Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Adetine 4 gün kala Bi daha kan ver bence. Ve erken gebelik testi yap öğrenirsin. Ben erken gebelik yaptım adetime 4 gün kala cizgi cıktı. Sonra kan verdim 93 cıktı bhcg
Çok teşekkür ederimm bu gün adetime 6 gün var gidip kan vermeyi düşünüyorum en azından belki daha yuksek bi değer alırsam adetten 1 hafta geçince giderim belki kese görünür diyorum çünkü dün bir anda bütün belirtilerim yok oldu uçtu gitti hepsi aniden kayboldu resmen kendimden şüphe duymaya başladım acaba hepsi bilinç altımın bir oyunu muydu diye 😭😞

Merhabalar. Bat'a 3 gün kaldı. Sol göğsümün yan tarafı ağrıyor koltuk altına doğru, daha çok sızı gibi, sürekli de değil ara sıra gün içerisinde oluyor, gece olmuyor. Çok fazla şişkinlik ve hazımsızlık sıkıntısı çekiyorum. Böyle bişey yaşayan var mı? Özellikle şu göğüs ağrısı ilk defa oluyor ama sadece sol göğüs. 😔

hanımlar normalde adetim 6-7 gün sürer bu ay sadece 3 gün kanamam oldu ilk gün kahverengi iki gün kırmızı ve sonrasında kesildi bi daha da gelmedi neden olabilir bilen var mı?

Merhabalar. Bat'a 3 gün kaldı. Sol göğsümün yan tarafı ağrıyor koltuk altına doğru, daha çok sızı gibi, sürekli de değil ara sıra gün içerisinde oluyor, gece olmuyor. Çok fazla şişkinlik ve hazımsızlık sıkıntısı çekiyorum. Böyle bişey yaşayan var mı? Özellikle şu göğüs ağrısı ilk defa oluyor ama sadece sol göğüs. 😔
Renl öncesi her zaman yaşanana şeyler.

Merhaba kızlar,
Bu ay ilk defa hayıt otu kullandım ve regl oldum 15 gün içinde. Böyle yan etkileri olabiliyor mu bilen var mı? Benim regl düzenlidir çok. Ben gebe kalabilmek için kullanmıştım.

Kizlar bulantilariniz ne alemde ? Ben 14. Haftaya girdim bugun. Aksamlari sadece yemek oncesi kusmam var. Ama midem cok yaniyor. Bisey yiyemiyrm diye uzuluyrm.
Ayrica beyaz akintiniz var mi? Bazen benim akintim cok oluyor. Anormal mi anlamadm

Hamdolsun gözüktü çok teşekkür ederim sıkıntı yok şimdilik kesem aşağıda tek sıkıntı o düşük riskim var inşallah sıkıntısız gider
Canm merhaba arastrrken yazini gordum ben ikizlere hamileym 5+4 kesenin biri asagida birz ama korkma yuksri cikar ded ama endise ediyorum sen de nasil oldu ciktimi yukari

Canm merhaba arastrrken yazini gordum ben ikizlere hamileym 5+4 kesenin biri asagida birz ama korkma yuksri cikar ded ama endise ediyorum sen de nasil oldu ciktimi yukari
Merhaba geç gördüm kusura bakmayın şuan da 16 haftalığım 💕kesem hala aşağıda ama bi sıkıntı yaşamadım kanama vs büyüdükçe bazıları yukarı çıkıyor diyorlar ama bazen çıkmıyor önemli olan bebeğin eşinin rahme yapışmaması öyle bi durumda normal doğum yasak oluyor . Sezaryen ile doğum oluyor azda olsa erken doğum riski oluyor tabi sizin ki ikiz nasıl olur bilmiyorum ama 8. Haftaya kadar yukarı çıkma ihtimali var sürekli uzan ve arada ayaklarını kaldır ağır vs kaldırma belki çıkar yukarı ama panik yapacak bir şey yok
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Merhaba ben yaşadım 2 hafta sürdü sonra geçti çok şükür 🌺 çok korktum çok farklı bi yanma gibiydi tam taprif ettiğiniz yerde şunda öyle bir şeyim yok hormonlardan olsa gerek

Merhaba geç gördüm kusura bakmayın şuan da 16 haftalığım 💕kesem hala aşağıda ama bi sıkıntı yaşamadım kanama vs büyüdükçe bazıları yukarı çıkıyor diyorlar ama bazen çıkmıyor önemli olan bebeğin eşinin rahme yapışmaması öyle bi durumda normal doğum yasak oluyor . Sezaryen ile doğum oluyor azda olsa erken doğum riski oluyor tabi sizin ki ikiz nasıl olur bilmiyorum ama 8. Haftaya kadar yukarı çıkma ihtimali var sürekli uzan ve arada ayaklarını kaldır ağır vs kaldırma belki çıkar yukarı ama panik yapacak bir şey yok
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
Doktora gittim tekrar yeri iyi suanda dedi sukurler olsun rabbim hepimize saglikla kucagimiza almayi nasip etsin inşallahh🤲🤲

Hamdolsun sıkıntım yok 18 haftalığım şuan doktora sormayı unuttum hatta kesem aşağıda mı diye tabi bira hissediyorsun aşağıda olduğunu o kadar başka sorun yok şimdilik Allah’a hamdolsun
Her şeyin yolunda olmasına sevindim aşağıdayken önlem amaçlı ilac filan verdi mi dr

Ben şu an coraspin kullanıyorum kan pıhtılaşması var bende 🤦‍♀️ kızımdan önce bir düşüğüm olmuştu o zaman öğrendik kızım oldu sonra. Daha sonra ikinci bebeği istediğimizde tekrar düşük oldu sanırım ilacı eksik kullandım hamilelikte önce de coraspin kullanmam gerekiyor bir de son kromozomal bozukluk tan sonra genetik test yaptırdık bende folik asit yetmemesine bağlı kan pıhtılaşması da çıktı eksik kalıyormuş malesef🤷‍♀️ Dr coraspin ve folik aside önce başlattı adet geçti diyelim hemen test yapmasam bile coraspin in yeteceğini söyledi o yüzden beklicem diyebiliyorum 🥺
pihtilasma hangi geninizde

X