Sonradan gelen ucak korkusu!!

Oyle gondol gibi cilginca kalkmiyor. Hafif arkamiza yaslayacak sekilde egim aliyor sadece. Hatta kalkistan bir sure sonra daha hala ucak tirmanistayken kabin memurlari kemerlerini cozup kalkiyorlar. Gondol gibi kalksa saglam kabin memuru kalmazdi hepsinin kafa goz yarılırdı. :KK53:
haha alemsiniz ama iste beni ürtüken biraz o kalkis aninda motorlarin hizlanmasi birden havaya kalkmamiz cok uzun oldu binmeyeli nasildi hatirlamiyorum ama bana kimse birsey demeden gondola binmeden cok iyiydim tekte biniyordum ama o gondoldan sonra ve denilenlerden sonra korkmaya basladim ve nettede arastirinca bazi abarti yorumlar dahada korkuttu oysa ben güzel seyler yazcaklarini sandim ..

Gondolda korkutan serbest düşme hissi. Aslında yükselişte bile off çok yükseldim şimdi ne kötü düşeceğim, içim boşalacak hissi. (ne anlattım bea :KK64:) Uçakta böyle bir efil efil yükselme de yok, birazdan aynı hızla içimde hissederek düşüşe geçeceğim psikolojisi yok. Gayet kemerli kontrollü ve kapalı mekan hareketi. Yani bence benzemiyor bile! Uçakta özellikle yükselme anını kaçırmamak için cama yapışıyprum resmen. Geride kalan zemini görmek, kuşlar gibi yükseliyor olmak hep hoşuma gitmiştir :KK55:

bende yakinlara ucuyorum belkide istanbula gidersiniz :) ama cok tesekkür ederim cok yardimci oldunuz , birlikte ucsaydik hic korku olmazdi herhalde :)) öyle yapcam umuyorumki ise yariyacak :KK200: :KK36: :KK19:
rica ederim eminim ekip arkadaşlarm da böyle olacaktır bir kadın her şeyi başarır iyi uçuşlarımız olsun ❤️🙏🏻🥰

Oyle gondol gibi cilginca kalkmiyor. Hafif arkamiza yaslayacak sekilde egim aliyor sadece. Hatta kalkistan bir sure sonra daha hala ucak tirmanistayken kabin memurlari kemerlerini cozup kalkiyorlar. Gondol gibi kalksa saglam kabin memuru kalmazdi hepsinin kafa goz yarılırdı. :KK53:
ohooo hele nelet taşıyorum bi görseniz o anlarda bravo işte aradğım yorum😂🙏🏻

Ucakla ilgili en sevdigim sey ucak kalkis ani ve turbulans :) Ucak kalkis ani dedigimiz yani yarim dakika ya suruyor ya surmuyor. Yarim dakiks icin fobi olusturmaya gerek yok. O korku gondolla baglantili bi dusunceyle olustuysa yerine kalkis anini eglenceli bi dusunceyle degistirmrye calisabilirsiniz. Mesela lunaparkta hiz trenine biniyor gibi dusunun. Ucak araba yolculugundan cok daha guvrnli ucak kazalari da cok nadir.

Ucakla ilgili en sevdigim sey ucak kalkis ani ve turbulans :) Ucak kalkis ani dedigimiz yani yarim dakika ya suruyor ya surmuyor. Yarim dakiks icin fobi olusturmaya gerek yok. O korku gondolla baglantili bi dusunceyle olustuysa yerine kalkis anini eglenceli bi dusunceyle degistirmrye calisabilirsiniz. Mesela lunaparkta hiz trenine biniyor gibi dusunun. Ucak araba yolculugundan cok daha guvrnli ucak kazalari da cok nadir.
Hizli trende bana ürkütcü geliyor hizli trenemi benziyor sizce ucaga binmek?

Hizli trende bana ürkütcü geliyor hizli trenemi benziyor sizce ucaga binmek?
Yok yolculuk yaparken farketmiyorsunuz bile. Ben turbulans filan olursa ki cok nadir o bile o kadar sarsintili degil. Rahat olun hic farketmiyorsunuz. Kitap filan okuyun ben bulmaca cozuyordum.

Yok yolculuk yaparken farketmiyorsunuz bile. Ben turbulans filan olursa ki cok nadir o bile o kadar sarsintili degil. Rahat olun hic farketmiyorsunuz. Kitap filan okuyun ben bulmaca cozuyordum.
Turbulansi ben cok hissetmistim ve ilk binişimdi o günden sonra binemedim ben de. Belki siz sevdiğiniz içindir ya da thy daha iyi diyorlar o zaman baska bir sirketle uçmuştum etkisi olabilir mi? Benim yolculuk bu gün yüzleşicem korkumla:)

Merhaba ben indim bile:) inis ve kalkış biraz hissediliyor ama hiç zor değilmiş. Yillar sonra bu korkumu yendiğim için mutluyum. Hemen hemen ayni vakitlerde uçacaktık, siz ne yaptınız😊 guzel haberler bekliyorum.
Bende indim dün gece iki ucakla uctum türbülans vardı ve ılk inişde sert ındık son inişde yere cakıldık düstük gibi birsey korkmadım ama sok oldum ılk defa basıma geldi esimi sürekli sakinlestirdim cok korkuyordu havalanırken korkmadım oysa cok hızlı kalkıyordu esım elimi cok sıkıl tuttu kalkarken çok korktu türbülans da cok oldu her iki ucusta ama korkmadım yanımda bır kız vardı genc korkuyordu elini tuttum sakinlestirdim hem eşimin eilini hem kızın kalkısta ama inisimiz cok kötüydü ılk defa böyle birsey yasadım .. cok sükür inmissiniz aklımdaydınız ıyı geçmesine sevindim :)

Bende indim dün gece iki ucakla uctum türbülans vardı ve ılk inişde sert ındık son inişde yere cakıldık düstük gibi birsey korkmadım ama sok oldum ılk defa basıma geldi esimi sürekli sakinlestirdim cok korkuyordu havalanırken korkmadım oysa cok hızlı kalkıyordu esım elimi cok sıkıl tuttu kalkarken çok korktu türbülans da cok oldu her iki ucusta ama korkmadım yanımda bır kız vardı genc korkuyordu elini tuttum sakinlestirdim hem eşimin eilini hem kızın kalkısta ama inisimiz cok kötüydü ılk defa böyle birsey yasadım .. cok sükür inmissiniz aklımdaydınız ıyı geçmesine sevindim :)
Harikasiniz baskalarina bile cesaret vermissiniz ne guzel :) turbulans ve bazi pilotlarin dikkatsizliği yüzünden de oluyor bu korkular maalesef benim ilk uçuşuma benzemiş. Ben bu sefer thyden almistim daha mi dikkatliler bilmiyorum kalkis ve inis disinda gokyuzundeyken hic hissetmedik bile biz. Kalkista hafif bi yukselis sonra yere düşüş gibi bi his oldu ama cok azdı ve ben de hep hostlara bakip ne kadar rahatlar demekki sorun yok dedim kendime. Iniste kademe kademe indi zaten hafif bi yere inis hissi oluyor hemen toparliyordu 10 dakika sürmüştür iniş toplamda.

X