Stresten midem bulanıyor, kusacak gibi oluyorum

ironi mi yaptınız yoksa cidden bana mı kızdınız anlayamadım? :KK57:

üzerimde scrubs, hastaneden 100 metre ötede,doktor kimliğim elimde, yanımda stetoskop, sizce hangi aklı başında olan insan doktor olmamasına rağmen bu kılıkta gezer?

sizi forumda son zamanlarda görmeye başladım,kötü değil kalbiniz bence ama sert bir üslubunuz var, gerçekten ilginç ve alakasız yorumlar yapıyorsunuz anlayamadım ben sizi 🤷
Şu durumda size kızmamışım. Yanlış alıntılamış olabilirim.
evet kalbim kötü değil eminim buna :)
Üslubumun sert olduğunu bende burda duymaya başladım. Farklısı benden çıkmıyor malesef. Bazı cevapları tebessüm ederek çok sevecen yazıyorum yine sertsin deniyor. Yüzyüze olmadığımız için kelimeler bizi yanıltıyor galiba.
İlginç yorumlar yapıyor olmam iyi birşey herkes başka bir açıdan değerlendirip her yönden görmemizi sağlıyor bunun içinde özel bir çaba vermiyorum yani. Yakınlarım zor bir insan olduğumu söyler belki ondan kaynaklıdır bilemiyorum.
Ama alakasız yorumlar yaptığımı düşünmeniz beni biraz düşündürdü açıkçası, aklımdan zorummu var ben niye alakasız yorum yapıyorum acaba dedim

aaaa şimdi baktım ismine otrera senmişsin. Ben de seni yeni yeni tanımaya başlıyorum,artık buradan ne kadar tanışırsak...
Bende senin düşüncelerini beğeniyorum genel olarak ama arada bana uymayan fikirlerinde oluyor tabi

neyse farklılıklarımızdır bizi güzel yapan diyelim mi

Eşim de ben de sağlıkçıyız. Aynı evin içinde birbirimizi doğru dürüst görmüyoruz desek yeri. Ben annemi babamı kardeşimi göremedim aylardır, napayım ben de dövünerek ağlayayım mı? Durum bu yani, sağlıkçı olmamız diğer vatandaşlardan farklı kurallara tabi olmamızı gerektirmiyor. Bir tek siz değil, herkes bunaldı. Sürekli bunaldım bıktım tarzı yazılarınızı görüyorum; bu kadar etkilendiyseniz ciddiyim psikolojik destek alın.

Aşılı olmak virüsü yaymıyorsun anlamına gelmiyor. Keşke bir kamu spotu niteliğinde aşıya yönelik bir mini belgesel yayınlansa kanallarda. Ciddi bir bilgi sıkıntısı var ülkede.

Aşılı olmak virüsü yaymıyorsun anlamına gelmiyor. Keşke bir kamu spotu niteliğinde aşıya yönelik bir mini belgesel yayınlansa kanallarda. Ciddi bir bilgi sıkıntısı var ülkede.
Dogru virusu de yayarsin viruse de maruz kalirsin da ne yapacagiz bu bilgiyle? Yani bu hastalik sendrom durumundan nasil cikacagiz? Normale nasil donecegiz? Anormal gunler nasil bitecek?

Niye siz böyle bi ayrım yaptınız ki insanlar hastanenin kapısına gelmeye korkuyor..sağlık memuru covid testi de çalışıyor numune de alıyor ben kendim sağlık memuru labatuvar teknisyeni olarak geçiyorum covid sercisinde yatan hastaların balgam aspirat her türlü vücut salgısı ve sıvısı ile uğraşıyorum eee ben hak etmiyor muyum ordaki temşzlik personeli de atıkları alıyor temas edebilir ee o tehlikede değil mi bi hemşire ile doktor mu yani diğerleri boş mu demek istiyorsunuz o zaman bizim beden izinlerimiz iptal istifa hakkımız yok,sağlıkçı doktor hemşireden ibaret değil sekreterlerde gelen covid numunelerini teslim alıyor hastanede çalışan herkes bi şekil covid numuneleri veya hastaları ile temas halinde

Sabah sabah temiz temiz delirdik çok şükür, arkadaşlar kusura bakmayın da hastaneye giderken burası nasıl bir yer diye hiç mi bakılmıyor?
Not: Sağlıkçı değilim

1) Sağlık ekip işidir. Doktor isterse en iyi tedaviyi söylesin, yoğun bakımda yatan hastanın altı vaktinde değişmezse temiz tutulmazsa enfeksiyondan ölür, kaydı düzgün tutulmazsa tedavisi takip edilemez.

2) O burun kıvırdığınız sağlık memurları (??) daha çok atansın diye devlet üniversiteleri yalvaracak noktaya geldi. Aman ek ödemeleri ihmal edilmesin diye de uğraşıldı. Temizlikçilere hiç de aşağı gözle bakmıyor o proflar. Yoğun bakımda yere bir paspas at desek koştur koştur kaçar ortalama insan. Maaşları da düşük elbette. 🤦‍♀️

3) Virüs yükü diye bir olay var, bulaşırken ne kadar çok virüs alırsanız hastalık o kadar ağır ilerliyor. Genç sağlıkçıların bile takır takır ölmesinin sebebi bu, o yüzden devlet koştur koştur ilk aşılamaları onlara yaptı.

3) Sekreterler yine hastaneye N95lerle siperlerle tulumlarla geliyor, milyon tane hasta yakınıyla uğraşıyor. Ve evet virüs yükü ortalama memurun çok üstünde.

Bu forumda bir parkta biraz oturmamış kişi bulmamız zor, hepimiz insanız hepimiz çok sıkıldık. Yalnız bu oturup da sağlıkçılara laf etme hakkını asla vermez.

Halen işi çok kolay ne var ki aman uzattın diyen arkadaşlar akrabalarına/arkadaşlarına o işin ne kadar kolay olduğundan bahsetsin hatta yapmak istiyorum desin. Bakalım nasıl tepki göreceksiniz?

Hafta içi 8 - 5 Sağlıkta yım. Yoğun çalışıyoruz. Hafta sonu yasaklar evde tıkılıp kaldık. Ev işi bitmiyor. Hergün aynı şeyler. Köyümüz yok olsa kaçar giderdim nefes alırdım.yskınım da bir park var. Fırından ekmek çıkmasını bekliyorduk eşimle. İşten çıkmıştık. Polisler geldi kaldır dı. Sağlıkçı yız fırından ekmek çıkmasını bekliyoruz dedik. Kibar Bi şekilde diğer herkesi kaldırdık sizi kaldırmasak sıkıntı olur. Karşı binadan şikayet geldi herkes parkta oturuyor diye o yüzden geldik dedi. Mecburen kalktık. Millet sabahları geziyor mesai bitiminde markete giriyoruz çoluk çocuk geöb yaşlı markette alışveriş yapıyor. Geçen hafta içi resmi daire de işim vardı izinli idim. Bitirdikten sonra açık Bi yer aradım oturup çay içeyim diye yok. Mecbur eve geldim. Markete uğradım. Saat 2 gibi. Bomboş A101 bim şok. Eşim aradı işten çıktım markete gel alacaklarımızı alalım diye. Bime gittik kuyruk reyonlar da. Beklemedim çıktım. Her kes mi 8 5 çi anlamadım ki. Çık daraldım. Çözüm bulan varsa ne olur bana da söylesin. Balkon bile camekanlı oturasım yok. Annem 2 sene dir evden dışarı çıkamıyor. Dr kontrolu var gidemiyor. Hastanedeyim gel özel baktıracağım beklemeyeceksin diyorum kapısından bile girmek istemiyorum diyor. Ama bakıyorsun bilmem kimşn amcasının gelini doğum yapmış ziyarete geliyorlar. İnsanlardan nefret eder oldum. Sizler evde nasıl vakit geçiriyorsunuz akıl verin lütfen
Köye, dağa, ormana, meraya kaçıyoruz. İnsanın az, börtü böceğin çok olduğu alanlara. Yoksa çekilir gibi değil şu an yaşadıklarımız.

Hafta içi 8 - 5 Sağlıkta yım. Yoğun çalışıyoruz. Hafta sonu yasaklar evde tıkılıp kaldık. Ev işi bitmiyor. Hergün aynı şeyler. Köyümüz yok olsa kaçar giderdim nefes alırdım.yskınım da bir park var. Fırından ekmek çıkmasını bekliyorduk eşimle. İşten çıkmıştık. Polisler geldi kaldır dı. Sağlıkçı yız fırından ekmek çıkmasını bekliyoruz dedik. Kibar Bi şekilde diğer herkesi kaldırdık sizi kaldırmasak sıkıntı olur. Karşı binadan şikayet geldi herkes parkta oturuyor diye o yüzden geldik dedi. Mecburen kalktık. Millet sabahları geziyor mesai bitiminde markete giriyoruz çoluk çocuk geöb yaşlı markette alışveriş yapıyor. Geçen hafta içi resmi daire de işim vardı izinli idim. Bitirdikten sonra açık Bi yer aradım oturup çay içeyim diye yok. Mecbur eve geldim. Markete uğradım. Saat 2 gibi. Bomboş A101 bim şok. Eşim aradı işten çıktım markete gel alacaklarımızı alalım diye. Bime gittik kuyruk reyonlar da. Beklemedim çıktım. Her kes mi 8 5 çi anlamadım ki. Çık daraldım. Çözüm bulan varsa ne olur bana da söylesin. Balkon bile camekanlı oturasım yok. Annem 2 sene dir evden dışarı çıkamıyor. Dr kontrolu var gidemiyor. Hastanedeyim gel özel baktıracağım beklemeyeceksin diyorum kapısından bile girmek istemiyorum diyor. Ama bakıyorsun bilmem kimşn amcasının gelini doğum yapmış ziyarete geliyorlar. İnsanlardan nefret eder oldum. Sizler evde nasıl vakit geçiriyorsunuz akıl verin lütfen
Artik evde zaman geçiremiyorum bazen kendi kendime bağırıyorum filan iyi geliyor:)))

5de çıkıyorsanız yemeğinizi doldurun saklama kaplarına alın kamp sandalyenizi mis gibi yeşillik alanda yiyin akşam yemeğinizi. Çocuğunuz da yok sanırım o zaman daha kolay olur başınızı alıp bir yerlere gitmek. Yaşadığınız şehre yakın gidilebilecek yerlere bakın cumadan çıkın gidin yani. Akşamları yürüyüş yapın mesela. Oturup felaket senaryoları yazmaya, kötü olan psikolojinizi daha da bozmaya ne gerek var. Biz kamp sandalyesi ve masası aldık bulduğumuz her yeşilliğe çöküyoruz şimdi. Temiz hava çok iyi geliyor, havalar da çok güzel çıkın çıkın gidin.

Niye siz böyle bi ayrım yaptınız ki insanlar hastanenin kapısına gelmeye korkuyor..sağlık memuru covid testi de çalışıyor numune de alıyor ben kendim sağlık memuru labatuvar teknisyeni olarak geçiyorum covid sercisinde yatan hastaların balgam aspirat her türlü vücut salgısı ve sıvısı ile uğraşıyorum eee ben hak etmiyor muyum ordaki temşzlik personeli de atıkları alıyor temas edebilir ee o tehlikede değil mi bi hemşire ile doktor mu yani diğerleri boş mu demek istiyorsunuz o zaman bizim beden izinlerimiz iptal istifa hakkımız yok,sağlıkçı doktor hemşireden ibaret değil sekreterlerde gelen covid numunelerini teslim alıyor hastanede çalışan herkes bi şekil covid numuneleri veya hastaları ile temas halinde
Hasta bakıcı bir tanıdığım, covid kaptı ve çok ağır geçirdi mesela. Hastanenin kapısından girmeye çekiniyoruz bizler, orada çalışan o havayı teneffüs eden herkes ayni şekilde risk altında. Katılıyorum size

Korkunç bir süredir evlerimizde tıkılıyız. Şimdiye kadar aşılamanın epey ilerlemesi gerekirdi lakin biz hala anı kurtarmaktan, turist çekmekten başka amacı olmayan yasaklarla hapsediliyoruz. “Kimse evden çıkmasa şu zamanda şöyle şöyle yapmıştık...” diyen insanlar sadece kendilerini kandırıyor kusura bakmayın. Bu virüs tüm dünyaya bir kaynaktan yayıldı, istersek 1 yıl daha evden çıkmayalım bu yöntemlerle yenmek mümkün değil. “Herkes yasağı deliyor neden ben delemiyorum?” veya “Ben neden yasaktan muaf değilim?” gibi sorular sormak yerine neden yapılması gereken şeylerin yapılmadığına ve yasakların kendisine tepki gösterilmesini doğru buluyorum ben. Konudaki tüm mesajlara genel olarak yazdım.

X