Spora ve diyete başladım, bir tavsiyeniz olur mu?

KutudakiHersey

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2015
6
0
30
Merhabalar, ben 22 yaşındayım ve 102 kiloyum. 1 yıl önce diyetisyene başlamıştım ama sonra bıraktım bazı sebeplerden dolayı. Şuan da bana 6-7 ay önce verdiği diyet listesine uymaya, yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum. Aynı zamanda 1 hafta önce spor salonuna yazıldım. Her gün düzenli olarak sıkılaşma için hareketler ve cardio çalışıyorum. Cardio 50 dk sürüyor ve inanılmaz terletiyor. Cardio'nun içerisinde bisiklet, yürüyüş ve crosstrainer var. Salona 6 aylık üye oldum ve 6 ayda hedefim min 20 kilo vermek.

Sizce bunu başarabilir miyim? Bu süreçte bana önerebileceğiniz bir şey var mı?

Merhaba arkadaşım.Bende geçen yaz diyetisyene gittim ve 10 kilo verdim.Sana tavsiye edebileceğim birkaç şey var. Kesinlikle atıştırmalardan kurtul.Ben yemek yaparken tadına bile bakmıyordum. Yemek yerken uzun çiğne.Günlük içmen gereken suyu mutlaka iç. Yürüyüş yapmaya çalış açık havada.Ben en az 20dk yürüyorum. Ve bir kereden bir şey olmaz diye düşünüp yeme. İstikrarını koru. :)

Yaşıtız canım.Ben de 22 yaşındayım.Diyetteyim bugün tam 4 hafta oldu 6.2 kilo vermişim.Daha vericek çok kilom var ama başarıcam inş.

Zaten yoluna sağlam başlamışsın o yüzden sana verebileceğim tek tavsiye ; NE OLURSA OLSUN HEDEFİNDEN ŞAŞMA!

Merhaba, Öncelikle en kötü egzersiz yapmadığınız egzersizdir...
Ben 2013 aralık ayında kilolarımın farkına vardığımda (ki bu çok severek aldığım bir eteğin içine girememek ve ayna karşısında kendini incelemekle başladı) 67.7 kg idim. Normalde 53-54 kg idim çünkü ve o kadar kiloyu ne zaman aldım farketmedim bile. Çünkü hergün yavaş yavaş alınan kiloyu farkedemiyorsunuz. Çok araştırdım, çok okudum ve tam olarak 2014 şubat ayında zayıflamak için ilk adımı attım. Günde 5 öğün yiyerek ama az yiyerek, ekmeği baya azaltarak, süt ve ürünlerini (peynir-yoğurt-ayran) diyet kullanarak başladım. Hatta ilk hafta midemi o kadar çok acıkıyordum ki şekerim devamlı düşüyordu. Öğle yemeklerinde özellikle çorba tercih ettim 1 dilim ekmekle. Sabah kahvaltılarına diyet ekmekle tost yaptım yedim. Akşam yemeklerini de genelde protein ağırlıklı yaptım. ara öğünlerde yoğurt-ceviz-badem-muz-çilek-portakal vs vs yedim. Ve en önemlisi ilk ayın sonunda yürüyüşe başladım. Günde 1 saat yürüdüm. Sonra baktım ki yürüyüş istediğim kg yu vermeme ve tam olarak sıkılaşmama yardımcı olamıyor o zaman evde uzun zamandır yatan kondüsyon bisikletini kullanmaya başladım. Her gece üşenmeden 1 saat bisiklete bindim. Bu şekilde yaklaşık 7 ayda gayet sağlıklı ve kalıcı bir şekilde 14 kg verdim.

Tek yapman gereken azmetmek. Vazgeçmemek. Spor yapmak ve illaki ara öğün yapmak... İnan kilo vermek çok kolay, sadece gerçekten istemek lazım.

Ben hergün aldığım kalori miktarını internet üzerinden bulup not alıyordum. Bana çok faydası oldu. Mesela 1 kase mercimek çorbası içtim diyelim onun kalori değerini internetten bulup yazıyordum. Toplam almam gereken kalori miktarını bu şekilde aşmamaya çaba gösterdim...

Umarım en kıs zamanda istediğin kg ya ulaşırsın...

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için öncelikle. 4. haftama girdim sporda nerdeyse, tartı üzerinde yaklaşık 2-2.5 kilo gitmiş ama vücudumda başlayan değişikliği şimdiden hissedebiliyorum. Normalde yürüdüğümden daha hızlı yürüyebiliyorum, vücudumdaki şişliğin gittiğini hissedebiliyorum. Gerçekten çok iyi geliyo spor.

Nail bir diyet takip ettin? 4 haftada 6 kilo cok iyi bir sonuc. Ben de bugun diyete basladim :))

Öncelikle hayırlı olsun güzel sonuçlar alırsın inş. :)

Bakma o zaman 6.2 verdiğime o zamandan bu zaman toplamda 8 kilo verebildim.Kilo vermem yavaşladı yani.İlk başlarda çok hızlı kilo veriyorum, sonra yavaşlıyor doğal olarak :)

Diyetisyen kontrolünde yapıyorum.Klasik aslında.Sabah yumurtam, arada 1 bardak sütüm.Öğlen sebze yemeğim, akşam et balık ya da tavuk..Çorba ve bol salata :) Sabah 2 dilim, diğer ögünlerde 1er dilim tahıllı ekmek yiyorum.Sporu aksatmıyorum.Sene sonuna kadar vermem gereken 17 kilom daha var.Hayırlısı bakalım :KK70:

Öncelikle hayırlı olsun güzel sonuçlar alırsın inş. :)

Bakma o zaman 6.2 verdiğime o zamandan bu zaman toplamda 8 kilo verebildim.Kilo vermem yavaşladı yani.İlk başlarda çok hızlı kilo veriyorum, sonra yavaşlıyor doğal olarak :)

Diyetisyen kontrolünde yapıyorum.Klasik aslında.Sabah yumurtam, arada 1 bardak sütüm.Öğlen sebze yemeğim, akşam et balık ya da tavuk..Çorba ve bol salata :) Sabah 2 dilim, diğer ögünlerde 1er dilim tahıllı ekmek yiyorum.Sporu aksatmıyorum.Sene sonuna kadar vermem gereken 17 kilom daha var.Hayırlısı bakalım :KK70:

yleyse gune 5-6ogun yiyorsun. Peki spor arak ne yapiyorsun? Ben ksamyan birisiyim. Elptik bisiklet de dizlerimi zorlaigi icin kullanamiyorum. Yani en iyi yapabildigim yuryus. Ama diger kaslarimi calistiracak hareketr de yapmam gerekiyor sanirim

yleyse gune 5-6ogun yiyorsun. Peki spor arak ne yapiyorsun? Ben ksamyan birisiyim. Elptik bisiklet de dizlerimi zorlaigi icin kullanamiyorum. Yani en iyi yapabildigim yuryus. Ama diger kaslarimi calistiracak hareketr de yapmam gerekiyor sanirim
Bence bir süre spor salonunu denemelisin. Dizlerindeki sorunu dile getirince ona uygun bi program hazırlayacaklardır yani seni zorlamayacak bişey.

Merhaba arkadaslar uzun zamandir forumu takip ediyordum fakat uye olmamisitim ama artik bende sizin ile faydalanicaginiz seyleri paylasmak istedim. Kisa zaman once kilolarimdan muzdarip sizler gibi ne yapabilicegimi arastirip duruyordum taa ki bu urunu buluncaya kadar.. Yaklasik 2 ayda 17 kilo verdim. urunun adini burada veremiyorum sanirim ama ilac degil kesinlikle bir baharat karisimi ve bir program ile yapiliyor porgramda hersey serbest 2 ogun bu baharat karisimini yiyorsunuz ve 1 ogunde istediginiz bir yemek.inanin hic aclik ve halsizlik cekmeden cok cok guzel bir sekilde zayifladim.Harika bir kocluk destegi zaten sahibi olan bayan cok disiplinli ve cok yardimci oluyor size kocluk anlaminda.

X