Subay eși olmak

Şehirden Şehire gidip adapte olmak herkesin uyum sağlayacağı bir şey değil. Hiç bir şehir de İstanbul standardını sağlayamaz başka şehir deneyiminiz yoksa başta bunu bilin. 20-30 milyonluk fabrika ticaret tarih turizm döngüsü olan şehir ile 1-2 milyonluk bir il aynı fırsatları sağlamaz. Bunu başta kabul etmek gerekiyor. Sizin meslek tayin istenebilir bir iş mi Özel sektörde mi her ilde çalışabilir misiniz ekonomik özgürlük değişecekse bunu da bir değerlendirmek lazım.
Sevgiliniz hayatını bu şekilde çizmek istiyorsa müdahele edemezsiniz, fakat siz kendi hayatınızı bu çizgide sürdürmek istemiyorsanız karar vermelisiniz. Herkesin öncelikleri farklı şeyler. Sonra pişman olup senin yüzünden her şeyi bırakıp geldim muhabbeti olacaksa hiç bu toplara girmeyin. Tüm çevreniz gidecek, alışkanlıklar gidecek marketiniz bile değişecek hatta gittiğiniz ilde avm Bile belki sizin standartlarınızda olmayacak.. pollyanna gibi olsun seviyorum alışırım demekle gerçekle yüzleşmek çok farklı şeyler .. bir diğer husus da aileler kabul edecek mi:) Daha ailenizden onay alması var :)
Ki her şehir 1 milyon nüfuslu değil. Çook daha küçük il merkezleri var.

Korkularınızı anlıyorum. Ben olsam bende korkardım. Hep batıda büyük şehirde çalışacak değil ya! Doğu görevi olacak hatta bazı yerlere aile götüremiyorlar. Asker polis mesleği olanlar evlilik hayatı sürdüremiyor. Hamile kalınca ayrı şehirlerde yaşama ihtimalinde var. Çocuklarını tek başına büyütenlerde vardıR bu forumda

Evlenince bazı perdeler kalkıyor. Sevgi vs.nin önüne başka şeyler geçebiliyor. 7 ayda aşırı derecede bağlandığınızı düşünmüyorum.

Yerinizde olsam düzenimi kesinlikle bozmazdım.

Hiç kimse hele ki 7 aylık sevgili, böyle bir şeye değmez. Vizyon da sahaneymis hayale bak, masabasinda envanter tutmak 🙄 yol yakınken bırak gitsin, açıklama yapmaya bile değmez. Nasıl kendi kendine başvuru yaptıysa kendi kendine totosuna baka baka gidebilir vizyonsuz mühendis arkadaş.

İşinizi,çevrenizi bırakmayın.

Ben bıraktım pişmanım bu yönden. Ha eşimi seviyor muyum çok seviyorum. Sorunumuz var mı çok şükür yok. Ama özlem duyuyorum arkadaş ortamıma,iş ortamıma.

Özel sektörü bıraktım evdeyim şuan ve bugün hadi gidelim sen işe başka ben mesleği bırakıcam dese kanatlanır uçarım.

Sizin daha 7 ay olmuş ilişkiniz yeni , bırakması kolay olur. Tüm hayatınızı bırakmanız çok çok daha zor emin olun.

X