Soru....Ev aldık yakında taşınıyoruz ama ..

üste vaziyet planı ekledim benim evim ticaret merkezinin karşısındaki :KK43: hani şu üç odası karşı koşuyu gören. şimdi değiştirme şansım yok ama yorum yaparsanız sevinirim belki ilerde değiştiririm.evim c2/4 olan binanın 12. katı güney doğu

Son düzenleme:
evin güneş görmesi çok çok önemli inan benim evim kışın buz gibi oluyo çünkü hiç güneş görmüyo

onee,hayırlı olsun canım evinizzz
aha bu çok bilmiş kro kafaya malesef katılıyorum

amaaaaaaaaa
karşında bir adet toki zede duruyor,
temmuzda taşındık,zıkkımın evine
ne derdi bitti ne eksiği
çok baştan sağma yapmışlar
umarım zemini sağlamdır
bizim daire güney ve çocuk parkını görüyor,
kuzey dairelere göre de çok sıcak,
elektrik olayını daha yeni üstümüze alabildik,şantiye elekt. kullanıyorduk
d.gazımız hala açılmadı
sözde geçen ay açılıcaktı,2 haftaya açılır die düşünüyorum
sularımız cırt pırt kesiliyor
mutfağın ve koridorun zeminini inişli çıkışlı yapmış adiler,onları kendimiz yeniden yaptırdık
ooo saymiyim yeterrrr,saçlarım dikildi yine

sağol ayn zaten kaç aydır evi vermediler.. süründük durduk.. kaç kez açıklama yapıldı teslim edilecek diye sonuna geldik ama okuduklarımdan hayallerim yıkıldı anlıyacağın pek bişi beklemiyorum..

akillica secim yapmis,günes görmesi fiyati elbette etkiler ve günes almasi cok iyi canim...güle güle oturun

bir kaç milyar fazla olsun yeter ki güneş görsün ..
evinizi güle güle kullanın..

hani sen bizim eve eşya seçecektin leynnn
nerdeyse eşya işi bitmek üzere
iç mimar bi ark. la hallediyoruz

ayn sanada hayırlı olsun toki bizi soydu soğana çevirdi şimdi taşınma arifesindeyiz her gün yeni bedel çıkıyor. siz maşallah yeni eşya neyim Allah daha çok versin gözümüz yok.

Ev alırken konumu ve manzarası da çok önemlidir fakat ileriki zamanlarda güneş gören avantajlarını da yoksayamazsınız , yakıt tasarrufu ve aydınlık bir daire size arada ki farkı kapattırır.Duvarlarınızda kolay kolay nem ve küf olmaz bence manzaraya deği eşinize güvenin.

cevaplar içn herkeze teşekkürler kronik vaziyet planına bakınca haber ver kaldırayım. açık ev adresi niteliği taşıyor :roflol: çok deşifre olmak istemem işin büyüsü kaçmasın.

ev nerde arkadaşım bizde bursada oturuyoruz hayırlı olsun allah sağlıkla huzurla oturmayı nasip etsin

Bayanlar tokiden ev aldık ama dün evi görmeye gittim içim bir kötü oldu benimle bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Evler 14 katlı ve bizim dairemiz 12. katta. 12 katta 4 adet daire var.

1.daire kuzey doğu odaları diğer bloğu görüyor mutfak ve salon manzaralı değeri 90.741

2. daire kuzey batı mutfak ve balkon manzaralı odalarda bir blok önünü kapatıyor ama tam kapalı değil değeri 89.940

3. daire güney doğu işte eşim bunu seçmiş 3 odam diğer binayı yani site içini görüyor ama mutfak ve salon uludağ manzaralı işin ilginci fiyatında 94.340

4. daire güney batı işte benim beğendiğimde bu salon mutfak uludağ manzaralı odalarda uzaktaki iki blok az biraz kapatıyor ama bursa manzaralı. işn ilginci fiyatı 93.541

şimdi bu evlerle benim eşimin seçmiş olduğu ev arasındaki tek fark güneş görmesi hem sabah hem akşam güneşini alıyormuş. bu bilirkişiler fiyat belirlerken neden bizim daireyi daha pahalı yapmışlardır onu merak ettim.. ev güneş görmesi çok çok önemlimidir.
güney batıda olan ev mutfak salon sabah güneşini odalar akşam güneşini görüyor. bu kadar güneş yetmezmiydi? sizce bukadar fiyat farkı olması normal mi? teşekkürler.

Evinde güle güle ağız tadıyla otur inşallah One:içelim:

Evin güneş alması çok önemlidir bana göre. Bende eşin gibi güney doğu alırdım. Hem en önemli iki yer mutfak ve salon manzaralıysa daha ne, mis gibi valla.

Uludağa nazır oturur bize de kart atarsın artık-tatlicadiarzu-

Evinde güle güle ağız tadıyla otur inşallah One:içelim:

Evin güneş alması çok önemlidir bana göre. Bende eşin gibi güney doğu alırdım. Hem en önemli iki yer mutfak ve salon manzaralıysa daha ne, mis gibi valla.

Uludağa nazır oturur bize de kart atarsın artık-tatlicadiarzu-

adını görünce şöyle bir saklandım :roflol: neyse çok kızmamışsın.. bulup bulandırma dersin diye düşünmüştüm. sağol içim daha rahat sen de öyle diyorsan tamamdır.

ev nerde arkadaşım bizde bursada oturuyoruz hayırlı olsun allah sağlıkla huzurla oturmayı nasip etsin

:mymeka: üste açık adresle vaziyet planı gönderdim.. sayın hemşerim zaten bursada 14 katlı kaçtane toki evi var.

ayn sanada hayırlı olsun toki bizi soydu soğana çevirdi şimdi taşınma arifesindeyiz her gün yeni bedel çıkıyor. siz maşallah yeni eşya neyim Allah daha çok versin gözümüz yok.

canım sağol
eşyaları zaten değiştirecektik
taşınınca die erteledik durduk
eksiklerimiz daa bitmedi
yavaş yavaş
bizi de sarımsağa çevirdiler
hatta yetmedi,daha da devam ediyorlar

canım, merhaba biz de tokiden ev aldık....tokinin heryerde sistemi bu....kuzeybatılar en ucuzu, daha sonra kuzeydoğu, güneybatı ve güneydoğu geliyor.....biz güneybatıyı seçtik ve bu kararı vermemizde abim vesile oldu....güneybatı cephesi güneş batarken güneş görüyor ve biz de eşimle evden sabahın köründe çıkıyoruz zaten ve akşama doğru eve geliyoruz....yani bizim eve gelmemize yakın evimiz güneş görmeye başlıyor....ayrıca geçenlerde evi gezmeye gittik, eşim dedi ki aslında kuzeyden de alabilirmişiz. sonra kuzey cephesindeki evleri gezerken gerçekten de hissedilir derece de sıcaklık farkı vardı, ikimize de üşüme geldi valla....aslında güney olsunda batısı doğusu size kalmış....ayrıca birşey sorucam, biz evimizi gezmeye gittiğimizde malzemelerin çok güzel olduğunu ancak işçiliğin çok iyi olmadığını farkettik, siz de durum nasıl? heryerde aynı olmadığını ve yüklenici firmaların başka olduğunu biliyorum, zaten sürekli ınternet sayfasını geziyorum. güle güle oturun

Son düzenleme:
bende arkadaşlara katılıyorum evin güneş görmesi çok önemli ev bir kez alınır canım kararını iyi ver

canım, merhaba biz de tokiden ev aldık....tokinin heryerde sistemi bu....kuzeybatılar en ucuzu, daha sonra kuzeydoğu, güneybatı ve güneydoğu geliyor.....biz güneybatıyı seçtik ve bu kararı vermemizde abim vesile oldu....güneybatı cephesi güneş batarken güneş görüyor ve biz de eşimle evden sabahın köründe çıkıyoruz zaten ve akşama doğru eve geliyoruz....yani bizim eve gelmemize yakın evimiz güneş görmeye başlıyor....ayrıca geçenlerde evi gezmeye gittik, eşim dedi ki aslında kuzeyden de alabilirmişiz. sonra kuzey cephesindeki evleri gezerken gerçekten de hissedilir derece de sıcaklık farkı vardı, ikimize de üşüme geldi valla....aslında güney olsunda batısı doğusu size kalmış....ayrıca birşey sorucam, biz evimizi gezmeye gittiğimizde malzemelerin çok güzel olduğunu ancak işçiliğin çok iyi olmadığını farkettik, siz de durum nasıl? heryerde aynı olmadığını ve yüklenici firmaların başka olduğunu biliyorum, zaten sürekli ınternet sayfasını geziyorum. güle güle oturun

şuanda bir problem yokmuş gibi duruyor. eşim çok beğendi ama ben temkinli yaklaşıyorum. toki ile ilgili birçok haber duydum o yüzden bir türlü emin olamıyorum. taşındıktan sonra daha iyi belli olur. haftaya taşınmayı planlıyoruz bakalım inşallah herşey iyi olur.

şuanda bir problem yokmuş gibi duruyor. eşim çok beğendi ama ben temkinli yaklaşıyorum. toki ile ilgili birçok haber duydum o yüzden bir türlü emin olamıyorum. taşındıktan sonra daha iyi belli olur. haftaya taşınmayı planlıyoruz bakalım inşallah herşey iyi olur.

biz de çok temkinli davranıyoruz, çünkü duyduklarıma ve gördüklerime dayanarak çok yüksek beklentiler içine girmemiştim..ayrıca içini yavaş yavaş kendimiz yaptırmayı planlıyoruz....şimdiden çok basit şeyler için bile çok paranın gideceği belli..örneğin 3 oda halı döşeli ve çok kalitesiz.onlar kalkacak ve laminant yapılacak, tavanların modeli çok güzel ama işçilik o kadar kötü ki, boyalar da aynı şekilde...bir odayla bir oda diğerini tutmuyor, Allahtan biz bunları hesaba katmıştık...ama bir de şöyle bir şey var...bizimle aynı anda bir arkadaşımız da bulunduğumuz yerin en iyi firmasından bizimkiyle aynı paraya bir ev aldı....onların evi daha güzel ama konu o değilkaydirigubbakcemile3 onlarda içine taşınmadan bir dolu masraf yaptılar, yani heryerde böyle....

bence güneş gören bir ev herzaman daha sağlıklı ve iyidir.ben evlenmeden önce güneş alan çok güsel bir evde yaşıyorduma.s..şuan sadece mutfağım güneş görüyor.diğer taraflar almıyo.ve hiç memnun değilim.böyle olunca kendimi iyi hissetmıyorum.ve evimizde kolay kolay ısınmıyo.hiç dert etme.güzelce taşın.güle güle otur canım.güzel bir ömür geçirmen dileğiyle canımm....

X