Gebeliğe Hazırlık Şubat 2023 çatlatma iğnesi olanlar buyrun birlikte bekleyip güzel haberler verelim ❤️❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

seeymaaa

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2023
422
486
27
Merhabalar arkadaşlar pcoslu 26 yaşında 7 aylık evliyim pcosum olduğu için ilk evlendiğimde doktora gittim 6 ay olmazsa gel dedi bu ay gittim, adetimin 4. Günü günde 2 kez klomen verdi doktor, kullandım adetimin 13. gününde doktor kontrole çağırdı 2 tane 20 mm yumurtam olduğunu, tutarsa ikiz olabileceğini söyledi ve hemen ovitrelle yani çatlatma iğnesi yaptı şimdi bekleme zamanı siz de durumlar nasıl?

Merhabalar arkadaşlar pcoslu 26 yaşında 7 aylık evliyim pcosum olduğu için ilk evlendiğimde doktora gittim 6 ay olmazsa gel dedi bu ay gittim, adetimin 4. Günü günde 2 kez klomen verdi doktor, kullandım adetimin 13. gününde doktor kontrole çağırdı 2 tane 20 mm yumurtam olduğunu, tutarsa ikiz olabileceğini söyledi ve hemen ovitrelle yani çatlatma iğnesi yaptı şimdi bekleme zamanı siz de durumlar nasıl?
bende şubat ayında aşılama.oldum iki tane yumurtam vardi biri 20 mm diğeri 17 mm malesef tutmadı pco da değildim onun öncesinde 3 kez klomen hapla denedim gene olmadı bir ay ara verdik birdahaki adette bir daha aşılama olacağım

Kızlar bu arada aklıma şöyle bişey geldi, eğer hamilelik durumu varsa üst üste yapılan beta hcg lerin değerlerinin hergün artması gerekiyor, hadi diyelim iğnenin etkisiyle 45 çıktı öbür gün tekrardan kan verince 65 çıksa bu şekilde hamile olup olmadığımızı anlayamaz mıyız önemli olan beta hcg nin artması değil mi. Bunu düşünen tek çakal ben miyim acaba hep beraber beyin fırtınası yapmaya ne dersiniz :)))

Ben de 1 yıllık evliyim. İlk günden beri çocuk istiyoruz ama maalesef hiç pozitif sonuç göremedik. Aksi gibi sürekli şiddetli ara kanamalarım oldu. Bir sürü ilaç doktor görüşmeleri derken durum düzelmeyince histeroskopi oldum. Polip varmış ve temizlendi. Sonrasında 1. ay adet göremedim. Tarlusal ile söküldüm ve 2. Ay adetimi oldum. Daha önce kemoterapi gördüğüm için gebelik konusunda endişeliydik ama yumurta rezervlerimde ve hormonlarımda herhangi bir sorun yokmuş. Eşimin de aynı şekilde her şey yolunda. Sadece benim yumurtalarımın tembel olduğunu söyledi doktor. Söktürücü ile olduğum adet içerisinde doktorum klomen verdi ve ardından büyümüş yumurta gördük. Bugün çatlatma iğnemi vurdum. Bakalım inşallah çok uğraşmadan ilkinde güzel haberi alırım 🙏🏼
Kızlar bugün 16. Gündü. Kan verdim ve 51,36 çıktı. Doktorla da görüştük hamileymişimmm 🥰🥰

Bu akşam da sağ tarafımda özellikle bi baskı var
Düne kadar soldu
Napayım bilemedim
İkiz mi ne 🤣
KIzlar daha ben kontrole gitmedim igne de olmadim amaa korkunc bir sol yumurtalikta batma kasik agrisi oldu noye acaba igneye daha var bugun kontrole gidecegim

İnşallaah🙏 hiç belirtilerin var mı teet yaptın mıı
Kasıklarimda batmalar oluyor ara ara biraz da bel ağrım var ama bu belirtileri bazen yaşıyordum l psikolojik olarak o yüzden güvenmiyorum kendime.
Test henüz yapmadım. 23igne ama 25ilk birliktelik oldu o yüzden beklemek istiyorum hayal kırıklığına uğramaktan da çok Korkuyorum sanırım

Kasıklarimda batmalar oluyor ara ara biraz da bel ağrım var ama bu belirtileri bazen yaşıyordum l psikolojik olarak o yüzden güvenmiyorum kendime.
Test henüz yapmadım. 23igne ama 25ilk birliktelik oldu o yüzden beklemek istiyorum hayal kırıklığına uğramaktan da çok Korkuyorum sanırım
Benim de bugün iğneden sonraki 12. gündü kaset yaptım ama negatif 😔 pazar kan vereceğim ama benim de niyeyse ümidim yok
İnşallah seninki olur 🙏

Benim de bugün iğneden sonraki 12. gündü kaset yaptım ama negatif 😔 pazar kan vereceğim ama benim de niyeyse ümidim yok
İnşallah seninki olur 🙏
Benim bugün 13. Gün henüz regl tarihim gelmeden test yapmak istemiyorum ben ya. Belirtin vs var mi canım peki. Benim bel ağrım var kasıklarımda çok net olmasa da çok nadir batma ağrı hissediyorum

Canım kaset test erken gebelik testi miydi normal miydi? Ben bugün normal bı kaset test yaptım negatif çıktı ama henüz regl günüme de var
Normal testti. Benim de bel ağrılarım falan başladı iki gündür ama regl olacağımdan diye düşünüyordum öyle de olacak 😏 kanda da negatif geldi çünkü o yüzden bir dahaki aya inşallah
Ben pko olduğum için regl günüm belli değil o yüzden iğneden sonra 14. Gün test demiştik ama senin için bir şey diyemem tabi inşallah pozitife döner😔

Normal testti. Benim de bel ağrılarım falan başladı iki gündür ama regl olacağımdan diye düşünüyordum öyle de olacak 😏 kanda da negatif geldi çünkü o yüzden bir dahaki aya inşallah
Ben pko olduğum için regl günüm belli değil o yüzden iğneden sonra 14. Gün test demiştik ama senin için bir şey diyemem tabi inşallah pozitife döner😔
Anladım canım. Inşallah bir sonraki ay yormadan Rabbim pozitif gosterir sana da bana da. Inşallah hala umudum var benim. Pko vs olmadığı için bende doktor regl günune kadar bekle olmazsan gel demişti kan vermek için

Merhaba kızlar. Catlatma ignesinden 2-3gun sonra ilk kez göğüs ucu hassasiyeti basladi hala da devam ediyor. Normalde adete en fazla 1 hafta kala başlardı adet olunca geçerdi.Bugün ignenin 11. günü. Bu sekilde gebelik öğreneniz oldumu. Yada normal bir durum mu. Gecen ayda catlatma ignesi oldum böyle bir şey olmadı

X