Sürekli hasta olmaktan psikolojim berbat durumda

Kuzum benim senin skintin romatolojik degil emin ol gidecegin bolum ya dahiliye ya hematoloji senin sikintin bagisiklik sisteminle alakali.Bu esnada c vitamini takviyesi kullan muhakkak.
Yarın dahiliyeye sorucam hematolojiye mi romatolojiye mi gitmem gerektiğini , zaten dahiliye yönlendiriyor. Bende eklem ağrıları çok fazla teyzem de Romantizma hastası ben kendime şuan kalp romatizmasından şüphelenmeye başladım. Aşırı boğaz ağrısının ve boğazdaki bakterinin kalbe ve eklemlere vurmasindan kaynaklı vücutta sürekli enfeksiyon yukselmesiymis kalp romatizması.. çok korkuyorum artik daha 20 yaşındayım ne yapicami sasirdim

Çok geçmiş olsun. Bazen yapısal olarak vücut ne yersen ye sanki hiç beslenmemişsin gibi tepkiler veriyor. Ben brokoli, ıspanak, detox, yulaf, meyve, sebzenin her türlüsünü, balık, et.... sayısız faydalı yiyecekleri sıklıkla tüketirim ona rağmen demir eksikliği var dedi mi doktor çüşş diyorum artık :)) Sadece sporun etkisini çok fazla görüyorum gerçekten dinç tutuyor. Çocukluğumdan bu yana bırakmadığım spor dalları da sağolsun enerjik ve fit tutuyor ancak takviye falan bende işe yaramıyor. Birde bağışıklık sistemim çok düşük olduğu için düzenli olarak uçuk çıkar öyle korkma, üzülme de değil durduk yere. Aferdersin totomda kurtçuk çıkar :KK70: Ellerimi düzenli yıkarım, zaten egzama olduğu için özel sabununu da kullanıyorum ama onu da yaşıyorum maalesef. Alerjik reaksiyon derken doktor bağışıklık sistemi düşük olanlarda sık rastlanır bunlar dedi gerçekten öyle o kadar güzel besleniyorum bana mısın demiyor. Sadece halsizliğim yok çok şükür içtiğim taze meyve suları, sebzeler sayesinde muhtemelen hasta da olmuyorum ama bende bu bahsettiğim uçuk, kurt olayının önüne geçemiyorum asla. Siz yinede güzel beslenmeye çalışın. Ben hazır meyve suyu bile almıyorum kaç senedir.
Gerçekten olucak olduğu zaman her türlü oluyor. Enfeksiyona rağmen kutu kutu antibiyotik kullandım ama geçip yine tekrar ediyor bende mutlaka bi şey var.. sadece teşhis konulamiyor ama o kadar korkuyorum ki anlatamam. Zaten düşse ve bidaha çıkmasa bunu demezdim ama enfeksiyon 100 e çıkmış

Arkadaşlar kanımda enfeksiyon yani Crp 100 e çıktı. Bugün ölçüldü daha , enfeksiyon hastalıklarında. Boğaz kültürü aldılar ve sinüs grafisi çektiler. Crp 100 e ulaştı evet , Mart ayında 30 su Nisan'da 50 sonra 70 e çıktı şuanda 100 olmuş. Antibiyotikleri yarım birakmiyorum bitiriyorum ama yine de tekrarlıyor ve artarak . Ayakta dahi duramıyorum çok korkuyorum.. wbc değerim yüksek neu da düşük, bazofiller de düşük .. bende ne var sizce lösemi falan olabilir miyim acaba internette bunlar yazıyor çok korkuyorum 20 yaşında ders çalışmak yerine ugrastifim seylerin bunlar olması beni çok üzüyor. Napicam ben ya

Arkadaşlar kanımda enfeksiyon yani Crp 100 e çıktı. Bugün ölçüldü daha , enfeksiyon hastalıklarında. Boğaz kültürü aldılar ve sinüs grafisi çektiler. Crp 100 e ulaştı evet , Mart ayında 30 su Nisan'da 50 sonra 70 e çıktı şuanda 100 olmuş. Antibiyotikleri yarım birakmiyorum bitiriyorum ama yine de tekrarlıyor ve artarak . Ayakta dahi duramıyorum çok korkuyorum.. wbc değerim yüksek neu da düşük, bazofiller de düşük .. bende ne var sizce lösemi falan olabilir miyim acaba internette bunlar yazıyor çok korkuyorum 20 yaşında ders çalışmak yerine ugrastifim seylerin bunlar olması beni çok üzüyor. Napicam ben ya
Canim benim ben sana ta basta wbc degerin kac diye soracaktim ama biraz daha yazmani bekledim cunku sen ta notrofil deyince benim aklima altta yatan baska sebepler geldi bu illaki losemi degil ama baska otoimmun bi rahatsizlik olabilir.Konunun basindan beri israrla hematolojiye gidip periferik yayma yaptirmani soyluyorum .Korkacak bisey yok ama hematolojinin seni bi gormesi lazim

Canim benim ben sana ta basta wbc degerin kac diye soracaktim ama biraz daha yazmani bekledim cunku sen ta notrofil deyince benim aklima altta yatan baska sebepler geldi bu illaki losemi degil ama baska otoimmun bi rahatsizlik olabilir.Konunun basindan beri israrla hematolojiye gidip periferik yayma yaptirmani soyluyorum .Korkacak bisey yok ama hematolojinin seni bi gormesi lazim
Tamamdır ona da gidicem yarın dahiliyenin yönlendirmesini isticem teşekkürler

Screenshot_2023-08-09-17-24-03-566_tr.gov.saglik.enabiz.jpg

Arkadaşlar anti Toksoplazma negatif çıktı evde kedim var bu ne anlama geliyor bilen açıklayabilir mi ? Kanımda enfeksiyon oranı çok yüksek hâlâ hem crp hem sedimentasyon aşırı yüksek. Kedimden olabilecegi düşünülüyor anti Toksoplazma IgM negatif çıktı lütfen bilen biri açıklarsa çok memnun olurum

Hic bi fikrim yok canm ben tamamen notrofiline yogunlasmistim bagisiklik sistemiyle alakali diye dusunmustum.Bu attiklarina dair hic bilgim yok
Teşekkür ederim cevabınız için notrofil zaman zaman düşüp çıkabiliyor o yuxden doktorlar ona takılmadı. Herhangi bir hepatit veya bulaşıcı hastalık da bulunmadı ben şaşırdım artık. Doktor kan değerlerin böbrek ve karaciğer enzimlerin iyi çıkmış sadece enfeksiyon var onun kaynağını bulamadım diyor.

Teşekkür ederim cevabınız için notrofil zaman zaman düşüp çıkabiliyor o yuxden doktorlar ona takılmadı. Herhangi bir hepatit veya bulaşıcı hastalık da bulunmadı ben şaşırdım artık. Doktor kan değerlerin böbrek ve karaciğer enzimlerin iyi çıkmış sadece enfeksiyon var onun kaynağını bulamadım diyor.
Ben gecen yil aynen bu anlattiklarin gibiydim sonra hematomojiye gittim .Surekli olarak bogaz enfeksiyonu geciriyordum vucudumda surekli bi enfeksiyon vardi hatta evde kuş vardi ondan suphelendim bi ara sonra kuş öldü benim enfeksiyon duzeldi ama simdi bu yil gene oldum 2 defa anladimki kuştan degilmis

Yarın dahiliyeye sorucam hematolojiye mi romatolojiye mi gitmem gerektiğini , zaten dahiliye yönlendiriyor. Bende eklem ağrıları çok fazla teyzem de Romantizma hastası ben kendime şuan kalp romatizmasından şüphelenmeye başladım. Aşırı boğaz ağrısının ve boğazdaki bakterinin kalbe ve eklemlere vurmasindan kaynaklı vücutta sürekli enfeksiyon yukselmesiymis kalp romatizması.. çok korkuyorum artik daha 20 yaşındayım ne yapicami sasirdim
İnanın bu yazınızı görünce çok etkilendim, üyeliğim bile yoktu sizin için üyelik açtım. Vücudunuzda açıklanamayan enfeksiyonun sebebi kuvvetle muhtemel diş enfeksiyonu kaynaklı. Ne yazık ki tıp doktorlarımız tarafından ağız sağlığın bir bütünü gibi görünmüyor. Çok iyi bir diş hekimine hatta mümkünse üniversite hastanesine gidin. İnanıyorum ki tüm sorunlarınız çözülecek, geçmiş olsun

Ben gecen yil aynen bu anlattiklarin gibiydim sonra hematomojiye gittim .Surekli olarak bogaz enfeksiyonu geciriyordum vucudumda surekli bi enfeksiyon vardi hatta evde kuş vardi ondan suphelendim bi ara sonra kuş öldü benim enfeksiyon duzeldi ama simdi bu yil gene oldum 2 defa anladimki kuştan degilmis
Ben de şuanda aynı durumdayım bana kediden bulaşan enfeksiyon testi yapıldı negatif çıktı. Boğaz kültürü alındı o da normal çıktı.. ben lösemiden çok şüpheleniyorum hâlâ şüpheliyim çünkü benim neu sürekli yüksek çıkıyor wbc de yüksek enfeksiyon da çok.. ama Kütahya'nın doktorları berbat ötesi gerçekten çok kotu. Öyle bi şey olsa bile tanı koyacaklarini düşünmüyorum artik. Geç teshisten ne olur bilmiyorum bana.. maalesef ki sigorta sorunum da var babamin sağlık güvencesi yok annemin de.. ben de çalışamıyorum zaten hastalıktan mümkün değil. Ücretli bakınıyorum babam genel sağlık sigortası yaptırdı onda da sorun çıktı. Her şeyde sorun çıkıyor ruhsal anlamda bittim yani.

İnanın bu yazınızı görünce çok etkilendim, üyeliğim bile yoktu sizin için üyelik açtım. Vücudunuzda açıklanamayan enfeksiyonun sebebi kuvvetle muhtemel diş enfeksiyonu kaynaklı. Ne yazık ki tıp doktorlarımız tarafından ağız sağlığın bir bütünü gibi görünmüyor. Çok iyi bir diş hekimine hatta mümkünse üniversite hastanesine gidin. İnanıyorum ki tüm sorunlarınız çözülecek, geçmiş olsun
Merhaba , disimde hiç ağrı sızı ve diş etlerimle alakalı bir sıkıntım yok .. diş etim bile şişmez ben diş kaynaklı olduğunu hiç düşünmüyorum..

Merhaba , disimde hiç ağrı sızı ve diş etlerimle alakalı bir sıkıntım yok .. diş etim bile şişmez ben diş kaynaklı olduğunu hiç düşünmüyorum..
Bir sağlık profesyonelinin görüp bakması daha iyi olur, hiçbir şeyim yok diye gelen hastalardan neler çıkabildiğini tahmin bile edemezsiniz.

Ben de şuanda aynı durumdayım bana kediden bulaşan enfeksiyon testi yapıldı negatif çıktı. Boğaz kültürü alındı o da normal çıktı.. ben lösemiden çok şüpheleniyorum hâlâ şüpheliyim çünkü benim neu sürekli yüksek çıkıyor wbc de yüksek enfeksiyon da çok.. ama Kütahya'nın doktorları berbat ötesi gerçekten çok kotu. Öyle bi şey olsa bile tanı koyacaklarini düşünmüyorum artik. Geç teshisten ne olur bilmiyorum bana.. maalesef ki sigorta sorunum da var babamin sağlık güvencesi yok annemin de.. ben de çalışamıyorum zaten hastalıktan mümkün değil. Ücretli bakınıyorum babam genel sağlık sigortası yaptırdı onda da sorun çıktı. Her şeyde sorun çıkıyor ruhsal anlamda bittim t

Tek bir taniyla hastalik teshisi konmaz canim.Yani tek bogaz agrisiyla losemi olamazsin.Eklem agrilari halsizlik ne bileyim karin agrisi en belirgin belirtisidir mesela.Bak benim notrofilim dusuyordu gecen sene bu bogaz enfeksiyonlari zamani wbc de alt sinirda cikiyordu ben gitmedik dahiliye birakmadim gitmedik hematoloji birakmadim hep biseyin yok deyip yolladilar beni ama enfeksiyon bi turlu gecmiyordu bi hafta iyiydim sonra gene bogaz enfeksiyonu sonra ben bi prof buldum ozelde ilik bile verdim biliyomusun aklimi kaybedecektim artik surekli hastaydim ya .Ilik temiz cikti hamd olsun ama bazi degerlerim yuksek cikti ve bu dgerler kana yansimiyordu halende yansimiyo diyecegim o ki doktor cok onemli.Benim agzimda bir aft cikti bir yil gecmedi kac devlet kac ozel bi aft icin gezdim ya bi sene en son bi doktor bana basit bi sprey verdi 1 yilda gecmeyen aft 1 haftada kayboldu gitti.Doktor cok onemli ya.Ben psikolojik olarak bogaz enfeksiyonu gecirdigine asla inanmiyorum.Altta yatan tetikleyen bisey bisey var kaldiki bogaz kulturun negatif cikmis

İdrar daha geçen ay aldırdım hiç böbrek ağrısı falan da olmaz bende. İdrarimda da sorun çıkmadı zaten çok su içerim bağırsaklarım da hızlı çalışır . Ben de fmfden falan şüphelenmeye başladım. Kütahya'da yaşıyorum hastaneler çok yetersiz maalesef kimse ilgilenmiyor enfeksiyon hastalıklarına gittim dedi ki ateş çıkınca zaten enfeksiyon yüksek çıkar dedi antibiyotik yazıp gönderdi her ay antibiyotik kullanıyorum. Zaten bobregimde sorun yoksa da bir gün olucak gibi duruyo
Geçmiş olsunn cokk hastayken zaten kan vermeyi çok önermez doktorlar kan değeri düşük çıkar enfeksiyon çıkabilir bunlar normal şeyler psikolojik olarak siz biraz abartıyor olabilir misiniz yani yanlış anlamayın hani belki aslında normaldir degerleriniz hani olabilecek seviyede fakat siz panik yapıp daha kötüye yoruyor olabilir misiniz

Tek bir taniyla hastalik teshisi konmaz canim.Yani tek bogaz agrisiyla losemi olamazsin.Eklem agrilari halsizlik ne bileyim karin agrisi en belirgin belirtisidir mesela.Bak benim notrofilim dusuyordu gecen sene bu bogaz enfeksiyonlari zamani wbc de alt sinirda cikiyordu ben gitmedik dahiliye birakmadim gitmedik hematoloji birakmadim hep biseyin yok deyip yolladilar beni ama enfeksiyon bi turlu gecmiyordu bi hafta iyiydim sonra gene bogaz enfeksiyonu sonra ben bi prof buldum ozelde ilik bile verdim biliyomusun aklimi kaybedecektim artik surekli hastaydim ya .Ilik temiz cikti hamd olsun ama bazi degerlerim yuksek cikti ve bu dgerler kana yansimiyordu halende yansimiyo diyecegim o ki doktor cok onemli.Benim agzimda bir aft cikti bir yil gecmedi kac devlet kac ozel bi aft icin gezdim ya bi sene en son bi doktor bana basit bi sprey verdi 1 yilda gecmeyen aft 1 haftada kayboldu gitti.Doktor cok onemli ya.Ben psikolojik olarak bogaz enfeksiyonu gecirdigine asla inanmiyorum.Altta yatan tetikleyen bisey bisey var kaldiki bogaz kulturun negatif cikmis
Epistein Bar virüsü yani öpücük hastalığı pozitif ebv egna igg . Fakat ebv egna IgM negatif.. Öpücük hastalığı gecirmisim fakat şuan IgM negatif çıkmış. Bu öpücük hastalığı bende tekrarlıyor olabilir mi ? 4 senelik bir ilişkim var.. çünkü igg pozitif çıkmış

X