Su Orucu İle Zayıflama Deneyimlerimiz

Ben bu diyeti geçen sene ve bu sene 72 saat olarak yaptım, yani 3 gün- kilo vermekten çok bir arınma , bedensel temizlik ve nefsime hakim olma amaçlarıyla- bu seneki 4 gün önce bitti- 2. gün hafif bir başağrısı oldu- ama 8.5 km lik günlük yürüyüşümü bile yaptım😊 Sonuçta 3.5 kg verdim- şimdi ketojenik diyetle devam ediyorum- konuyla ilgili çok okudum özellikle Dr. Can Çiftçi yi takip ediyorum- Ketofasting adlı yazdığı kitabı da okudum ve Fitekran isimli YouTube kanalı da var- Ketosize girme konusu bir muamma bence- şu meşhur gösterge olan “ aseton kokusu” başladı mı anlayamıyorum 😊Aslında belki erken - Water Fasting 3 günden fazla yapılacal ise kesinlikle bir dr. kontrolünde olmalı- 7 gün bile çok çok zor olmalı- devamlı su içtim, şekersiz sütsüz kahve tükettim ama 72 saat işte😊
Merhaba siz konuyu yazalı 9ay olmuş ama yinede kk da iseniz görüp yanıtlayabilirsiniz umudu ile sormak istedikler var size ☺ acaba bu 72 saat aralıksız mı ? Yoksa ben mi yanlış anladım ? Yani misal 18 yada 20 saat aç durup 20saatin sonunda bişiler yiyip tekrar bir 20 saat daha aç durup böyle 3 bölümde filan 72 saati mi tamamladınız? yoksa son yediğinizden sonra tam tamına 72 saat boyunca aralıksız olarak hiçbir şey yemeden (kalorisiz içecekler ve su hariç) aç mı durdunuz ? Tansiyon vs. Gibi problem oldu mu ?

Ben bugünden itibaren başlıyorum. 7 günlük tutmuştum zaten. 10 kilom gitmişti. Şimdi 21 günlük tutmak istiyorum. Haydi bismillah:)
7 günlük süreci nasl uyguladıniz acaba ?
Ne kadar saat aralıklar ile gıda aldınız ?

su içtim sadece her 4. günde ingiliz tuzuyla bağırsaklarımı temizliyordum o kadar
Nasıl yani 10 gün boyunca hiç mi birşey yemediniz ? Tansiyonunuz düşmedimi ? Bir kaçgün boyunca aç durulabiliyormu gerçekten ? Birde çok hızlı vermek vücutta sarkmaya sebep olmadımı ?

Nasıl yani 10 gün boyunca hiç mi birşey yemediniz ? Tansiyonunuz düşmedimi ? Bir kaçgün boyunca aç durulabiliyormu gerçekten ? Birde çok hızlı vermek vücutta sarkmaya sebep olmadımı ?
10 gün boyunca hiçbir şey yemedim evet sadece su ve maden suyu. buradaki tüm yazıları okuudm bazı arkadaşlar kahve vs içmiş kesinlikle yasak. adı üstünde su orucu:) emin olun 2. günden sonra çok dinç hissediyorsunuz. bu su orucuyla ilgili bir kitap var zaten aidin salihin bakarsınız. googlea da water fasting result yazarsanız sonuçları görebilirsiniz, 40 gün yapan bile var:) karantina günlerinde iyi değerlendirin derim dışardayken yapması zor oluyor.

Selam kızlar ben de geldim. Çok uzun tutamam gibi geliyor göz açlığını yenemiyorum ama 20 saat oldu su an, gayet tok hissediyorum. Gittiği yere kadar dayanırım diyorum. Midem küçülsün biraz, sonra başka diyet yaparız

İngiliz tuzum yok İngiliz karbonatı kurtarır mi acaba? Şimdi karantina dönemi sipariş vermek istemedim

Günaydın kızlar. 35. Saatin içindeyim açıkçası fiziken hiç zorlamıyor. Yalnızca zihnimi durduramiyorum. Hani ah şu olsa bu olsa da yesem modundayim. 64.6 idim dün, bugün 63.1. Belki çok hafif tek öğün yiyerek omad diyetine geçerim. Günde tek öğün tek saatte şeklinde ve sağlıklı beslenerek. Ama akşama kadar yemeyi düşünmüyorum su an.

Selam kizlar bende su orucunu yapiyorum bugun 2. Gunumdu 79 ile basladim simdi 77 gosteriyorum. Dayanabilirsem 7 gun tutmak istiyorum aklima takilan bisey var size sormak istiyorum orucu sonlandirirken yemege nasil basliycaz verdigim kiloyu geri almak istemiyorum yardimci olursaniz sevinirim

Selam kizlar bende su orucunu yapiyorum bugun 2. Gunumdu 79 ile basladim simdi 77 gosteriyorum. Dayanabilirsem 7 gun tutmak istiyorum aklima takilan bisey var size sormak istiyorum orucu sonlandirirken yemege nasil basliycaz verdigim kiloyu geri almak istemiyorum yardimci olursaniz sevinirim
Merhaba bende yarın başlamak istiyorum birlikte yapalım bende 73 kiloyum.

Su orucunun detaylarını çok bilmiyorum ama benimde şöyle bir deneyimim oldu bir cuma günü sıkıntı yaşadım ve 1 hafta bu sıkıntılı günler devam etti sadece su içtim herkes ne oldu sana deyince tartida _6 kilo gördüm onun için tekrar 7 günlük bir su orucuna başlayacağım gün gün yazacağım. Yarın sabah başlangıç yazarım.

Su orucunun detaylarını çok bilmiyorum ama benimde şöyle bir deneyimim oldu bir cuma günü sıkıntı yaşadım ve 1 hafta bu sıkıntılı günler devam etti sadece su içtim herkes ne oldu sana deyince tartida _6 kilo gördüm onun için tekrar 7 günlük bir su orucuna başlayacağım gün gün yazacağım. Yarın sabah başlangıç yazarım.
Sanırım önce beyinde başlamak gerekiyor ben uyandım bi güzel yemek yedim sonra aklıma geldi ben bugün su orucuna başlayacağım diye bugün olmadı umarım yarına olur.

Sanırım önce beyinde başlamak gerekiyor ben uyandım bi güzel yemek yedim sonra aklıma geldi ben bugün su orucuna başlayacağım diye bugün olmadı umarım yarına olur.
Bugün 1 gün bitti midemde sanki bir kedi vardı gır gır mır mır son 2 3 saattir ötüyor. Açlık bir taraftan uykum geldi bir taraftan ama oğlum için sahur hazırlamam gerekiyor biraz daha gayret bekleyip uyumak istiyorum.
1 bitti
6 kaldi
Başlangıç kilom 73

Bugün 1 gün bitti midemde sanki bir kedi vardı gır gır mır mır son 2 3 saattir ötüyor. Açlık bir taraftan uykum geldi bir taraftan ama oğlum için sahur hazırlamam gerekiyor biraz daha gayret bekleyip uyumak istiyorum.
1 bitti
6 kaldi
Başlangıç kilom 73
Bugün 2.günü dün geceki kedi sabah yoktu az önce yine geldi gır gır neyse artık
2 bitti
5 kaldı
Kilo 7.günün sonunda

Bugün 2.günü dün geceki kedi sabah yoktu az önce yine geldi gır gır neyse artık
2 bitti
5 kaldı
Kilo 7.günün sonunda
Bugün 3.günüm ilerleyen saatlerde mide gurultusu hariç açlığı cok hissetmiyorum. 3 litre su içiyorum karantina günlerinde olduğumuz için sürekli evdeyiz onunda etkisiyle çok hareket yok hayatımızda onun için halsizlik yaşamadım daha. Oğluma yemekler hazırlıyorum o hazırlık süresinde biraz zorlandım onun dışında aklıma hiç yemek gelmiyor.
3 bitti sayılır 😉
4 kaldı
Kiloda değişim var ama 7 gün yazacağım 🙈

Bugün 3.günüm ilerleyen saatlerde mide gurultusu hariç açlığı cok hissetmiyorum. 3 litre su içiyorum karantina günlerinde olduğumuz için sürekli evdeyiz onunda etkisiyle çok hareket yok hayatımızda onun için halsizlik yaşamadım daha. Oğluma yemekler hazırlıyorum o hazırlık süresinde biraz zorlandım onun dışında aklıma hiç yemek gelmiyor.
3 bitti sayılır 😉
4 kaldı
Kiloda değişim var ama 7 gün yazacağım 🙈
Evet bugün 4.günüm dün gece açlıktan uyuyamadım zor daldım uykuya ama sabah kargonun çaldığı zile uyandım ve dün geceki açlıktan eser yok ben yine açım ama çok güzel uyandım sabah saatleri daha dinç oluyorum ilerleyen saatlerde düşüyorum. Hergün sabah tartılıyorum ve beni motive eden rakamları görmek mutlu ediyor.
4 bitti sayılır
3 kaldı
Kilo pazar günü yazacağım.
Niyetim 7 gün yapmaktı ama 7.gün pazara denk geliyor ve o gün bayram oğlum tek başına oturmasın sofraya diye 6 gün yapıp 7.gün onunla cokkkkkkkkk hafif bir kahvaltı yapmayı düşünüyorum sonrasında pazartesi salı günü yine açlık istediğim kiloya ininceye kadar biraz böyle takılacağım. Işe yarıyormu bence yarıyor ne kadar sağlıklı hiç bilmiyorum ama bir çok araştırma var onları okudum hele bir tanesinde açlığın 3.günü vücut ihtiyaç için biriken yağdan yakıyor ve hergün 400 gr kadar diyor buda giden kilonun yarısı su yarısı yağ oluyor tabi okuduğum makaleden anladığım bu yapacak olan yinede bir dr başvuru yapıp sormalı. Yarın yine yazarım

Evet bugün 4.günüm dün gece açlıktan uyuyamadım zor daldım uykuya ama sabah kargonun çaldığı zile uyandım ve dün geceki açlıktan eser yok ben yine açım ama çok güzel uyandım sabah saatleri daha dinç oluyorum ilerleyen saatlerde düşüyorum. Hergün sabah tartılıyorum ve beni motive eden rakamları görmek mutlu ediyor.
4 bitti sayılır
3 kaldı
Kilo pazar günü yazacağım.
Niyetim 7 gün yapmaktı ama 7.gün pazara denk geliyor ve o gün bayram oğlum tek başına oturmasın sofraya diye 6 gün yapıp 7.gün onunla cokkkkkkkkk hafif bir kahvaltı yapmayı düşünüyorum sonrasında pazartesi salı günü yine açlık istediğim kiloya ininceye kadar biraz böyle takılacağım. Işe yarıyormu bence yarıyor ne kadar sağlıklı hiç bilmiyorum ama bir çok araştırma var onları okudum hele bir tanesinde açlığın 3.günü vücut ihtiyaç için biriken yağdan yakıyor ve hergün 400 gr kadar diyor buda giden kilonun yarısı su yarısı yağ oluyor tabi okuduğum makaleden anladığım bu yapacak olan yinede bir dr başvuru yapıp sormalı. Yarın yine yazarım
Evet bugün 5.günümdeyim biten 4 günün ardından öğrendiğim şu oldu bazen birşeyler yemek için öğün saati geçtiğinde açlıktan öleceğim diyen ben 4.5 gündür birşey yemiyorum ve o kadar enerjik o kadar mutluyum ki uzun süre yapılabilir mi yanınızda destekle belki. Benim zorlandığım zamanlarda oldu bu 4.5 günde yarın akşam bitiyor hergün tartıldım başlangıç ile şu an ki kilomda fark var tam sonucu pazar sabah tartılıp yazacağım. Ama bundan sonra hedefime varıncaya kadar yavaş yavaş bu su orucunu yapacağım. Haftanın 3 günü yapıp 4 günü daha az yiyerek hedef kilom 60 a ineceğim.
5 gün bitti
1 gün kaldı
Kilom 🙈 süpriz ama ben çok mutluyum.

X