Sonradan gelen ucak korkusu!!

Aman o gondoldan ben dusuyordum eskiden. Ne güvenliği ne kemeri var. Allah'tandır yanımda birisi vardı ona tutundum. Ucak zaten en güvenli yolculuk. Panik yapacak bisey yok. İçini rahatlat

Benimde sizdeki gibi sonradan ucak korkum olustu yillar önce. Bendeki sorun klastrophobi.ucagin kapilari kapandigi Anda nefesim kesilecek gibi olurdu. Özgürce kapiyi acip cikamamak beterin beteri birsey.
Süreklide seyahet eden biriyim. Bir dönem bu bir iskence oldu benim icin.

sonra kendi kendimi telkin ettim, ne olacaktiki en fazla ölürdüm, yanlizda degildim yanimda bir sürüde kisi vardi:)
Onlarda gayet rahattilar.
Vede en ônenlisi ucaga bindigim anda nefes
Alip vermeye dikkat ettim
Böyle böyle rahatim simdi baya

Benim tam 9 sene önce bindiğim bir uçak az daha düşüyordu haberlere falan çıktık. Çok çok korku dolu anlar yaşadık. Babam şeker hastalığına yakalandı ondan sonra bende de uçak korkusu oluştu. Her sene binmeye mecbur kaldığım yapa bileceğim birşey olmadığı için kendi kendimi motive ediyorum. Uçak kalkıp düz uçuşa gidene kadar kendimi çok kasıyorum düz uçuşta rahat oluyorum diyorum düşecek olsak Allah korusun zaten yapacak birşeyim yok korkudan ölsem de fayda etmeyecek ondan uçuşun ve bulutların gökyüzünün keyfini çıkar diyorum kendime. Hem ölsem acı çekmem bir kaç saniyede biter diyorum ☺️ birde bakıyorum 3 saat geçmiş kaptan pilotumuz konuşuyor. İstanbul için alçalmaya başlıyoruz kabin crew yerinize geçi verin gari diyor.😅

En güvenli ulaşım aracı uçaktır. Havaalanı olan aktarmasiz heryere uçakla giderim.
Recep ivedik'in pilot türbülansa girince sinirlenmesi geldi aklıma...
Ak git bomboş yol...gibi birşeyler soyluyordu😀

Benimde sizdeki gibi sonradan ucak korkum olustu yillar önce. Bendeki sorun klastrophobi.ucagin kapilari kapandigi Anda nefesim kesilecek gibi olurdu. Özgürce kapiyi acip cikamamak beterin beteri birsey.
Süreklide seyahet eden biriyim. Bir dönem bu bir iskence oldu benim icin.

sonra kendi kendimi telkin ettim, ne olacaktiki en fazla ölürdüm, yanlizda degildim yanimda bir sürüde kisi vardi:)
Onlarda gayet rahattilar.
Vede en ônenlisi ucaga bindigim anda nefes
Alip vermeye dikkat ettim
Böyle böyle rahatim simdi baya
nasil bir nefes alis veris bu sakinlestiriyormu?

Benim tam 9 sene önce bindiğim bir uçak az daha düşüyordu haberlere falan çıktık. Çok çok korku dolu anlar yaşadık. Babam şeker hastalığına yakalandı ondan sonra bende de uçak korkusu oluştu. Her sene binmeye mecbur kaldığım yapa bileceğim birşey olmadığı için kendi kendimi motive ediyorum. Uçak kalkıp düz uçuşa gidene kadar kendimi çok kasıyorum düz uçuşta rahat oluyorum diyorum düşecek olsak Allah korusun zaten yapacak birşeyim yok korkudan ölsem de fayda etmeyecek ondan uçuşun ve bulutların gökyüzünün keyfini çıkar diyorum kendime. Hem ölsem acı çekmem bir kaç saniyede biter diyorum ☺️ birde bakıyorum 3 saat geçmiş kaptan pilotumuz konuşuyor. İstanbul için alçalmaya başlıyoruz kabin crew yerinize geçi verin gari diyor.😅
simdi sakinlesiyimmi korkayimmi anlamadim :)

En güvenilir ulaşım aracı uçaktır, dik çıktığı da uçakta hissedilmez otururken yolcuyken
Hatta çoğu zaman indiği de pek hissedilmez, zaten pandemide kalkan ikramlar çoğu firmaya geri geldi, onlarla oyalanırsınız, avrupa hatlarında sıcak yemek vs
Hayatım sürekli uçakla yolculuk yaparak geçiyor, bunlara 14 saatlik uçuşlar da dahil
Korkup çekincek bsy yok, sormak istediğiniz başka bsy olursa yardımcı olurum

En güvenilir ulaşım aracı uçaktır, dik çıktığı da uçakta hissedilmez otururken yolcuyken
Hatta çoğu zaman indiği de pek hissedilmez, zaten pandemide kalkan ikramlar çoğu firmaya geri geldi, onlarla oyalanırsınız, avrupa hatlarında sıcak yemek vs
Hayatım sürekli uçakla yolculuk yaparak geçiyor, bunlara 14 saatlik uçuşlar da dahil
Korkup çekincek bsy yok, sormak istediğiniz başka bsy olursa yardımcı olurum
Iste benim korkum ucak kalkisi rahatlamak icin ucak kalkislarini izledim ucak kalkis aninda cok dik oluyor ve hizlaniyor acaba kalkis aninda hizla yukarimi ucuyor diklesip .. korkup yorum yapanlar var yok ucak kalkarken lunaparktaki seyler gibi hissettiryor yok kalkis aninda bayilcak gibi oluyorum diklestigi icin koltuga yapisiyorsn felan ..sakinlestirici ise yariyormu?

Iste benim korkum ucak kalkisi rahatlamak icin ucak kalkislarini izledim ucak kalkis aninda cok dik oluyor ve hizlaniyor acaba kalkis aninda hizla yukarimi ucuyor diklesip .. korkup yorum yapanlar var yok ucak kalkarken lunaparktaki seyler gibi hissettiryor yok kalkis aninda bayilcak gibi oluyorum diklestigi icin koltuga yapisiyorsn felan ..sakinlestirici ise yariyormu?
Hayır koltuğa yapışmıyorsunuz öyle bsy hissedilmiyor
Yani tabiki belli bir hızla yükseliyor, ona tırmanma deniliyor, belli bir irtifaya erişip düz uçuşa devam etmesi için
Ayrıca ben lunaparktaki o şeylere hayatta binemem ben çok tehlikeli güvensiz hissettiriyor bana, bir kere denemiştim, uçakla hiçbir alakası yok
Sakinleştirici mantıklı ama doktora danışın, çünkü uçakta bulunmaz bu tarz ilaçlar

simdi sakinlesiyimmi korkayimmi anlamadim :)
Korkma kız zaten korkunun ecele faydası yok 🤭 tadını çıkar. Ve imkanın varsa uçuş korkunu yenmek için destek al çok işe yarıyor. Ben çok araştırdım zamanında çoğu insan psikoloji desteğiyle korkuyu yenmiş.

Korkma kız zaten korkunun ecele faydası yok 🤭 tadını çıkar. Ve imkanın varsa uçuş korkunu yenmek için destek al çok işe yarıyor. Ben çok araştırdım zamanında çoğu insan psikoloji desteğiyle korkuyu yenmiş.
Evet bunu yeni duydum bilseydim gidip tedavi olurdum ama simdi 1 haftaya ucuyorum ne yapabilirimki en azindan ev doktorumdan bir sakinlestirici yazmasini isterim umarim oda ise yarar .. cok takintiliyim rüyalarima giriyor simdi ucaga binmek korkularim...

Hayır koltuğa yapışmıyorsunuz öyle bsy hissedilmiyor
Yani tabiki belli bir hızla yükseliyor, ona tırmanma deniliyor, belli bir irtifaya erişip düz uçuşa devam etmesi için
Ayrıca ben lunaparktaki o şeylere hayatta binemem ben çok tehlikeli güvensiz hissettiriyor bana, bir kere denemiştim, uçakla hiçbir alakası yok
Sakinleştirici mantıklı ama doktora danışın, çünkü uçakta bulunmaz bu tarz ilaçlar
tesekkür ederim .. yani hizi yükselmeyi hissetmiyoruz diyorsunuz? doktoruma gitcem sakinlestirici yazmasi icin umarim ise yarar :)

Basinizi sisirmis olcam kusura bakmayin dik derken yani ucak kalkista havalanirken biz geriye dogrumu gidiyoruz gibi hissi demek istiyorum koltuga mi yapiscagiz kalkis aninda yani geriye dogru? distan ucak kalkislarini izledim öyle göründü.. sakinlestirici alsam bir faydasi olurmu? heyecan ve panik yapmaktan korkuyorum ... benim beynimde sanki ucak hizlancak böyle baya hizli öyle ucacak ki biz geriye dogru koltuga yapiscakmisiz gibi . cok uzattim kusura bakmayin..
canım estağfutullah şöyle düşün senın kafanın içindeki hayal alemi mantıken o uçak oyle bırden hızlanamıyor zaten ufak ufak arttırıyor yukseklığını. lunaparkta kı bı oyuncakla bı ucağı bır tutma koltuğa yapışmıyoruz ucak duzelene duzluğe çıkana kadat bıraz geri gıdıyoruz hepsi bu. ben o diklikte trolley çekıyorum okadar senın soyledıgin gibi olsa kalkıştan hemen 5 dk sonra bız kısa seferlerde hemen servıse çıkamayız değil mi?

canım estağfutullah şöyle düşün senın kafanın içindeki hayal alemi mantıken o uçak oyle bırden hızlanamıyor zaten ufak ufak arttırıyor yukseklığını. lunaparkta kı bı oyuncakla bı ucağı bır tutma koltuğa yapışmıyoruz ucak duzelene duzluğe çıkana kadat bıraz geri gıdıyoruz hepsi bu. ben o diklikte trolley çekıyorum okadar senın soyledıgin gibi olsa kalkıştan hemen 5 dk sonra bız kısa seferlerde hemen servıse çıkamayız değil mi?
yani asansör cikar gibi bir hismi ucak kalkarken ? rüyalarimda görmeye baslayinca baya taktim sakinlestirici almami önerirmisiniz?.. cok incesiniz ALLAH razi olsun iyikide sizin gibi tatli hosteslerimiz var :KK200::KK36:

Bir tanıdığımda da yıllar sonra oluştu bu korku. Şimdi otobüsle 2 gün yol çekiyor. Bence doktora tanısın sakinleştirici verir işe yarar

yani asansör cikar gibi bir hismi ucak kalkarken ? rüyalarimda görmeye baslayinca baya taktim sakinlestirici almami önerirmisiniz?.. cok incesiniz ALLAH razi olsun iyikide sizin gibi tatli hosteslerimiz var :KK200::KK36:
evet asansör hissine benzetilebilir, odaklanmazsan o ana hiç hissetmezsin bile anlık bişey. yaa nedemek rica ederim işe yarasın isterim cunku cok karşılaşıyorum boyle insanlarla bu cok normal aslında 😊 rüyalara kadar gelebılır bılıncaltınız normal🤗 sakinleştirici alın isterseniz ucakta bızım ılac vermemız kurallar olarak yasak, tabıkı ıse yarar sakınlesırsınız en azından yanınızda bulundurun. ılactan zıyade kafanızın ıcınde bu olay bı kalkış bı ınış anlık bışey. amerıka ucusunda geçenlerde bı bey ısrar kıyamet alkol ıstedi kalkana kadar on kez cok korkuyorum dedı sonra 12 saat uctuk ınerken gayey mutluydu gectı gıttı 😊 arabada sallanmıyor musunuz hıc ? valla benım araba da daha cok midem bulanıyor ınanın. daha cok ani fren oluyor yollar daha bozuk virajı daha bol ınanın yer oyle dusunsek daha tehlıkelı . kaptanlarımz bızı en guzel sekılde getırıp götürür en az sekılde hıssettirir , siz ferah tutun ıcınızı kendınıze guvenın altı ustu 3 5 dk lık bı olay 🤗 koltuğunuzu önlerdrn almayı ıhmal etmeyinbi tık daha az hıssedılır 😊

Son düzenleme:
X