Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benimde bata 4 gün var bugün kaset test negatif çıktı şiddetli bacak ağrım var ve çok ıslak akıntı var adet olacağım bu ayda olmadı sanırım

Benim de agri falan kalmadi valla tam oluyorum dedim hepsi gitti olcaksam olayim artik

Ne oldu pekk bu ay durum ne 😂😂
Valla ben her ay hamile gibiydim 🤣 hele gecen ay zorla hamile olmadigima kendili ikna etmeye calistim adet olunca bile🤣 oglumda ani oldu belirtilerimi hatirlamiyorum ama bu sefer her belirtiye dikkag ediyorum ama 2 yildir bos cikiyo🤭 bu ay asilama icin gün alicam son defa da degerlendirdim ama 10. Gün yumurtlama gördüm 12.gün catlama oldu bugün 18.gün gögüs hassasiyetim var ama üstler elleyince agriyo böyle durduk yerde gögüs uclarima sanci giriyo aciyo ama elledigimde normal uclari sadece sanci var bel agrim var kasik agrim var ama bu sefer sagli sollu normalde hep sol kasigim agrirdi ,bide böyle sag kasigim sanki sisiyo iniyo öyle hssediyorum ama bu ay belirtilere takilmiyorum cünkü gecen ay onca belirtiye hamile olmadiysam bu ay hicbirine inanmiyorum gecen ay baya hamileydim🤣🤣

Valla ben her ay hamile gibiydim 🤣 hele gecen ay zorla hamile olmadigima kendili ikna etmeye calistim adet olunca bile🤣 oglumda ani oldu belirtilerimi hatirlamiyorum ama bu sefer her belirtiye dikkag ediyorum ama 2 yildir bos cikiyo🤭 bu ay asilama icin gün alicam son defa da degerlendirdim ama 10. Gün yumurtlama gördüm 12.gün catlama oldu bugün 18.gün gögüs hassasiyetim var ama üstler elleyince agriyo böyle durduk yerde gögüs uclarima sanci giriyo aciyo ama elledigimde normal uclari sadece sanci var bel agrim var kasik agrim var ama bu sefer sagli sollu normalde hep sol kasigim agrirdi ,bide böyle sag kasigim sanki sisiyo iniyo öyle hssediyorum ama bu ay belirtilere takilmiyorum cünkü gecen ay onca belirtiye hamile olmadiysam bu ay hicbirine inanmiyorum gecen ay baya hamileydim🤣🤣
Cok iyi keske gunduz sen de olsaydin birlikte ikna olmazdik 🤣🤣

Benim adetim ilk defa gecikiyo hayatimda ve normalde adetle birlikte agrim baslardi simdi bi geliyo hi gisiyo agri bi cok kotuyum bi cok iyiyim nasil ikna olayim sen soyle ikna oluncak gibi mi 😂😂
Hahha haklisin vallaa tam ikna olucakken sonra geri kaciyo🤣🤣🤣 Yaaa insallah gelmezzz bazisinin adeti gecince cikiyomus kirmizilar gelmedigi sürece umut var bak ozaman ikna olursun🤭 ben oglumda adetime 4 gün kala elimde kalan son ovulasyon testiyle ziyan olmasin yapim öyle atim diyerek yaptigimda ögrendim🤣🤣🤣 kan testi idrar testi ozaman bile ikna olmadim🤣🤣🤣🤣

Hahha haklisin vallaa tam ikna olucakken sonra geri kaciyo🤣🤣🤣 Yaaa insallah gelmezzz bazisinin adeti gecince cikiyomus kirmizilar gelmedigi sürece umut var bak ozaman ikna olursun🤭 ben oglumda adetime 4 gün kala elimde kalan son ovulasyon testiyle ziyan olmasin yapim öyle atim diyerek yaptigimda ögrendim🤣🤣🤣 kan testi idrar testi ozaman bile ikna olmadim🤣🤣🤣🤣
Ben ikna olcak gibi oluyom adet gelmiyo iknam yarim kaliyo 🤣🤣

Doktorum bana 4 ay boyunca dil doktu. Tup bebege baslayalim diye. Ben ve ozellikle esim bekleyelim dedik. Ben sunlari yaptim kardesim;
1. Gunasiri avokado yedim. Evet cok pahali ama icerigi cok zengin bir meyve.
2. Gunluk ceviz yedim.
3. Haftada 2 gun bim den dondurulmus uskumru alip firinlayip yedik esimle.
4. Ilac olarak biosteron, folik asitve solgar koenzim q10 ictim.
5. Ovulasyin testin iyi olmali. Bir gebenin gunlugunden aldm ben. Cok net cikardi hep cizgiyu. Aklimda hic acaba ya yer birakmadi.
6. Ne icersem iceyim hep " ya şafi" diyerek ictim. Rabbim dermanim senden dedim.
7 . iliski sonrasi 40 dk boyunca bildigin amuda kalkmak 😂 seklinde durdum.
8. Ovulasyon icin genel kural olan 14 gun kuralini unut. Bak ben adet bitimi yumurtladm hemen.
Rabbim yavrunu sağlıkla kucağına almak nasip etsin Allahım bana , kk de bekleyen ve dileyen isteyen herkese de versin 🤲 Yazdığınız bilgiler için çok teşekkür ederim çok faydalı olacak bizlerede vesile olur inşallah 🤲🤲

Valla arkadasim 46 yasinda ilk bebegine hamile kaldi. Keza ben de oyle. 32 yasindaym. Ilk bebegim olacak. Amh 0.04 .
Ol deyince oluyor iste. Yas onemli mi ki....
senin o değerlerin hayıt suyu incir kürü ve havuçla düzelir saraçoğlunu dinlesene adam o kadar emin konuşuyor ki ben çok araştırmacı insanım merak ettiğim herşeyi gerekirse günlerce araştırım paylaşılan yazıları üşenmeden tek tek okurum sen canını sıkma onları hep uygula Allahım emeklerimizi boşa çıkarmasın

Kız hamiş çıkıyormuşuz bide 😅benimde gecikmez böyle alala hormonlarım mı değişti ne
kızlar ümitlerinizi kırmak için söylemiyorum ben bu ay testte kıpkırmızı bir pozitif gördüm cümle aleme duyurdum hamileyim diye akşam gittim kan testine koskoca bir negatif :KK43: kimyasal gebelikmiş düştü yani lütfen siz kendinizi kışa hazırlayım yaz çıkarsa bahtınıza sonrası çok kötü oluyor tecrübeyle sabit :KK43:

X