Sorun 'Benim'

Eşimle konuyu sakin sakin konuştuk. O da kendini suçladı sana çok mu yükleniyorum diye. Mesela şimdi aklıma geldi gün içinde sürekli sevişmeyi ima eden sözleri, hareketleri oluyor ve çok rahatsız oluyordum, bu gecede mi rahat edemeyeceğim diye düşünüp duruyorum akşama kadar. Bunu oba söyledim bir süre bıraktı bu huyunu. Sonra tekrar başladı, üstümde baskı oluşturuyor bu durum. O da yapısı böyle dışadönük biri ister istemez yapıyor. Aslında önceden bu sözleri, davranışları rahatsız etmezdi son zamanlarda rahatsız oluyorum.
Sizin istemediğiniz bir şeyi zaten yapmaması gerekiyor, haklısınız rahatsız olmakta. Her iki tarafında istekleri ve ihtiyaçları karşılıklı olmalı.

İyi geceler herkese. Kafam o kadar karışık ve yoğun ki umarım derdimi anlaşılır biçimde yazabilirim. Bu konuda gerçekten tavsiyeye ihtiyacım var ve ne yapacağımı bilmiyorum. Psikolog ile görüşmek istiyorum ancak malum salgın durumu ve evde iki çocuk ile çok zor.
Uzatmadan başlayayım. Öncelikle altı yıllık evliyim, iki çocuğum var. Eşimle mutluyuz, birbirimizi seviyoruz. Ancak son zamanlarda belki son altı yedi aydır ya da daha fazla bende aşırı derecede cinsel isteksizlik var. O kadar ki akşam olunca yatağa girmek istemiyorum, eşime sarılmaya ya da onu öpmeye korkuyorum sonu ilişkiye gider diye. Eşim ise bu konuda fazla istekli. Hal böyle olunca aramızda soğuk rüzgarlar esiyor geceleri. Oldum olası cinsellik benim için önemsiz hatta sevimsiz bir şeydi, ancak artık çekilmez oldu. Bilmiyorum belki eskiden eşim üzülmesin diye isteksizliğimi saklıyor muydum ama bu kadar kötü değildi durumum. Artık haftada bir bile fazla geliyor ve ağlaya zırlaya tecavüze uğrar gibi hissediyorum. Ben böyle olunca eşim bırakıyor o da üzülüyor. Sorun bende biliyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum.
Bu derin bir konu burada iki cümle ile çözebileceğiniz bir şey değil. Acil olarak destek almanız gerekiyor. Şu an koronadan dolayı online terapiler var onları araştırın hatta şu an tvde dizileri olan psikolog kadının da online terapisine denk geldim. İsterseniz araştırın. Cinselliğim altında başka şeyler yatıyor olabilir. Evliliğinizin başından beri böyleyse beklememelisiniz çünkü sorun çözülmemiş siz ötelemişsiniz. Bu problem daha büyük sorunlara yol açabilir, hem eşiniz açısından hem de sizin açınızdan. Çocuklarınız da sizin gerginliğinizden etkilenir onları da olumsuz etkileyebilirsiniz. Destek almanız gerekiyor.

Zaman zaman çoğu kadının yaşadığı bir durum bu maalesef...ve ciddi anlamda zorlayıcı bir konu..
Benimde yaşadığım oldu her kadın gibi...ve büyük ölçüde psikoloji ile alakalı..cinsellikten keyf almamanız da bu duruma biraz çanak tutmuş sanki...sorum şu,
haz alıyormuydunuz önceden yoksa sadece eşinizi mutlu etmek için yaptığınız bir aktivitemi cinsellik sizin için
Haz almıyorsanız istememeniz çok normal
Bunun için değişik yollar denediniz mi peki yani sorunun kaynağına inip bazı rutinleri değiştirmeyi denediniz mi
Yoksa hep tekdüze bir yatak hayatınızı var
Bunlar önemli sorunuzun kaynağına inersek çözümde bulabiliriz unutmayın

İyi geceler herkese. Kafam o kadar karışık ve yoğun ki umarım derdimi anlaşılır biçimde yazabilirim. Bu konuda gerçekten tavsiyeye ihtiyacım var ve ne yapacağımı bilmiyorum. Psikolog ile görüşmek istiyorum ancak malum salgın durumu ve evde iki çocuk ile çok zor.
Uzatmadan başlayayım. Öncelikle altı yıllık evliyim, iki çocuğum var. Eşimle mutluyuz, birbirimizi seviyoruz. Ancak son zamanlarda belki son altı yedi aydır ya da daha fazla bende aşırı derecede cinsel isteksizlik var. O kadar ki akşam olunca yatağa girmek istemiyorum, eşime sarılmaya ya da onu öpmeye korkuyorum sonu ilişkiye gider diye. Eşim ise bu konuda fazla istekli. Hal böyle olunca aramızda soğuk rüzgarlar esiyor geceleri. Oldum olası cinsellik benim için önemsiz hatta sevimsiz bir şeydi, ancak artık çekilmez oldu. Bilmiyorum belki eskiden eşim üzülmesin diye isteksizliğimi saklıyor muydum ama bu kadar kötü değildi durumum. Artık haftada bir bile fazla geliyor ve ağlaya zırlaya tecavüze uğrar gibi hissediyorum. Ben böyle olunca eşim bırakıyor o da üzülüyor. Sorun bende biliyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum.
Ben de sizinle aynı problemi yaşıyorum yalnız değilsiniz ve gerçekten evde ciddi problemler yaşıyorum anne olmak cinselliği arka plana atıyor ama sevişmek kadar da normal bir davranış var evlilikte biraz afrodizyak içeren gıdalar deneyin ya da alkol almayı bilmiyorum bu sorunu aşan varsa lütfen yazsın

Çok detay veremedim ancak eşim ilişkide uzun uzun ön sevişme kısmını yapar, öper koklar sarılır... Beni biraz olsun etkilemek için debelenir ancak ben hiç etkilenmiyorum. Şöyle ki sanki kadın değilim bir cinsiyetim bir zevk alma merkezim yok gibi... Bir de doğum kontrol hapı kullanmaya başlamıştım yaklaşık sekiz ay önce ondan mı diye düşünüyorum ama onu da bırakmak istemiyorum.
belki de aseksüelsiniz. hiç cinsel istek duyduğunuz bir an hatırlıyor musunuz. bir filmden ya da eşinizin dokunuşundan tahrik oldunuz mu? hiç sevişmeyi siz başlattınız mı?

Ben de sizinle aynı problemi yaşıyorum yalnız değilsiniz ve gerçekten evde ciddi problemler yaşıyorum anne olmak cinselliği arka plana atıyor ama sevişmek kadar da normal bir davranış var evlilikte biraz afrodizyak içeren gıdalar deneyin ya da alkol almayı bilmiyorum bu sorunu aşan varsa lütfen yazsın
Konunun tamamını okudunuz mu içinde mutlaka işinize yarayacak tavsiyeler vardır

İsteksizlik neden oluyo diye üstüne biraz düşündünmü yani ilişkide bi sorununuz yoksa bu derece isteksizlik olmasına ne denir bilemedim bi terapimi alsanız çift olarak

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Şimdilik özelden bana yazar mısınız?
Fiziksel aktivitem hiç yok, dışarı çıkamıyorum zaten. Tek hareketim ev işleri onları da mecburen yapıyorum. Bir ara düzenli spor yapmaya çalıştım, çocuklarla pat küt yapıyordum, sonra bıraktım. Haklısınız hiç isteğim de yok şimdi zamanım da. Kadın doğuma gitmeyi de düşünüyorum ancak hastaneler bu haldeyken gidemiyorum. Um

Korkum acıyacak diye değil artık tabii bazen acımayacağını bildiğim halde tedirgin oluyorum. Korkum ilişkiye girmek, hiç istemiyorum. Eşimle ilgili bir sorun yok dediğim gibi, bahsettiğiniz durumlar yok. Her zaman ağlamıyorum ama bazen dediğiniz gibi eşim dayanamıyor haklı olarak bir ihtiyaç sonuçta bense aşırı isteksiz oluyorum ama onu kırmak istemiyorum. Hadi olsun diyorum ama o kadar istemiyorum ki kendimi çok kötü hissedip ağlamaya başlıyorum. Zaten eşim bunu anladığında bırakıyor, o da kendini kötü hissediyor. Gerçekten kurtulmak istiyorum. Hastanelere gitmeye korkuyorum, salgın döneminde oldu tam bir de. İlk iş olarak doğum kontrol hapını bırakacağım. İşe yaramazsa ve salgın biraz hafiflerse mutlaka doktora gideceğim.
selam ben de rahatsizim bu konuda o yuzden okuyorum arasdiriyorum boyle sizi okuyunca sormak istedim siz tedavi gordunuzmu iyilesme oldumu sizde?

Uzun zamandır buraya girememiştim. Aseksüel değilim, nadiren de olsa istekli olduğum anlar oluyor. Burada konuştuktan sonra doğum kontrol hapını bıraktım ve biraz daha normalleştim. Şükür tecavüze uğruyor gibi hissetmiyorum artık, yumruklarımı sıkıp ağlamıyorum. Zaten kullandığım doğum kontrol hapı en ağır olanlardan biriymiş. Şimdi de tedirginim, hamile kalırım korkusu var hep.
Merak ettiğim kadınların geneli mesela her gece istekli mi oluyor? Ben çok mu anormalim?

Uzun zamandır buraya girememiştim. Aseksüel değilim, nadiren de olsa istekli olduğum anlar oluyor. Burada konuştuktan sonra doğum kontrol hapını bıraktım ve biraz daha normalleştim. Şükür tecavüze uğruyor gibi hissetmiyorum artık, yumruklarımı sıkıp ağlamıyorum. Zaten kullandığım doğum kontrol hapı en ağır olanlardan biriymiş. Şimdi de tedirginim, hamile kalırım korkusu var hep.
Merak ettiğim kadınların geneli mesela her gece istekli mi oluyor? Ben çok mu anormalim?
İşlerin yoluna girmeye başlamasına sevindim, doğum kontrolü için sipiral kullanabilirsin ya da güvenebileceğin yöntemi araştır.

İstek konusu kişiden kişiye değişir. günlük aktivitene, moraline, yorgunluğuna göre de değişir. Keyfin yerindeyse her akşama da hayır demezsin, anormal değilsin, eşinle birlikte kurun o dengeyi, bir gün arayla olsun bem de seni özleyeyim diyebilirsin mesela

X