sosyal medya mükemmel anneler

Bebekleri,cocuklari hep jilet gibi giyiniyolar.Bunlarin önüne hic mi yemek dokulmuyor,hic mi yakasi yamuk bir sey giymiyorlar. 😄

sosyal medyada takip ettiğim birkaç hesap var. çoğu zaten birbirinin aynısı neredeyse çocuk odası dekorasyonları bile aynı. onları gördükçe kendimi yetersiz hissediyorum. mesela az önce 22 aylık oğluyla çıkartmalı etkinlik yapan birini gördüm. ya da herkeste görüyorum adeda gelişim seti. faydalı olduğuna inandığım için aldım 2 yaş olanı. kime baksam çocuğu takır takır yapıyor. ben kitap okumaya çalışsam da kızım dinlemiyor ki hep bir karıştırma peşinde. hele o setin yüzüne bile bakmadı. üstüne oturdu. ben de bıraktım. bazen sanki anneliği beceremiyorum gibi geliyor. olmuyor sanki o kadar uğraşıyorum kızımla ilgileniyorum ama affedersiniz bi taraflarını yayıp çocuğun eline telefonu veren komşumun çocuğu bile daha çok konuşuyor.
Yalnız değilsin😍

sosyal medyada takip ettiğim birkaç hesap var. çoğu zaten birbirinin aynısı neredeyse çocuk odası dekorasyonları bile aynı. onları gördükçe kendimi yetersiz hissediyorum. mesela az önce 22 aylık oğluyla çıkartmalı etkinlik yapan birini gördüm. ya da herkeste görüyorum adeda gelişim seti. faydalı olduğuna inandığım için aldım 2 yaş olanı. kime baksam çocuğu takır takır yapıyor. ben kitap okumaya çalışsam da kızım dinlemiyor ki hep bir karıştırma peşinde. hele o setin yüzüne bile bakmadı. üstüne oturdu. ben de bıraktım. bazen sanki anneliği beceremiyorum gibi geliyor. olmuyor sanki o kadar uğraşıyorum kızımla ilgileniyorum ama affedersiniz bi taraflarını yayıp çocuğun eline telefonu veren komşumun çocuğu bile daha çok konuşuyor.
2 yaş çocuğu için beklentiniz çok fazla onlar için suan keşif zamanı .Siz alıp kitabı yine de okuyun o karıştırmak istediğinde bırakın karıştırsın yine okumaya devam edin ilgisi tamamen dağıldığında bırakabilirsiniz.Siz tohumlarınızı ekin onlar zamanla filizlenir ,tıpkı tabiat gibi.

Aynı dert bendede var canım. Oğlum 2.5 yaşında. Parmak boyası,kuru boya,sulu boya,normal renkli kalemler boyama kitapları , ayrıdan resimli kitaplar,bul taklar ,puzzleler aldım. Çocuk hepsini amacı dışında kullandı 😂😂Oynadığı oynu ikinci kez asla oynamaz. Sürekli evi karıştiryor heleki mutfak banyo ardiye benim oğlumdan sorulur. Bazen birşey kaybolsa evde oğluma soruyorum gördün mü diye 😂😂Sosyal medyadaki anneler beni hiç ilgilendirmiyor gerçekten. Elimden geleni yapıyorum. Birlikte oyun oynamaya başlarken kendimi tek oynarken buluyorum. Sıkılmasın diye kaydırak traktör kamyon herşeyide var. Çocuğun ruhu fakir gidip Catal kasiklarla oynuyor 😂😂😂

Pislik kadin ya sinir oldum, zaten konuşmaları o kadar yapmacık ki.
ben bazen etkinlik bulmak icin instada falan bazi anneleri takip ederim, benim kiz etkinlik yapmayi sever ama hareketlidirde, bazen ben biseyler cizip kesmeye calisirken bakarim o orda baska bir seyi almis eline katir kutur keser falan, icimden benim bebemde kurt var heralde derdim, belki de o cocuklarin hepsi boyle baski altinda.

O annelere bende bakardım yeğenim doğmadan ve de üstüme kalmadan önce, “aaayyyy” derdim “demek ki eski hayatından çokta bir şey kaybetmiyormuşsun yaa...” WC’ye girebilmek bile büyük başarıymış,duş alabilmek bir lüksmüş meğer...🤣 Onların çoğu reklam sponsorluk vs. için yapıyor çoğu şeyi..İçlerinden birini tanıyorum,iki çocuklu bir hanım,evde hem annesi var hem kayınvalidesi var hem de bakıcı var.O tür oyunlar vs. de bedava hediye olarak vs. geliyor

Genel olarak konuşuyorum, videolarda hikayeyi istediğiniz gibi göstermek çok kolaydır.

Örnek vereyim. Çocuğu oyuncak başına oturtursunuz, eline bir parçasını alan çocuk hemen sıkılır duvara atar, 3 saat salonda bulmaca yarım bekler, bulmacayı oturup siz çözersiniz kurabiye sözüyle çocuk bitmiş bulmacanın yanına birkaç saniye oturur.

Bu görüntüleri kesin biçin, rahatça oyuncağına bayılmış çocuk olarak yansıtabilirsiniz.
Bu herşey için geçerli, gerçek aile yaşamını hiç bilemiyoruz, kurabiye rezaletini hele hiç unutamıyorum, çocuk senaryoya uymayıp kurabiyeyi aldı diye ne hakaretlere maruz kaldı. 😔

Sizinki normal ve doğal hiç merak etmeyin. 😊

Bahsettiginiz hesaplari hatta daha fazlasini biliyorum hepimize ayni seyi asiliyorlar bu urunu almaliyim cunku cok guzel bu kiyafet en iyisi su emzik en mukemmeli hadi ordan ya? Hepsini takipten ciktim asiri mutluyum her anne kendi cocuguna mukemml
Hatta en mukkemeli hic kiyas yapmamak
Sizde takipten cikin bisey kaybetmezsiniz kim sponsorsa hediye yolladiysa onu tanitiyo hepsi en woow u degil

Onlar mukemmel zamanlamada story cekıp foto cekıp -mış gibi yapıyorlar.Süper pazarlama tekniği.
Sız normalsiniz ıcınız rahat olsun.
Bir de her cocuk farklı.Benım de takıp ettıgım var bır tane.Kızı 13 aylık.Benımkıler 2 ay once yanı 13 aylıkken koltuk tepelerinde,yurume arkadasımın ustundeler,hatta biri teknıgı bır becerse takla atacak.Bu bebegın storylerını ızlıyorum hareketlerı bıle yavas
ne uslu,cocuk durdugu yerde oturuyor resmen dakıkalarca.Bu cocukla her etkınlık yapılır.bIr ara kafayı taktım benımkıler neden yapmıyor dıye ama benım bebeklerım hareketlı.Bır daha da stabıl durdukları hıc bır aktıvıte yaptırmadım.
Isminde kitchen olan itici dimi?
Kadindan sahtelii akiyor yaaa

Sosyal medya kullanmıyorum,gereksiz insanların, gereksiz hayatlarına,gereksiz ego tatminlerine,yapmacık mutluluklarına,çocuklarını teşhir etmelerine bakıp imrenmiyorum (çok şükür). Bazen anneliğimi sorguluyorum ama elimden geldiğini yaptığım için de rahatım tabiki daha da iyi olmak kim istemez evladına ama onlar örnek alacağım son insan bile olamazlar sanırım..

Ben bi aylık bebek bile olsa bi annenin çocuğu ile ilgili negatif yorumunu kabul etmiyorum.
Hele bir de kıyas.
Bir de yetersiz görme.
Ne yaptığınızın farkında mısınız cidden?

Aktivite ne ya?
İfritim şu modlara.
Çocuklar bizim deney tahtamız değil.
Sadece doğal olun, anda olun, çocuğunuzu duyun, görün anlayın yeter.
Salın bi şu çocukları artık.
İradesi annesi tarafından gasbedilmiş, rızası alınmadan mahremi her gün umuma sunulan o çocuklardan birgün hepimiz özür diliycez.
Acıyorum çalınan çocukluklarına.
Ve bunu ebeveynlerinin görememesine.
Gümbür gümbür dış güdümlü çocuk yetiştirmelerine.
İnanın içim yanıyo.

Hiç bir influencer anne, aktivite annesi takip etmiyorum.
Sadece bırakıyorum çocuğuma kendimi.
Onu salt haliyle sevip kabul ediyorum.
Hiç bir becerisi, hüneri olmasaydı da severdim.
Razı olurdum.
Ve artık kendi egosunu çocukları üzerinden tanımlamaya çalışan anne görmeye tahammül edemiyorum.

Kimse kusura bakmasın, dünyanın neresinde olursa olsun, konu ne olursa olsun, kim olursa olsun, anamın evladı da olsa, kendi evladım da olsa, ebeveyn çocuk anlaşmazlıklarında çocuğun yanındayım ve hayat boyunda da yanında olacağım.

Son düzenleme:
Bitarafini yayıp cocugun eline telefon veren kadında yada çocuğunu teşhir edip sosyal medyaya koyan annede değil marifet kendinizi kıyaslamaniz çok aşırı saçma ben bu yaştaki çocuğun hareketlerini öğretmekten değil genlerden geldiğini düşünüyorum ben ve eşim asla konuşkan biri değiliz ama kızım doğduğu günden beri carcar susmaz dedesi kılıklı deriz yani hiç susmaz hep konuşur biz ogretmedik mesela oyun kurmaz kitap dinler ama asla oyuncaklarla işi olan bı çocuk değil ben ne yaparsam yapayım hiç daha evcilik oynatamadim 🤷

O yas grubundaki cocuk birseye en fazla 15 dakika konsantre olabilir.
Annelogin kitabi da yok, kurali da. Mukemmel annelik diye birsey yok. Her cocuk birbirinden farkli. Ic sesinize guvenin siz. Onemli olan cocugunuzun mutlu, huzurlu ve saglikli olmasi.

X