Erkek İnfertilitesi Sperm Dna hasarını yendik, tüp bebeksiz doğal hamileyim nasıl mı?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Merhaba tüp bebek başarısızlığımızın nedeni tamamiyle sperm dna hasarıydı. tüp bebek için 13 yumurta toplandı ve 2 yumurta yerleştirdiler 4. gün ebriyoruydu. Öncelikle vereceğim iğne ve tedaviyi sakın doktor kontrolü olmadan uygulamayın çünkü doz ve sayı sizin hasar oranınıza göre fazla gelirse ters etki yapıp hasarı daha da arttırabilir. Eşim Menagon iğneyi pazartesi, çarşamba ve cuma haftada üç kez vuruldu yanında da haftanın her günü suya katılan promotil diye bir ilaç var onu içti.
Canm birşey soracam promotili kaç ay kullandınız esimede hoca promotil verdi

Tebrik ediyorum moonheart. Dilerim bebeğini sağlıkla kucağına alır, büyütürsün. Allah isteyen herkese de nasip etsin... 3 yıllık evliyim ve aynı durumların birçoğu eşimle bende de var, hazır gıdalar, stres, düzensiz yaşam, sporsuz hayat... Ve azospermi... Kaan Aydos hocanın namını duyduktan ve başarı hikayelerini okuduktan sonra ben de ümitlendim. Bakalım benim hikayem nasıl olacak :)
Bebeginiz hayırlı olsun kaan hocada tedavimi gördün?

Bende doğal yoldan ikinci bebeğimi kaybettim ikiside 8. Haftada kalp durması.daha kürtaj olmadım.okadar darlandım ki eşime hemen ankaraya al bilet gidiyoruz dedim kaan hocayı arıyoruz ama telefon sürekli meşgul yada düşmüyor.düzen lab gideceğiz dna hasar panelini yaptıracagız.bekleyemiyorum yaptırmasak piskolojim bozulacaktı oradan kaan beyden randevu almaya gideceğiz inşallah halledebiliriz iyi sonuçlarla döneriz.artık korunacagım herşey düzelene kadar hayırlısı ile

Bende doğal yoldan ikinci bebeğimi kaybettim ikiside 8. Haftada kalp durması.daha kürtaj olmadım.okadar darlandım ki eşime hemen ankaraya al bilet gidiyoruz dedim kaan hocayı arıyoruz ama telefon sürekli meşgul yada düşmüyor.düzen lab gideceğiz dna hasar panelini yaptıracagız.bekleyemiyorum yaptırmasak piskolojim bozulacaktı oradan kaan beyden randevu almaya gideceğiz inşallah halledebiliriz iyi sonuçlarla döneriz.artık korunacagım herşey düzelene kadar hayırlısı ile
Çok üzüldüm canm Allah sabır versin insalalh Rabbim bı daha yaşatmasn :KK43: gitsin eşin hasar falan olabilir .bide sizde sperm sayı hız morfoloji falan nasıl onlar normal mi

Çok üzüldüm canm Allah sabır versin insalalh Rabbim bı daha yaşatmasn :KK43: gitsin eşin hasar falan olabilir .bide sizde sperm sayı hız morfoloji falan nasıl onlar normal mi
Değil canım morfoloji yeni daha 1 e cıktı ileri hız 4oldu sayı toplamda 80milyon

Değil canım morfoloji yeni daha 1 e cıktı ileri hız 4oldu sayı toplamda 80milyon
Cnm şöyle düşün ve şanslı olduğuna inan. Sayısı hızı hareketliliği sizden çok daha yüksek olmasına rağmen hala gebe kalamayanlar var. Düşük olsada sonuçta gebe kalabiliyorsunuz. Ve eğer hasar varsa düzeldiği ay gebe kalabilirsin. Allah şifa versin cnm

Cnm şöyle düşün ve şanslı olduğuna inan. Sayısı hızı hareketliliği sizden çok daha yüksek olmasına rağmen hala gebe kalamayanlar var. Düşük olsada sonuçta gebe kalabiliyorsunuz. Ve eğer hasar varsa düzeldiği ay gebe kalabilirsin. Allah şifa versin cnm
Allah razı olsun evlendiğimz ilk zamanlar hemen hamile kalmıstım bu durumlar çıkınca hayret ettik bizde teşekkür ederim inşallah dediğin gibi olur

Canım bozma moralini insalalh düzelir DNA hasarı varsa eğer ona Kaan hocaya gidin bı kaç ayda düzelir hic skma canını Allah büyük elbet iyi düşün iyi olsun

çocuk isteyen çift arkadaşlarımızde koca çok çalışıyor yorgun argın belki de uykusuzluktan sıkıntı oluyor.diye düşündüm yazınızı tekrar okuyunca.

Canım benim Allah hepimizin yardımcısı olsun sana tavsiyem dna hasar testini hemen yaptır sonucla kaan hocaya git tedaviye başlasın zaman kaybı olmasın kaan hoca hasar testi istio ilk gidenlerde ben öyle yapmıstım paneli sonra istedi bizden.1 ayda sonuc cıkıo

Aslında bolca gurur yaptı o yüzden başarısız bir tüp bebek denememiz oldu. Sperm dna hasarını o zaman bilseydik bile taa Ankaraya gidip test yaptırmazdı. Hatta tüp bebekle olacağına o kadar inanmıştı ve o kadar rahattı ki ben tedavi sırasında göbeğimden iğne vurulurken çok korkar ve sızlanırdım o da ne olacak bir minicik iğne derdi. Başarısız olup benim o yıkılmış halimi görünce insafa geldi sanırım. O dönemdeki depresyonumu geçirir belki diye Ankara ya dna hasarı testi yaptırmaya gittik.Yine de bebiş için harcadığı emeği unutamam en azından gururunu bir noktada kırabilmeyi başardı.
Mrb lar kaan aydos hoca kimdir ner de dir.bilgi verirmisiniz

Mrb lar kaan aydos hoca kimdir ner de dir.bilgi verirmisiniz
Kaan aydos canım Ankara'da üroloji uzmanı. Eşinde skıntı varsa Kaan hocaya görünsun zaten randevu almak çokta kolay değil hoca çok yoğun.1 kez gidip muayane oluyorsunuz sonrada hep mail üzerinden yazıyor hoca

Tekrar merhaba arkadaşlar, bugün itibariyle bhcg değerim iki katına çıktı, yani galiba gebeyim, pazartesi kadındoğuma gideceğim ama iki hafta sonra kalp atışı ve kese görünürmüş yani hala tam belli değil. Şimdi size bizim süreci anlatayım, bizim 2015 de bir başarısız tüb bebek denememiz oldu, nedenini araştırırken bu sitede yazılan yorumları buldum ve eşime sperm dna hasarı konusu ile ilgili test yaptırmamız gerekliliği konusunda sağlam baskı yaptım. Sonuç %48 hasar ve bozuk morfolojili sperm sonuçları oldu. Kaan Aydos (ANKARA) hocam dna hasarı %20 nin altına düşmeden çocuk sahibi olmanız zor demişti ve haklıydı da. Tedavimize 1 yıl devam ettik. 2016 nın sonuydu sanırım tam hatırlayamıyorum değerler %28 lere düştü, hocam sağolsun bize isterseniz tüp bebek deneyin dedi ama biz tedaviyi tamamlamak istediğimizi söyledik, bu arada kocam haftada iki gün göbekten iğne tedavisi gördü, ben de bu sürede kilo vermeye çalıştım. Şubat ayında değerlerimiz %20 yani altına indi yani hasar çok azaldı. Kaan hoca artık doğal yolla çocuk sahibi olabilirsizniz dedi gerçekten dediği gibi doğal yolla oluyoruz inşallah. Şimdi bu süreçte hayatımızda değişen şeyleri sıralayım. Arkadaşlar kesinlikle hazır tavuk ve hazır yumurta tüketmedik çünkü hayvanlara verilen hormonlar direk bize geçiyor. Sütümüzü semt pazarındaki köylü ablalardan alıp yoğurt yaptık kesinlikle hazır yoğurt tüketmedik. Eşim işyerinde çok fazla filitre kahve içerdi artık hiç içmiyor. Paketli gıda tüketmedik ve son 4 ay ciddi ciddi ekmeği hayatımızdan çıkardık. Eşim tam bir yıl boyunca her akşam ilaç gibi keçiboynuzu pekmezi içti. Pekmezi eczaneden aldık hünnap marka. Dna ve morfoloji hasarına neden olan en büyük etkenden biri de uykuymuş araştırmalarımızdan bunu da öğrendik. Eskiden eşim geç yatar sabah işe gider uyku saatlerini çok önemsemezdi ama onu da takibe aldık ve gece saat on bir buçukta mutlaka yatakta olup 12 de yatıp 7 de uyanıp işe gitti. Uykunun hasar boyutunu hafife almayın. Ablamın ilk çocuğu doğduktan sonra ikinci çocuğu on yıl sonra oldu. On yıl gece vardiyasında çalışan eşinin gündüz vardıyasına dönmesinden 2 ay sonra hamile kaldı. Yani o derece önemli. Kaan hoca bize iğneler ve suya katılan ilaçlarla destek oldu ama en önemlisi farkında olmadan hayatımızda olan pek çok zararlı şeyleri çıkarmamız konusunda öncü oldu. Allah ondan razı olsun, bebeğimiz doğar doğmaz gidip kendisiyle fotoğraf çelikcez nasipse. Siz de benim gibi başarısız tüp bebekten sonra doğal yolla hamile kaldıysanız deneyimlerimiz paylaşalım ki umutla bekleyen arkadaşlara umut olalım..
Biz de orda tedavideyiz aksatmadan hepsini yaptık ama aksine hasar fırladı 2 katına

X