Sorun bendemi eşimde mi?

Ben bundan 1 sene önce kuzenimle evlendim ve birbirimizi cok severek evlendik nisanlilik dönemimiz güzeldi fakat hersey evlendikten sonra başladı eşimin ailesiyle altli üstü oturuyoruz ve bundan dolayi cok mutsuzum ayri bi yerde oturmak istiyorum ama maddi durumumuz hic iyi degil esimin babasi biz evlendikten 17 gun sonra kanserden dolayi vefat etti hersey ondan sonra basladi o gece atesi vardi sabah ise ambulansla hastaneye kaldirilmis ve ben o sirada uyuyodum ve hic duymadim hatta kendi babam beni arayinca uyandim ve ögrendim kaynanam bana inmedim diye soylenmis esimi doldurmuş sanki bilerek inmemisim gibi zaten yeni gelinsin gece gec uyuyosun ve bende uykuya düşkün birisiyim her fırsatta bunu yüzüme vuruyordu bende bazen sinirleniyodum hatta agliyodum sanki ölümünden beni sorumlu tuttulular esime beni şikayet ettikten sonra bidaha asla kaynanami sevmedim kendisine olan bütün sevgim bitirdi esim beni savundu fakat annesini ikna etmeye yetmiyodu tabi annesine cok düşkünde biridir esim kendisini büyütürken cok zorluklar cektigi icin eski zmanda hangi kadin oyle degildi ki neyse işte beraber yaşadığımız icin sorunlar bitmiyodu ben hem kendi evimin hemde kaynanamin evinin temizligini yapmak zorundaydim yapmazsam esime soyler diye çekiniyodum ve tabi cok mutsuzdum bu durumdan ev tam 6 odali koridor tuvalet banyoda var benim evimde cok büyük hem orayi hem orayi yap cok yoruluyodum gorumcemde var 17 yasina oda yardim ediyodu ama is yapmasini pek bilmiyodu bazen yapar bazen yapmazdi kaynanam zaten aksama kadar telefon elinde otururdu ben ayrilmak istiyodum esime anlattim durumu böyle böyle ben yoruluyorum ama kardesin telefonla ugrasiyo iki evin iside bana kaliyo diye bide iki tane yasli vardi evde esimin nenesi dedesi onlarda herseye karisirlardi yemek yapmama bulasik yikamama bilmem ne onlardan da bıkmıştım neyse zaman gecti biz artık ayri yiyip iciyoruz su anda hamileyim 13 haftalik kaynanam bize gelip gidiyor bazen yemege kahvaltiya fln ama hic bi ise eline sürmez ben gittigimde yardim ederim kendisine bazen ama kendi asla cok tembel bi insan anca suslenmeyi bilir daha anlatacak cok seyim var ama buraya sigmaz roman olur benim sizle paylaşmak istedigim esimle ilgili ben esimi cok seviyorum ama annesine ve kardesine cok bagli olmasi canımı sıkıyor kiskaniyorum bazen neden bana da bu kadar bagli degil diye annesine gülüm yavrum fln diyo oda ogluna aşkım bebegim bilmem ne bu sekilde hitap ediyolar bana da güzel kelimeler soyluyo ama annesine soylemesini istemiyorum ondan uzaklassin yalnızca beni sevsin ilgi göstersin istiyorum ama ne yapsam olmuyo annesini kendisine kotuluyorum bazen ama hic bi ise yaramiyor yine ayni annesi bi ara bazi hatalar yapti o ara cok uzaklasti kendinden ama su an yine aralari iyi ne yapsam da esimi kendime baglasam diye düşünüyorum beni de cok seviyo biliyorum ama annesine oyle davraniyo diye uzaklastim artik kendisinden ilgiyi kesmek istiyorum ne yaparsa yapsın diyorum ama icimdeki sevgi yinede engel oluyo cok mutsuzum gerçekten yaşadığım hayattan ne yapmam lazim bana bi akil verin nolur🥺
Kuzeniyle evlenip evin icini bilmiyor olmaniz norml mi?En azindan o evde 2 yasli oldugunu,kvdenin ozelliklerini biliyorsunuzdur.
Kuzenle evllik konusuna girmeyecegim orasi zaten kara delik🤦

Benim kuzenimde kuzeniyle evlendi. Hadi tanıyor sandığınız insanlar kötü çıkabiliyor evlenince de teyzeniz kuzeninizi de tanımamanız imkansız yani. Onların karakterini az çok biliyor olmanız lazım aynı çatı altında kalmayı bile kabul etmişsiniz.. Her şeyi bilerek kabul etmişsiniz onların davranışları yanlış ama klasik kaynana klasik ana kuzusu türk erkeği işte. Siz bunu bile bile evlendiğiniz için ben sorunu sizde buluyorum açıkçası. Aynı şeyi kuzenime de söyledim evlendikten sonra söyleniyordu bende hiç şikayet etme evlenmeden öncede sana karşı böyle davranıyorlardı evlenmeden öncede teyzenin ev işlerini temizliğini sen yapıyordum evlenmeden öncede eşin
Sırlar Dünyasındaki kötü kalpli gelin tiplemesi belirdi gözümde.
“Sadece beni sevsin istiyorum. Annesini kocama kötülüyorum!”
Bu yorum beni çok güldürdü ona kötülemek degilde sadece yaptığı bazi hatalari söylüyorum demek lazim durduk yere asla bisey söylemiyorum çünkü annesi olduğu icin onun yaptığı hatalari affedebiliyor ama ben bi hata yaptigi yaptığım zaman sinirleniyo veya tavir koyuyo benim istegim bana uyguladigi tavri annesine de yapmasi ama olmuyo bu yüzden bazen acaba annesini benden cok mu seviyo diye üzülüyorum bazi tavirlarim bu yüzden

İşte sıkıntı burda bende biliyorum tabiki sevecekler ama insan annesine o sekilde hitap edermi yada anne ogluna sıkıntı burda basliyo ya resmen sanki ogluna esiymis gibi davraniyo bazen dudak kenarindan öpmeler güzel olmusmuyum su yakismi sanki cilve yapar gibi konusmalar anne ogul ilişkisi bu sekilde olmaz resmen duygusal bi ensest iliski yasiyolar gözümün önünde siz olsaniz naparsiniz esinizi kiskanmazmisiniz
Halasının oğluyla evlenene bak hele ya, ensest sizsiniz. Kaldı ki ambulansı duymadım falan geçin bu ayakları, fil misiniz nesiniz.

Halasının oğluyla evlenene bak hele ya, ensest sizsiniz. Kaldı ki ambulansı duymadım falan geçin bu ayakları, fil misiniz nesiniz.
Duymadim kardeşim varmi ötesi kimseyi inandirmak zorunda degilim ister inanin ister inanmayin yardimci olacağınız yerde bide aşaliysonuz benim insanligimi seçimlerimi sorgulamak yerine herkes dönüp bi aynaya baksin acaba ben ne kadar temizim ne kadar insanim diye:)

Bu yorum beni çok güldürdü ona kötülemek degilde sadece yaptığı bazi hatalari söylüyorum demek lazim durduk yere asla bisey söylemiyorum çünkü annesi olduğu icin onun yaptığı hatalari affedebiliyor ama ben bi hata yaptigi yaptığım zaman sinirleniyo veya tavir koyuyo benim istegim bana uyguladigi tavri annesine de yapmasi ama olmuyo bu yüzden bazen acaba annesini benden cok mu seviyo diye üzülüyorum bazi tavirlarim bu yüzden
"Bana yaptığını ona da yap" yanlış cümle, "bana da ona davrandığın gibi davran" diyeceksin. Bu dille ancak soğur senden. "Sen dili, ben dili" kavramlarını araştır, öğren ve kullan

Annesini kardeşini sevmesi bence gayet normal asıl sevmese tuhaf olurdu o adam ağaç kabuğundan çıkmadı tabiki yalnızca sizi sevmesi mümkün değil sizi ezdirmiyorsa sorun olmamalı birbirlerine olan sevgileri muhabbetleri güzel birşey.

Realist olsaniz tabi ki de annesini sizden cok seviyor. Ikiniz denize düstünüz, sadece ikinizden birini kurtarma sansi var. Sence annesini birakip sizi mi kurtarir? Esiniz size adil davranmiyor belli ki, ama annesini de kenara savurmaz sizin icin. Istediginiz kadar doldurmaya calisin..ilerde evladiniz olursa bunun sebebini daha iyi anlarsiniz.

Kardeşim bir de hamilesin ..annesine istediği güzel sözleri söyleyebilir sarılabilir..es sevgisi farklı anne sevgisi farklı. Ne demek uzaklaştırmaya çalışmak ne ayıp.
Ben kayinvalidemden hiç hoslanmam ..mesafeliyim. eşimden en fazla haksızlığa göz önünde uğruyorsam ağırlığını koymasını isterim. Kendimi zaten korurum fakat eşim de dur desin isterim.
Fakat bunun dışında asla ara açmam aralarındaki sevgi muhabbeti bozmam. O kadar bak büyüt evlensin hanımı kıskanıyor diye ara açsın. Olcak iş değil Rabbım hayırlı insanlar la karşılaştırsın.
Bu arada kimsenin evini temizlemek zorunda değilsin . Saçma sapan kıskançlık yapacağına sapla samanı ayır.

Yav o annesi olduğu için olabilir mi? Anne bu ya seninle nasıl eş değer tutsun? Anneyi kıskanmakta son level heralde

En çok şu kısma takıldım. Koskocaman dünyada başka erkek mi kalmadı? Hamileymişsiniz bir de🤦🏻‍♀️
Bende şok oldum insan kuzeniyle evlenirim yaa.
Bize çok ters bu işler akraba evliliği çok yanlış.
Teyze oğlu
Amca oğlu
Hala oğlu
Dayı oğlu
Aman Allahım bayilacagim onlar bizim kardeşimiz gibi ve midem bile almaz.erkek kalmadı sanırım.
Nasıl bir yokluktaydinda evlendin vah yazık

Esinizin de bir hesabi varsa sitede soyleyin mesaj atalin; bosasin sizi. Zorlanabilmeniz normaldir ayri eve cikmak istemedinizde normaldir ama annesinden uzaklassin ilgi gostermesin fln. Annesinden bahsediyosunuz sizinde anneniz var. hatta sizde bi anne adayisiniz. Dusunsenize karninizdaki cocugun eside sizden uzaklastirmaya fln calisiyor. Empati yapib

Ben doğru demedim ki zaten. Varlığını inkar etmek yanlış. Akraba evliliğini öven tek bir cümlem yok. Sadece var olduğunu ve bu zihniyetin linçle de açıklamayla da yok olmadığını söyledim. adres göstermişim, bölgeleri söylemek adres göstermekmiş. Bunlar gereksiz cümleler. Kaldı ki sorun akraba evliliğinden değil aynı binada oturmaktan ve anne oğulun samimiyetinin sindirilememesinden kaynaklanıyor.
Yooo toplum baskısı ve linç gayet etkili silahlardır.
Varlığını inkâr etmiyor tepki gösteriyor.yani anne oğul meselesi olmasa güllük gülistanlık evilik olacak demeye getiriyorsun ve akraba evliliği övecek bir kelime kullanmadım diyorsun.tamam övmüyorsun da ne varmış canım demeye getirmişsin. Başka arkadaş da yazmış zaten sıkıntılı, bağımlı bir tip ki kuzeniyle evlenmeyi kabul etmiş. Bu kadın kuzen olmasa bu kadar kolay temizlik falan yaptırıp, aynı apartmanda oturtabilecekler miydi ?

Hani aile zoruyla olur, onu anlarım da burada zorlama yok, aşık olmuş üstüne bir de. Benim garipsediğim kısım bu. Kuzenine aşık olabilen kadın da gelmiş anne oğul samimi diye ensestlikle suçluyor. Bu da ayrı bir dram. 🤦🏻‍♀️
Eski nesil tamam ama bu neslin bu kafada olması bana çok tuhaf geliyor.
45 yıl önce annemi teyzesinin eşi oğluna istemiş,anneannem onlar kardeş enişte öyle şey olur mu diye azarlamış..yarım asır geçmiş ama kafalar 1 adım ilerleyememiş maalesef.

Yorumun icin çok teşekkür ederim bazıları beni kötü kalpli olmakla suçluyorlar ama kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez yaşadıklarim beni bu hale getirdi kendi halami kıskanmayı bende istemezdim zaten yanlış olduğunu biliyorum buraya belki bana yardımcı olurlar diye yazmıştım bu düşüncelerden kurtulmak istiyorum ama emin olun kendisi bana haksızlık etmeyeseydi canımı istese canımı verirdim o kadar cok seviyordum ama bana davranislari hakkimda soyledikleri yüzünden sevgi diye bisey kalmadi sadece benden ve esimden uzak olmasini istiyorum kimse yasamadan yargılamasın onuda beni de tanimiyosunuz
Oğlundan niye uzak dursun kadın?? Evlendi diye benim evladım el mi olacak bana? Kaç yaşına gelirse gelsin o benim evladım istediğim gibi sever,öperim bunun için eşinden izin mi almam gerek ? Çok değişiksiniz cidden

X