Subay eși olmak

pamukcum harikasin

Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2022
31
13
Merhabalar. Sevgilim subay olmak için basvurdu ve kazandı mülakatı olacak. Eğer subay olursa sürekli şehir değiştirmesi gerekecek. Ben Doğumdan beri İstanbul da yaşıyorum. Eğer evlenirsem sürekli farklı şehirlerde olmam gerekecek ve bu beni çok korkutuyor. Kendi işim var burda iyi bir kazancım da var tüm çevrem de burda. Pek bir bilgim yok ama kazandığı bölüm öyle çatışan tarzda değil normal bir memur gibi 8/5 çalışan olacak ve sadece merkezi yerlerde görev alacak. Yani daha çok kagit işleri masabasi iş tarzi. Ben bu konuda endiselerimi belirttiğimde biraz tartışma oldu aynı durumda olanlar var mı burda? Yardımcı olursanız sevinirim..

sen de haklısın o da
aranızda tartışma olması çok normal
hayatıma giren kişinin işime karışmasına asla müsade etmem, şimdiye kadar etmedim de
malzeme bu, beğenmeyen başkasına gidebilir

öte yandan sen de istanbul gibi bi yerden üstelik kendi işini yaparken ayrılmak ve
göçebe gibi devamlı farklı şehirlerde olmak istemeyebilirsin
bu da çok normal
ben olsam devam etmem bu ilişkiye

7 aylık ilişkide çokta aşık değilseniz mantık çerçevesinden bakın ve ayrılın. Sizin düzeniniz istanbulda kurulmuş şehir değiştikce iş bulmanız zor tüm hayatınız değişecek. Memur olsanız eş durumundan her yerde işiniz hazır olurdu ama öyle bir durum yokken büyük risk. Bu devirde kadınsan önce işini sonra kocayı düşüneceksin

Ben yapamam tercihlerimi de hiç bu yönde kullanmadım. 7 aylık ilişkide ayrılmak en doğrusu gibi. Sizde haklısınız ona da birsey diyemiyorum ben arada kaldım

Evet öyle. Benim korkum zaten hayatım boyunca hiç farklı bir şehirde ailemden ve arkadaşlarımdan uzak yaşamadığım için endiselerimin olması. Biliyorum hayatta hicbisi kolay değil ve bazı şeylerin olması için fedakarlık yapılması lazım. Onun babası da aynı iş ile uğraştığı için tüm hayatı bu şekilde geçmiş ve bu duruma alışkın. Ama benim için çok yeni şeyler..

Merhabalar. Sevgilim subay olmak için basvurdu ve kazandı mülakatı olacak. Eğer subay olursa sürekli şehir değiştirmesi gerekecek. Ben Doğumdan beri İstanbul da yaşıyorum. Eğer evlenirsem sürekli farklı şehirlerde olmam gerekecek ve bu beni çok korkutuyor. Kendi işim var burda iyi bir kazancım da var tüm çevrem de burda. Pek bir bilgim yok ama kazandığı bölüm öyle çatışan tarzda değil normal bir memur gibi 8/5 çalışan olacak ve sadece merkezi yerlerde görev alacak. Yani daha çok kagit işleri masabasi iş tarzi. Ben bu konuda endiselerimi belirttiğimde biraz tartışma oldu aynı durumda olanlar var mı burda? Yardımcı olursanız sevinirim..
Polis eşiyim ben de istanbulda yaşıyordum.Güzel bir mesleğim ve kazancım vardı.2yıl önce doğuya şarka gittik.İşi bırakmam şehir değiştirmem biraz zor oldu.Ama eşimle iyi bir iletişimimiz olduğu için nerede olduğumu unutuyorum çoğu zaman.Kardeşimde asker onlarda 3 defa şehir değiştirdi.Zor taşınmak düzen kurmak.Hayatınızdaki adamdan eminseniz bu zorluklar ve fedakarlıklar gözardı edilebiliyor.Ama değmeyecek biriyse büyük bir pişmanlık yaratabilir.Çok iyi düşünün ve tartın buna değer mi?

Kendisi aslında mühendislik okudu ama subay olmak çok istiyordu. Yaklaşık 7 aydır birlikteyiz.
O istediği mesleği yaparken,siz memur değilseniz şehir şehir gezerken çalışma hayatınız olmayacak.Böyle bir karar verirken size sordu mu?Yada gelecek için planlarının arasında siz de var mısınız?

Güzel yorumunuz için teşekkür ediyorum. Aslında uzun bir ilişkimiz yok henüz ama yapmacık değil ciddi bir ilişkimiz var ve gelecek hakkında çok fazla plan kuruyoruz. Aslında bu subaylık olayı tanıştığımız zamanlar yoktu. Kendisi mühendis olarak çalışıyordu ve kazanacağını düşünmüyordu ama kazanınca tüm rotasını oraya çevirdi. Şuan o yüzden ben de tüm düşüncelerim vs tepetaklak olmuş gibi

Şehirden Şehire gidip adapte olmak herkesin uyum sağlayacağı bir şey değil. Hiç bir şehir de İstanbul standardını sağlayamaz başka şehir deneyiminiz yoksa başta bunu bilin. 20-30 milyonluk fabrika ticaret tarih turizm döngüsü olan şehir ile 1-2 milyonluk bir il aynı fırsatları sağlamaz. Bunu başta kabul etmek gerekiyor. Sizin meslek tayin istenebilir bir iş mi Özel sektörde mi her ilde çalışabilir misiniz ekonomik özgürlük değişecekse bunu da bir değerlendirmek lazım.
Sevgiliniz hayatını bu şekilde çizmek istiyorsa müdahele edemezsiniz, fakat siz kendi hayatınızı bu çizgide sürdürmek istemiyorsanız karar vermelisiniz. Herkesin öncelikleri farklı şeyler. Sonra pişman olup senin yüzünden her şeyi bırakıp geldim muhabbeti olacaksa hiç bu toplara girmeyin. Tüm çevreniz gidecek, alışkanlıklar gidecek marketiniz bile değişecek hatta gittiğiniz ilde avm Bile belki sizin standartlarınızda olmayacak.. pollyanna gibi olsun seviyorum alışırım demekle gerçekle yüzleşmek çok farklı şeyler .. bir diğer husus da aileler kabul edecek mi:) Daha ailenizden onay alması var :)

Şöyle söylüyüm biz kadınlar 20 li yaşlarında daha fedakarız aşk için

Ama 30 lu yaşlara gelince değmediğini anlıyoruz, bakıyoruz çoğu insan kıymet bilmez, fedakarlıkları takdir etmeyip bir de yapmasaydın diyorlar.

Sen her şeyini değiştireceksin değecek mi meçhul

Memur ya da ev kızı derken şunu diyorum memur zaten tayine alışkın bir de mesleği kaybolmuyor Türkiye’nin neresine giderse gitsin.

Ev kızının çevresi değişiyor evet ama iş konusunda fedakarlık yapmak zorunda olmadığından sorun yaşamıyor.

Erkek arkadaşınıza engel olmayın ama işsizlik zor memuriyet iyi bir şey kafan rahat. Yarın ne olacağı belli değil aşkı için karar vermesin.

O zaman gelince karar verin derim.

Belki o zaman gelince siz de bu işi bırakırsınız memur olursunuz ya da, hayat bu bilinmez.

X