staj ikilemi

groenline

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2017
787
1.055
merhaba herkese
ben iyi bir devlet üniversitesinde hukuk 4. sınıf öğrencisiyim ve çok yüksek ihtimalle bu sene mezun oluyorum. su an pandemi dolayisiyla ailemin yanındayım. yaşadığım sehir okuduğum sehre çok çok uzak ve açıkçası yaşamaktan pek mutlu olduğum bir yer değil.
staj konusunda kafamı karıştıran birkaç nokta var. okuduğum şehirde yapmayı düşünürsem su an yüzyüze gorusemeyecegim icin internet uzerinden ilanlar yoluyla başvuru yapacağım. ancak kazandığım para ev kirasi-faturalar derken karnımı doyurmaya bile yetmeyebilir. stajyer avukat maaşları malum. ev arkadaşı bulup masraflar bolusulunce bu konuda biraz rahatlarim diye düşünüyorum. ailemden ufak tefek destek gorebilirim maddi konuda ama garantisi yok :) okuduğum şehre aşığım. hayatımı orda geçirmeyi çok fazla istiyorum.
eğer ailemin yanında kalırsam da belki tanıdık bir avukat bulup onun yanında stajimi baslatabilirim. maddi anlamda rahat olurum ama istediğim düzenden çok uzaklasmis olurum.
ilk ihtimal, yani büyük bir sehirde bu ise sıfırdan başlamak konusunda ne düşünüyorsunuz? maddi anlamda şu dönemde çok zor olur biliyorum ama hiç mi oluru yok sizce? burada avukat olan üyelerin olduğunu biliyorum. onların fikrini özellikle merak ediyorum. şimdiden teşekkürler ♥️

X