Sorunlu evlilik

Eyina

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2020
343
268
29
Tüm evlilikler sorunlu mu gerçekten? Benim için evlilik insanın içinde yara olmamalı. Olmamalıydı.
Şu an eşimle büyük bir sessizlik içindeyiz. Kafam dolu. Nerden nasıl başlayıp yazmalıyım. Artık aramızda her şey tartışma konusu olmaya müsait ve bu tartışmalar kocaman olabiliyor. 1 haftadır konuşmuyoruz pek bir şey paylaşmıyoruz. Geçen hafta temizlik yapalım dediğimde konu büyüdü tartışmaya döndü ve bana "dir dir etme, huzur huzur huzur" tarzı şeyler söyledi. Ben de sustum ve o günden beri konuşmuyoruz. Birkaç gün önce mesaj attım sessizliğimin sebebi söyledim, söylediğin şeye kırıldım dedim. Ben de kirginim çok dedi, daha önce bana söylediklerini düşün ve beni öyle yargıla dedi. Özür dilersin belki diye düşündüm dedim. Özür dilenecek bir şey yapmadım dedi. Yine sustuk.
Birbirimizi gözden çıkardık mi? Bitiyor muyuz? Nasıl anlarım? Düzeltmek istiyor muyum onu da bilmiyorum. Sanki kafam böyle daha rahat. Konuşmazsak sorun da çıkmaz diye düşünüyorum artık. Bu şekilde evlilik olur mu?

Güncelleme
Beyefendi terapi istemiyormuş. O kadar sorunumuz yokmuş. Sevgiyle çözenilirmişiz. Terapi aşamasına gelirsek onun için dönüşü olmazmış. O bana gelmiş ben gurur yapmışım. Bunlar yüksek sesle söylediği şeyler. Tamam dedim. Benim en azından bir çözüm arayışım var dedim. Sen beni sevmiyorsun bu zamana kadar da sevmemişsin şu an böyle düşünüyorum diyor. Bu zamana kadar o getirmiş bu evliliği. Onun alttan almalarıyla yürütmüşüz.

Son düzenleme:
Siz evliliğinizden ve birbirinizden ümidi kesmişsiniz. Temizlik kavgasına bakılırsa ev arkadaşı bile olamazsınız. 🤷
Destek almanız lazım yoksa yolun sonu uçurum bilginize. ..

Oturup çözemiyorsanız çift terapisine gidin yine de olmazsa ayrılın. Ev arkadaşlığı gibi evlilik olmaz. Açıkçası iletişim problemi olan bir ilişkiniz var gibi görünüyor oturup konuşsanz çözersiniz gibi hissettim.
Daha önce çift terapisi talebim olmuştu. Sıcak bakmıştı. Fakat başka bir tartışmada bana terapi alalım dedi. Bende olur dedim." Seni taklit ettim sen her zaman terapi alalım diyorsun ya, çok sorunlu bir evliliğimiz var ya " dedi. çok saşırdım. O yüzden artık terapi talebinde bulunamıyorum. İstemiyor belli ki. Her güzel şeyin içine biraz çirkinlik karışmış gibi hissediyorum

Siz evliliğinizden ve birbirinizden ümidi kesmişsiniz. Temizlik kavgasına bakılırsa ev arkadaşı bile olamazsınız. 🤷
Destek almanız lazım yoksa yolun sonu uçurum bilginize. ..
Lütfen durumu daha da vahimleştirmeyelim. Tamam işin sonu ayrılıkla bitebilir. Ama beni o uçurumdan atmayın. Ayrılığın uçurum olmadığını söyleyin.

Bunalmalar her evlilikte dönem dönem olabilir. Ama bu kadar gözden çıkarmaya geldiyse iş, bir noktada ayrılık kesin diyebilirim. Yeter ki sussun bana bulaşmasın diye bilerek kavga çıkarmış eşiniz bence.
Bilmiyorum kavga seven biri değil. Fakat bana çok çabuk yükselebildiği de kesin.

Lütfen durumu daha da vahimleştirmeyelim. Tamam işin sonu ayrılıkla bitebilir. Ama beni o uçurumdan atmayın. Ayrılığın uçurum olmadığını söyleyin.

Ayrılık uçurum değil. İletişimsizlik uçurum. Ve siz yavaş yavaş yaklaşıyosunuz. Kavga bile bir iletişim aslında ama artık onu bile yapmak içinizden gelmiyor demek ki. Bitiş çizgisine az kalmış 🤷

Biz de böyleydik. Birbirimize tahammülümuz kalmamıştı, kildan tuyden kavgalar büyüyordu. Ardından gece yatak ayirmalar, evin içinde saklambaç oynamalar, günlerce surat asmalar... düşünüyorum düşünüyorum kafami patlatıyorum düşünmekten... o kadar boş geliyor ki......
Biz boşandık.
Eski eşim bin pişman..
Bende heves yok.
40'ima geldim onca senem gitti onla..
Daha dönmem ona..
Ama ottan boktan, iktidar kavgalarından, egodan, kibirden, burnundan kıl aldirmamaktan yuvamin yıkılmasını da hazmedemiyorum...

Neden kırgın olduğunuzu eşiniz anlamak ve çözmek için size yaklaşması yerine siz bak ben sana böyle böyle kırgınım diyorsunuz. anlattıkça değeriniz düşer. Neden onun görevini üstlendiniz? Bazı şeyler söz ile değil davranış ile yönetilir o susuyorsa sizde susacaksiniz. Kendisi 1 hafta karısı ile kusmekte beis görmemiş .

Biz de böyleydik. Birbirimize tahammülümuz kalmamıştı, kildan tuyden kavgalar büyüyordu. Ardından gece yatak ayirmalar, evin içinde saklambaç oynamalar, günlerce surat asmalar... düşünüyorum düşünüyorum kafami patlatıyorum düşünmekten... o kadar boş geliyor ki......
Biz boşandık.
Eski eşim bin pişman..
Bende heves yok.
40'ima geldim onca senem gitti onla..
Daha dönmem ona..
Ama ottan boktan, iktidar kavgalarından, egodan, kibirden, burnundan kıl aldirmamaktan yuvamin yıkılmasını da hazmedemiyorum...
Ahh :KK43:

Neden kırgın olduğunuzu eşiniz anlamak ve çözmek için size yaklaşması yerine siz bak ben sana böyle böyle kırgınım diyorsunuz. anlattıkça değeriniz düşer. Neden onun görevini üstlendiniz? Bazı şeyler söz ile değil davranış ile yönetilir o susuyorsa sizde susacaksiniz. Kendisi 1 hafta karısı ile kusmekte beis görmemiş .
Suçlu ben olmak istemedim. Açık olmak istedim. Keşke söylememe gerek kalmadan o gün içinde farkedip düzeltebilseydik. Bunu ben de çok istedim.

Arkadaşım sana bir tavsiye.
Ben keske yapsaydım gemileri yakmadan önce..
Keşke evi ayırıp ayrı yaşasaydim, resti çekseydim..

Erkekler kaybetmeden anlamıyor
8 sene her kavgada bana s.git diyen adam derbedere döndü.... duygusal olarak bizim gibi olgun olamiyor çoğu

Suçlu ben olmak istemedim. Açık olmak istedim. Keşke söylememe gerek kalmadan o gün içinde farkedip düzeltebilseydik. Bunu ben de çok istedim.
Sustukça suçlu olduğunuzu dusunmeniz onun bir manipülasyonu. Ki istediğini elde etmiş bakın siz cabaliyorsunuz. Biraz kendinizi çekmeniz en azından kadınlık gururunuz açısından iyi olacak zaten yeterince ifade etmişsiniz fazla fazla .

Sustukça suçlu olduğunuzu dusunmeniz onun bir manipülasyonu. Ki istediğini elde etmiş bakın siz cabaliyorsunuz. Biraz kendinizi çekmeniz en azından kadınlık gururunuz açısından iyi olacak zaten yeterince ifade etmişsiniz fazla fazla .
Bazen ben de manipüle edildiğimi düşünüyorum. İlişkinin öznesi olunca bazı şeyleri görmek zorlaşıyor. İnanın kafamı toparlayamiyorum. Neye kırılıyorum bilmiyorum. Beni bu kadar yaralayan ne bilmiyorum. Ama ters giden birçok şey var.

X