Soru....Ev aldık yakında taşınıyoruz ama ..

onetimes

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
767
16
43
Bayanlar tokiden ev aldık ama dün evi görmeye gittim içim bir kötü oldu benimle bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Evler 14 katlı ve bizim dairemiz 12. katta. 12 katta 4 adet daire var.

1.daire kuzey doğu odaları diğer bloğu görüyor mutfak ve salon manzaralı değeri 90.741

2. daire kuzey batı mutfak ve balkon manzaralı odalarda bir blok önünü kapatıyor ama tam kapalı değil değeri 89.940

3. daire güney doğu işte eşim bunu seçmiş 3 odam diğer binayı yani site içini görüyor ama mutfak ve salon uludağ manzaralı işin ilginci fiyatında 94.340

4. daire güney batı işte benim beğendiğimde bu salon mutfak uludağ manzaralı odalarda uzaktaki iki blok az biraz kapatıyor ama bursa manzaralı. işn ilginci fiyatı 93.541

şimdi bu evlerle benim eşimin seçmiş olduğu ev arasındaki tek fark güneş görmesi hem sabah hem akşam güneşini alıyormuş. bu bilirkişiler fiyat belirlerken neden bizim daireyi daha pahalı yapmışlardır onu merak ettim.. ev güneş görmesi çok çok önemlimidir.
güney batıda olan ev mutfak salon sabah güneşini odalar akşam güneşini görüyor. bu kadar güneş yetmezmiydi? sizce bukadar fiyat farkı olması normal mi? teşekkürler.

güneş görmesi tabiki önemli
günes girmeyen eve doktor girer :nazar:
fark olması cok normal
fakat sizinkinde cok bi farkta yok :uhm:

tabiki farklı olur şerefiye farkı denir buna. güneş görsün hem aydınlık olur. güle güle oturun, hayırlı olsun.

güneş görmesi tabiki önemli
günes girmeyen eve doktor girer :nazar:
fark olması cok normal
fakat sizinkinde cok bi farkta yok :uhm:

kuzey batıdaki olan daire ile aramızda 4.400 ytl fark var ve onun manzarası daha güzel ondan canım sıkıldı :KK43: güney batıdakiylede 800 ytl fark var ama onun manzarası muhteşem. yaşarken farkı hisedermiyim diye merak ediyorum teşekkürler.

ev güneş görsün 5 milyar pahalı olsun...
bunu en yiyi bilen benimdir heralde çünkü evim güneş görmüyor...
allahtan kiradayız

ev güneş görsün 5 milyar pahalı olsun...
bunu en yiyi bilen benimdir heralde çünkü evim güneş görmüyor...
allahtan kiradayız

teşekkürler içime su serptin.. ısınma ve aydınlık dışında bir başka fark oluyor mu?

benim evim cok güneş görüyor resmen bıktım yazın öglen 1buçukta bi başlıyor güneş akşam güneş batana kadar bende dedim ev alırsam güneş görmesin sabaha kadar 33 34 derece oluyodu cok bıktırmıştı yazın yani

benim evim cok güneş görüyor resmen bıktım yazın öglen 1buçukta bi başlıyor güneş akşam güneş batana kadar bende dedim ev alırsam güneş görmesin sabaha kadar 33 34 derece oluyodu cok bıktırmıştı yazın yani

ev tepelik yerde üstelik 12 katta orası çok eser.. zaten klimada alıcağız ama site içini görmesi ve şerefiye bedelinin bu kadar yüksek olması canımı sıktı.

bence fiyat farkı çok fazla değil evin kullanışlığına ve sıcaklığına bak canım...

sonuçta bir kere alıyorsun ve ömrün geçecek o evde...

güneş alması çok iyi hem kışın yakıttan tasarruf olur hemde gerçekten rahat oluyor...

güle güle otur...

bende 5 seneye yakın güneş girmeyen bir evde oturdum.kızım hala onun acısını çeker...güneş almayan ev soğuk ve de nemli oluyor canım...bence şanslısın.hayırlı olsun rabbim ağız tadıyla oturmayı nasip etsin...

bence fiyat farkı çok fazla değil evin kullanışlığına ve sıcaklığına bak canım...

sonuçta bir kere alıyorsun ve ömrün geçecek o evde...

güneş alması çok iyi hem kışın yakıttan tasarruf olur hemde gerçekten rahat oluyor...

güle güle otur...

ilk etapta yakıt tasarrufu olur diye düşündüm ama evler merkezi sistem aidat ödemek zorundayız. gerçi petekler çok küçük yapılmış. benim evim belki daha iyi ısınır :KK43:

öncelikle hayırlı uğurlu olsun...evet evin güneş görmesi bu kadar önemlidir:eek:güney ceğhesi olması ciddi bir avantajdır.ve bu avantaja göre fiyatta o kadar yüksek değil...alacağınız dairenin site içine bakmasını tercih edin.yarın bi gün çocuk bahçeye çıktığında görebilmeniz açısından:CüvCüv:

bencede! yazın biraz sıcak olur ama sıcaktan zarar gelmezki.ev güneş almazsa çok nemli olur hakikaten ben 4 yıl yaşadım sonuç astım başlangıcı oldu allaha şükür şuan oturduğum ev güneş alıyor rahat valla..hiç kafanı karıştırma bence sonra keşke demezsin

bencede! yazın biraz sıcak olur ama sıcaktan zarar gelmezki.ev güneş almazsa çok nemli olur hakikaten ben 4 yıl yaşadım sonuç astım başlangıcı oldu allaha şükür şuan oturduğum ev güneş alıyor rahat valla..hiç kafanı karıştırma bence sonra keşke demezsin
ayrıca hayırlı olsun güle güle oturun evinizde

gene ben-tatlicadiarzu-
yazmayı unuttum:eek:
mümkünse güneydoğu cephesini tercih etçgüneybatıdan çok rahatsız edici,yakıcı bir güneş lırsın.hatta mimari olarak tercih edilen yatak odasının doğuya,salonun güneye bakmasıdır.evin hem güneş alan hemde yakıcı olmayan bir ev olur.
ve baktığı yön inanılmaz etkilidir kullanımda.site içine bakmasından önce yönünü tercih et gerekirse:eek:

öncelikle hayırlı uğurlu olsun...evet evin güneş görmesi bu kadar önemlidir:eek:güney ceğhesi olması ciddi bir avantajdır.ve bu avantaja göre fiyatta o kadar yüksek değil...alacağınız dairenin site içine bakmasını tercih edin.yarın bi gün çocuk bahçeye çıktığında görebilmeniz açısından:CüvCüv:

onee,hayırlı olsun canım evinizzz
aha bu çok bilmiş kro kafaya malesef katılıyorum

amaaaaaaaaa
karşında bir adet toki zede duruyor,
temmuzda taşındık,zıkkımın evine
ne derdi bitti ne eksiği
çok baştan sağma yapmışlar
umarım zemini sağlamdır
bizim daire güney ve çocuk parkını görüyor,
kuzey dairelere göre de çok sıcak,
elektrik olayını daha yeni üstümüze alabildik,şantiye elekt. kullanıyorduk
d.gazımız hala açılmadı
sözde geçen ay açılıcaktı,2 haftaya açılır die düşünüyorum
sularımız cırt pırt kesiliyor
mutfağın ve koridorun zeminini inişli çıkışlı yapmış adiler,onları kendimiz yeniden yaptırdık
ooo saymiyim yeterrrr,saçlarım dikildi yine

gene ben-tatlicadiarzu-
yazmayı unuttum:eek:
mümkünse güneydoğu cephesini tercih etçgüneybatıdan çok rahatsız edici,yakıcı bir güneş lırsın.hatta mimari olarak tercih edilen yatak odasının doğuya,salonun güneye bakmasıdır.evin hem güneş alan hemde yakıcı olmayan bir ev olur.
ve baktığı yön inanılmaz etkilidir kullanımda.site içine bakmasından önce yönünü tercih et gerekirse:eek:

hani sen bizim eve eşya seçecektin leynnn
nerdeyse eşya işi bitmek üzere
iç mimar bi ark. la hallediyoruz

bencede evin güneş görmesi lazım az fazla ver iyisi olsun arkadaşım...

manzara,cephe fiyatı tabiki etkiler.ama sonuçta manzarayı ve oturacağın yerin koşullarını en iyi sen biliyorsun.
birde her yerde yapılan toki binaları aynı kalitede değil arkadaşlar.yapan müteahhite göre değişiyor.500 milyarada toki evi var istanbulda 250 yede.aynı zamanda 90 nada çok kaliteli evleri var tokinin.

hani sen bizim eve eşya seçecektin leynnn
nerdeyse eşya işi bitmek üzere
iç mimar bi ark. la hallediyoruz

çağırdındamı gelmedik laakaydirigubbakcemile:mymeka:

bu arada one istesen evi görebileceğimiz bi link ver.vaziyet planından falan hangi dairenin daha avantajlı olabileceğini söyleyeyim sana...durduğu yer çok önemli anacımmhihoyyyt

X