuzu söylüyorsunuz. O zaman söylenecek pek bir söz kalmıyor.

Ne kadar da içten anlatmışsınız herşeyi; tıp her geçen gün ilerliyor, yeni yeni yöntemler çıkıyor inşallah tekrar kavuşursunuz bu kadar severken ayrılmanız üzücü, bence irtibatı koparmayın.Ara ara bir araya gelin düşman değilsiniz ya.bir yakınım, kaza geçirdi ve doktor kanalların koptuğunu, çocuğunun olmayacagini söyledi ama simdi tese yöntemi çıktı çocuğu olabilirmiş

Merhaba Arkadaşlar ,bir hafta önce üye olup derdimi sizinle paylaşmistim.Öncellikle zamanini benim derdime ayiran ,yazan arkadaşlarima teşekkur ediyorum.Henuz 27 yasindayim ve cocuk ruhlu biriyim , galiba bugun buyudum .Hayatta bir daha gelsem yine esimle evlenirdim , o cok iyi biri ,naif,merhametli,hayvansever ,iyi bir eş, komik,eğlenceli .Mesela asiri fevri biriyimdir o ise sakin ve anlayisli ,empati sahibi.6 yildir beraberdik 4.yildirda evliydik ve bugun bosanma dilekcemi verdim.Anlasmali bosanacağiz 1 -4ay suruyormus anlasmali olduğu icin .Evdeki tum esyalari,fotoğraflari,anilari aldim .Kopeklerimize o bakicak kedilerimi ben aldim belki birdaha kopeklerimi goremem cunku artik konusmamiz ,sarilmamiz icin imkan kalmadi.

Herseyi kabullenmistim 4 yil beraber mucadele verdik ve olmadi .Esim her gecen gun daha cok heveslendi ,surekli bebek videolari izliyor ,arastiriyor ,sorusturuyordu.Bense artik yorulmustum ,artik kacinci kez o kapidan heyecan ile girip umitsizlikle ciktiğim icin.Artik heveslenmiyordum biz bize yeter dusuncesi vardi bu zamanda mucadele verirken esimin ailesinin kotu dusunmeleri, vicdansiz yurekleri artik esime olan sevgi bağimi azaltmaya baslamisti.Surekli yurt disina ciktik ,kac doktora gittik inanin sayamiyorum ,kac teste girdik ,kac tedavi yontemi denedik .Olmayinca olmadi esime herzaman cocuğun onemli olmadiğini soyledim biz bize yeteriz dedim lakin yetememesiz .Ona asla kizgin değilim belki biraz kirginimdir .Suan bosanicaz ve belki birdaha bir araya gelmicez .Kimse benim hatalarimi gormezden gelmicek ,kimse beni onun gibi mutlu etmicek ,kimse numaradan uyuma takliti yaptiğimda beni kucağinda tasiyamiyacak ,kimse onun gibi bana oyle guzel bakmicak .Belki 1 yil sonra 5.yili evlatlik edinebilirdik ama esim istemedi herseyden kendini sorumlu tuttu .Ona acidiğimi dusundu ,anne olmami cok istiyordu ,yaklasik 4 aydir beni kendinden soğutmaya calisti ve sonunda bende 4 yildir kimseye gosteremediğim duygularimi ,icimde bastirdiğim hislerle dilekce verdim umarim hayatina iyi ,guzel insanlar girer ve onu bu zayif noktasindan vurmayan ,ona guzel pankek yapan biri cikar .Umarim hep mutlu olsun ,hep gulsun belki 65 yasimiza geldiğimizde artik cocuk olamayacaği icin belki bu defa bahanesi kalmaz ☺evleniriz .Seni hic unutmucam hayatima hayat verdiğin icin yoldasim yolun sonu geldi.

Arkadaslar hepininizle paylasmak istedim ,sağlikla guzellikle kalin☺
Okurken cok duygulandim severek ayrilmak cok kotu. Acaba gebe kalmak icin sut buhari kurunu denedinizmi. Ya bilmiorm belki umut olur diye yaziorm. Bende yeni farkettm bizde cok cocuk istyrz esmle 4 aylik evlym hic korunmadikta ama olmuyr. Bu ay kesfettm keske deneseydiniz belki tutardi. Bakin deneyenlerin coguda sizin gibi uzun sure cocugu olmamis insanlar. Lutfen yuvanizi yikmayin belki cozuku daha vardir . Maydonoz ve süt buharına oturan fayda gördü mü - Happy Mom: Mutlu Anneler & Mutlu Bebekler

Ben önceki açtığınız konuyu net hatırladığım için hiç duygulanmadim aksine sizin fazla arabeske bağladığınızı düşündüm. Eşiniz ve ailesi sizi paragöz ilan edip 4 yıllık sevginizi hiç ettiler, pankek yerine zıkkımın pekini yesin. Olayları dramatize edince gercek değişmiyor maalesef bence en doğru kararı verdiniz hakkınızda hayırlısı olsun

Yaa bu aileler niye her şeye burnunu sokarlar ki...burunları çıkasıcalar...hele bi de elti vardı demi sizde.ben olsam ayrıldıktan sonra o eltinin saçını eline verirdim.

Canim eşin niye böyle yapiyo ya ben anlamadim. benim cocugum olmasa eşime daha cok baglanirm beni böyle seven biri var diye. Kim bu adam sabancılarin gelinimisin yani para dedign neki. Bu işte bi iş var ailesiniz siz para varsa ikinizdede var

Sorun eşinizde ve ona rağmen size bu sekilde itham ederken siz hala ne temiz düşünüyosunuz onun için.
Kaybeden eşiniz olmuş. Hayırlısı olur inşallah

X