Sözlendigime pismanim, keske o yüzükler hic takilmasaydi...

Givenchy1988

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2013
26
0
Merhaba kizlar,

Dertlesmek ve size icimi dökmek istedim, cünki bogulacak gibiyim. Erkek arkadasim daginik paramparca bir aileden geliyordu. Annesi ve babasi ayriydi. Zamaninda babasi annesini aldatmis, kandirarak bosanmis ve yabanci bir kadinla evlenmis. Sohbetlerimizde cogu zaman babasindan nefret ettigini, aile özlemi cektigini ve ilerde ailesi oldugu zaman kiymet bilecegini söylerdi. Bu konusmalar sonucu kendisine güvendim, sevdim, asik oldum. Dürüstlügüne inanmistim, birazda aciyordum. Ben 24, erkek arkadasim 32 yasinda. Yalniz yasiyordu. Bi gün kendisi is gezisine gitti ve evinin anahtarini bana birakti. Evi havalandirmak ve posta kutusunu bosaltmak icin evine gittim. Normalde yapmam ama o gün nedense icimde bi merak vardi. Dolapta duran kalin deriden bir canta dikkatimi cekti. Actim ve karistirmaya basladim. Icinde bisürü mektup, kartpostal vs vardi. Mektubun bitanesi evli bir bayan tarafindan yazilmisti. Cok duygusal bir sekilde yazilmisti, kizlar valla ne diyim normal gelmedi bana. Ve sevgilimde bu mektubu atmamis sakliyordu. Sinirlendim ve bilgisayarini acmaya karar verdim. Beni kinamayin, normalde kimsenin biseyine dokunmam ama icimi bir kurt kemiriyordu. Bilgisayarini karistirinca beynimden vurulmusa döndüm. Kizlarla samimi sekilde „canim, gülüm, ex-askim naber“ seklinde mesajlar vardi. Hatta bir kizla konusmasinda „piyangodan kazansam evlenmem, ellimi sallasam ellisi“ tarzinda bir cümle kurmus. Bu mesajdan sadece bir saat sonrada benimle sohbet etmis ve biz evlilik hayallerimizi anlatmissiz birbirimize ve ben ona ilerde kizimiz olursa ismini annenin ismini koyalim diye yazmissim:KK43: Kendimi o kadar aptal o kadar salak hissettim ki kizlar anlatamam. Bilgisayari sinirle kapattim ve evime döndüm. Buz gibiydim, soguk, hicbisey hissetmiyordum sanki. Güvenim sarsilmisti. Tabii kendisinin hicbirseyden haberi yok, aksam mesaj atti halimi hatrimi soruyor. „Canim askim özledim gülümü“ gibisinden. Bu cümle bana o kadar anlamsiz geliyordu ki anlatamam. Ona hicbirsey hissetirmedim yinede cevapladim, aslinda aklimda onu sessizce terk etmek vardi. Yazistigi kizlari bi görseniz, hic öyle güzel felanda degiller, hepsi birbirinden maymun afedersiniz. Dönüsünde onu havaalanindan aldim. Daha sonra konusmaya karar verdim, tabii herseyi inkar etti. Herseyin sifresini verdi, yalvardi, ayaklarima kapandi istedigin kisiyi at engelle diledigini yap, onlar öylesine sakadan gag seklinde konusmalardi dedi. Seviyordum terk edemedim alismistim ona. Affettim, ama önceki gibi güvenemedim, sürekli icimde bir süphe vardi. Sürekli gözüm üzerindeydi o olaydan sonra bi yanlisini görmedim.

Bir yillik bir beraberlik sonucu erkek arkadsimla sözlenmeye karar verdik. Babasi, babasinin yegeni bir bayan ve bir aile büyükleri geldi ve Allah´in emriyle istediler. Ailem ve arkadaslarim onu yanima yakistiramadilar bi türlü pek gönüllü degillerdi. Neyseki bi kac gelip-gitmeden sonra ailemde razi oldu. Gittikleri zaman telefonlastik ve ben sok oldum. Erkek arkadasim telefonda hemen elestirmeye basladi. Kardeslerim babasinin elini öpmemis, servis kötü yapilmis vs. Ben o gün bunlarin hicbirinin farkinda degildim, dikkat bile etmedim. Kardeslerimle konustuk ve heycanli olduklarini ve babasininda zaten elini vermek istemedigini söylediler. Servis konusundada kizlar ne bileyim evt pek iyi olmamis olabilir, ben cok heycanliydim ama böyle bir seye kafa yormasi cok garip geldi. Bu konuyuda o gelen bir bayan kafasina sokmus bunun, belliki gider gitmez hemen dedikodu yapmislar. Olay büyümesin diye aileme anlatmadim. Daha sonra bizde adettir kizin söz elbisesini erkek tarafi alir dediler ve alisverise cikmak istediler. Aslinda böyle biseye gerek yoktu ama kirmamak icin ailemde kabul etti ve alisverise ciktik. Bi magazaya girdik ve bunlar elime bi kac elbise verdiler denemem icin. Elbiselere baktim hepsi acik sacik, yani söz gününde giyebilecegim sekilde degildi hicbiri. Babam asla o sekil giyinmeme izin vermez. Daha kapali birseye bakalim dedim hepsinin yüzü asildi. Kendim bir elbise sectim bu güzelmis dedim, tamam istedigini al dediler. Daha sonra sözlümle yemege gittik cok sinirliydi, sectigin elbiseyi begenmedim hamilelik gibi dedi. „Dolabim elbise dolu, cok kiricisin, madem begenmedin bende giymem“ dedim. Bu sefer tutturdu ayib olur adettir giymek zorundasin dedi. Bu durum ailemin gözünden kacmadi ve biz biraz daha düsünelim erteleyelim söz gününü dediler. Erkek tarafi cildirdi, eve kac kere telefon actilar neden erteliyorsunuz diye. Sonra eve geldiler konusmak icin. Ailemde durumu anlatti ve düsümek istediklerini söylediler, erkek arkadasim sinirlendi ve evimizden cekip gitti. Babasi dur nereye gidiyorsun oglum dedi, ama O kapiyi carpti ve gitti. Yarim saat sonra döndü, iyi degildim hava almak istemistim dedi. Ailemde hareketinin yanlis oldugunu söyledi ve beni vermediler. Daha sonra aile büyükleri araya girdi ve barisildi. Söz kesildi, yüzük takildi. Söz gününden sonra kimse ailemi arayip sormadi. Ailesinin daginik olmasindan kaynaklandigini düsünerek ailem yinede hosgörüyle karsiladi. Daha sonra yemege davet etti babasi ve konu taki ve dügüne gelince, erkek tarafi dügüne gerek duymadiklarini olursada sadece 100 kisilik bi yerin yeterli olucagini söylediler. Oglanin annesi-babasi ayri dügündeki takilari gelin adayinin annesi toplar telasi vardi üzerlerinde. Annem sinirlendi. „Ben simdiye kadar cocuklarimin bir kurusuna dokunmadim, kizima takilan hersey ona aittir“ dedi. Bu sefer sözlümün babasi „Biz dügünlere hic gitmeyiz, takilarin cogu geline takilir kesin“ gibi bir laf söyledi. Ailem yemekten garip bir üzüntüyle eve döndü. Sözlüm cok degismeye baslamisti. Herseyimi asiri sekilde kontrol ediyordu. Facebook ve mail sifrelerimi herseyimi istiyordu, saklayacak biseyim olmadigi icin verdim. Bi gün dügüne davetliydik. Sende gelirmisin ailecek dügüne gidelim diye onuda davet ettim. Gelmek istemedi ve misafirinin gelecegini söyledi. Daha sonra bana mesaj atti, sende gitme diye. „Sözlü kiz yaninda sözlüsü olmadan dügüne gitmez. Baban bise derse sözlüm gitmemi istemiyor sorun cikartirsa baban beni arasin“ dedi. Annemler hadi kizim hazirlan deyince ben gelmiyorum dedim, neden diye sordular bise diyemedim. Cok kizdilar, evde kavga gürültü cikti. Sonunda sözlüm istemiyor gitmemi diye söyledigi cümleyi aynen annemlere söyledim, annem dondu kaldi babamin yüzü sapsari oldu. „O kimmis ben seni dügüne götürmek istiyorsam ondan izin mi alacakmissim. Baba ocagindaki kiza kim karisir“ dedi. Beraber dügüne gittik. Dönüsümde sözlüm telefonda „ben sana gitme dedigim halde niye gidiyorsun benim lafimin agirligi yokmu sende“ diye kizdi. Telefonu babam aldi eline „yeter artik“ diye bagirdi ve sözü bozdu. Aglamaya basladim annem kucagina basti beni. Böyle biriyle asla mutlu olamazsin, zararin neresinden dönersen kardir aglamaya bile degmez dediler. Cok yalvardi, agladi ama hersey bitmisti…

Biraz zaman gecti ve ben bosluga düstüm. Onu son bir kez görmek istedim cünki yalvarmasi kulagimdaydi vicdan azabi cekiyordum birazda. O gün aklimda böyle birsey yoktu ama o an beni öyle bir hale getirdi ki birbirimize sarilip hickira hickira agladik. „Gecmiste kaldi hersey gelecege bakalim. Beni seviyorsan bedel ödemeye hazir olmalisin“ dedi. Öpmeye basladi, elleriyle vücüdümü kavradi ve zorla üzerime yüklenmeye calisti. Cirpinmaya basladim. Birak beni diye bagirdim, agzimi kapatti zorla öpmeye basladi. Üzerimdeki kiyafetlerimi yirtmaya calisti. Aglamaya, yalvarmaya basladim. Agladigimi görünce birakti ve ben hemen uzaklastim. Geceleri sürekli agliyorum dua ediyorum. Cok saf cok temiz bir askla sevmistim, suan hicbirsey anlayamaz haldeyim, yorumlarinizi bekliyorum

Son düzenleme:
çok üzüldüm durumunuza ama bir yandan da sevindim ki iş işten geçmeden farketmişsiniz yapacağını yapmaya çalışmış emeline ulaşamamış Allah'ın sevgili kuluymuşsunuz bundan sonra daha temkinli olursunuz kötü de olsa bir tecrübe edindiniz ama unutmayın ki herkes aynı değil umutsuz olmayın bir an önce o kişiyi unutmaya o olanları silmeye çalışın

maximaculpa, Magdalali_Meryem, minikcimcime38 cevaplariniz icin cok tesekkür ederim,...Öyle büyük bir aci ve hayalkirkligi ki anlatamam, bu konuyu hic kimseye anlatamiyorum hic kimseyle paylasamiyorum.

Onu hep sevdim, o benim herseyimdi. Herkese karsi savundum, kimseye laf söyletmedim, hep yaninda oldum, kimsenin yapmayacagi fedakarliklar yaptim, ne kadar aptalmissim. Yanlis yaptiginda ilerde düzelir dedim hep kendi kendime ama yanilmissim. Suan kendimden bile nefret ediyorum nasil olduda sevebildim böyle bir adami, nasil bu kadar kör ve sagir olabildim. Bi daha terar bi insana nasil güvenebilecegim bilmiyorum, kendimi caresiz hissediyorum...

:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: Ayyyy dehşetle okudum.Kusura bakma da sözlün bildiğin magandaymış.Sana tecavüze kalkışmış daha ne saf aşkından bahsediyosun canım sen????? Lütfen bu kadar olmayalım yaa.Ailen sana nasıl değer veriyo nasıl seviyo bak.Nasıl basmışlar bağırlarına.Sakın onların yüzünü kara çıkarma.Dönme o adama sakın.Yok ağlamış pişman olmuş bilmem neymiş.Bırak allah aşkına.Ağlasın hatta hak ediyo yani.Nasıl üzmüş seni ve aileni.Sakın üzme kendini sakın.Başın dik.Gururla yürü.Bakma o adamın yüzüne bi daha.:KK19::KK20:

Ahh canım benim çok üzücü şeyler bunlar. En son yaptıgı davranış tam bir hayvanlık diğerleride öyle ama. Sakın bak arayıp görüşmek isterse görüşme amacı farklı. Kimse senin ailenden önemli olamaz. Ben anlıyorum ki takıldıgım şeyler (giyim kuşam) çok boş şeylermiş. Sakın kendini hatalı görme ve pişman olma.

bencede bırak gitsin ne hakla sana tecavüze yeltenmek.ağladın diye bırakmış.belki bir daha bulusursan yarım kaldıgı işi tamamlamak için ugrasıcak.beni seviyosan bedel ödemek zorundasın ne demek bu anı yapcaksın mecbursun evlenmeden gibi bi duruma getirmiş yırtmaya calısarak üstündekileri.ailen seni cok seviyo bak aileler genelde haklı cıkıyo sinirlendiğinde evden cıkmıs hava almak için evden cıkcagına kendine hakim olup otursaymıs madem sessizce aileni bırakmıs gitmiş saygısızlık bu.daha evlenmeden böyle seyler yapan evlendıgınde neler yapmaz.evlenip boşanmaktansa bırak en basından yasıda olgun yani daha olgun davranmalı kırmamak için ugrasmalı.

ben hep bunu söylerim bizleri hep "anne babamızın duaları koruyor"... allahım anneminizin babamızın dualarından eksik etmesin bizleri... çok sevıyorsun canım ama böyle bir adam içinde aileni sakın karsına alayım deme bu adam seni pişman eder...hakkında hayırlısı buymuş rabbim ahlaklı çalışlan birini çıkarsın inş. karsına(banada :KK76:) amin...

acrofobi, sssssssss, zyx321, gzellergzeli cok tesekkür ederim cevaplariniz icin. Allah kimsenin basina vermesin ve hepimizi korusun. Evde prenses gibi yetistim ailemde hic kavga gürültü görmedim cok sükür cok mutlu bir ailenin evladiyim. Allah herkese nasib etsin. Bu olaydan sonra ailem daha cok üzerime titriyor. Aile kurmak istedim herkesi kendim gibi sandim, bana sahip cikar bas taci yapar sandim ama beni o kadar cok yipratti o kadar cok üzdü ki anlatamam. Neredeyse hergün aglar hale getirdi. 32 yasinda bir insan olgun olur sandim. O yasta bir insan zyx321 cok haklisin daha olgun davranmalı kırmamak için ugrasmalı. Sürekli sucu kendimde aradim aceba haksizlik mi yapiyorum diye düsündüm vicdan azabi cektim. Sözlümün konusma ve ikna etme kabiliyeti cok iyidir inanmazsiniz, 2 dakika sohbet etseniz her söyledigine inanirsiniz. Tecavüze yeltendi "baskasi olsa coktan bitirirdi sükr et ki karsinda benim gibi biri var" dedi bide :KK43: sonrasinda aradi mesaj atti, cok korkuyorum, sokakta yürürken sürekli etrafima bakiyorum, yanima yaklasan arabalarin icini dikizliyorum

acrofobi bu cümlen cok cok hosuma gitti: "Bırak allah aşkına.Ağlasın hatta hak ediyo yani.Nasıl üzmüş seni ve aileni.Sakın üzme kendini sakın.Başın dik.Gururla yürü.Bakma o adamın yüzüne bi daha." cok haklisin, sizlerle bu durumu paylasarak inanin güc kazandim Allah hepinizden razi olsun, her dileginiz gerceklessin insallah

Son düzenleme:
amin canım..İnşallah sen de rahata huzura kavuşursun bi an önce.Ne güzel seni rahatlatabildiysek.
dikkatli olmaya devam et sen:26:

Son düzenleme:
Bi kac gün gecti kendimi iyi hissediyorum cok sükür, meger onsuz ne kadar mutluymussum, annem-babam-kardeslerim-arkadaslarim-cevrem herkes cok destek oldu. Forumda sizlerle dertleserek icim rahatladi cünki son olayi kimseye anlatamadim. Bugün keyfim yerindeydi. Annem ve kardesim gülümsemeni o eski halini cok özlemistik dediler. Elimde ne büyük bir nimet varmis haberim yokmus. Bir musibet bin nasihatten iyidir diye bosuna dememisler.

Bugün babam bir tanidigiyla otururken yanlarina biri gelmis, sözlümü ve sülalesini cok iyi bilen biri. Öyle kötü seyler anlatmis ki babam bana cogunu anlatmadi bile, anlatmak istemedi. Meger dügün istememe nedenleri borc icinde olmalarindanmis, dügün yapmayarak masraftan kacmak istemisler. Sözlümün babasi eskiden büyük kumarbazlardanmis, zamaninda kendi kumarhanesi bile varmis ve kadin saticisi oldugunu söyleyenler bile varmis. Bi ara basi belaya girmis yurtdisina kacmis izini kaybettirmek icin vs vs. Sözlümünde piskopat oldugundan süphelenenler varmis, tabi bide yalniz yasadigi icin kimse dogru düzgün ne oldugunu bilmiyor.

Onu hicbir aciklama geregi duymadan terk etmis bulunmaktayim, o olaydan sonra ne telefonlarina cevap verdim nede yazdigi mesajlarina, icimde bir korku var sadece onunla tekrar karsilasmaya korkuyorum veya intikam almak istemesinden. O benden intikam almadan yapamaz bunu biliyorum, mutlaka bir oyun cevirecektir. Beni daha önce bi kac kez kapali sekilde tehdit etmisti. Bu aralar disari pek cikmiyorum, her yere ailemle veya arkadaslarimla gidiyorum, beni hic yalniz birakmiyorlar saolsunlar.

Galiba büyük bir bela atlattim, Allah korudu...

inşallah seninde tüm dileklerin gercek olur saol bizlere dua ettiğin için şahsen benım su ara cok ihtiyacım vardı böyle bi cümleye cok mutlu oldum.:)

Taa başından belliymiş ama gözünü kapatmışsın çok şeye, itekleye itekleye yürümüş ve sonunda o olayı kusura bakma ama iyi ki yaşamışsın yoksa sen vazgeçmezdin bile bile yakardın başını.

Ona asla fırsat verme olur mu, numaranı da değiştir, yalnız başına da dışarı çıkma. Ve Allah'a şükret yol yakınken sana o adamın en çirkin yüzünü gösterdiği için gerçekten Allah'ın sevdiği kuluymuşsun.

Rabbim sizi korumuş.Geçmişi hiç düşünmeyin güzel günlerinize bakın.Yaşınız daha çok küçük önünüze inşaallah sizi sevecek iyi bir insan çıkacaktır.Çok mutlu olmanızı dilerim.

Bu nedir ya verilmiş sadakan varmış, arkana bakmadan kaç hemen. Sakın devam etmeyi düşünme ne kadar yalvarsa da.
Ben de geçmişte nişan atmıştım büyük sorunlardan sonuçta insan üzülüyor kolay bir şey değil ama o kadar dua ediyorum ki iyi ki cesaret edip atmışım diye.

Dün gece garip bir rüya gördüm, eski sözlüm rüyamda iflas etmis üzerinde cöpcü kiyafeti vardi, karsilasiyoruz ve birbirimize bakiyoruz, uyandim sonrasinda...sizce bi anlami varmidir kizlar...

Son düzenleme:
Bu adamdan ne köy ne kasaba olur...Başından beri belliymiş aslında herşey, fakat sen görememişin biçok şeyi...
Kurtulduğuna sevin ve dua et.
Son rüyan bir işaret bence, onun senin için kötü bir seçim olduğununa bir kanıt..

Yorumun icin cok tesekür ederim, evet ben aptallik ettim, hataya düstüm ve bu kadar kör ve sagir oldugum icin kendimi sucluyorum sürekli bi cok sey öyle zoruma gidiyor ki, ama zararin neresinden dönersen kardir kurtulduguma sükürler olsun...yanlis insanmis...

bugün Mirac Kandili bol bol dua edecegim, hepinizin Kandilini kutlar hayirlara vesile olmasini dilerim...

Slm kizlar, kafami karistiran bi durum var, nolur okuyun ve biseler yazin fikirlerinize ihtiyacim var...Eski sözlümün sayfasina yeni dogmus kücücük bebekle resim koydugunu söyledi ortak tanidiklarimiz. Merak ettim ve sayfasina baktim, yanlis anlamayin onu düsündügümden felan degil, unuttum sayilir. Sayfasina baktim ve evt tanidiklarinin bebegi olmus ve onunla bi resmi var, resim herkese acik. Arkadaslari altina "senin bebegin mi" felan gibi yorumlar yazmis ve kendisi hic cevap yazmamis. Ortak tanidiklarimiz kendisinin benim adimi kötüye cikarmak icin elinden geleni yaptigini söylüyor ve bu konuda cok kez uyarilmistim. Bi tanidigimiza ben ondan ayrildiktan sonra "Görür o karnina pic koyucam" demis. Onu terkettigimi kendine yediremiyormus ve arkamdan atip tutuyormus. Simdide sayfasina bebek resmi koymus ve resim herkese acik, aceba oyunlarindan biri mi bu? Adimi mi kirletmeye calisiyor?

Nolur fikirlerinize ihtiyacim var....

X