Subay eși olmak

Bana söyledi ama fikrimi değil başvuru yaptığını
O zaman düşünmenize bile gerek yok bence. Zaten yeni sayılır ilişkiniz, öyle "senelerimi verdim, bırakamam" durumunuz yokmuş. Sizin düşüncenizi bile sormayan ( sizi, geleceğinizi ilgilendiren bir konuda ) adam için, işimi, çevremi değiştirmezdim açıkçası.

Aşkından ölmüyorsam ( ki yaş 33 ve boşanmış bir kadınım o öldüm bittim kafaları geçti bitti) ve evleneceğim erkek bana ciddi potansiyelde bir maddi konfor saglamayacaksa asla işimi riske atıp yer değiştirmem . Asksizlik öldürmez ama işsizlik vallahi psikoloji bırakmıyor.
Kaldiki size sormamis başvuru yaparken demekki bir kriter değilsiniz onun için

Bana söyledi ama fikrimi değil başvuru yaptığını
Canım evli değilsiniz, nişanlı değilsiniz, aileler arasında bir hukuk yok. Sadece tanışan bir çiftsiniz. Normal olan bu aşkımdan ölüyorum kariyerimi ona göre çizececeğim dese ondan kork. Yarın da sevmiyorum der gider:) Kendi rotasını çiziyor sana bilgi veriyor seninle sürüp sürmeyeceğini o da bilmiyor. Benim yolum bu bunu istiyorum olur olmaz , sen de gelmek istiyorsan deneyelim. Kabul etsen bile iki gün sonra ayrılmayacağının garantisi yok

Benim eşim subay değil ama gezmediğim şehir kalmadı.Taşınma ve adapte olmak bana zor gelmiyor çünkü alıştım artık bu duruma ama herkesin kaldırabileceği bir durum değil.Ama asıl sorun bu değil, bana söyledi ama fikrimi sormadı demişsiniz.Bu da karşınızdaki insanın başına buyruk ve saygısız olduğunu gösterir.Sadece bu yüzden evlenme fikrini yeniden gözden geçirmenizi öneririm.

Masa başı çalışacak diye nasıl garanti veriyor? Benim abim subay. Hatta şuan yüzbaşı. Her birimde çalışti, masa başıda oldu, gorevede gitti. Daha mülakat bile olmamış size nasıl böyle bir garanti verdi anlamadım.
Hakkınızda hayirlisi olsun.
İşte davulun sesi uzaktan hoş gelir :KK70: il merkezi imiş masa başı imiş :) Kamu personeli isen her şey olabilir :) Hayaller hayatlar :)

7 aylık bir ilişki için yaşadığım şehri iyi maaşımı bırakmazdım. Erkekler buna değmiyorlar.

Benim eşim subay değil ama gezmediğim şehir kalmadı.Taşınma ve adapte olmak bana zor gelmiyor çünkü alıştım artık bu duruma ama herkesin kaldırabileceği bir durum değil.Ama asıl sırun bu değil, bana söyledi ama fikrimi sormadı demişsiniz.Bu da karşınızdaki insanın başına buyruk ve saygısız olduğunu gösterir.Sadece bu yüzden evlenme fikrini yeniden gözden geçirmenizi öneririm.

İşte davulun sesi uzaktan hoş gelir :KK70: il merkezi imiş masa başı imiş :) Kamu personeli isen her şey olabilir :) Hayaller hayatlar :)
Burada ki herkesin açık sözlü olması çok hoşuma gidiyor o yüzden iyi ki Burda konu açmışım

İyi de 7 aylık bir ilişki için kimse hayallerinden veya aklındaki işten vazgeçmez 🤷‍♀️ aynı şekilde szde öyle düşünün. Eğer gerçekten size uygun değilse en başından kesip atın

Merhabalar. Sevgilim subay olmak için basvurdu ve kazandı mülakatı olacak. Eğer subay olursa sürekli şehir değiştirmesi gerekecek. Ben Doğumdan beri İstanbul da yaşıyorum. Eğer evlenirsem sürekli farklı şehirlerde olmam gerekecek ve bu beni çok korkutuyor. Kendi işim var burda iyi bir kazancım da var tüm çevrem de burda. Pek bir bilgim yok ama kazandığı bölüm öyle çatışan tarzda değil normal bir memur gibi 8/5 çalışan olacak ve sadece merkezi yerlerde görev alacak. Yani daha çok kagit işleri masabasi iş tarzi. Ben bu konuda endiselerimi belirttiğimde biraz tartışma oldu aynı durumda olanlar var mı burda? Yardımcı olursanız sevinirim..
Askerlik bence evliliğe uygun bir meslek değil.

Böyle bir işe başvururken ciddi düşündüğü kıza fikrini, görüşünü sormayan biri için asla böyle bir fedakarlığa değmez. Aslında kimse için değmez. Evlilik denk insanların biraraya gelmesi gereken bir kurum.aşk tek başına yetmez, hatta aşkın olmadığı ama denkliğin olduğu sevgi dolu evlilikler daha mutlu devam ediyor. Aksi takdirde bir tarafa muhakkak mutsuzluk verir.
O sizi düşünmemiş, sormamış bile.o yüzden bu sorularınız bile fazla. Memuriyet özel sektörden daha kıymetli, reddedilemez değil. Kendisine göre birini bulsun, siz de öyle yapın. Hayatta önce kendi şartlarınızı, standartlarınızı belirleyin, o yolda size eşlik edecek birini bulursanız evlilik düşününün.

Başvururken sana danışmalıydı hatta konuşmaya başladığınızda sana söylemeliydi beyefendi tek başına karar vermiş sizi peşinden sürüklemek istiyor. Eğer değecek bir adam olsaydı birde uzun bir ilişkiniz olsaydı inan düşünme yanında git derdim ama o bu adam değil malesef.

İyi de 7 aylık bir ilişki için kimse hayallerinden veya aklındaki işten vazgeçmez 🤷‍♀️ aynı şekilde szde öyle düşünün. Eğer gerçekten size uygun değilse en başından kesip atın

Böyle bir işe başvururken ciddi düşündüğü kıza fikrini, görüşünü sormayan biri için asla böyle bir fedakarlığa değmez. Aslında kimse için değmez. Evlilik denk insanların biraraya gelmesi gereken bir kurum.aşk tek başına yetmez, hatta aşkın olmadığı ama denkliğin olduğu sevgi dolu evlilikler daha mutlu devam ediyor. Aksi takdirde bir tarafa muhakkak mutsuzluk verir.
O sizi düşünmemiş, sormamış bile.o yüzden bu sorularınız bile fazla. Memuriyet özel sektörden daha kıymetli, reddedilemez değil. Kendisine göre birini bulsun, siz de öyle yapın. Hayatta önce kendi şartlarınızı, standartlarınızı belirleyin, o yolda size eşlik edecek birini bulursanız evlilik düşününün.
Aslında hemen oldu bitti evlenelim gibi bir durum yok çok anlayışlı birisi mülakatım olumlu çıkarsa tercihi sana bırakıyorum dedi herkesin böyle bir şeyi kabul etmeyecegini biliyorum ama buna ihtiyacım var dedi he bana sorarsanız ben de hayalini yapmasını isterim ama benim onun hayatına dahil olup olmamak oldukça zor bir seçenek olacak her iki türlü de. Seviyorum ve bırakmak istemiyorum ama akıl ve mantığım arasında çok gidip geliyorum. Zaten daha mülakatı kazanirsa iki yıllık bir okul süreci olacak. Bilmiyorum zaten Şuan aramız iyi değil endiselerimden ve korkularimdan bahsettim ve o bunu direkt ondan ayrılmak olarak algıladı.. beni anladığını düşünmüyorum beklediğim desteği de göremiyorum ama onun da Şuan ciddi bir karar verdiği için zor bir dönemde olduğunu da biliyorum

Başvururken sana danışmalıydı hatta konuşmaya başladığınızda sana söylemeliydi beyefendi tek başına karar vermiş sizi peşinden sürüklemek istiyor. Eğer değecek bir adam olsaydı birde uzun bir ilişkiniz olsaydı inan düşünme yanında git derdim ama o bu adam değil malesef.
Bunun hakkında sanırım biraz eksik bilgi vermiş olabilirim o bu başvuruyu yaptığı zamanlarda daha çok yeni sayilirdik tabi bu konu hakkında düşüncelerimi biliyordu o ayrı

ikmal subaylığını kazandığı için öyle dedim görev sahası belli

ikmal, lojistik demek oluyor. %90 ihtimalle masa başında olur. Olmama ihtimali de yok değil. Öte yandan masa başı işi, İzmir'de de olabilir fakat sizi götüremeyeceği Yüksekova'da da olabilir.
Masa başında taşınmazların kaydını tutacak. taşınmaz olarak seyyar tuvalet kaydı dahi tutarken hayatının ilerili yılları için başka bir kariyer planı yapmak varsa çöpe atabilir çünkü bir yaştan sonra olur da istifa hakkı olur ya da sözleşmeli ise sözleşmesi biter ise serbest piyasada yıllar yılı sadece taşınmaz kaydı tutmuş yaşı geçkin bir mühendise kimse iş vermeyecektir.
adamı bir kenara bırakırsak, hayatının belirli dönemlerinde peşpeşe birkaç yıl eşini ancak izinden izine göremeye ya da lojman fırsatı varsa onca yıl ilmek ilmek inşa ettiğin kariyerini bir kenara bırakıp ülkenin ücre yerlerine eşinin peşinden gitmeye razı mısın? bunun cevanını hızlı şekilde bulman lazım zira senin hatalı vereceğin bir karar adamın hayallerine mal olabilir.

Bunun hakkında sanırım biraz eksik bilgi vermiş olabilirim o bu başvuruyu yaptığı zamanlarda daha çok yeni sayilirdik tabi bu konu hakkında düşüncelerimi biliyordu o ayrı
Eğer size uymuyorsa ayrılın. Çocukluk hayali de olabilir ama bunu ilk gün söylemeliydi baştan bilerek başlardınız en azından.

Merhabalar. Sevgilim subay olmak için basvurdu ve kazandı mülakatı olacak. Eğer subay olursa sürekli şehir değiştirmesi gerekecek. Ben Doğumdan beri İstanbul da yaşıyorum. Eğer evlenirsem sürekli farklı şehirlerde olmam gerekecek ve bu beni çok korkutuyor. Kendi işim var burda iyi bir kazancım da var tüm çevrem de burda. Pek bir bilgim yok ama kazandığı bölüm öyle çatışan tarzda değil normal bir memur gibi 8/5 çalışan olacak ve sadece merkezi yerlerde görev alacak. Yani daha çok kagit işleri masabasi iş tarzi. Ben bu konuda endiselerimi belirttiğimde biraz tartışma oldu aynı durumda olanlar var mı burda? Yardımcı olursanız sevinirim..
Siz işinizi gücünüzü mu birakacaksiniz? Değer mi siz karar verin kendi işinizi nereye gidecekseniz yapabiliyorsaniz neden olmasin

X