Erkek İnfertilitesi Sperm Dna hasarını yendik, tüp bebeksiz doğal hamileyim nasıl mı?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Tekrar merhaba arkadaşlar, bugün itibariyle bhcg değerim iki katına çıktı, yani galiba gebeyim, pazartesi kadındoğuma gideceğim ama iki hafta sonra kalp atışı ve kese görünürmüş yani hala tam belli değil. Şimdi size bizim süreci anlatayım, bizim 2015 de bir başarısız tüb bebek denememiz oldu, nedenini araştırırken bu sitede yazılan yorumları buldum ve eşime sperm dna hasarı konusu ile ilgili test yaptırmamız gerekliliği konusunda sağlam baskı yaptım. Sonuç %48 hasar ve bozuk morfolojili sperm sonuçları oldu. Kaan Aydos (ANKARA) hocam dna hasarı %20 nin altına düşmeden çocuk sahibi olmanız zor demişti ve haklıydı da. Tedavimize 1 yıl devam ettik. 2016 nın sonuydu sanırım tam hatırlayamıyorum değerler %28 lere düştü, hocam sağolsun bize isterseniz tüp bebek deneyin dedi ama biz tedaviyi tamamlamak istediğimizi söyledik, bu arada kocam haftada iki gün göbekten iğne tedavisi gördü, ben de bu sürede kilo vermeye çalıştım. Şubat ayında değerlerimiz %20 yani altına indi yani hasar çok azaldı. Kaan hoca artık doğal yolla çocuk sahibi olabilirsizniz dedi gerçekten dediği gibi doğal yolla oluyoruz inşallah. Şimdi bu süreçte hayatımızda değişen şeyleri sıralayım. Arkadaşlar kesinlikle hazır tavuk ve hazır yumurta tüketmedik çünkü hayvanlara verilen hormonlar direk bize geçiyor. Sütümüzü semt pazarındaki köylü ablalardan alıp yoğurt yaptık kesinlikle hazır yoğurt tüketmedik. Eşim işyerinde çok fazla filitre kahve içerdi artık hiç içmiyor. Paketli gıda tüketmedik ve son 4 ay ciddi ciddi ekmeği hayatımızdan çıkardık. Eşim tam bir yıl boyunca her akşam ilaç gibi keçiboynuzu pekmezi içti. Pekmezi eczaneden aldık hünnap marka. Dna ve morfoloji hasarına neden olan en büyük etkenden biri de uykuymuş araştırmalarımızdan bunu da öğrendik. Eskiden eşim geç yatar sabah işe gider uyku saatlerini çok önemsemezdi ama onu da takibe aldık ve gece saat on bir buçukta mutlaka yatakta olup 12 de yatıp 7 de uyanıp işe gitti. Uykunun hasar boyutunu hafife almayın. Ablamın ilk çocuğu doğduktan sonra ikinci çocuğu on yıl sonra oldu. On yıl gece vardiyasında çalışan eşinin gündüz vardıyasına dönmesinden 2 ay sonra hamile kaldı. Yani o derece önemli. Kaan hoca bize iğneler ve suya katılan ilaçlarla destek oldu ama en önemlisi farkında olmadan hayatımızda olan pek çok zararlı şeyleri çıkarmamız konusunda öncü oldu. Allah ondan razı olsun, bebeğimiz doğar doğmaz gidip kendisiyle fotoğraf çelikcez nasipse. Siz de benim gibi başarısız tüp bebekten sonra doğal yolla hamile kaldıysanız deneyimlerimiz paylaşalım ki umutla bekleyen arkadaşlara umut olalım..
Çok şükür çok sevindim ne güzel bir bebişimiz daha oluyor. Savaşçı bebek diyorum ben bunlara. Bizde savaşçı bebeğimizin gelmesini bekliyoruz. Çok merak ettim yazmışsınız ama anlayamadım sayı ve özellikle morfoloji kaçtı sizde...?

Mrb lar kaan aydos hoca kimdir ner de dir.bilgi verirmisiniz
Canım Kaan Aydos Ankara'da erkek ürolojisi üzerine uzmanlık yapmış bir Prof.Dr. Kendisinin internet sayfası var ismini google yazınca yönlendiriyor. Doğal yolla çocuk isteyen erkek kaynaklı kısırlık tedavisinde başarılıdır. Bazı arkadaşlar başarılı olamamış ama biz başarılı olan kısma dahil olduk Allahın izniyle. Rabbim hepimize nasip edecek inancındayım yeter ki inancınızı yitirmeyin.

Biz de orda tedavideyiz aksatmadan hepsini yaptık ama aksine hasar fırladı 2 katına
Bizim de hasarın fırladığı aylar oldu ama tamamiyle eşimin stresi odaklı olduğunu tespit ettik. Mesela izine ayrıldığı ve kilo verip sağlıklı beslendiği ay düşükken, yoğun çalıştığı ve kahve tükettimini arttırdığı ay yükseldi tabi bunları geçmişe yönelik değerlendirince tespit ettik. Olayın içindeyken bizim de suçu tedaviye attığımız aylar oldu. Belki bazı insanlar tadaviyi de stres kaynağı olarak hissediyor o da sizi olumsuz sonuçlara götürmüştür, umarım şifanızı bulacağınız bir tedavi bulunur. Dualarım sizinle :dua:

Çok şükür çok sevindim ne güzel bir bebişimiz daha oluyor. Savaşçı bebek diyorum ben bunlara. Bizde savaşçı bebeğimizin gelmesini bekliyoruz. Çok merak ettim yazmışsınız ama anlayamadım sayı ve özellikle morfoloji kaçtı sizde...?
Canım biz tüp bebek yaptırıp başarısız olduğumuzda sayı 6 milyon falandı morfolojiyi net hatırlayamıyorum çünkü tüp bebekte bize önemli olmadığını zaten laboratuvarından en iyi spermin seçildiğini söylediler ve tabiki sonuç başarısızlık. İki ay sonra Ankarada dna hasarı için test vermeye gittik, testi verdik ama sperm sayısı hasara bakılamayacak kadar düşük deyip para iadesi yaptı labrotuar. Yani biz böyle içler acısı durumdan buralara geldik. Hamile kalmadan önceki son yaptırdığımız testte sonucu net hatırlayamıyorum maillere bakmam lazım.

moonheart moonheart canim kacinci haftandasin bebege dna hasar testi yaptirdiniz mi 12.haftada yapiliyormus merak ettim dr bana tavsiye etti ama kararsizim

moonheart moonheart canim kacinci haftandasin bebege dna hasar testi yaptirdiniz mi 12.haftada yapiliyormus merak ettim dr bana tavsiye etti ama kararsizim
24. Haftaya girdik canım, doktor tavsiye etti ama ben yaptırmadım çünkü bu minicik cana kıyamayacağıma göre öğrenmemin bana üzüntü dışında bir getirisi olmayacağını düşündüm, zaten kadın doğumcum prentolog yani uzmanlığı bebeğin iç organları o bakımdan takibini güzel yapıyor, ağır bir durum görünürde yok. Ayrıntısını öğrenmeye gönlüm el vermedi

24. Haftaya girdik canım, doktor tavsiye etti ama ben yaptırmadım çünkü bu minicik cana kıyamayacağıma göre öğrenmemin bana üzüntü dışında bir getirisi olmayacağını düşündüm, zaten kadın doğumcum prentolog yani uzmanlığı bebeğin iç organları o bakımdan takibini güzel yapıyor, ağır bir durum görünürde yok. Ayrıntısını öğrenmeye gönlüm el vermedi
Ben se senin gibi dusunuyorum canim sagol bilgin icin

Kızlar bir anda aklıma doktorun önüne uzanıp çaresizce ekrana baktığım günler aklıma geldi.ne kadar mutlu olmuştum kalp sesini duyunca.10haftadan sonra harekette ediyordu ekranda.ama nasıp olmadı.
@afilim canım sana tavsiyem moralin hep yüksek tut.ben hep kaybetme korkusuyla yaşadım ve insan neden çok korkarsa başına o geliyor ya öylede.oldu.cok stres yaptım.
Sen gebeliğini rahat geçir canım hep olumlu düşün.kismet olur eşimin hasarı düzelir bende hamile kalırsam öyle yapacağım.rahat olmak ve hamileliğim rahat geçirmek istiyorm
Canım maşallah bebiş in baya büyümüş yarıyı atlatmissin inşallah sağlıcakla kucağına da al çok sevindim senin adın.
Yaptırmadığinda iyi olmuş.yaptirsan hem aldiramayacak kiyamayacaktin hemde Allah korusun birşey çıksa bunun sıkıntısını yasacaktin

Amin canım, ne kadar zor olduğunu yaşayan biliyor... Allah herkese tattırsın bu hissi... Sen ne durumdasın acaba?
Amin inşallah bende bi sorun yok gibi cok şükür ama hormonlarıma ve alttan muayene oldum sadece bi sorun yok dedi dr.zaten suan sayımız az bebek olmamasını buna bağlıyorum bide dna hasarı var onlar düZelirse ve yine olmazsa kendim üzerinde yoğunlaşırım

Tekrar merhaba arkadaşlar, bugün itibariyle bhcg değerim iki katına çıktı, yani galiba gebeyim, pazartesi kadındoğuma gideceğim ama iki hafta sonra kalp atışı ve kese görünürmüş yani hala tam belli değil. Şimdi size bizim süreci anlatayım, bizim 2015 de bir başarısız tüb bebek denememiz oldu, nedenini araştırırken bu sitede yazılan yorumları buldum ve eşime sperm dna hasarı konusu ile ilgili test yaptırmamız gerekliliği konusunda sağlam baskı yaptım. Sonuç %48 hasar ve bozuk morfolojili sperm sonuçları oldu. Kaan Aydos (ANKARA) hocam dna hasarı %20 nin altına düşmeden çocuk sahibi olmanız zor demişti ve haklıydı da. Tedavimize 1 yıl devam ettik. 2016 nın sonuydu sanırım tam hatırlayamıyorum değerler %28 lere düştü, hocam sağolsun bize isterseniz tüp bebek deneyin dedi ama biz tedaviyi tamamlamak istediğimizi söyledik, bu arada kocam haftada iki gün göbekten iğne tedavisi gördü, ben de bu sürede kilo vermeye çalıştım. Şubat ayında değerlerimiz %20 yani altına indi yani hasar çok azaldı. Kaan hoca artık doğal yolla çocuk sahibi olabilirsizniz dedi gerçekten dediği gibi doğal yolla oluyoruz inşallah. Şimdi bu süreçte hayatımızda değişen şeyleri sıralayım. Arkadaşlar kesinlikle hazır tavuk ve hazır yumurta tüketmedik çünkü hayvanlara verilen hormonlar direk bize geçiyor. Sütümüzü semt pazarındaki köylü ablalardan alıp yoğurt yaptık kesinlikle hazır yoğurt tüketmedik. Eşim işyerinde çok fazla filitre kahve içerdi artık hiç içmiyor. Paketli gıda tüketmedik ve son 4 ay ciddi ciddi ekmeği hayatımızdan çıkardık. Eşim tam bir yıl boyunca her akşam ilaç gibi keçiboynuzu pekmezi içti. Pekmezi eczaneden aldık hünnap marka. Dna ve morfoloji hasarına neden olan en büyük etkenden biri de uykuymuş araştırmalarımızdan bunu da öğrendik. Eskiden eşim geç yatar sabah işe gider uyku saatlerini çok önemsemezdi ama onu da takibe aldık ve gece saat on bir buçukta mutlaka yatakta olup 12 de yatıp 7 de uyanıp işe gitti. Uykunun hasar boyutunu hafife almayın. Ablamın ilk çocuğu doğduktan sonra ikinci çocuğu on yıl sonra oldu. On yıl gece vardiyasında çalışan eşinin gündüz vardıyasına dönmesinden 2 ay sonra hamile kaldı. Yani o derece önemli. Kaan hoca bize iğneler ve suya katılan ilaçlarla destek oldu ama en önemlisi farkında olmadan hayatımızda olan pek çok zararlı şeyleri çıkarmamız konusunda öncü oldu. Allah ondan razı olsun, bebeğimiz doğar doğmaz gidip kendisiyle fotoğraf çelikcez nasipse. Siz de benim gibi başarısız tüp bebekten sonra doğal yolla hamile kaldıysanız deneyimlerimiz paylaşalım ki umutla bekleyen arkadaşlara umut olalım..
Merhaba bu süreçte hic dna hasarınızın yükseldiği oldu mu? Biz de göbekten iğne tedavisi görüyosuk hasar 38den 50ye cıkınca kaan hoca iğneyi kesmemizi istedi ağustos sonundan beri tedavideyz

Tebrik ediyorum.Umarım sorunsuz bir gebelik geçirirsin.Özelliklede doğal yoldan olması beni daha mutlu etti.Sabır ve çabanızın neticesini almışınız çok şükür.İnş diğer bebek bekleyenlerde aynı mutluluğu tadar.

Tebrik ediyorum.Umarım sorunsuz bir gebelik geçirirsin.Özelliklede doğal yoldan olması beni daha mutlu etti.Sabır ve çabanızın neticesini almışınız çok şükür.İnş diğer bebek bekleyenlerde aynı mutluluğu tadar.
Amin çok teşekkür ederim, hamileliğimin 7 ci ayındayım çok şükür sorunsuz devam ediyor, Rabbim gönülden isteyen herkese nasip edecektir inanıyorum :dua:

Merhaba bu süreçte hic dna hasarınızın yükseldiği oldu mu? Biz de göbekten iğne tedavisi görüyosuk hasar 38den 50ye cıkınca kaan hoca iğneyi kesmemizi istedi ağustos sonundan beri tedavideyz
Evet malesef bizde de hasarın yükseldiği aylar oldu. Ama bizde iğne sayısını haftada iki den üçe çıkartmıştı, her hastada farklı teknikler uyguluyor, bazen doz az geldiği için hasar artıyor, bazen de fazla geldiği için olabilir. Yani kişiye göre farklı sonuçlar var. Ama burda önemli olan doktora güvenmek ve doğal yolla olacağına olan inancınızı kaybetmemeniz. Her zaman şunu düşündüm tamam diyelim tüp bebekle bir tane oldu ya ikincisi, hayatımda hep bu tedavi mi olacak. Kaan hocayla tedavi bittiğinde ikinci üçüncü çocuk bile olabilir çünkü artık eşiniz sağlığına kavuşmuş oluyor. Herşeyin başı sabır ve direnç

Tebrik ediyorum moonheart. Dilerim bebeğini sağlıkla kucağına alır, büyütürsün. Allah isteyen herkese de nasip etsin... 3 yıllık evliyim ve aynı durumların birçoğu eşimle bende de var, hazır gıdalar, stres, düzensiz yaşam, sporsuz hayat... Ve azospermi... Kaan Aydos hocanın namını duyduktan ve başarı hikayelerini okuduktan sonra ben de ümitlendim. Bakalım benim hikayem nasıl olacak :)
Bebişin hayırlı olsun canım 14. Haftaya bile gelmişsin maşallah maşallah

Merhaba kızlar size bişey sormak istiyorum.
Eşim ağustosta varikosel ameliyatı oldu. 3 ay sonra test yaptıgımızda ileri hareketlilik %1 iken %15 oldu bi ay sonra %32 fakar sperm sayımız 200.000 bu da çok çok az morfolojimiz %3 dna Hasar %30 çıktı ben size kaan hocadan dna hasar düşürecek ilaç kullanan varmı yada morfoloji için yada sperm sayısını arttırabilen arkadaslar varmı lütfen yardımcı olur musunuz ?

X