Erkenden yaşlandığını hissetmek mi? Tembellik mi ?

Benim x2 tempomda olup her şeyi yapanlara gıpta ile bakıyorum
"Çevremde herşeye nasıl yetişiyorsun? " diye sıkça sorulan biriyim. Az önce işten geldim, pert bir şekilde yatıyorum, akşam yemeği hazırlamak için doğrulacak gücüm yok.
Kısacası öyle her şeye yetişmek diye bir şey yok, o dediğin şey anlık, haftalık 😀 çok da sürdürülebilir bir durum değil yani

"Çevremde herşeye nasıl yetişiyorsun? " diye sıkça sorulan biriyim. Az önce işten geldim, pert bir şekilde yatıyorum, akşam yemeği hazırlamak için doğrulacak gücüm yok.
Kısacası öyle her şeye yetişmek diye bir şey yok, o dediğin şey anlık, haftalık 😀 çok da sürdürülebilir bir durum değil yani
Ben 1 saat içinde yemek yiyip makineyi toparlayıp çanta hazırlayıp üstüne duş aldığımı bilirim ha bir de çamaşır katlamıştım 🤣

Yani şöyle, düzenli spor yapan biri ollarak söylemeliyim ki işten yorgun çıkıp gitmek çok zor. Ben evden çalışıyorum, en geç 16.00da spora çıkmış oluyorum. Şöyle ki günün yorgunluğu üstüne spor olmuyor bence, bir de 19.00 bence metabolizma için geç bir saat, o saatte vücudu sporla uyarmak gece zor uyumaya yol açabilir. Zaten tavsiye edilen spor saati, metabolizma aktifken yani gündüz saatlerinde.
Bir de konu sahibesi otobüsle gidicem işin üstüne toplu taşıma çekicem diyorsun seni cidden azmin için tebrik ediyorum. kendine yüklenme. Türkiyede çalışma saatleri çok çok uzun, kimsenin kendine vakti kalmıyor.
Bence bütçe varsa araba al konu sahibesi spor salonuna daha koolay vınlarsın :KK200:

Yani şöyle, düzenli spor yapan biri ollarak söylemeliyim ki işten yorgun çıkıp gitmek çok zor. Ben evden çalışıyorum, en geç 16.00da spora çıkmış oluyorum. Şöyle ki günün yorgunluğu üstüne spor olmuyor bence, bir de 19.00 bence metabolizma için geç bir saat, o saatte vücudu sporla uyarmak gece zor uyumaya yol açabilir. Zaten tavsiye edilen spor saati, metabolizma aktifken yani gündüz saatlerinde.
Bir de konu sahibesi otobüsle gidicem işin üstüne toplu taşıma çekicem diyorsun seni cidden azmin için tebrik ediyorum. kendine yüklenme. Türkiyede çalışma saatleri çok çok uzun, kimsenin kendine vakti kalmıyor.
Bence bütçe varsa araba al konu sahibesi spor salonuna daha koolay vınlarsın :KK200:
Araba için şuan bütçem yok maalesef ama hafta sonu seçeneğim de var bu arada kayıt oldum :) saunası yüzme havuzu zımbası pilatesi vs grup dersleri var bayağı :)

Oturarak çalışıyorsanız hamlaşmışsınızdır. Bende tam olarak böyleyim ev işi çok bişey sağlamıyor sağlam spor şart. Hamlaşınca insanı dahada tembelliğe itiyor. En ufak şeyde heryerin ağrıyor sporla yok oluyor 😌 gençlik dinçlik geliyor. Bi ay zorlayın kendinizi iyi gelecektir.

Oturarak çalışıyorsanız hamlaşmışsınızdır. Bende tam olarak böyleyim ev işi çok bişey sağlamıyor sağlam spor şart. Hamlaşınca insanı dahada tembelliğe itiyor. En ufak şeyde heryerin ağrıyor sporla yok oluyor 😌 gençlik dinçlik geliyor. Bi ay zorlayın kendinizi iyi gelecektir.
Tabiri caizse gün içinde oturmaktan totom ağrıyor 🤦🏼‍♀️

Günaydın Kızlar;

Resmi kurumlarla çalışan bir firma da bir departmanın başında çalışıyorum. Mesai saatlerim klasik 8.30-6.30. hafta sonum yok ancak malum departmanın işleri süreli ve bende olmasından dolayı ayın bazı dönemleri zaman yorgun oluyorum. Onun dışında oturarak çalışıyorum hatta zaman zaman oturmaktan totom ağrıyor diye ofiste dolanıyorum. Öğle yemeği , çay kahve saatim free. Bunun dışında ofisin bulunduğu yer itibariyle öğle molasında dışarı çıkıp yemek yenilecek bir yer yok. Dipnot: İşlerin yoğunluğu, ihaleler vs. derken yıllık izne de çıkamayan bir garibanım bu arada.(Bunları belirtme sebebim günlük tempom belli olsun diye) Tüm yaz boyu cumadan yazlığa gidip pazar günü döndüm şeklinde yaşadım. Klasik olarak yaz boyu çamaşır ve yemek derdi bendeydi. Ancak 6-7 ay önce kovid geçirdikten sonra sanki daha çabuk yorulup daha bezginim. Kovid sonrası testlerim normal çıkmasına rağmen tekrar rutin bir taramaya gireceğim kontrol amaçlı.
Şimdi kış geliyor. Hem aldığım kilolar hem de sağlıklı yaşam amacıyla (bir yandan da sosyalleşmek amacıyla) spor salonuna yazılmayı düşünüyoruz kardeşimle birlikte. Yüzme havuzu basket kortu vs. olan komplekslerden birine. Sabah akşam paketi şeklinde birini seçebiliyorum. Ve malum çalıştığım için akşam paketini seçeceğim. Haftada 3 gün olarak istikrarlı gitmeyi düşünüyorum. Salona ulaşımım toplu taşımayla olacak. (aracım yok) evime bir vesait işime de tek vesait ancak işten geçtiğim zaman otobüsten inip 10 dk yürüyeceğim. Zaman zaman da kardeşimle orada buluşup arabayla dönme vs. olabilir. çıktığım zamanda direkt tek vesait evime döneceğim. Ulaşım ya da akşam olması konusunda sıkıntı yaşamam. Towerların olduğu bölgede yer alıyor.
Ancak hani bu tempo beni yorar mı bilmiyorum açıkçası. hoş eve gidip bir şey yaptığımda yok açıkçası kızlar. eve git duş al yemek ye koltuğa yayıl film izle ya da kitap oku rutinim. (Haftada bir kaç kere buluşabileceğim bir sevgilim vs. de yok. İş arkadaşlarım da erkek ve genelde klasik ev iş modunda ki insanlar. Onun dışında alışveriş işlerini vesaire hafta sonu halletmeye çalışıyorum.)Galiba bu yaşta daha (28) emekli teyzelere döndüm. :KK43: tembellik mi bende ki bilmiyorum ancak sanırım motive edilmeye ihtiyacım olduğu için birazda iç dökmeye açmak istedim bu konuyu. Bu yaşta kendimi ev kuşu gibi hissediyorum açıkçası.

Bir yandan da şundan çekiniyorum açıkçası. belirli bir kilom var ve genelde salona gelen kadınlar hep fit oluyor :KK43:

Not: kayıt oldum salona ama böyle yüzme havuzlu saunalı buhar odalı falan büyük bir kompleks.
# İşinizin yükü ağırmış ama bazi hafta sonlarinizin boş olması büyük avantaj. 🕕
# Pandemiden sonra kimse eskisi gibi sosyal kelebekler değil artık ne yazık ki. Etkilenmeyen insan sayısı çok az bir çoğunda da psikolojik rahatsızlık izi bıraktı. Yani yaşla korkulacak bir durum değil de bize bizi unutturdu.🏨
# Salona yazılmanız çok iyi olmuş genelde kimse duşları tercih etmediği için çoğu tesisin duşları temiz kalıyor.Kardesinizin sizi alacağı gün o şekilde tercih edebilirsiniz vakitte tasarruf olur.🌙
# Salondaki tüm fit kadinlara selam olsun ama onlarda biz de biliyoruz ki annelerinin karnından gluteus maximus çalıştırarak doğmadılar.Endişe edilecek bir durum yok fit vücuda ben de dönüp bakıyorum ama kimseye yargılayıcı bakmiyorum yani herkes belli kriterlerini gerçekleştirmek ve daha iyi hissetmek için orada oluyor genelde. Ben de çok utanıyordum bazı hareketlerde ama kimsenin umrunda olmadığınızı bir süre sonra farkediyorsunuz rahatliyorsunuz.🌸
#Spora gitmeden önce bir kan değerlerinize baktırın eksik değer çıkarsa mutlaka takviye kullanın spor yaparken çok faydasını görürsünüz.👍
#Sporda başlarda çok istekli oluyor insan yüksek ağırlık veya kardiyo yapılıyor ama sonra kas ağrısı olarak geri dönünce yorgunluk olarak algılanıyor isteğinizin gücüne pek inanmayın hafif başlayın isterseniz. 🤭

spora hafta sonu gidin. Kilo da ağırlık yapıyor,işiniz de . Duyetisyen esliginde aralıklı oruç dönebilirsiniz. Ben de suan ona yakın besleniyorum . Alışkanlık diyelim .
Kendi kendimi motive ediyorum ,her şey icin😅

Sporu evinizde yapabilirsiniz. Yani işten çıkıp akşam o yorgunlukla o kadar yol git spor yap dön ben yapamam. Evde leslie yapabilirsiniz,bir süre sonra alışıyorsunuz bir yandan film dizi izlerken leslie videosu da telefonda açık film izlerlen spor yapıyorsunuz. Korona sonrası o halsizlik çabuk yorulma hali bir seneden sonra azalıyor bu arada.

# İşinizin yükü ağırmış ama bazi hafta sonlarinizin boş olması büyük avantaj. 🕕
# Pandemiden sonra kimse eskisi gibi sosyal kelebekler değil artık ne yazık ki. Etkilenmeyen insan sayısı çok az bir çoğunda da psikolojik rahatsızlık izi bıraktı. Yani yaşla korkulacak bir durum değil de bize bizi unutturdu.🏨
# Salona yazılmanız çok iyi olmuş genelde kimse duşları tercih etmediği için çoğu tesisin duşları temiz kalıyor.Kardesinizin sizi alacağı gün o şekilde tercih edebilirsiniz vakitte tasarruf olur.🌙
# Salondaki tüm fit kadinlara selam olsun ama onlarda biz de biliyoruz ki annelerinin karnından gluteus maximus çalıştırarak doğmadılar.Endişe edilecek bir durum yok fit vücuda ben de dönüp bakıyorum ama kimseye yargılayıcı bakmiyorum yani herkes belli kriterlerini gerçekleştirmek ve daha iyi hissetmek için orada oluyor genelde. Ben de çok utanıyordum bazı hareketlerde ama kimsenin umrunda olmadığınızı bir süre sonra farkediyorsunuz rahatliyorsunuz.🌸
#Spora gitmeden önce bir kan değerlerinize baktırın eksik değer çıkarsa mutlaka takviye kullanın spor yaparken çok faydasını görürsünüz.👍
#Sporda başlarda çok istekli oluyor insan yüksek ağırlık veya kardiyo yapılıyor ama sonra kas ağrısı olarak geri dönünce yorgunluk olarak algılanıyor isteğinizin gücüne pek inanmayın hafif başlayın isterseniz. 🤭
Ay güzel ve motive edici bir yorum olmuş :) teşekkür ederim. Zaten 1 ay ısınma adı altında adaptasyon programı dedi kaydımı alan kişi onun dışında zumbadan pilatese bir sürü grup dersi de seçebiliyormuşum 16 ders çeşidi varmış :) eg havuz da var daha ne olsun :)

spora hafta sonu gidin. Kilo da ağırlık yapıyor,işiniz de . Duyetisyen esliginde aralıklı oruç dönebilirsiniz. Ben de suan ona yakın besleniyorum . Alışkanlık diyelim .
Kendi kendimi motive ediyorum ,her şey icin😅
Aralıklı oruç yapamıyorum maalesef insülin direncim var uzun süre aç kalamıyorum. Ondan sonra benim şeker nanay :) düşüyor hemen

Sporu evinizde yapabilirsiniz. Yani işten çıkıp akşam o yorgunlukla o kadar yol git spor yap dön ben yapamam. Evde leslie yapabilirsiniz,bir süre sonra alışıyorsunuz bir yandan film dizi izlerken leslie videosu da telefonda açık film izlerlen spor yapıyorsunuz. Korona sonrası o halsizlik çabuk yorulma hali bir seneden sonra azalıyor bu arada.
Spor yapmak için dambıl vs aldım pandemi döneminde ve evde spor yapmak bir süre sonra cezbetmesi beni 2 ya da 3 kere kullanmışımdır

X