Sonradan gelen ucak korkusu!!

Çok fazla senaryo kurmayın ve netten araştırmayın. Bu konu gelince aklınıza farklı şeylere yönelin. Uçağa binerken bir kitap alın yanınıza ona bakın. Yani ben gondol gibi olduğunu düşünmüyorum. İyi yolculuklar şimdiden.

Merhaba kizlar,

Sorunum su ben yurtdisinda yasiyorum bu yüzden türkiyeye gelince sürekli ucagi kullanirdim hicte korkmazdim aklima kötü seyler getirmezdim yükseklik korkum oldugu halde,

neyse iste birgün türkiyedeyken bir tanidigim illa gondola binelim diye zorladi resmen dalga gecer gibi yok binemicekmisiniz dedi güldü felan bindik ve ben asiri korktum inene kadar ödüm patladi o asagi düsermis gibi his yüksege cikis felan beni acayip korkuttu..
sonra yine ordaki tanidiklar var ucaktan korktuklarini belirttiler yok ucak cok yüksekte oluyor yok bindinmi birdaha inemezsin kapilar kapaniyor dar alan felan filan hic ucak korkum olmadigi halde ve o gondoldanda korkmamla beraber bende bir ucak yükseklik korkusu basladi ..
cok tuhaf evet bende anlamadim onlara hem cok sinirliyim hemde kafamda senaryolar olusuyor ucak kalkarken gondol gibi yükseliyoruz diyenler var ne biliyim 2 hafta sonra ucaga binmem gerekcek türkiyeye gelmem icin ve bende acayip bir korku basladi :KK43:

Gercekten sizcede öylemi binenlere soruyorum ucak kalkis aninda gondol gibimi cikiyor eskiden bindigimde öyle birsey hissettigimi hatirlamiyorum ama iste konusup tedirgin ettiler beni .. düsünceleriniz nedir bu konuda yazarsaniz sevinirim ..
Bir anda havalanıp duzlesiyor duz gidiyor uçak gondol farklı

Ben de bir sefer binmistim ki hava boşluğuna denk geldim. Maalesef surekli düşüyor hissiyle uctuk ve cok korkmustum. Bir daha da binmedim. Ama simdi yenmem lazim bu korkumu karayolu daha güvenli değil ayrica yenemezsem hic yurt dışına çıkamam. Bu yaz tatilinde ucakla gidicez korkumun üzerine gitmeye karar verdim.

kalkarken cok hafif kalkiyor demi ucagin burnu gittim kalkis yapan ucaklari izledim onlarda disardan sanki cok dik kalkiyor vede hizli kalkiyor gibi geldi ama icerden öyle degil galiba
Kalkinca hafif hissediyorsun sonra araba gibi hafif sallanıyor o kadar ayağınizi koltuğun basamağına koyun yerle temasını kesin o zaman da çok hissetmezsiniz

Çok fazla senaryo kurmayın ve netten araştırmayın. Bu konu gelince aklınıza farklı şeylere yönelin. Uçağa binerken bir kitap alın yanınıza ona bakın. Yani ben gondol gibi olduğunu düşünmüyorum. İyi yolculuklar şimdiden.
malesef taktikca nette arastirdim ve öyle yorumlar okudumki ucaktan korkmayan biile korkar yok yanimdaki bayildi cok kriz gecirdim ucaktaki herkesi ayaga kaldirdim yok nefessiz kaldim dakikalar gecmedi niye bunlari dile getiriyorlar bilmiyorum oysa rahatlamak icin arastirdim ama daha panik oldum ne yazikki

Ben de bir sefer binmistim ki hava boşluğuna denk geldim. Maalesef surekli düşüyor hissiyle uctuk ve cok korkmustum. Bir daha da binmedim. Ama simdi yenmem lazim bu korkumu karayolu daha güvenli değil ayrica yenemezsem hic yurt dışına çıkamam. Bu yaz tatilinde ucakla gidicez korkumun üzerine gitmeye karar verdim.
Malesef hep kacmakta olmaz korkununda üstüne gitmek lazim kactikca daha kötü oluyor pandemi yüzünden türkiyeye hic gitmedik o yüzden nasil oldugunu bile unuttum.. bencede üstüne gidin siz nezaman gidiyorsunuz?

evet asansör hissine benzetilebilir, odaklanmazsan o ana hiç hissetmezsin bile anlık bişey. yaa nedemek rica ederim işe yarasın isterim cunku cok karşılaşıyorum boyle insanlarla bu cok normal aslında 😊 rüyalara kadar gelebılır bılıncaltınız normal🤗 sakinleştirici alın isterseniz ucakta bızım ılac vermemız kurallar olarak yasak, tabıkı ıse yarar sakınlesırsınız en azından yanınızda bulundurun. ılactan zıyade kafanızın ıcınde bu olay bı kalkış bı ınış anlık bışey. amerıka ucusunda geçenlerde bı bey ısrar kıyamet alkol ıstedi kalkana kadar on kez cok korkuyorum dedı sonra 12 saat uctuk ınerken gayey mutluydu gectı gıttı 😊 arabada sallanmıyor musunuz hıc ? valla benım araba da daha cok midem bulanıyor ınanın. daha cok ani fren oluyor yollar daha bozuk virajı daha bol ınanın yer oyle dusunsek daha tehlıkelı . kaptanlarımz bızı en guzel sekılde getırıp götürür en az sekılde hıssettirir , siz ferah tutun ıcınızı kendınıze guvenın altı ustu 3 5 dk lık bı olay 🤗 koltuğunuzu önlerdrn almayı ıhmal etmeyinbi tık daha az hıssedılır 😊
tesekkür ederim cok tatlisiniz dediklerinizi uygulayacagim :KK200:

Sizin uçağa karşı korkunuz oluşmuş benim de toplu taşıma araçlarına. Bir kaç senedir mecbur kalmadıkça binemiyorum. Eşe dosta söyleyince de dalga geçiyorlar. Hâlbuki dalgaya alınacak birşey değil ama bizler de korkularımızın üzerine gitmek lazım erteledikçe daha da zorlaşıyor

Malesef hep kacmakta olmaz korkununda üstüne gitmek lazim kactikca daha kötü oluyor pandemi yüzünden türkiyeye hic gitmedik o yüzden nasil oldugunu bile unuttum.. bencede üstüne gidin siz nezaman gidiyorsunuz?
Ayın 23'ü benimde. Umarim ikimizde yazariz buraya cok rahattık diye :)

Sizin uçağa karşı korkunuz oluşmuş benim de toplu taşıma araçlarına. Bir kaç senedir mecbur kalmadıkça binemiyorum. Eşe dosta söyleyince de dalga geçiyorlar. Hâlbuki dalgaya alınacak birşey değil ama bizler de korkularımızın üzerine gitmek lazım erteledikçe daha da zorlaşıyor
aynen öyle erteledikce insanin gözünde büyüyor belkide hic öyle abartilcak gibi degil beyin seneryolar üretiyor sizinki neden oldu acaba özel degilse?

Aaa benimkide 22 de :) aynen bende onun hayalini kuruyorum okadar kafa sisirdim bari buraya yazarim güzel gecti korkmayin korkanlarda varsa diye :)
ayın 22 sınde normalde elazığ uçuşum vardı bazı sebeplerden dolayı değişti 😊 belkı de bırlıkte uçacaktk😍 sımdıden ıyı ucuslar olsun inşallah kalkışta kendınıze ıyı ucuslar dileyın ınışte ıyı ınışler olsun diyin kendınızı bırakıncve sohbet edin konuşmalarımızı hatırlayın nefes calısması yapın bıttı gıttı 💕

aynen öyle erteledikce insanin gözünde büyüyor belkide hic öyle abartilcak gibi degil beyin seneryolar üretiyor sizinki neden oldu acaba özel degilse?
Eşimle koştur koştur tramvaya yetişiyorduk içerisi de kalabalıkmıştı üst üste insanlar olunca bana bı fenalık geldi nefes alamıyorum dedim indik hemen. Sonraları binemedim tabi gereksiz bir korku oluştu.

ayın 22 sınde normalde elazığ uçuşum vardı bazı sebeplerden dolayı değişti 😊 belkı de bırlıkte uçacaktk😍 sımdıden ıyı ucuslar olsun inşallah kalkışta kendınıze ıyı ucuslar dileyın ınışte ıyı ınışler olsun diyin kendınızı bırakıncve sohbet edin konuşmalarımızı hatırlayın nefes calısması yapın bıttı gıttı 💕
bende yakinlara ucuyorum belkide istanbula gidersiniz :) ama cok tesekkür ederim cok yardimci oldunuz , birlikte ucsaydik hic korku olmazdi herhalde :)) öyle yapcam umuyorumki ise yariyacak :KK200: :KK36: :KK19:

Eşimle koştur koştur tramvaya yetişiyorduk içerisi de kalabalıkmıştı üst üste insanlar olunca bana bı fenalık geldi nefes alamıyorum dedim indik hemen. Sonraları binemedim tabi gereksiz bir korku oluştu.
oo bu kackere basima geldi hatta kapida duranlar bile oluyordu hatta birkere otobüsümüz okadar agirdiki soför bu otobüs yokus gitmez dedi diye indi cogu kisi :)) galiba sizin dar alan korkunuz var?

Oyle gondol gibi cilginca kalkmiyor. Hafif arkamiza yaslayacak sekilde egim aliyor sadece. Hatta kalkistan bir sure sonra daha hala ucak tirmanistayken kabin memurlari kemerlerini cozup kalkiyorlar. Gondol gibi kalksa saglam kabin memuru kalmazdi hepsinin kafa goz yarılırdı. :KK53:

X