sosyal medya mükemmel anneler

mutemadiyenuzgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
1.808
1.213
sosyal medyada takip ettiğim birkaç hesap var. çoğu zaten birbirinin aynısı neredeyse çocuk odası dekorasyonları bile aynı. onları gördükçe kendimi yetersiz hissediyorum. mesela az önce 22 aylık oğluyla çıkartmalı etkinlik yapan birini gördüm. ya da herkeste görüyorum adeda gelişim seti. faydalı olduğuna inandığım için aldım 2 yaş olanı. kime baksam çocuğu takır takır yapıyor. ben kitap okumaya çalışsam da kızım dinlemiyor ki hep bir karıştırma peşinde. hele o setin yüzüne bile bakmadı. üstüne oturdu. ben de bıraktım. bazen sanki anneliği beceremiyorum gibi geliyor. olmuyor sanki o kadar uğraşıyorum kızımla ilgileniyorum ama affedersiniz bi taraflarını yayıp çocuğun eline telefonu veren komşumun çocuğu bile daha çok konuşuyor.

Siz elinizden geleni yapin içiniz rahat olsun
O kadınları bilmiyorum ama çocuk gelişiminde çevre kadar genlerde etkili
Çoğu bilim adamı çevremi genmi diye hep yıllar yılı tartışmış
Sonuçta çocuğunuz belirli genlerle dünyaya geliyor sizde çevre faktörünü onla ilgilenerek geliştiriyorsunuz
Araştırmacı bir kadın olarak kendinizi suclamayin

Onların sadece göstermelik böyle paylaşımlar yaptığını düşünüyorum yani çocuğula reklam yapıyorlar bir nevi..

Kimse 2 3 yaşında çocukla bütün gün sakin bir şekilde yemek yiyip, kitap okuyup, etkinlik yaptığına vs inanmıyorum.
O yapsa çocuk sakin sakin durmaz zaten.

Vallaha mükemmel annelik ne montessori oyuncaktan gecer nede perfect dekore edilen odalardan. Cocugunu seviyormusun? Onu oldugu gibi sevip sariliyormusun? Kendini onlar icin hergün biraz iyilestiriyormusun iste sevgi benim icin orda yatiyor. Annelik öyle süper resimlerle olsaydi cok kolay olurdu. Sahsen cocuklarini reklam aleti yapan sayfalari kesinlikle takip etmiyorum cünkü cocuklarini proje haline getiriyor cogu

Anne değilim ama bence mükemmel annelik bir çocuğun kalbini,karakterini inşa etmekten gelir. Siz ne verirseniz onu alır çcuğunuz.
Eminim zaten yapıyorsunuzdur. Çocuğunuza iyi bir insan olmayı, hayvanları,insanları,taşı,suyu sevmeyi öğretin,gerisi kendiliğinden gelir inanın.:KK200:

sosyal medyada takip ettiğim birkaç hesap var. çoğu zaten birbirinin aynısı neredeyse çocuk odası dekorasyonları bile aynı. onları gördükçe kendimi yetersiz hissediyorum. mesela az önce 22 aylık oğluyla çıkartmalı etkinlik yapan birini gördüm. ya da herkeste görüyorum adeda gelişim seti. faydalı olduğuna inandığım için aldım 2 yaş olanı. kime baksam çocuğu takır takır yapıyor. ben kitap okumaya çalışsam da kızım dinlemiyor ki hep bir karıştırma peşinde. hele o setin yüzüne bile bakmadı. üstüne oturdu. ben de bıraktım. bazen sanki anneliği beceremiyorum gibi geliyor. olmuyor sanki o kadar uğraşıyorum kızımla ilgileniyorum ama affedersiniz bi taraflarını yayıp çocuğun eline telefonu veren komşumun çocuğu bile daha çok konuşuyor.
Her çocuğun gelişimi farklıdır. Yarış atı değil bunlar. Ayrıca çocukların teşhir edilmesine karşıyım çok yalnis buluyorum. Bizim malımız değil çocuklar. Neyse kitap okumayla ilgili yazacaktım pat diye alışmasını beklemeyin. Ben ilk önce kitabı verdim eline yirttigida oldu. Daha sonra resimlerden kitabı anlattım sanki ben hikaye anlatiyorum da o resimlere bakıyor gibi. Şimdi en sevdiği şey kitap okumak 30 aylık hepsini ezbere biliyor bu yöntemle zamanla alışır ins çocuğunuz.

İnsanların anneliklerine bu kadar takılmasınız mı?
Sosyal medyada ki öyle komşu böyle.
Siz kendinizle ve çocuğunuzla ilgilenin.

Her çocuğun hazır bulunuşluğu farklıdır.

Konuşması da aynı şekilde farklılık gösterir.

Çocukları yarış unsuru gibi görürsek hem kendimiz mutsuz oluruz hem çocuğumuza yansıtırız bu ruh halimizi.

Son düzenleme:
YouTube da böyle bir anne vardı.Sizde denk gelmişsinizdir belki.Kameralara çok bilinçli anne profili çizen,çocuğuyla oyunlar oynayan ama kamera arkasında çocuğa sürekli hakaretler eden bi becermedin şunu gerizekalı aptal çocuk diye itip kakalayan bi kadındı.İnstagramdaki annelerinde farklı olacağını düşünmüyorum açıkçası.Çoğu çocuk yarıştırma peşinde.

Bende oğlumla 2-3 story çekerim öyle mükemmel oyun oynuyor gibi ama sonrası dinlemez kendi dediğini yapar :) ancak çok az dikkatini çekerim yani orada size ne gösterirlerse o, ufacık zamanda gösteriyorlar ufacık zaman hepsi süper söz dinleyen çocuklar :) sosyal medya ile anneliğinizi sorgulamayın hepsi reklamlar. Düşünün reklamlarda çocuklar nasıl aynı işte fark yok.

Kizim bu ay 3 yasina girecek. 1 yasindan beri etkinlikleri sever. Kitaplara bayilir. Boyamaya bayilir. Ama mesela puzzle nefret etti. Sevmiyor. Soyluyorda zaten ben bunu sevmiyorum oynamak istemiyorum boya yapicam deR.

Yani sizde veya cocugunuzda sikinti yok. Sadece henuz ilgi alanini bulamamissiniz. Bulduğunuzda daha keyifli zaman gecirirsiniz.

Her söylediğinize yorum yapmayacağım herkesin kendi anneliği, kendi çocuğu sonuçta. Çocukla kitap okuma alışkanlığı ise oyle hop diye damdan düşer gibi olmuyor elbette, kitapla ilk tanısmalarında yırtmaya da yeltencekler yemeye de hızlı hızlı cevirmeye de. Bu bir süreç. Çocuğunuz kitaplarla daha sık haşır neşir olursa zamanla daha sakin inceleyecektir emin olun. İlk etapta sizi dinlemesini beklemeyin tabii, siz onu gozlemleyin; gözlerini, ilgisi takip edin ve kitapta herhangi bir yere odaklandığını fark ettiğiniz an anlatın bişeyler, uydurun. Goreceksiniz zamanla elinde kitapla size gelip birlikte okumak isteyecek hatta aynı kitabı onlarca kez baştan okutacaktır. Etkinlik konusu da öyle, bu tarz şeyler maruz kalma sıklığı ile doğrudan orantılı. Çocuğunuzu sevgi ve sabırla büyütün ❤️

YouTube da böyle bir anne vardı.Sizde denk gelmişsinizdir belki.Kameralara çok bilinçli anne profili çizen,çocuğuyla oyunlar oynayan ama kamera arkasında çocuğa sürekli hakaretler eden bi becermedin şunu gerizekalı aptal çocuk diye itip kakalayan bi kadındı.İnstagramdaki annelerinde farklı olacağını düşünmüyorum açıkçası.Çoğu çocuk yarıştırma peşinde.
Kim o ya merak ettim ve nasıl ortaya çıktı

Her bireyin tipi, ses tonu, karakteri farklı olduğu gibi çocuklarımızın da öyle.

komşu çocuğu konuşabilir. Hatta 2 aylık diş çıkarıp 6 aylıkken yürüyebilir. O bunları yapıyor diye sizin ya da benim çocuğum da yapacak diye bişey yok.

siz karşı komşu ile aynı mısınız ki çocuklarınız aynı olsun.

sosyal medya annelerini bilmiyorum ama çocukları kıyaslayan, karşılaştıran ebeveynlerden de bana gına geldi.

Sosyal medyada hersey yalan bence.siz o takip ettiginiz fenomenlerin kocasiyla kavga anini,cocuguna bagirdigi anı falan cektigini gordunuz mu goremezsiniz.orda sadece guzel ve mutlu anlar var.kendinizi yetersiz hissetmeyin.kimse aglayan resmini paylasmaz ama mutluyken paylasir.orasi yalan dunya 😀
Ayy geçenlerde meshur Gülşah Saraçoğlu un sevgilinin canlı yayınına yaptığı küfürleri TV magazinde gordumde kanım dondu.halbuki TV de lady kalite nezaket abidesiydi ... Yalan dünya orası gerçekle alakası yok senelerdir de bu sebeple kullanmam

X