Sünnet sünnet sonrası yapışıklık : (

shrcn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2014
3
0
33
Merhaba hanimlar benim oglum 9 aylik bir ay once sunnet yaptirdik. Bugün baska dr ye kontrole götürdüm. Dr bana kizdi sunnet sonrasi deriyi ileri ittirip temizlemem gerekiyormuş yapismis ama diger doktor böyle bişey demedi ki oglumun o derisini acti o kadar ağladı ki minik bebeğim ben kendimi zor tuttum :KK42: krem sür ileri ittir yapismasin bi daha ameliyat olur dedi aranizda benzer bi durumla karsilasan var mi?

Bizde yeni yaptirdik 2 gunonce bize doktorumuzz o hareketi yapmamizi soyledi ama bi 10 gu sonra yapin simdi degil dedi. Acaba hemen mi yapmak gerekiyo

Merhaba hanimlar benim oglum 9 aylik bir ay once sunnet yaptirdik. Bugün baska dr ye kontrole götürdüm. Dr bana kizdi sunnet sonrasi deriyi ileri ittirip temizlemem gerekiyormuş yapismis ama diger doktor böyle bişey demedi ki oglumun o derisini acti o kadar ağladı ki minik bebeğim ben kendimi zor tuttum :KK42: krem sür ileri ittir yapismasin bi daha ameliyat olur dedi aranizda benzer bi durumla karsilasan var mi?
Merhabalar acaba tekrar yapışma oldu mu sizde? Benim oğlumda 2 aylıkken sünnet oldu bir kaç hafta sonraki kontrolde hafif yapışma var dedi eliyle ittirerek açtı krem verdi. Oğlum ilk aylarında kilolu bir bebekti, pipisi de ufak olduğu için içeri gömülüyordu ne kadar ileriye ittirsem o bölgesi etli olduğu tam olarak sıyırmayı başaramamış olacam ki 7 aylık kontrole gittiğimizde yapışıklık var dedi tekrar krem verdi. O doktora uzun bir süre götürme şansım olmadı başka bir şehirde yaşadığım için bulunduğum şehirdeki Doktorda 11 aylıkken gittiğimizde bir şey yok kullanma krem diye beni azarladı ama benim aklıma hep takıldı. Yazın 15-16 aylıkken tatilde başka bir doktora da sordum o da yok bir şey dedi. Ancak benim içim hiç rahat değildi. Çünkü pipide ki kerti hiç görünmüyordu 1-2 mm lik yapışıklık olduğu düşünüyordum. Bir ay önce yine o ilk götürdüğümde doktora genel kontrole götürdüm tatilde ve evet yapışıklık var dedi ve yinebu sefer başka bir krem verdi Düzenli açılana kadar kullan dedi. Siz de durum ne acaba? Tekrar aynı sorun tekrarlandı mı? Bu arada şuan biz 23 aylığız.

benzer durum başımıza geldi.6.5 aylıkken sünnet olduk ama doktorumuz her hangi bir şey önermedi ekstra. meğerse bir süre ileri geri hareket yaptırmak gerekiyormuş. sonuç;tam sünnet için kesilen yerde bir miktar darlık oluştu. penis başı bazen içeri gömülüyor dışarı çıkmıyordu. çocuk cerrahisi hocasına gösterdik, kendi hocamızdı ayrıca, daralma olduğunu o daralan kısmın alınması gerektiğini söyledi. ve maalesef ameliyat olduk. neredeyse sadece emerek günü geçiren bir çocuk için 10 saate yakın aç kalmak ve aynı acıyı iki kez yaşamak hem onun için hem benim için çok zordu. şuan 14 ayımıza yaklaştık, bi sıkıntımız kalmadı ama hala bezini açınca bikaç defa ileri geri hareket yaptırırım.

Benim de iki aylık bebeğim var bir hafta oldu Sünnet olalı bizim de doktor herhangi bişey söylemedi ama dikişsiz sünnet bizimki. Nasıl ileri geri yapcaz neresinde yapışıklık oluyo onu anlayamadım

Merhabalar acaba tekrar yapışma oldu mu sizde? Benim oğlumda 2 aylıkken sünnet oldu bir kaç hafta sonraki kontrolde hafif yapışma var dedi eliyle ittirerek açtı krem verdi. Oğlum ilk aylarında kilolu bir bebekti, pipisi de ufak olduğu için içeri gömülüyordu ne kadar ileriye ittirsem o bölgesi etli olduğu tam olarak sıyırmayı başaramamış olacam ki 7 aylık kontrole gittiğimizde yapışıklık var dedi tekrar krem verdi. O doktora uzun bir süre götürme şansım olmadı başka bir şehirde yaşadığım için bulunduğum şehirdeki Doktorda 11 aylıkken gittiğimizde bir şey yok kullanma krem diye beni azarladı ama benim aklıma hep takıldı. Yazın 15-16 aylıkken tatilde başka bir doktora da sordum o da yok bir şey dedi. Ancak benim içim hiç rahat değildi. Çünkü pipide ki kerti hiç görünmüyordu 1-2 mm lik yapışıklık olduğu düşünüyordum. Bir ay önce yine o ilk götürdüğümde doktora genel kontrole götürdüm tatilde ve evet yapışıklık var dedi ve yinebu sefer başka bir krem verdi Düzenli açılana kadar kullan dedi. Siz de durum ne acaba? Tekrar aynı sorun tekrarlandı mı? Bu arada şuan biz 23 aylığız.
KiKızl bebeğiniz nasıl şimdi düzeldi mi oğlumunda pipisi yapıştı sonra Dr ayırdı ama içine giriyor canım çok sıkkın düzelir mi

Mrb, ben de oglunu 3aylikken sunnet ettirdim. Tombul bebekti. Eriye ittirsem.de yine yapisiklik oldu. 3 kez dr a actirdik. Ancak yine de yapisiklik oldu. Her seferinde cocuk aci cekti. Sonra internette cocuk buyudukce pipisi sertlestikce acilma olacago yaziyordu. Kucukken actirmak sadece cocuga aci cektirir diyordu. Ne kadar acilsa da yine yapisir yaziyordu. Ben de bidaha actirmadim. Oglum 4 yasina geldi. Yapisiklik yavas yavas kendiliginden acildi. Sertlestikce acildi, ara ara anne pipim aciyor dedi acildikca. Su an bir sorunumuz kalmadi cok sukur.

X