sözlümün ailesi çok pis ve gelecekte sözlümde böyle olacak diye korkuyorum

bi de sevgili mi sözlü mü ben anlamadım. sözlüyse nasıl evlerini ilk kez gördünüz adamın pis olduğunu evlenmeye karta verene kadar nasıl fark etmediniz onu da anlamadım

Midem kalktı. Evlilik çağındaki adamın kizkardesiyle aynı odada işi ne ? Az çok nisanlini tanimissindir ortamlarda üstü başı nasıl ? Yemesi içmesi falan.
ev küçük diye aynı odayı paylaşıyorlar maalesef. ama yemesi içmesi falan düzgün dışarı çıkarkende özeniyor ama ailesinin evi tam bir çöplük

İllaki evlilik durumunda gelip gidiceksiniz bayramda seyranda ellerinden bişeyde yenmez,evdede oturulmaz geldi, hele bebekle gitmeyi felan düşünemedim anneniz hakli iyi düşünün
evet çocuğum olursa asla ziyarete gitmem. kendisini çok seviyorum bırakmakta istemiyorum ama ailesi çok pis

Pislik benim için ‘psikolojik’ bir değerlendirmedir.
Dağınık, tozlu, sigara yanıklı olabilir ama banyo ve mutfak hijyeni o evde bana travmatik durumların olduğunu gösterir.
Eviniz öyle olmaz korkmayın, öğrenilir şeyler bunlar ama sözlünüzün nasıl büyüdüğü, ne gibi muamelelere maruz kaldığı önemli durum bana kalırsa.
evet haklısınız

Kusura bakmayın ama o ortamda büyüyen insanın hijyen alışkanlığı ne kadar olur bilemedim.

Sozlunuz düzenli diş fırçalar mi mesela? Öz bakımı nasıl? Bunlar birkaç ipucu verebilir ama pislik içinde yaşayıp normal karşılayan insan ileride evlendiginizde bunları hiç görmez, gözüne batmaz. Siz pis bardaktan çay içmeye çalışıp kıvranırken ne dedi mesela? Fark bile etmedi ki yoksa?

Annenize çok hak verdim ben o yüzden. Pis insan çekilmez.
dişlerini fırçalar ve gayet temizdir sık sık tıraş olur ve parfümde sıkar. hiç farketmedi bile bende mecbur çayı içmek zorunda kaldım

Ayyy OKB li biri olarak konunuz bende çarpıntı yaptı.hadi diyelim sozlunuz öyle değil ama bu insanlar sürekli size gelip kalacak sırf bunun için bile bı kere daha düşünün.mesela benim eşimin ailesi köyde oturuyor ama evleri aşırı temiz.yalniz ister istemez köy kokusu sinmiş buda onların suçu değil.bize geldiklerinde kokuları herşeye siniyor o bile beni rahatsız ediyor.bu onların suçu degil ama sizinkiler in kirli olması tamamen onları sucu
aynen haklısınız

Sözlümü cidden çok seviyorum ve çok iyi anlaşıyoruz. ailesiyle tanışmadan önce böyle olduklarını bilmiyordum. uzun zamandır beni evlerine çağırıyorlardı ama vakit bulamamıştım ve gittiğimde çok şok oldum. Salona girer girmez koltukların üstünde tüyleri ve sigara yanığı lekeleri gördüm. masayı hazırladıklarını söylediler ama önce elimi yıkamak istedim ve banyoya gittim. en büyük şok burda başladı çünkü tuvaletin her tarafında kıllar vardı. Klozetin kapağını kaldırınca bir gördüm ki sarı sarı lekeler vardı tuvalet hiç temizlenmemiş gibi duruyordu. ne bir sabun ne bir havlu vardı diş macununun kapağı bile kapalı değildi. masaya oturdum ve masa örtüsünde lekeler var ve tabak ve bardaklar iyi yıkanmamış gibi duruyordu. çatallar ve kaşıkların yıkanmadığına yemin bile edebilirim. yemekte saç çıktı ama kimseye bir şey demedim. sevgilim evi gezdirmek istedi. odasına gelince baya yoğun küf kokusu ve ayakkabı kokusu aldım. kız kardeşiyle aynı odayı paylaşıyor ve kız ayakkabılarını yere saçmış. yatak çarşafları temiz durmuyordu ve lekeler vardı. öbür odalara bakınca yerde bir sürü tozlar gördüm hepsi bir köşeye ittirilmiş. İlk gün şoku atlamadım ama ailem sorunca birşeyde demedim. sonra beni sık sık evlerine çağırdılar. bir gün sevgilim bekle bir evi süpürücem dedi ama sadece ortadaki pislikleri aldı. tuvalete babası girdi ondan sonra ben girince sifonun çekilmediğini gördüm ve iyice midem bulandı. bana çay yapmışlardı ve bardak bildiğin çok pisti. çok zorla ictim. Dayanamadım ve bu durumu aileme anlattım onlarda şaşırdılar hiç gitmediler çünkü farklı şehirlerde yaşıyoruz. Annemde ilerde belki ailesi gibi olur bütün gün onun pisliğini mi temizleyeceksin dedi buda beni endişelendirdi. çünkü eğer evlenincede evimin bu şekilde olmasını istemiyorum. ne yapsam bilemedim. lütfen bana bir fikir verin. Sevgimi cidden çok seviyorum ama bu kadar pisliğe dayanmakta çok zor umarım oda ailesi gibi olmaz.
Ay hayırrrrrr , öğğğğğ 🤮 kusucam şimdi vallahi midem bulandı.

Sozlunuzle acik acik konusun, verecegi tepkiye gore karar verin, yok ailem cok temiz sen titizsin derse kacip kurtulun
evet cidden çok konuşmak istiyorum ama onu kırmak istemiyorum çünkü onu çok seviyorum ailemden bile daha yakın bana her zaman destek oldu ve benimleydi. nasıl bir tepki verir bilmiyorum ve ailesi öğrenirse benden nefret edebilirler ve evliliğe mani olmalarından da çok korkuyorum

Sözlümü cidden çok seviyorum ve çok iyi anlaşıyoruz. ailesiyle tanışmadan önce böyle olduklarını bilmiyordum. uzun zamandır beni evlerine çağırıyorlardı ama vakit bulamamıştım ve gittiğimde çok şok oldum. Salona girer girmez koltukların üstünde tüyleri ve sigara yanığı lekeleri gördüm. masayı hazırladıklarını söylediler ama önce elimi yıkamak istedim ve banyoya gittim. en büyük şok burda başladı çünkü tuvaletin her tarafında kıllar vardı. Klozetin kapağını kaldırınca bir gördüm ki sarı sarı lekeler vardı tuvalet hiç temizlenmemiş gibi duruyordu. ne bir sabun ne bir havlu vardı diş macununun kapağı bile kapalı değildi. masaya oturdum ve masa örtüsünde lekeler var ve tabak ve bardaklar iyi yıkanmamış gibi duruyordu. çatallar ve kaşıkların yıkanmadığına yemin bile edebilirim. yemekte saç çıktı ama kimseye bir şey demedim. sevgilim evi gezdirmek istedi. odasına gelince baya yoğun küf kokusu ve ayakkabı kokusu aldım. kız kardeşiyle aynı odayı paylaşıyor ve kız ayakkabılarını yere saçmış. yatak çarşafları temiz durmuyordu ve lekeler vardı. öbür odalara bakınca yerde bir sürü tozlar gördüm hepsi bir köşeye ittirilmiş. İlk gün şoku atlamadım ama ailem sorunca birşeyde demedim. sonra beni sık sık evlerine çağırdılar. bir gün sevgilim bekle bir evi süpürücem dedi ama sadece ortadaki pislikleri aldı. tuvalete babası girdi ondan sonra ben girince sifonun çekilmediğini gördüm ve iyice midem bulandı. bana çay yapmışlardı ve bardak bildiğin çok pisti. çok zorla ictim. Dayanamadım ve bu durumu aileme anlattım onlarda şaşırdılar hiç gitmediler çünkü farklı şehirlerde yaşıyoruz. Annemde ilerde belki ailesi gibi olur bütün gün onun pisliğini mi temizleyeceksin dedi buda beni endişelendirdi. çünkü eğer evlenincede evimin bu şekilde olmasını istemiyorum. ne yapsam bilemedim. lütfen bana bir fikir verin. Sevgimi cidden çok seviyorum ama bu kadar pisliğe dayanmakta çok zor umarım oda ailesi gibi olmaz.
Konu sahibi;
Evden hastalık kapmadınız insallah😬
İcim kalktı :KK43: sakın evlenirseniz cocugunuzu bu insanlara baktırmayın aman

Aman birdaha gitme kiz herturlu hastaligi kaparsin mazallah klozete hele hic oturma.Okurken mikrop kapdim resmen.😂

Ayyy OKB li biri olarak konunuz bende çarpıntı yaptı.hadi diyelim sozlunuz öyle değil ama bu insanlar sürekli size gelip kalacak sırf bunun için bile bı kere daha düşünün.mesela benim eşimin ailesi köyde oturuyor ama evleri aşırı temiz.yalniz ister istemez köy kokusu sinmiş buda onların suçu değil.bize geldiklerinde kokuları herşeye siniyor o bile beni rahatsız ediyor.bu onların suçu degil ama sizinkiler in kirli olması tamamen onları sucu
Konuya dan gibi girmek olacak afedersiniz ama köy kokusu dediginiz inek/koyun kokusu falan mi merak ettim

evet çocuğum olursa asla ziyarete gitmem. kendisini çok seviyorum bırakmakta istemiyorum ama ailesi çok pis
Bunu asla yapamazsiniz ki hayal aleminde yaşamayin. Adam evlenince özüne döner, ailesi size kalmaha geldiginde kafayi yersiniz annemlere gidelim kalalim torun sevsinler kafasina girerse hele hepten sıyırmalik ortam olur. Adama acik acik de bu ne pislik midem bulandi sogudum bu işten diye. Eveleyip gevelersen bastan evimize geldin yedin ictin simdi mi pis kotu oldu ailem der

bi de sevgili mi sözlü mü ben anlamadım. sözlüyse nasıl evlerini ilk kez gördünüz adamın pis olduğunu evlenmeye karta verene kadar nasıl fark etmediniz onu da anlamadım
biz kendi aramızda yüzük taktık o yüzden sözlü dedim

Konuya dan gibi girmek olacak afedersiniz ama köy kokusu dediginiz inek/koyun kokusu falan mi merak ettim
Evet inek baktıkları için üstlerine siniyor onların suçu değil yoksa aşırı temizler.mesela bizde köye gidince üstümüze siniyor ama eve dönünce geçiyor.onlar orda yaşadığı için kıyafetlerine de siniyor

X