Soru....Zevkine güvenen hanımlar.. Lütfen yardım edin

K

KÂTİBE

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi KÂTİBE
arkadarlar, fransız balkonu olan, yani yere kadar camı olan bir pencereye nasıl bir tül perde uygulamalıyım. şu stor katlamalı olanlar uygun olur mu. onlarında yere kadar olması saçma mı durur acaba ? evin karşı manzarası çok açık. kimsenin içeriyi görme durumu yok. o yüzden hep yukarıda mı tutmam lazım.
yoksa yere kadar tül, kenarlara da yere kadar perde mi yaptırmalıyım..böyle yaptırırsam tül hep kapalı mı duracak ? aklım çok karıştı.. ne olur bana yardım edin.. ne yapacağımı bilemiyorum.. şimdiden hepinize teşekkürler..a.s.

• Konu Sahibi KÂTİBE
arkadarlar, fransız balkonu olan, yani yere kadar camı olan bir pencereye nasıl bir tül perde uygulamalıyım. şu stor katlamalı olanlar uygun olur mu. onlarında yere kadar olması saçma mı durur acaba ? evin karşı manzarası çok açık. kimsenin içeriyi görme durumu yok. o yüzden hep yukarıda mı tutmam lazım.
yoksa yere kadar tül, kenarlara da yere kadar perde mi yaptırmalıyım..böyle yaptırırsam tül hep kapalı mı duracak ? aklım çok karıştı.. ne olur bana yardım edin.. ne yapacağımı bilemiyorum.. şimdiden hepinize teşekkürler..a.s.

canım bence en iyisi internetten araştır google dan arat değişik çok hoş modeller bulursun..Sana fikir verir.Baktın oda olmadı bi iç mimara danış bence güzel bi dekorun olur
hadi kolay gelsin canım inşallah gönlüne yatan bişey bulursun

• Konu Sahibi KÂTİBE
iç mimar ikisinide seçebileceğimizi söyledi..
yani benim karar vermem gerekiyor.
bende saf saf düşünüp duruyorum, ne yapayım arkadaşlar söyleyin ne olur..

• Konu Sahibi KÂTİBE
canım stor perde olabilir istersen bi bak...güzel olur aslında değişik de olur

stor perde olarak netten bak göreceksin bi sürü çeşidi var...

• Konu Sahibi KÂTİBE
Burada cok sahane bir perde cesidi cikmis ve boydan boya.
Ama nette arastirdim,maalesef Türkiye'de yok galiba.
Bulamadim bir türlü.
yere kadar camlar icin o yapiliyor artik burada.
Bulsaydim iyi olacakti ama maalesef canim.
Ama "japon perde" de güzel olabilir mesela.

• Konu Sahibi KÂTİBE
Bence katlamalı çokta estetik durmaz güzelimsüprizzzzz yere kadar katlamalı olduğunu düşünürsen hoş durmuyor kanımcaa.s Ama düz stor krem bi perde hem sade, hemde çok şık duracaktır yerimseniben
Yani ben olsam krem rengi stor güneşlikleri tercih ederdim kenarları dilimli yaptırırdım bide delik işi gayet hoş olurdu tabi yine karar senin :kahve:

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi KÂTİBE
kesinlikle japon perde çok şık durur ...sengözlerimebaksanab

• Konu Sahibi KÂTİBE
fikir olması acısından :nazar:

L10496139b.jpg

• Konu Sahibi KÂTİBE
stor perde yaparsan uzun camda pek hoş durmaz
kısa camlarda daha narin duruyor

tül olup yandan perdeli olursa artık çok klasik bi model oldu

bence japon perde hoş durur
bikaç örnek ekliyorum senin için

tabi kullanacağın eşyaların ne tarzda olacağıda önemli :uhm:

kolay gelsin umarım karar verir güzelce yerleşirsin

nasıl bir tarz istediğini bilmiyorum ama dikey perde de kullanabilirsin (odan genişse)

benimde salonumda camlar yere kadar.ve japon perde yaptırdım.çok güzel duruyor ,herkes te beğeniyor.bence bunu düşünebilirsin.

kızlar hepinize çok teşekkür ederim
bugün perdeci geldi. adam diyor ki, katlamalı yaparsanız zaten yarıda tutacaksınız. yere yaptırdınız diye tamamen kapalı tutmak zorunda olmayacaksınız.
bide şu var arkadaşlar. cam 3 uzun bölümden oluşuyor. ortadaki cam tamamen ve üstten açılıyor. bizde adama 3 bölümden oluşsun dedik aşağı doğru.
yani iki kenarı yarıda, ortadakinide yukarıda tutabilirim. bu şekilde karşıların manzarası da kapanmamış oluyor.
yani alta stor güneşlik. üstüne katlamalı tül..

peki kızlar, katlamalı olmayıp, yine stor gibi inen tüller var mı acep ? bi bilginiz var mı?

bide tüm odaları stor güneşlik ve katlamalı perde diye düşündük. ama o yere kadar olan cam bizim aklımızı allak bullak etti.
hala fikir değiştirme hakkına sahibiz. henüz kumaşları beğenmeye gitmedim.
ne olur yardım edin kızlar. öyle görüpte şık bulduğunuz resimleri ekler misiniz.
sipariş verdikten sonra pişman olmak istemiyorummm

nasıl bir tarz istediğini bilmiyorum ama dikey perde de kullanabilirsin (odan genişse)

canım bunlar karşıların manzarasını tamamen kapatıyor.
ev istanbulun yarısını görüyor nerdeyse.. o yüzden bana manzarayı kapatmayacak ince ve şık birşeyler lazım.
yardımın için sağolasın.
başka var mı şöyle şık dekoratif resimler ??

benimde salonumda camlar yere kadar.ve japon perde yaptırdım.çok güzel duruyor ,herkes te beğeniyor.bence bunu düşünebilirsin.

canım bu japon perde kalın bir kumaş mı, yoksa ince mi. yani güneşlik gibi mi kapatıyor. kullanımı nasıl. fotoğrafı var mı zahmet olmazsa.. lütfen ..

şu japon perdeye bakıyorum da internetten.. hakikaten hoş ve dekoratif görünenleri var..

fransız dantel tüller çok moda diğer odaların için düşün derim ben yeni diktirdim çok hoş duruyor.
balkona temizliği daha kolay ürün seçmeni tavsiye ederim çünkü çok kirlenecek.

şayet balkon değil salon camın aşağı kadar uzunsa, fransız dantel tüllerin alt ucundaki oymalı kısmını ortadan aşağı inecek şekilde getirmek kaydıyla iki parça kavuşmalı perde içine yere kadar stor yaptır çok süper olur düşünsenize duvak gibi perde yeni yeni yeni moda bu

kızlar hepinize çok teşekkür ederim
bugün perdeci geldi. adam diyor ki, katlamalı yaparsanız zaten yarıda tutacaksınız. yere yaptırdınız diye tamamen kapalı tutmak zorunda olmayacaksınız.
bide şu var arkadaşlar. cam 3 uzun bölümden oluşuyor. ortadaki cam tamamen ve üstten açılıyor. bizde adama 3 bölümden oluşsun dedik aşağı doğru.
yani iki kenarı yarıda, ortadakinide yukarıda tutabilirim. bu şekilde karşıların manzarası da kapanmamış oluyor.
yani alta stor güneşlik. üstüne katlamalı tül..

peki kızlar, katlamalı olmayıp, yine stor gibi inen tüller var mı acep ? bi bilginiz var mı?

bide tüm odaları stor güneşlik ve katlamalı perde diye düşündük. ama o yere kadar olan cam bizim aklımızı allak bullak etti.
hala fikir değiştirme hakkına sahibiz. henüz kumaşları beğenmeye gitmedim.
ne olur yardım edin kızlar. öyle görüpte şık bulduğunuz resimleri ekler misiniz.
sipariş verdikten sonra pişman olmak istemiyorummm

katlamali degil ama stor gibi inen rulo perdelr var olur mu ki canim?

slm canım camlar yere kadar oldugu ıcın stor pek hos durmaz gıbıme gelıyor benım ılk evımdede oyleydı cunku o yuzden yere kadar odaya uygun renkte desenlı bır tul secebılırsın ama stor yaptırmak ıstersen kendınden desenlı storlar var cok guzel uc kısımlarınıda sımetrık yaptırıp boncuk taktrabılırsın
ben mutfaga yaptırdım cok hos duruyor krem rengı kendınde papatya desenlerı var uzerınde
tac ta cok guzel desenler var

slm canım camlar yere kadar oldugu ıcın stor pek hos durmaz gıbıme gelıyor benım ılk evımdede oyleydı cunku o yuzden yere kadar odaya uygun renkte desenlı bır tul secebılırsın ama stor yaptırmak ıstersen kendınden desenlı storlar var cok guzel uc kısımlarınıda sımetrık yaptırıp boncuk taktrabılırsın
ben mutfaga yaptırdım cok hos duruyor krem rengı kendınde papatya desenlerı var uzerınde
tac ta cok guzel desenler var

mutfağın camlarıda yere kadar. iki kanatta açılıyor.
yar bana bir eğlence kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

X