Sorun devam ediyor...

Wurstria

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
14.181
25.544
Merhaba hanımlar, dün gece bir konu açmıştım, konuyu anlayabilmeniz açısından bazı detaylar vermem gerektiği için üstünkörü o detayları verdim fakat tartışmayı bilmeyen bir toplum olduğumuz için konu saptırıldı ve kapandı. Konu birileri nedeniyle kapanmış olabilir ama benim sorunum halen devam ediyor ve ben sizinle dertleşme ihtiyacı hissediyorum. Soru şu: Çok hoşlandığınız biri var sizin hayatınızda, bu kişinin hayatınızdan çıkmasını elbette istemiyorsunuz, yaşam tarzlarınız da uygun ancak işi gereği sizin bazı tercihlerinize zıt bir tercih yaptı, en azından işindeki kişilerin gözünde öyle. Önemsiz bir tercih diyemeyeceğim o nedenle şöyle sorayım: önemli konularda farklı tercihlere sahip olduğunuz bir insandan soğur musunuz, bu durumlar ilişkinizi etkiler mi yoksa aynen devam eder miydiniz? Öznel cevaplara ihtiyacım olduğu için konuyu açıyorum. Sizin için önemli herhangi bir konuda sizin tam zıttınız. Ne yapardınız? Farklı fikirlere ihtiyacım var.

Ufak bir güncelleme, kendisiyle ilgili sosyal medya konusunda da bir sıkıntım var. Sosyal medya kullanmamı istemiyor. Sosyal medya konusunda ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
sırf işi için bu tercihi yapıyorsa kabul etmezdim. Diğer konuya da yazdım. Tamam kendi tercihi olur neyse ama sırf çıkarı için olunca hoş bir durum olmuyor.

Eger konu benim icin cok önemliyse ve karsimdaki insanda gercekten benim zitimi düsünüyorsa evet sogurum. Kafamda bir soru isareti olusur

Mune Mune

kusura bakmayın ama tartışma çıkacağı belli olan bi konu açıyosunuz. herkes tartışıyor, muhetemelen bi çok kişi de banlanacak. yetmiyo bi daha açıyosunuz. aynı tartışmaların çıkmayacağı ne malum. herkes konuyu ve içeriğini biliyo sonuçta.

ilk başlarda sorun olmaz gibi gozukebilir.ama iliski ilerleyip evlilige gidildiginde sorunlar yasanabilir.
ama bu karakterlerede bağlı.birbirinizin fikirlerine saygı duyabilecek ,tartismayi bildiginiz gibi guzelliklede kapatabilecekseniz olmayadabilir.
elbette zıt görüşlü evlilikler vardır.tebrik ediyorum onlari.zira burda kadın kadına bile fikirlere saygı duyulmayip uzadikca uzatilan tartismalar oluyor.
hakkinizda hayırlısı olsun.iyi düşünün sizin ve karşınızdakinin karateri birbirinize ve iliskinize duyduğunuz saygi herseyden önce gelmeli..

sırf işi için bu tercihi yapıyorsa kabul etmezdim. Diğer konuya da yazdım. Tamam kendi tercihi olur neyse ama sırf çıkarı için olunca hoş bir durum olmuyor.
Teşekkür ederim diğer konuda herkes normal çerçevede sadece "önemli tercih" çatısı altında konuşur diye düşünmüştüm ama maşallah herkes kavga etmiş, birileri de senin yüzünden ban yiyeceğim yazmış bana ama ben konuda ne A dedim ne B dedim, birşeyin propagandasını da yapmadım, sadece herkesin bildiği birşey hakkında iki farklı tercihte olduğumuz durumda siz olsanız ne yaparsınız dedim. Bunu a'nın tarafı ya da b'nin tarafını, isim cisim vermeden konuşmak çok zor gelmiş herhalde. "ben olsam etkilenirdim/ben olsa etkilenemezdim" yazıp geçmek yetmiyor tabi :) Sağolun yazdığınız için, teşekkür ederim.

Mesele önemli bir konuda farklı tercihlerle başa çıkma, hepsi bu. Lütfen kimse saptırmasın...

Bu arada konu ile ilgili bir güncelleme yapayım, kendisiyle de konuşacağım bunu ama dünkü konuyu özellikle bilenler için... Sunum yapacağı kürsüdeki o yazı kaldırılmış. O da sunumunda sadece işi hakkında konuşacakmış, iş dışında birşey konuşmayacakmış. Yani o herhangi bir tercih açıklamayacakmış.

Artık iyi niyetli olduğunuzu düşünmüyorum amacınız burda tartışma çıkarmak sabah okudum az önce kapandı galiba konunuz tekrar açıyorsunuz yani değişen bir şey de olmamış. Yaşınız da makul böyle konuyu açıp tekrar devam ettirmenizin amacı akıl almak değil tartışma yaratmak belli...

Merhaba hanımlar, dün gece bir konu açmıştım, konuyu anlayabilmeniz açısından bazı detaylar vermem gerektiği için üstünkörü o detayları verdim fakat tartışmayı bilmeyen bir toplum olduğumuz için konu saptırıldı ve kapandı. Konu birileri nedeniyle kapanmış olabilir ama benim sorunum halen devam ediyor ve ben sizinle dertleşme ihtiyacı hissediyorum. Soru şu: Çok hoşlandığınız biri var sizin hayatınızda, bu kişinin hayatınızdan çıkmasını elbette istemiyorsunuz, yaşam tarzlarınız da uygun ancak işi gereği sizin bazı tercihlerinize zıt bir tercih yaptı, en azından işindeki kişilerin gözünde öyle. Önemsiz bir tercih diyemeyeceğim o nedenle şöyle sorayım: önemli konularda farklı tercihlere sahip olduğunuz bir insandan soğur musunuz, bu durumlar ilişkinizi etkiler mi yoksa aynen devam eder miydiniz? Öznel cevaplara ihtiyacım olduğu için konuyu açıyorum. Sizin için önemli herhangi bir konuda sizin tam zıttınız. Ne yapardınız? Farklı fikirlere ihtiyacım var.
Iyi de bu durumlar karsisinda siz ne yapacaksiniz onemli olan bu.

Yani burada yuz kadin sogumam dese ne olacak sogurum dese ne olacak.

Kalp sizin kalbiniz sizin iciniz aliyorsa kabul ediyorsaniz isterse 1000 kisi icin sorun olustursun ne fark eder.

Yok ben bu topa girmem. Devam biteliğinde konu açamazsın wustaria, bunu bilmen gerekir.
Devam niteliğinde değil ki arkadaşım, o konuyu kapattırdılar ama benim sorunum çözülmedi, ne yapabilirim? Kilitlenmiş bir konu nasıl DEVAM olabiliyor? Birileri taşkınlık yapmış, başkaları yüzünden gitti. Burası dert platformu, ben de derman arıyorum hepsi bu.

Iyi de bu durumlar karsisinda siz ne yapacaksiniz onemli olan bu.

Yani burada yuz kadin sogumam dese ne olacak sogurum dese ne olacak.

Kalp sizin kalbiniz sizin iciniz aliyorsa kabul ediyorsaniz isterse 1000 kisi icin sorun olustursun ne fark eder.
Yok fark ediyor aslında. Farklı tercihleri olup da mutlu olabilen insanlar var. Belki de ben biraz farklılıklara saygı duymak için örnekler görmek istiyorumdur? Bilerek öznel cevaplar almak istiyorum zaten. Konunun önemi yok, a dediğine b diyorum. "O çikolatalı pasta seviyor ben karamelli"nin biraz farklı versiyonu işte..

Konunuzu hatırlıyorum. Siz soğudunuz mu ya da soğumanız gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Duruşunuza ters bir tavır alıp pişman olmaktan mı korkuyorsunuz? Nedir yani? Belliki işi gereği bunu yapacak artık, ya bunu kabul edemiyorum diyeceksiniz ya da esnek bir tavır takınıp kendisini bu açıdan değerlendirmemeyi tercih edeceksiniz. Başka bir çözüm göremiyorum.

Devam niteliğinde değil ki arkadaşım, o konuyu kapattırdılar ama benim sorunum çözülmedi, ne yapabilirim? Kilitlenmiş bir konu nasıl DEVAM olabiliyor? Birileri taşkınlık yapmış, başkaları yüzünden gitti. Burası dert platformu, ben de derman arıyorum hepsi bu.

Konun kapandıysa açılmasını rica edersin. Açmıyorlarsa siyasi konu olduğu, siyasete kaydığı içindir. Aynı konuyu tekrar açamazsın bu yüzden. Şimdi banlanacaksın muhtemeln. Ben de ceza almamak için kaçıyorum.

Konunuzu hatırlıyorum. Siz soğudunuz mu ya da soğumanız gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Duruşunuza ters bir tavır alıp pişman olmaktan mı korkuyorsunuz? Nedir yani? Belliki işi gereği bunu yapacak artık, ya bunu kabul edemiyorum diyeceksiniz ya da esnek bir tavır takınıp kendisini bu açıdan değerlendirmemeyi tercih edeceksiniz. Başka bir çözüm göremiyorum.
Yok soğumadım, henüz konuşmadık. Her şey gayet iyiydi sonra o okuduğunuz şeyi öğrendim. Bana göre ters bir tavır bu ben olsam yapmam mesela. Düşüncem bu ama ne bileyim, seviyorum ve iyi anlaşıyoruz. Bir sürü mükemmel yönü var, hayat tarzlarımız, hoşlandığımız şeyler hatta bakış açılarımız bile aynı. Muhtemelen o tercihte de benim kafada ama iş için onların davetine gidip onlar gibi gözükmek onun için önemli değil. Ben olsam bunu önemserdim. Galiba esnek bir tavır almak daha doğru olur başka bir sorun yok çünkü. Bir de biliyorsunuz kapalı bir kutu var önümüzde, o kutunun içine kimin ne koyduğunu görmek imkansız. Anladınız siz beni.

Konun kapandıysa açılmasını rica edersin. Açmıyorlarsa siyasi konu olduğu, siyasete kaydığı içindir. Aynı konuyu tekrar açamazsın bu yüzden. Şimdi banlanacaksın muhtemeln. Ben de ceza almamak için kaçıyorum.
Konu aynı konu değil ki. bir güncelleme yapacağım.

Artık iyi niyetli olduğunuzu düşünmüyorum amacınız burda tartışma çıkarmak sabah okudum az önce kapandı galiba konunuz tekrar açıyorsunuz yani değişen bir şey de olmamış. Yaşınız da makul böyle konuyu açıp tekrar devam ettirmenizin amacı akıl almak değil tartışma yaratmak belli...
Yo bir problemimiz daha var iyi okuyun konuyu. Sosyal medya. Dertliyim.

X