SONA GELDIK :(

Eşinizin eksileri artılarından çok daha fazla.
Arada sevgi varsa aile terapistine gitmekte fayda var.
Bir de şunu anlayamadım, ailemden destek görmüyorum demişsiniz. Kariyer sahibi bir kadın olarak ailenizden onay mı almanız gerekiyor?

Ya aslinda bibirinizden keyif alamiyorsunuz bir paylasim kalmamis gerek var mi surdurmeye. Cocuk icin suruncemede kalmayin yipranan yorulan bir anne sorumsuz bir baba.. ayrilin mutlu bir annesi olsun enazindan

Madem aldatma,şiddet vs yoksa ayrılmamak lazım o zaman böyle bir evliliği sürdürecek misiniz sonsuza kadar?sonuçta mutsuzsunuz değil mi?eğer eşiniz sizi mutlu etmeye yanaşmazsa ayrılmaktan başka seçenek kalmıyor yani.ben olsam bu şartlar altında ciddi bir konuşma yapardım ama eşinizin dikkate alacağını pek sanmıyorum anlattığınız kadarıyla.bir süre uzaklaşmayı deneyin derim belki aklı başına gelir ama yine aynı olursa o zaman blöf yapmanın anlamı yok ya ayrılcaksınız gerçekten yada bu şekilde devam edeceksiniz.ayrılıyorum bitti tarzı blöf yapıp elinde patlayan sonra daha kötü bir duruma düşen hanımlar oluyor o yüzden söylüyorum.

Soguk havada cocuga bere takıyorum, bi bakıyorum çıkarmış. neymiş hava iyiymiş terlermiş.ÜStüne vazife olmayan her konunun içinde mübarek.
Ben buna takıldım ve sizin de hatalarınız olduğunu düşünüyorum. Hem daha az sorumluluk alıyor diye kiziyorsunuz hem de bir bere cikarma meselesinde bile karar hakki tanimiyorsunuz. Bunun pek cok alanda hayatiniza yayilmis olabilecegini ve esinizin de bu tavriniza maruz kalmamak icin kendisini evle cocukla ilgili sorumluluklardan cekmis olabilecegini düsünüyorum. Ayrica cinsel hayatinizi yoluna sokmalisiniz. İkiniz icin de önemli degilmis gibi anlatmissiniz ama bazen tüm sorunlarin temelinde kötü cinsel hayat olabiliyor.

Ben buna takıldım ve sizin de hatalarınız olduğunu düşünüyorum. Hem daha az sorumluluk alıyor diye kiziyorsunuz hem de bir bere cikarma meselesinde bile karar hakki tanimiyorsunuz. Bunun pek cok alanda hayatiniza yayilmis olabilecegini ve esinizin de bu tavriniza maruz kalmamak icin kendisini evle cocukla ilgili sorumluluklardan cekmis olabilecegini düsünüyorum. Ayrica cinsel hayatinizi yoluna sokmalisiniz. İkiniz icin de önemli degilmis gibi anlatmissiniz ama bazen tüm sorunlarin temelinde kötü cinsel hayat olabiliyor.
siz olayı çok yanlış anlamışsınız. eşim takıntılı bi adam. kışın ortasında tshirtle gezer. soguk bir havada, çocugun bere takması gereken bir havada sırf kendi üşümüyo diye çocugun beresini çıkarır. halbuki hava buz. çocugun terlediği falan yok. bildiğin manyak yani. Neymiş çocuk soğuğa alışsınmış.

Eşinizin eksileri artılarından çok daha fazla.
Arada sevgi varsa aile terapistine gitmekte fayda var.
Bir de şunu anlayamadım, ailemden destek görmüyorum demişsiniz. Kariyer sahibi bir kadın olarak ailenizden onay mı almanız gerekiyor?
yemin ettirdim sana bişey sorucam dogru cevap ver diye. sen beni ne kadar sevdin dedim. evlendiğimizden itibaren. orta dedi. bende o gün mevzu bitti, toparlanamıyorum.

Ben kızınızla ilgili olan kısıma yanıt vermek istiyorum. Diyorsunuz ki; dışarı çıkıyorlar ben bere takıyorum, gelmiş bereyi çıkarmış terledi diye, üzerine vazife olmayan şeylere karışıyor. Gerçekten kızının beresini çıkarmadan önce size mi sormalıydı? Terlemiş ve babası olarak öyle uygun görmüş. Konularda hep bunu görüyorum. E her şeyi kontrol etmek istiyorsunuz, çocukta tek sizin söz hakkınız var ama ondan "iyi bir baba" olmasını bekliyorsunuz. İzin vermiyorsunuz maalesef. Siz diyorsunuz ki çocukla zaman geçirsin ama ben ne dersem onu yapsınlar🤷🏻‍♀️

Diğer konularda haklısınız. Özellikle ilgisizliği, borsaya para yatırması, kaybettiği halde durmaması, temizlik hastalığı vs bunlar için yardım almak gerekir.
bere cıkarma mevzusuyla alakalı alt kısımda bi yorumda cevap verdim. olay anladığınız gibi değil.

Ayrıca cok ciddi bir sorun olmadıkca ( alkol, aldatma, şiddet) boşanmanın olmaması gerektiğini düşünüyorum,
Evet,haklısınız.
Bu yüzden çocuğunuzu sevginin olmadığı, soğukluğun olduğu bir aile içinde büyütmelisiniz. Mantığınız harika gerçekten.

merhaba.. 7 yıllık evliyim 2,5 yaşında cocugumuz var. Sanırım artık yolun sonuna geldik. Eşimle severek ama bir o kadar da zorlukları aşarak evlendik. Evlenmek istemedi, korktu vs.. Biraz benim diretmemle evlendik ama bence hiç evlenmemeliymişiz. Bencil ve ataerkil kafada bi tip. Evlendiğimiz gunden beri sorunlarımız var, takıntılı- temizlik düşkünü- duygularını pek belli etmez. Bir sorunumuz olur konuşmaz, içine kapanır kendini odaya çeker oyle oturur. Evde kurallar var, sürekli camları açar sıkıntılıdır, söylediğim hiçbirşeyi zamanında yapmaz. Bulaşık yıkama, sofra toplama, temizlik yapar ama yapmasa da olur, temizlikçi alabiliriz sorun yok. Cinsel hayatımız da hiçbi zaman çok hareketli olmadı, cocuktan sonra sekteye ugradı, artık yanına bile gidesim gelmiyor. çok da onemsemiyorum cinsellik benim için cok son sırada. Onun için de ilk sıralarda oldugunu soyleyemem. Son 2 senedir surekli kavga halindeyiz, çocugun yanında da kavga ettik sonra aklımız başına geldi kestik. ama aramızdaki sogukluk cıg gibi buyudu. Elinden telefon düşmüyor, paso twitter instagram boş boş işler.. Ben banyoyu bile 5 dk da yapıp cıkarken, işten eve gelip hem yemek hem cocukla ilgilenirken, onun bu rahatlıgı bana cok fazla batıyor. Sen annesin tabiki sen daha yogun olacaksın diyor bana ama bu bakış açısını kabul etmiyorum. Ben anneysem o da baba. Cocukla parka gittiklerinde bile içim pır pır cunku cok dikkatsiz. cocugun başına mutlaka birşey geliyor onun bu rahatlıgından dolayı. Soguk havada cocuga bere takıyorum, bi bakıyorum çıkarmış. neymiş hava iyiymiş terlermiş. ÜStüne vazife olmayan her konunun içinde mübarek. Cimri değil ama para konularında yalan söylüyor. Borsa oynuyor kaybediyor ve vazgeçmiyor. Evin bütün masrafı benim üstümde, o da ev kredimizi ödüyor gerçi. Ama krediyi odedikten sonra kalan parayı ne yaptıgı belli değil. Akılladım, her ay bana şu kadar para gondericeksin diyorum 2 aydır gonderiyor, biriktiriyorum. İyi bir insandır, evcimendir, kötü alışkanlıgı yoktur. Ama bunlar malesef yeterli değil. Ben yemek yaparken vs cocukla oynar ama özbakımıyla alakalı hiçbişeye elini surmez. cok yoruldum cok tukendim. Onun bu rahatlıgı, laf dinlemezliği, kendinde hata gormemesi ve aramızın bu halde olmasından surekli beni suçlaması artık tak etti. İş hayatında kariyer sahibi bi insanım maddi sıkıntım yok ama boşanmak istemiyorum çocuk çok küçük. Annem babamdan da destek görmüyorum, onlar kendi dertleriyle mesgul. Ayrıca cok ciddi bir sorun olmadıkca ( alkol, aldatma, şiddet) boşanmanın olmaması gerektiğini düşünüyorum, bir cocuk anne babasıyla birlikte büyümeli. Tabi normal bir anne babayla, böyle bir ortamda değil. Bir arada kalamıyoruz artık sinirlerim harap oldu. Ayrı mı yaşasak diyorum, zaten bir aradayken de varlıgı yok gibi. yada çift terapisine mi gitsek, yoksa biraz kararlı olup gercekten bir sure evden gitmesini ve anasının evinde sürünmesini mi saglasam da aklı başına gelse. Çok çaresizim:KK43:
ben 11 ay ayrı kaldım eşimden çocuğum 2 yaşındaydı 3 yaşında geri döndüm kızım hergün baba özlemi çekti kendi akranına bile babam gelmiyo diyordu öyle içli ağlardıki babamı özledim diye eşim yalvar yakar getirmedi bizi ama barışmakta istiyordu gurur yapıyordu şükür şimdi normaliz inan çocuklar sandığından daha fazla etkileniyor beklentilerini birazcık törpüle zamana yay ayrılıncada mutlu olmuyosun bunu bizzat yaşadım çünkü ne yazıkki diyorum kadının daha çok fedakarlığıyla evlilik yürüyor ben çocuğumun mutluluğunu merkezime koydum kendi isteklerimi törpüledim

X