Stresten midem bulanıyor, kusacak gibi oluyorum

gecenin_resmi

BU' DA GEÇER!!
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2015
5.725
11.702
Hafta içi 8 - 5 Sağlıkta yım. Yoğun çalışıyoruz. Hafta sonu yasaklar evde tıkılıp kaldık. Ev işi bitmiyor. Hergün aynı şeyler. Köyümüz yok olsa kaçar giderdim nefes alırdım.yskınım da bir park var. Fırından ekmek çıkmasını bekliyorduk eşimle. İşten çıkmıştık. Polisler geldi kaldır dı. Sağlıkçı yız fırından ekmek çıkmasını bekliyoruz dedik. Kibar Bi şekilde diğer herkesi kaldırdık sizi kaldırmasak sıkıntı olur. Karşı binadan şikayet geldi herkes parkta oturuyor diye o yüzden geldik dedi. Mecburen kalktık. Millet sabahları geziyor mesai bitiminde markete giriyoruz çoluk çocuk geöb yaşlı markette alışveriş yapıyor. Geçen hafta içi resmi daire de işim vardı izinli idim. Bitirdikten sonra açık Bi yer aradım oturup çay içeyim diye yok. Mecbur eve geldim. Markete uğradım. Saat 2 gibi. Bomboş A101 bim şok. Eşim aradı işten çıktım markete gel alacaklarımızı alalım diye. Bime gittik kuyruk reyonlar da. Beklemedim çıktım. Her kes mi 8 5 çi anlamadım ki. Çık daraldım. Çözüm bulan varsa ne olur bana da söylesin. Balkon bile camekanlı oturasım yok. Annem 2 sene dir evden dışarı çıkamıyor. Dr kontrolu var gidemiyor. Hastanedeyim gel özel baktıracağım beklemeyeceksin diyorum kapısından bile girmek istemiyorum diyor. Ama bakıyorsun bilmem kimşn amcasının gelini doğum yapmış ziyarete geliyorlar. İnsanlardan nefret eder oldum. Sizler evde nasıl vakit geçiriyorsunuz akıl verin lütfen

Çok haklısınız bende çok daraldım aynı şekilde sağlıkçıyım..haftaiçi iş hafta sonu ev neredeyse 2 yıldır böyle kafayı yemek üzereyim..üstüne üstlük etrafımda da hep negatif dertli sıkıntılı insanlar var iyice bunalıma girdim..

Herkeste durum aynı. Millet sapıtmış. Apartmanın girişinde en az 10 kadın çoluk çocuk sabahtan beri oturuyorlar. Maske mesafe yok. Millet marketlerde tur atıyor. Haftasonu kısıtlaması da boş herkes keyfinde.
10 yaş altı çocuğu olan arkadaşlarım ramazan dan 1 hafta önce izne ayrıldılar. Hazirana kadar yoklar. Ev demi geçirdiler haşaaa.. Az önce ağlayacak gibi oldum eşim elimden bişey gelmiyor Heryer kapalı yoksa götürürdüm dedi. Arabamız yok. Tur organizatörü nü aramış. 1 hazirana kadar yok demiş. Tüp bebek tedavisine başladım Bi de onun stresi. TV bile izleyemiyorum bişey yok zaten

Bu virüs zaten böyle saçma sapan şu saatte çık , bu saatte evde kal diye bitmez ki.
Süreç çok kötü yönetildi Türkiye’de.
Yönetilemedi daha doğrusu bence.
Aşılasınlar,salsınlar milleti artık.

80 milyon nüfuslu bir ülkede, herkesin kurallara uyup evde oturmasını beklemek zaten hayal kurmak demektir.
Almanyada’yım aşılama hızlı bir şekilde devam ediyor hayat normale dönüyor yavaştan çok şükür 🙏🏻
Herkes çok bunaldı, Allah beterinden saklasın diyorum artık ne diyim :/

Kaç sefer saglikçi oldugunu yazdin. Milleti yadirgayip kendin yapmaya çalisiyorsun ilginç bir durum. Saglikçi olunca covid sana bulasmiyormu ne oluyor? O parkta polis sizi kaldirirken, saglikçi olman kanunumu degistiriyormus?

Herkes, tüm dünyada zaten bikti bu covidden. Siz yine iyi kötü sadece ikinizsiniz. Millet çoluk çocuk ile evde tiklip evde kaliyor. Anne baba hastanade olup gidemeyenler. Ölümlerinde yaninda olamayanlar var. Yani sözde saglikçi olan bunlari tam dahi iyi bilmeli.

Kaç sefer saglikçi oldugunu yazdin. Milleti yadirgayip kendin yapmaya çalisiyorsun ilginç bir durum. Saglikçi olunca covid sana bulasmiyormu ne oluyor? O parkta polis sizi kaldirirken, saglikçi olman kanunumu degistiriyormus?

Herkes, tüm dünyada zaten bikti bu covidden. Siz yine iyi kötü sadece ikinizsiniz. Millet çoluk çocuk ile evde tiklip evde kaliyor. Anne baba hastanade olup gidemeyenler. Ölümlerinde yaninda olamayanlar var. Yani sözde saglikçi olan bunlari tam dahi iyi bilmeli.
Saçma sapan konuşma ya. Hastanedeyim diyorum. Millet çoluk çocuk evde ise dışarıda fink atanlar kim. İşten çıktım fırından ekmek çıkmasını bekledim polis geldi kibar Bi şekilde şikayet geldi dedi. Parkta oturunlar hayal ürünü mü. Boş boş konuşma

Bilmiyorum farkında mısınız ama cafeler restoranlar su an kapalı... isinizi bitirip acık yer arayıp bulamadığınız için şikayetlenmek tuhaf olmuş. Bunun dışında maalesef hepimiz aynı durumdayız. Hastaneden bunaldım artık. Ev-iş ev iş orta yerimden çatlayacak durumdayım

Bilmiyorum farkında mısınız ama cafeler restoranlar su an kapalı... isinizi bitirip acık yer arayıp bulamadığınız için şikayetlenmek tuhaf olmuş. Bunun dışında maalesef hepimiz aynı durumdayız. Hastaneden bunaldım artık. Ev-iş ev iş orta yerimden çatlayacak durumdayım
Evet bulamadım zaten oturacak bir yer. Darlandım onu demek istiyorum

10 yaş altı çocuğu olan arkadaşlarım ramazan dan 1 hafta önce izne ayrıldılar. Hazirana kadar yoklar. Ev demi geçirdiler haşaaa.. Az önce ağlayacak gibi oldum eşim elimden bişey gelmiyor Heryer kapalı yoksa götürürdüm dedi. Arabamız yok. Tur organizatörü nü aramış. 1 hazirana kadar yok demiş. Tüp bebek tedavisine başladım Bi de onun stresi. TV bile izleyemiyorum bişey yok zaten
Sağlıkta izin yok ki..biz almadık en azından yani

Sağlıkçı olduğunu yazmış çünkü iş çıkışları evde oturanlar marketleri dolduruyor demi
Saçma sapan konuşma ya. Hastanedeyim diyorum. Millet çoluk çocuk evde ise dışarıda fink atanlar kim. İşten çıktım fırından ekmek çıkmasını bekledim polis geldi kibar Bi şekilde şikayet geldi dedi. Parkta oturunlar hayal ürünü mü. Boş boş konuşma
Sağlık çalışanı olarak daha da daralmanizda çok haklısınız. Evde çocuklarıyla tv izleyenler sizle aynı kefeye koymuşlar ya kendilerini pes!

Bu ne saygsizlik ya? O disarda fink atanlardan kurallara karsi saygi bekliyorsun fakat kendin yapmiyorsun. O parktaki digerlerde ekmek bekliyorlardir? Sirf saglikçi oldugunuz için, niye ayricaliginiz olsun?

Ve kendiniz gidip çay bahçesi ariyorsunuz. Eh o disarda dolasan insanlarda kim bilir sizin gibi aylardir kurallari takip etmekten sonra bikip "eee yeter artik" deyip çikiyorlar? Onlarin çikma hakki yok fakat sizin var sirf saglikçisiniz diye iyimi?

Neticede dediginiz bu. Kurallari kendinize göre uygulanmasini istiyorsunuz.

Bu ne saygsizlik ya? O disarda fink atanlardan kurallara karsi saygi bekliyorsun fakat kendin yapmiyorsun. O parktaki digerlerde ekmek bekliyorlardir? Sirf saglikçi oldugunuz için, niye ayricaliginiz olsun?

Ve kendiniz gidip çay bahçesi ariyorsunuz. Eh o disarda dolasan insanlarda kim bilir sizin gibi aylardir kurallari takip etmekten sonra bikip "eee yeter artik" deyip çikiyorlar? Onlarin çikma hakki yok fakat sizin var sirf saglikçisiniz diye iyimi?

Sana dert anlatacak değilim. Konumdan çık

biraz acımasızca bir yorum olmamış mı sizce de...

damdan düşenin halini yine damdan düşen anlar,ancak birazcık empati yapsanız olmaz mı?

''izin alamıyoruz, mecburen çalışıyoruz,o yüzden mesai saati bitiminden önce markete gidemiyoruz, insanlar normal saatte yasak dinlemeden gezip tozarken biz hastanede çalışıyoruz,ekmek beklerken 2 dakika parkta otursak ne olurdu, bunca zamandır fedakarlık yapıyoruz ama artık ağrıma gidiyor'' demek istemiş konu sahibi.

evet herkes bunaldı evde oturmaktan ama düşünün,istifa edemezsiniz diyor size devlet,mecbursunuz çalışmaya, böyle bir ortamda sağlıkçıların psikolojisinin bozulması çok normal değil mi? :)

Sana dert anlatacak değilim. Konumdan çık
gecenin_resmi gecenin_resmi sizi anlıyorum ama siz de lütfen sakin ve saygılı olun.. burada böyle didişmenin kimseye faydası olmayacak. kendinizi daha da strese sokmayın

burası herkese açık bir platform sonuçta,herkesin sizin gibi düşünmesini bekleyemezsiniz, karşıt görüşlere peki diyip geçin,olması gereken bu :)

Siz haftaiçleri çıkabiliyorsunuz bi hava almaya o sağlıkçı olduğu için izin yok bi şey yok çıkamıyor ayrıca bi bankta oturup ekmek beklemiş çok mu millet dışarda geziyor evet görüyoruz ayrıca ilk aşılanan kesim sağlıkçılar çok da risk teşkil etmiyorlar şu an

X