Aile Planlaması Spiral taktıranlar Bi bakar mısınız?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
1 ay olacak kontrole gidicem 1 sefer korunmasız ilişki yaşadık çok korkuyorum. Bugun adet günüm bekliyorum. Ne kadar sıklıkla kontrol ettirdiniz bi de ultrason ile bakıyorlar dimi
canım şimdi gördüm mesajını.....
senede 1 kere spiral kontrolu 2 senede bir de smear testi yaptırdım tam 10 sene güzelce ve sağlıkla korundum.
evet ultrason ile bakıyorlar canım

Bu spiral i taktırmak çok acı ve zor mu nasıl takıyorlar çok korkuyorum bende taktıracağım
Bilgi verirseniz sevinirim
takılırken hic bir şey hissetmiyosunuz sinek issirigi gibi bir şey 3 dakika suruyor zaten korkmayın kontrollerinizi ihmal etmeyin yeter

Merhabalar direk konuya giriyorum kızlar spiral taktırdım 1 hafta falan olcak ama içim çok huzursuz hamile kalcam diye netten araştırdım ipi hissediliyormuş kaydıgı nasıl anlaşılıyor? Gebelik istemiyorum korunmadık 1 ay sonra kontrol için gidicem taktıranlar bilgi verir Misiniz korunmaya daha gerek var mı?
Genellikle kayınca nornalden fazla ağrı ve kanama yapar. Spiralle hamile kalmak çok nadir bir durumdur, fazla endişeye gerek yok. Çok huzursuzsanız hormonlu spiral düşünebilirsin, o daha güvenli. İlişki sırasında eşiniz ipi hisseder ama kaydığı zaman hissetmez diye bir durum yok o kısma güvenmeyin

Genellikle kayınca nornalden fazla ağrı ve kanama yapar. Spiralle hamile kalmak çok nadir bir durumdur, fazla endişeye gerek yok. Çok huzursuzsanız hormonlu spiral düşünebilirsin, o daha güvenli. İlişki sırasında eşiniz ipi hisseder ama kaydığı zaman hissetmez diye bir durum yok o kısma güvenmeyin
Soruyorum hissetmiyorum diyo Bir kere belime vuran Bi agrı oldu birazda kanama azıcık sonra geçti sadece 1 kez korunmadık korkudan artık korunuyoruz psikolojik olarak sanıyorum ki sanki hemen hamile kalcam 🤦‍♀️

Soruyorum hissetmiyorum diyo Bir kere belime vuran Bi agrı oldu birazda kanama azıcık sonra geçti sadece 1 kez korunmadık korkudan artık korunuyoruz psikolojik olarak sanıyorum ki sanki hemen hamile kalcam 🤦‍♀️
Zamanla alışırsınız, düşündüğünüz kadar riskli değil

6 yıldır spiralliyim ilk denemede hamile kalmştım taktırmadan önce 6 yıldır hiç ekstra korunmadık ve gebe kalmadım. İp ele geliyor parmakla kontrol edince
Dün kontrol ettim ben hissedemedim. Ne güzel 6 yıl koruması ne sıklıkla kontrol için gidiyorsun. ben de taktıralı 1 ay oldu bebegim daha yaşına girmedi içim içimi yiyor Allah isteyenlere versin

Dün kontrol ettim ben hissedemedim. Ne güzel 6 yıl koruması ne sıklıkla kontrol için gidiyorsun. ben de taktıralı 1 ay oldu bebegim daha yaşına girmedi içim içimi yiyor Allah isteyenlere versin
10 yıllık taktırdım. Hiç kontrole gitmedm.. ip eline geliyorsa kayma da yoktur dediler. Gitme gereği duymadım. Amin allah isteyene ve hakedene versn benm de en büyük korkularımdan. Hissedememiş olmanı bilmiyorum norma mi.. benm dipte bir ip geliyor hatta bazen eşim de hissettiğini söylüyor.

Bazı vajinanın içi sonsuz boşluk gibi diyor ben dibine değebiliyorum parmakla belki rahmim ters diyedir o konuyu da anlamadım. Bi doktora danışmak lazım

10 yıllık taktırdım. Hiç kontrole gitmedm.. ip eline geliyorsa kayma da yoktur dediler. Gitme gereği duymadım. Amin allah isteyene ve hakedene versn benm de en büyük korkularımdan. Hissedememiş olmanı bilmiyorum norma mi.. benm dipte bir ip geliyor hatta bazen eşim de hissettiğini söylüyor.

Bazı vajinanın içi sonsuz boşluk gibi diyor ben dibine değebiliyorum parmakla belki rahmim ters diyedir o konuyu da anlamadım. Bi doktora danışmak lazım
Amin rabbim isteyene versin 25 nde sorcam kaydı mı acaba çabaladım yine elime degmedi su gibi akıntı başladı sanıyorum adet oldum koşa koşa lavaboya Bi gidiyorum hiç Bişey yok spiralden mi acaba böyle oldu yoksa korktuğum başımamı geliyor bilmiyorum 🙄

X